Kącik WEGE :-)

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2014 07:48
Diakonka chyba migdaly o ile dobrze pamietam.

A ja sie tylko delikatnie przypominam ze jestem z Wami dalej na wege. Czuje sie bardzo dobrze szczegolnie teraz kiedy warzyw i owocow jest pod dostatkiem. To juz prawie pol roku i przyznaj bez bicia bez walenia sciemy- nie pamietam jak smakuje mieso i nie tesknie. Moj organizm przestal reagowac na ulepszacze ( zapach) nawet na grillu. Codziennie za to pochlaniam fasolke szparagowa z otrebami owsianymi i nie wyobrazam sobie bez tego zycia. Tak samo jak codziennie wypijam swiezy sok wlasnorecznie robiony z marchewki i pietruchy 0,5 litra z kruszonym lodem.
W tej chwili jestem po kolejnym badaniu krwii. Jutro wyniki. Czuje pod skora ze bedzie lepiej jak dobrze. Zaluje naprawde zaluje ze tyle lat czlowiek zmarnowal na durne diety zamiast wrocic do podstaw zywieniowych i poprostu jesc z glowa. Czasami zdarzy mi sie wszamac lososia. Organizm sam sie dopomina kilka razy w miesiacu. Jednak dla mnie to nic nie znaczace wpadki bo staram sie jest glownie wege a ostatnio zwracam szczegolna uwage na zywnosc ekologiczna.

Dziekuje wszystkim wege maniakom za pomoc tutaj. Jestescie przecudowni !!! 😉
zabeczka17, z tym, że migdały to nie orzechy... 😁
Też mnie ciekawi, których warto jeść najwięcej 🙂
dea   primum non nocere
07 sierpnia 2014 08:06
Migdały w nadmiarze mogą uczulać, trzeba ostrożnie. Włoskie podobno "najlepsze", ale też lepiej nie przesadzić. Moja mama w ciąży z siostrą miała straszliwą ochotę, zjadła prawie 2kg i urodziła nastepnej nocy :P A siostra NIENAWIDZI orzechów wloskich do teraz 🙂
Po garstce to na pewno dobra i bezpieczna ilość.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2014 08:09
Dobra przeczytalam Claudie i chcialam zablysnac hehehe 😉
No ja najlepsze opinie slyszalam o wloskich. Ale orzech wloski, to tez nie orzech  😎 Tak samo jak ziemny  😎

zabeczko Az sie wzruszylam! Ciesze sie, ze sluzy ci nowy styl zycia! Najwazniejsze, ze wstajesz rano i czujesz sie taaaaaaak i masz ochote zyc pelna piersia! Trzymam kciuki za twoje dalsze odkrycia kulinarne- te duze i male. Czytaj duzo madrych rzeczy i podazaj za intuicja!!!  :kwiatek: 😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2014 08:16
Wiesz, ze to Tobie glownie naleza sie podziekowania  😅
dziekuje za cieple przyjecie.

Ostatnio mialam ciekawa sytuacje. Kolezanka chciala mi zrobic dowcip i zamiast kawy z mlekiem sojowym wlala zwykle. Nos zareagowal , plyn wyladowal w kiblu 😉 
Wyostrzyl mi sie zmysl smaku i wechu hehe
dea   primum non nocere
07 sierpnia 2014 09:42
Ja ostatnio wykryłam łyżkę cukru w garnku kompotu. Mama uprościła, że "niesłodzony", jak zapytałam. Jeden łyk i... sorki, poleciało do zlewu 🙁
Nie wiem na czym to polega, owoce przecież też zawierają cukry proste i nie mam z tym problemu - a jak poczuję dodany cukier, to mnie odrzuca.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2014 10:01
Dea ale przyznaj fajne uczucie 😉 nic sie nie ukryje hehe
dea   primum non nocere
07 sierpnia 2014 10:29
No fajne, tylko szkoda mi było, bo miałam straszną ochotę na kompot akurat 😉 a musiałam się wodą zadowolić.
patrzcie jaki wypasiony deser  😜 http://weganizmteraz.pl/ryzowy-pudding-z-mango

kawy z mlekiem nie da sie pomylic z sojowym, oj nie! 🙂
Kurde, musze przyznac ze sie strasznie jedzeniowo zapuscilam w tej Irlandii, dobrze ze juz w niedziele wracamy 🤣 Mialam straszna chcice na tutejszy cheddar, wiec jadlam go sporo, do tego kolezanka kupila jakis pyszny z duzymi dziurami i zaflegmilo mnie totalnie! Ble...  🤣
nerechta, wstawiałam już tutaj ten pudding. Przetestowany. Pycha!

Teraz planuję to:
http://zjedz-mnie.pl/2014/07/07/weganski-burger-z-soczewicy-i-orzechow-wloskich/

ale w wersji podania z kaszą, nie z bułą.
Jeju, jeju, ale deseeeeeer!! Oczy mi wylazly! Mam ryz, mango i mleko (roslinne). Bede robic!!  😜

edyta Burger wyglada bardzo zacnie!
Zrobiłam weki wegańskie na wyjazd, żeby nie zostać  na lodzie z bułą i oliwą  😉. Szpinak z marchewką i cieciorką, pieczone buraki z jaglaną i soczewicą, cukinie z papryką, a do tego biorę czajnik, kuskus i makaron ryżowy.

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 sierpnia 2014 17:15
robicie cos z maki z ciecierzycy? do czego sie najlepiej nadaje i jak to smakuje? zycie bez glutenu zmusza do alternatyw...

ale mi zbrzydlo miecho ostatnio....mi, najwiekszemu milosnikowi krwistego steka hihi
az brak mi pomyslow co jesc  🤔wirek: ciagle jem wege leczo ale ile mozna?
demon, śliczne i imponujace 🙂

Gienia-Pigwa, robię na przykład placuszki.

Wsypuję do jakiegoś kubeczka mąkę cieciorową (+ ewentualnie część ryżowej). Dolewam trochę wody, mieszam, odstawiam (może być na noc). Jak się zabieram do smażenia, to dolewam więcej wody (żeby mieć konsystencję ciasta na placki/naleśniki). Solę, ew. można dodać pieprzu / kuminu / ... . Smażę na małej ilości oliwy na niezbyt gorącej patelni (na zbyt gorącej zacznie się palić zanim usmaży na wylot).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 sierpnia 2014 18:21
A jak to smakuje?
Szczerze mówiąc, nie wiem, jak opisać... Smak swój ma, ale nieszczególnie fasolowy. Spróbuj. Opisz :P

A swoją drogą - jak to niby jest z tymi nieorzechami? Ziemne - wiem, to fasole, w końcu wyjmuje się z takich strąków. Piniowe by jeszcze pasowały jako nasionka z szyszek. Ale te inne wymienione wcześniej?
Gienia-Pigwa mozesz zrobic tez tzw. pakory z cieciorkowej maki, czyli krotko smazone warzywa (np. kalafior, cukinia, papryka) w ciescie podobnym do nalesnikowego. Do tego jakis fajny dip i ryz. To typowo hinduskie jedzenie. Jak wpiszesz w google, to zapewne znajdziesz przepis! Pakory sa naprawde super!

demon Wow, jakie sloiki! Wytrzymaja tak bez lodowki?? Pytam, bo zrobilam pierwszy raz leczo "na potem", zapasteryzowalam no i nie mam przekonania, ze to postoi.


Zrobilam ten deser ryzowy, ktory podlinkowala nerechta. Alez byl dobry! Dodalam na koniec mleka kokosowego i nie sposob opisac, jaka mialam radosc ze smakowania  😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 sierpnia 2014 20:20
Dzieki!  Czyli bedzie to zdrowa alternatywa do kalafiora w ciescie piwnym
!
Pandurska-wytrzyma na sto procent, rodzice od zawsze robili tak mięso na wyjazdy pod namiot i zawsze było świeże
Migdały w nadmiarze mogą uczulać, trzeba ostrożnie. Włoskie podobno "najlepsze", ale też lepiej nie przesadzić. Moja mama w ciąży z siostrą miała straszliwą ochotę, zjadła prawie 2kg i urodziła następnej nocy :P A siostra NIENAWIDZI orzechów włoskich do teraz 🙂
Po garstce to na pewno dobra i bezpieczna ilość.


Potwierdzam pro porodowe działania migdałów. Masło migdałowe było jednym z  głównych składników mikstury, którą kazała mi sporządzić położna w celu wywołania porodu. Podziałało po 4 h od spożycia.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Mam nadzieje, że wytrzymają  😉

Naleśniki z mąką z cieciorki + kukurydziana
Co sie daje do wege-nalesnikow zamiast jajka? :kwiatek:
Kurde demonico zainspirowalas mnie sloikami i jakoz iz jade niedlugo w tatry na tydzien to tez sobie cos przygotuje 🙂

Gienia looknij sobie np tutaj, duzo ciekawych przepisow na bezglutenowe jedzonko 🙂
http://www.jadlonomia.com/search/label/bezglutenowe

Mam w domu fajna ksiazke z przepisami bezglutenowymi, jak wroce to Ci pofoce co ciekawsze 🙂

Dziewczyny, tak zupelnie z innej beczki - czy miala ktoras z was problem z lupiezem? Chcialabym sie rozprawic z nim raz na zawsze i szukam alternatyw. Nie chce kupowac jakiejs chemii. Co wiec dziala przeciwgrzybiczo i z czego mozna zrobic napar? Slyszalam, ze tymianek warto sprobowac... cos ktos z was robil? 

Sienka poszukaj pare stron wstecz, byl fajny obrazek z zamiennikami 🙂
jeśli to faktycznie łupież, to tradycyjne metody mogą nie dać rady. Po umyciu słucz głowę octem jabłkowym, proporcja miej więcej 2łyżki na litr wody.
dea   primum non nocere
08 sierpnia 2014 13:40
nerechta - a kosmetyków używasz delikatnych? Może przesuszasz skórę SLSami? Zakwaszenie też dobrze robi (ocet), a dodatkowo, jeśli faktycznie jakiś grzybek się włączył, to bym sprawdziła, czy w diecie dość miedzi (u koni działa super 😉).
Laski pilnie poszukuję wideo o pewnym NIemcu, który otwiera w Niemczech biznes polegający na produkcji budek z hottoagami ale z vegańskimi hottogami i ma wizję podboju europy tymi produktami.
Nie pamiętam czy ktoś to wklejał tu, czy na innym vege forum to widziałam.
Przeszukałam 10 ostatnich stron wątku ale nie znalazłam a stosunkowo "niedawno" to widziałam"
kosmetyki raczej delikatne, chyba inna woda mi "dowalila"... Chce sobie sama robic szampony, ale to po weekendzie, jak juz wroce do domu. Miedz dobra wskazowka! 🙂 Dzieki!
dea   primum non nocere
08 sierpnia 2014 13:56
Twarda woda też może dołożyć, fakt. Może płucz na koniec gotowaną z octem?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 sierpnia 2014 14:20
nerechta, z jakiego przepisu będziesz robić szampon?

ja dzisiaj z braku pomysłu na obiad- drobno krojone warzywa, podsmażone i zalane roztrzepanym jajkiem. ale mam problemy z ocenianiem ilości, więc aktualnie jestem tak pełna że nie mogę ruszyć ani ręką, ani nogą  😁

ale mam bardzo dużooo ogórków. czy z ogórkami można zrobić coś ciekawego? wielbię kiszone, jem świeże posypane pieprzem i odrobiną soli, a tak poza tym? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się