Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Byczek, ale tańsze od chinek z ebaya?
Wiesz, co kto lubi, ja nie jestem fanem tego typu pieluch, ani otulaczy typu Flip
za to lubię wełniane otulaczowe gacie storchenkinder ale dopiero od niedawna
Kasiulka wybrałaś się do manu? 🙂
kkk nie byłam ostatecznie  🙁
bo mały chorowitek nie chciał zostać z nikim...

ale za to dzisiaj kupiłam przyczepkę rowerową!!!  😅 mały zachwycony  😀
jazda próbna odbyła się po domu "na sucho" 😉 ale cieszę się z zakupu jak małe dziecko  😎
Można wozić maks 2 dzieci, 'ładowność' do 40 kg... nówka bez śladów użytkowania... kupiłam za 150 zł  🙂

Od razu kupiłam fotelik taki na bagażnik (za 70 zł - też używany ale bardzo mało) i teraz już możemy śmigać  😀
Cały dzień boli mnie ząb, zwariuje. Wzięłam już 4 paracetamole, ale nic. Spać się nie da, szczęki domknąć też. W tygodniu pewnie dentysta.
Jak ze znieczuleniem w ciąży?
Tajna jest znieczulenie specjalne dla kobiet w ciazy.

Sciskam mocno  umow sie juz dzis, bo jak w nocy boli to juz trzeba.
Dziewczyny, nie wiem, czy w Polsce juz te wiesci doszly (moze ewentualnie Polski tego nie dotyczy) ale ma wejsc nowa ustawa na temat fotelikow dzieciecych do samochodow. Panstwa nalezace do UE chca wprowadzic foteliki montowane tylem jako norme dla dzieci do 15 miesiaca zycia. Niemcy juz duzo o tym mowia. Ja nie mam nic przeciwko temu, tylko....ceny tych fotelikow sa przerazajace! 300-500 Euro Normalnie sie zalamalam. Ja teraz musze kupic nastepny fotelik (9 miesiecy do 4 lata) i juz sama nie wiem, co zrobic i skad ja mam wziasc tyle forsy. Z nieznanego zrodla (ebay) nie kupie, bo nie ma gwarancji, ze jest bezwypadkowy i w 100% ok.

Z tego, co czuje, przestawiamy sie kompletnie na butelke. Po prawie 6 tygodniach dokarmiania od dwoch dni praktycznie nie mam juz mleka. Tzn produkcja jest, ale bez uczucia pekania nawet po nocy.
Wlasnie zaczynam chorowac i moze to dobrze, ze moge karmic butelka, bo w takim razie w koncu po roku meczarni bede mogla kupic jakies mocniejsze lekarstwa. Nie chce znowu meczyc sie 2-3 tygodnie...
Dokładnie, chodziło mi o to że krztusiec był wynikiem zaniedbania w szczepieniach.
Co do przekazywania informacji na linii szpital - przychodnia to nie do końca wiem, bo takiego przypadku nie miałam. Pewnie jak rodzice nie przyjdą i sami nie powiedzą to nikt inny tego nie przekaże.
koniara108, Witamy  :kwiatek:
A gdzie suwaczek? 😉

Panstwa nalezace do UE chca wprowadzic foteliki montowane tylem jako norme dla dzieci do 15 miesiaca zycia.
A to można wozić przodem? Ja myślałam że trzeba tyłem.  ❓ 😲

Zaraz pęknę ze śmiechu  :wysmiewacz22: Gabryś robi coś w rodzaju raczkowania. Leżąc na brzuchu podchodzi nogami pod siebie, wypinając pupę lekko do góry (zbiera się  :hihi🙂 odpycha się i sunie buzią po kanapie. Tył idzie, przód nie bardzo.  😜
Wszystkiego dobrego mamom!
Popłakałam się dzis ze wzruszenia!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 maja 2013 08:20
sznurka, nie dziwię Ci się...

Najlepszego, mamuśki!
O kurde, faktycznie, jestem mamą. Ale jaja...
😉

<edit>
Wszystkiego naj wszystkim mamom, a najbardziej sznurce!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Bo jest mamą szczególną. Aniołem.
Julie no własnie u nas nie ma żadnej ustawy mówiącej jak mamy przewozić dziecko ( przód , tył ).
Jedyne o czym mowa to o wyłaczeniu poduszki powietrznej.
A to czy wozisz przodem tyłem bokiem ( z tyłu samochodu czy z przodu ) to nie ważne. Ważne żeby dziecko było w foteliku.

sznurka Lew ma ogromne szczeście że ma taką mamę jak TY

No własnie Drogie Mamy dziś nasze wyjątkowe swięto.
Dlatego też życzę nam Drogie Mamy wszystkiego co najlepsze
najlepszego dziewczyny!!!  :kwiatek: my mimo że w dwupaku to tez się mamą czujemy  😍
Ode mnie też wszystkiego najlepszego dla SuperMam!
No wlasnie o to chodzi ze ta ustawa ma wejsc! Pisalam o tym juz dawno :P Przy okazji jak Sznurka Lewcia do nowego fotela przesadzala. Ale przeciez do 15 miesiaca mozna dziecko w tym pierwszym foteliku wozic. Chyba ze przekroczy 13 kg, ale to rzadko ktore dziecko taka wage osiaga.

Najlepszego Mamusie :-)
Tajna jest znieczulenie specjalne dla kobiet w ciazy.

Sciskam mocno  umow sie juz dzis, bo jak w nocy boli to juz trzeba.

Ano cała noc nie przespana, nawet nie wiem który ząb mnie boli, ba nawet nie wiem czy na górze czy na dole.... Pół szczęki, ucho, skroń i kość jarzmowa.
Dziś na 16 mam wizytę u stomatologa.
gwash, a próbowałaś wozić w tym pierwszym fotelu dziecko powyżej 75cm? Ja naprawdę nie wiem, gdzie miałam utknąć mu nogi... Przecież ten fotelik najprostszy polega na tym, że pas dociska go do oparcia kanapy, miejsca na nogi jest z 30cm...
Wszystkiego dobrego z okazji Waszego święta :kwiatek:
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
26 maja 2013 10:14
Ale jaja, mi tez dzien matki juz przysluguje! 😁 superowo 😉 Wszystkiego naj mamuski i welkie usciski dla sznurki! :kwiatek:

tajnaa, o kurcze, to wyglada jak jakis stan zapalny okostnej? dobrze, ze na dzis masz wizyte.

pytanko male- Jaskowi ropieje od wczoraj jedno oczko. Czym (oprocz sli fizjologicznej) moge to przemywac, zeby przeszlo? Nie ma zaczerwienien ani nic, tylko nieladnie ropieje.
tajnaa współczuje, zęby niestety potrafią życie uprzykrzyć. Chodziłam kiedyś ponad miesiąc z migrenami, okazało się, że zrobił się w śliniankach stan zapalny, trzeba się było przez zdrowego zęba (sic!) tam dostawac, leczenie 3 tygodnie. Bolało wszystko przez to cholerstwo, łącznie z oczami. Trzymaj się !
No i dziewczyny wszystkiego naj, mam nadzieję, że w przyszłym roku będę się już niejako kwalifikować jako solenizantka 😉  :kwiatek:
szafirowa moim bratanicom przemywaliśmy rumiankiem, jednej z nich udało się nawet zrobić okład, druga niestety nie miała czasu chwilę poleżeć 😉
z tego co wyczytałam, to te foteliki najmniejsze są tak naprawdę do 9 kg a nie do 13, zwłaszcza te w zestawach 3w1. Ale, że polacy zarabiają jak zarabiają to kupią taki sam fotelik na którym jest napisane "do 13 kg", bo "na dłużej starczy".

Dziś dzień układania ciuszków w szufladach. ciężko ocenić, które będą za duże na początek, więc układam na oko 😉 Wczoraj w koncu kupilismy wózek. podoba mi się to jeździdełko 🙂

Wszystkiego najlepszego dla Mamuś!

Szafirowa trudna jest pielęgnacja kikuta? trochę poczytałam i nie mogę sobie wyobrazić zawijania go w ciuszki 😉
Sa i do 9 (10?)  i do 13. Jak jest do 13 to do 13 i koniec.
Kenna no woze Nelciowa przeciez :-) Nosi rozmiar 80 czasami 86. Nogi nie stanowia problemu, wazne zeby nie wystawala glowa i zeby wystarczylo pasow (pasy nie moga isc zza plecow). A ze dziecko sobie nogami dotyka kanapy, czy tez ma je zgiete, albo sobie prostuje do gory to nie zagraza ani bezpieczenstwu ani wygodzie. Tak twierdza profesjonalisci, a wlasnie wiekszosc rodzicow zmienia fotelik za wczesnie "bo mu sie nozki nie mieszcza".
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 maja 2013 10:43
No ja chciałam wymienić na większy, bo mojemu jest już ciasno w ramionach, ale jednak się wstrzymałam. Na razie się mieści, lato idzie, więc nie jest okutany w bluzeczki- mam nadzieję, że jeszcze trochę pojeździ...
isabelle jaki wózek kupiliście?
szafirowa, Nie rumiankiem. Tylko solą fizjologiczną, nie grzeb za dużo i zapytaj lekarza.

Isabelle, Bardzo łatwe. Ja też miałam opory, ale to dziecka w ogóle nie boli. Po tym jak pokazała mi dokładnie położna, która przyszła do domu przekonałam się. Psikasz Octeniseptem od góry i od spodu, oczyszczasz patyczkami-wacikami, bardzo dokładnie, śmiało unosząc kikut do góry i wygrzebując wszystko co się odkleja, psiknięcie w razie potrzeby powtórzyć. Nie przejmować się, że to takie czarne i ślimaczące. Tak ma być.
kkk, tako warrior 🙂 nie miałam ciśnienia na kupno wysokopółkowych wózków i nie potrzeba mi raczej takowego. a ten wóz ma wszystko czego chciałam. rama jest dobrze wykonana, 4 koła pompowane, przednie wężej rozstawione-skrętne z opcją blokady, rączka z ekoskóry regulowana, wysoko zawieszony kosz na zakupy, oddzielnie gondola i spacerówka, opcja montażu fotelika na stelażu.  Gondola jest bardzo duża, więc powinna na długo starczyć.
ma też wady. to kawał wóza jest. i jest bardzo ciężki. z tym, że u nas nie ma schodów, więc waga nie jest zbyt istotna.


Julie a jak z ubrankami? normalnie nakłada się na kikutka, a pózniej np trzymając dziecko nie wyrwie się dziada? trochę paskudnie to wygląda 😉
wygląda sympatycznie 🙂 ja cały czas próbuje zawężać poszukiwania  🤦
Ubranka normalnie.
Zobaczysz i tak wszystko będzie zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałaś! To co myślisz, że będzie stanowiło problem okaże się banalnie proste i nieistotne, a to czego w ogóle się nie spodziewałaś jako problemu - właśnie dla odmiany nim będzie! 😀 Więc głowa do góry!
Fajny wóz. A jak ze składaniem i pakowaniem do bagażnika?

Pisałam dziś powyżej o dziwnej formie "raczkowania" synu mego. Robił któryś z waszych dzieciów tak? 😀
Julie, córka znajomych, u których byłam tydzień temu, właśnie tak robi, komedia 😁 😍

Z okazji naszego święta wkleję coś, pewnie gdzieś już było, pewnie część z Was już to zna, ale mimo wszystko fajnie się to czyta:

Czego nauczyła mnie moja mama?

Nauczyła mnie oczekiwania... "Poczekaj tylko, aż ojciec wróci!"

Nauczyła mnie otrzymywania... "Dostaniesz, jak tylko wrócimy do domu!"

Nauczyła mnie podejmowania wyzwań... "Co ty sobie myślisz?Odpowiedz, jak cię pytam! Nie odszczekuj się!"

Nauczyła mnie logiki... "Jak spadniesz z tej huśtawki i skręcisz sobie kark, to nie pojedziesz ze mną do miasta."

Nauczyła mnie indywidualizmu... "Gdyby wszyscy skakali z mostu, to ty też byś skoczył?"

Nauczyła mnie zasad zdrowego odżywiania... "JEDZ!"

Nauczyła mnie, jak wykształcić sobie zainteresowania... "Tylko nudni ludzie się nudzą."

Nauczyła mnie, jak SZYBKO wykształcić sobie zainteresowania... "Nudzisz się? Zaraz ci znajdę zajęcie!"

Nauczyła mnie, jak wybrać właściwego partnera na resztę życia... "Tego kwiatu to pół światu."

Nauczyła mnie miłości do rodzeństwa... "Jak zaraz nie przestaniecie się kłócić, to każę wam się pocałować!"

Odkryła przede mną tajemnicę mojego istnienia... "Ja cię wydałam na ten świat i ja mogę pomóc ci się z nim rozstać!"

Nauczyła mnie doceniać dobrze wykonaną pracę... "Jeśli zamierzacie się pozabijać, zróbcie to na zewnątrz - przed chwilą skończyłam sprzątać!"

Nauczyła mnie religii... "Lepiej się módl, żeby na dywanie nie było śladu"

Nauczyła mnie podróży w czasie... "Jeśli się nie wyprostujesz, strzelę cię tak, że się znajdziesz w przyszłym tygodniu!"

Nauczyła mnie logiki... "Dlaczego? Bo ja tak powiedziałam!"

Nauczyła mnie przewidywania... "Tylko załóż czystą bieliznę, na wypadek gdybyś miał wypadek"

Nauczyła mnie ironii... "Śmiej się, a zaraz ci dam powód do płaczu!"

Nauczyła mnie tajemniczego zjawiska osmozy... "Zamknij się i jedz kolację!"

Nauczyła mnie wiele o wytrzymałości... "Będziesz tu siedział, póki nie zjesz tego szpinaku!"

Uczyła mnie meteorologii... "Wygląda, jakby tornado przeszło przez twój pokój"

Nauczyła mnie o zagadnieniach fizyki... "Gdybym krzyczała, że spada na ciebie meteor, czy byś raczył mnie wysłuchać?"

Nauczyła mnie hipokryzji... "Powtarzałam ci milion razy - nie wyolbrzymiaj!"

Nauczyła mnie modyfikacji zachowań... "Przestań zachowywać się jak twój ojciec!"

Nauczyła mnie zazdrości... "Są miliony dzieci, które mają mniej szczęścia i nie mają takich wspaniałych rodziców jak ty!"

Nauczyła mnie medycyny... "Jeśli nie przestaniesz robić zeza, to zobaczysz, że Ci tak zostanie"

Nauczyła mnie empatii... "Załóż sweter - dobrze wiem, kiedy jest Ci zimno"

Nauczyła mnie czarnego humoru... "Jeśli kosiarka obetnie Ci stopy, to nie przychodź z tym do mnie..."

Nauczyła mnie zasad dorastania... "Jedz warzywa, bo nigdy nie urośniesz!"

Nauczyła mnie moich korzeni... "Czy Tobie się zdaje, że urodziłeś się w stodole?!"

Nauczyła mnie doświadczenia... "Zrozumiesz jak będziesz mieć moje lata. A teraz rób to!"

Nauczyła mnie sprawiedliwości... "Kiedyś też będziesz mieć dzieci i mam nadzieję, że będą takie jak ty!"

😉
Julie,  pewnie tak będzie 😀 "szkolenia" teoretyczne to jednak bujda na resorach jest 😉

miejsca dość dużo zajmuje po złożeniu. ale w planach jest kupno nissana patrola pickupa w lato, więc wejdzie 😉 do micry miejskiej jakoś się powinien upchnąć, choć pewnie szału nie będzie. coś za coś, jest wielki i cięzki więc zajmuje sporo miejsca.

Nie jest to taki super-dziecio-wóz jak Wasze xlandery, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się