Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

a robiłaś kiedyś wymaz?
🙁

ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2016 13:57
U nas dzis tez wysypka. Na klatce, brzusku, plecach i kilka kropek za uszami.
Nie wiem co to, bo jak 3 dniówka to z opóźnieniem bo dzis 5 dzien w sumie.
Gorączka 37.7-38.
Trochę kicha.

Pandurska 100 lat dla Paulinki z okazji 1 urodzin! Samych wspaniałości dla kruszynki! Tymek przesyła buziaka!
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
13 lutego 2016 15:02
nika77nie ale sie przymierzam do tego bo to masakra. Zapiszemy sie też do laryngologa dziecięcego.
U nas dzis tez wysypka. Na klatce, brzusku, plecach i kilka kropek za uszami.
Nie wiem co to, bo jak 3 dniówka to z opóźnieniem bo dzis 5 dzien w sumie.
Gorączka 37.7-38.
Trochę kicha.


Kicha! u nas tylko buzia. Z wyników i wizyty wyszło, że zęby i alergia....
gorączka 37,7-38
no i tak Miś zrobił nam kolejny raz weekend
ALE był super dzielny!! 👍  Poszliśmy na pobranie, omówiłam z nim co i jak, akurat sama wczoraj byłam na badaniach, więc też temat się pojawił. Pani Pielęgniarka pytała na widok dziecka, czy "damy radę, czy ma wezwać wsparcie i jak - z żyły, z palca??", spokojnie orzekliśmy, że damy radę, Misiek siedział u mnie na kolanach, dałam wybór Pani z sugestią, że wolę z żyły z nadgarstka. Niby nadgarstek bardziej boli, ale łatwiej pobrać. Zdecydowała że z żyły, ale patrzyła na nas jak na ZOO. Coś marudziła o naklejkach, Miś uznał, że chce, wystawił rękę, przytrzymałam, zapłakał przy wbijaniu, przestał płakać i z zainteresowaniem oglądnął dalszą procedurę, zapłakał przy wyjęciu igły, chyba dlatego, że zapiekło od wacika z płynem do odkażania, przestał płakać jak Pani przykleiła plaster, powiedział " papa", a Pani z oczami jak pięć złotych została 🙂
Pękam z dumy.
Kupiłam dziś w Biedrze tą (tę?) książkę:
http://m.empik.com/czekamy-na-dzidziusia-obrazki-dla-maluchow-belineau-nathalie,prod7090036,ksiazka-p
Szokujące dokładnie opisane skąd się wziął dzidziuś w brzuchu i poród, ale za to świetnie o zazdrości rodzeństwa, dzieleniu się,  humorach  i zmęczeniu ciążowym. Mój ulubiony fragment jak dzieci podają mamie kolację przygotowaną przez tatę  😎
Myślę, że fajnie nam teraz przypasuje.
Całe 9 zł. Polecam.
Pandurska Sto lat sto lat dla Paulinki!! Zdjęcia z roczku poprosimy!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 lutego 2016 17:35
Cholera, ale wysyp chorób  🙁 Zdrówka dla wszystkich!  :kwiatek:

Pandurska, najlepsze życzenia dla Paulinki!
Dziewczyny poradźcie jak dobrać rozmiar bucika dla malucha 8/9 miesięcy? Jeszcze nie chodzi. Chce mu kupić buciki ocieplane z allegro.

A może któraś z Was kupowała i ma sprawdzone butki? 🤣
k2arola, Obrysuj girkę w grubej skarpetce (polecam przez sen) żeby zmierzyć długość wkładki i już. 🙂
Polecam Demar. Tanie i niezniszczalne.  Z resztą, co niechodzące dziecko ma zniszczyć. 😉

Pandurska, Wszystkiego najlepszego dla Paulinki i dla Ciebie, matko dużej dziewczyny! :kwiatek:
Pandurska, wszystkiego najlepszego dla Paulinki!!!  🏇 😅
Pandurska Sto lat dla Paulinki z życzeniami pięknego dzieciństwa  :kwiatek:

Zapytam Was kochane, bo pewnie i w tym zakresie macie wiedzę. Mój maluch stoi, próbuje chodzić, ale w większości na paluszkach (zdarza się, że je podwija w drugą stronę - pod spód). Staram się poprawiać by stał na całych stopach. Moje pytanie brzmi: czy dziecko uczące się chodzić powinno mieć butki? Jeśli tak, to jakie polecacie. Druga kwestia to co z raczkowaniem w tych butach? Maluch wstaje, połazi przy meblach, siada, raczkuje, wstaje i tak tysiąc razy. Buty raczkowanie utrudniają.

Druga kwestia to wit.D i tran. Staś skończył rok i przestałam mu podawać (żelazo i wit. D). Jest zima, może powinnam jeszcze podawać wit. D? Jakie macie zalecenia i doświadczenia. A co w kwestii tranu? Podajecie? Jaki? Od kiedy?
nada, Nie nie nie zadnych butow. Szczegolnie przy nauce chodzenia, gdzie i tak jak na razie czworakowania jest wiecej.
Na raxie spokojnie obserwuj to stawanie na palcach. Zobaczysz pozniej jak juz bedzie robil wiecej niz pare krokow przy meblach
Michał używał do nauki chodzenia ekotuptusie

dla niechoda, miałam http://olx.pl/oferta/butki-buty-zimowe-niemowlece-0-12-miesiecy-cieple-do-wozka-CID88-IDcab4P.html


co do tranu i dzieci, to nasz lekarz uważa, że nie tran, bo on zawiera złe proporcje witaminy D i witaminy A - ma za mało witaminy D, wiec chcąc dać 1000j. na dobę przedawkowałoby się witaminę A. Nie poleca się tranu u dzieci.


do do chorób i mojego syna, to ostatecznie stanęło na zębach i silnej alergii na coś (proszek. kwitnące drzewa?!), ale całościowo- częste katary, często ewidentnie alergiczne, sienne przechodzące w infekcję po nadkażeniu śluzówki, silne reakcje na ząbkowanie, silne reakcje na szczepionki itd. będzie diagnozowany w kierunku izolowanego niedoboru IgA w poradni immunologicznej. No i tak.
Dziewczyny dziekujemy pieknie!!!! Juz wstawiam foty!Narazie na szybko, bo musze jeszcze przejrzec, co tam mamy🙂

Pandurska&nerechta+ bobasy pozdrawiaja re-volte:



No i solenizantka:



Torcik:



Bawilismy sie przednio. Goscie (nawet ci mali) dopisali i w ogole mielismy fajna impreze.


Ash Usciski dla Tymeczka, no i zdrowka przede wszystkim teraz!!
Pandurska, Jakie super matki wariatki! 😁 Córeczki śliczne i wspaniały tort. 😀

nada, Witaminę D w naszym klimacie powinno się zażywać cały rok, może jedynie z wyjątkiem czerwca, lipca, sierpnia. My żremy cały rok.
A butki ewentualnie kapciowate, z bardzo giętką podeszwą. Ja jestem fanką tych: https://www.decathlon.pl/buty-dla-maluchow-light-id_8296979.html Gabryś ma już chyba czwartą parę w życiu.
Generalnie najlepiej jak dziecko uczy się chodzić na boso, ale takie kapcie też można powoli zakładać na śliskie powierzchnie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 lutego 2016 09:22
Pandurska, ale faajna imprezka! I zdjęcia przednie!  😍

ash, sto lat dla Was!  😅
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
14 lutego 2016 09:35
Sto lat dla wszystkich solenizantow  😅

Dziewczyny jestem załamana... Tak mi " zniszczyli " dziecko butla na neonatologii... Walczymy o kp, mały wisi dosłownie cały dzień i noc na piersi, które są juz wykończone... o mnie nie mowię nawet... Nie śpię od kiedy mały jest ze mną, funkcjonuje tylko w systemie cyc. Mały dostaje raz/dwa razy butelkę. Chcemy przejść tylko na kp ale jak tak dalej pojdzie to sie wykończę. Jutro dzwonię do doradcy laktacyjnego sie umówić bo wyjścia nie widzę innego.

Czy którejś z was sie udało przejść z butelki na kp? Jestem załamana ...
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 lutego 2016 09:52
Pandurska, genialna fota! Jubilatka cudna, ale ten czas leeeeeeci!

I najlepszego dla Tymka!!!

Gienia, może Julie pomoże? Zobacz co powie doradca, a w najgorszym wypadku karm mieszanie i nie miej wyrzutów sumienia.
najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów (- tek też 🙂🙂 )
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 lutego 2016 10:33
Gieniu, ale on pije z piersi czy tylko "memła"? Ile on teraz ma dni? Uderzaj w doradcę laktacyjnego.
Wiem, że nasza sytuacja jest nieporównywalna, ale Hania zaczęła się odklejać od cyca po około 7-10 dniach. Współczuję niewyspania, dla mnie to były najtrudniejsze dni w życiu. Ale będzie lepiej, naprawdę  :przytul:
I jak ma synek na imię?

A, synek mojej siostry w pewnym momencie musiał jesc z butli, i póżniej juz nie chcial ssac. Sis do tej pory odciąga (mały ma pół roku) i daje mu wlasne mleko z butli, plus odrobine mieszanki.

My chyba wchodzimy w pierwszy skok rozwojowy, bo Hania wyraznie nie wie, czego chce. Szczególnie przy karmieniu robi się ciężko  🤔
Na to nie ma reguły. Mój syn tez był karmiony butlą mimo, że powiedziałam w szpitalu, że będę karmić piersią 🤔
Ale pózniej bez problemu wrócił do cycka.
Notabene bezduszność personelu szpitalnego jest po prostu niesamowita.
Gienia-Pigwa, Zapytaj o karmienie sondą po palcu, tylko to nie zaburza naturalnego ssania. Jaką butelką jest karmiony? Bo jeśli nie sondą z palca, to znacznie lepszym wyjściem od zwykłej butelki jest system Medela Calma.
Odciągasz?
I bardzo ważne: Upewnij się, że ma sprawdzone, czy wędzidełko pod językiem nie jest za krótkie.

Dziewczyny przed porodem, nastawione na kp:
Najlepiej zaznaczyć od razu w planie porodu, czy po prostu powiedzieć w szpitalu, że GDYBY się zdarzyło, iż z jakiegoś powodu dziecko będzie musiało być dokarmione, to ZABRANIAM nakarmienia przez zwykły smoczek. Proszę o karmienie sondą po palcu, albo dostarczę system Medela Calma.
Mamy prawo do takich żądań.
Trzeba się też upewnić, że dziecko ma sprawdzone wędzidełko pod językiem. Jeśli ma za krótkie, nie będzie w stanie zassać głęboko i ssać efektywnie.
Julie, w takiej sytuacji każda z nas powinna przyjść z medelą do porodu, bo zanim dostarczysz, to czasem chwilę trwa i co niby wtedy?
Faktycznie może to być problem, jeśli się mieszka gdzieś gdzie nie ma sklepów w których Medela jest od ręki.
Ale sondę i strzykawkę ma każdy szpital.
Ja gdybym tak hipotetycznie miała mieć drugie dziecko, to bym się zorientowała w szpitalu przed porodem, czy w razie "w" będzie można skorzystać z ich sondy i strzykawki. Jak nie, to bym kupiła w aptece, toż to grosze.
W każdym razie na pewno nie pozwoliłabym nakarmić zwykłym smoczkiem.
System Medela Calma to po prostu butelka+smoczek? klik

Jeśli tak, to nabyłam 🙂

I dopiszę do planu porodu to co Julie napisałaś  :kwiatek:
Ja przeszłam z butli (Canpol zwykły) na kp po 4 pierwszych miesiącach, ale nie pomogę bo po prostu przeszłam.
Powodzenia  :kwiatek:
Madness, Tak. Ale trzeba przyznać, że trudno żeby każda z nas szła do porodu z Medelą za 50 zł, tak tylko na wszelki wypadek.
W każdym razie, warto wiedzieć, że zwykły smoczek może zaburzyć naturalny odruch ssania, więc warto mieć w zanadrzu inne wyjścia (chociażby zorientować się wcześniej gdzie na szybko można kupić).

RaDag, Mi też się udało (karmić w pełni piersią po 4 miesiącach walki), mimo że Gabryś w szpitalu dostał zwykłą flaszkę, potem jeszcze Tommee Tippie i dopiero poźniej Medela Calma.
To wszystko pewnie w ogóle by się nie stało, albo trwało o wiele krócej, gdybym wiedziała to wszystko co wiem teraz. 😵
Julie, to prawda, cena wysoka 🙁

Gienia-Pigwa, trzymam kciuki żeby się Wam udało 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 lutego 2016 15:21
Kurcze, powiem szczerze, że mam Medela Calma (była w zestawie z laktatorem), i mam też butelkę Philipsa, i nie jestem w stanie zauważyć ogromu różnicy. W szpitalu używaliśmy smoczków Medela dla wcześniaków i wg mnie one bardziej przypominają cyca niż Calma.
Lotnaa, A próbowałaś się napić z tych butelek? 🙂 Bo to nie chodzi o różnice wizualne, tylko o to w jaki sposób dziecko musi ciągnąć.

Ja to w ogóle, gdybym się mogła cofnąć w czasie, lub jeszcze kiedykolwiek w życiu bym miała problem z karmieniem, lub gdyby dziecko z jakiegoś powodu musiało być dokarmione, to w ogóle bym olała jakiekolwiek butelki i smoczki i kupiła w aptece sondę i strzykawkę.
Medela produkuje coś takiego: klyk w cenie 130 zł, używane na olx-ie można kupić za 50 zł.
A rurka i strzykawka w aptece kosztują 2 zł i można uzyskać dokładnie to samo! 😀

Gienia-Pigwa, koniecznie pomyśl o czymś z powyższych.
Poza tym, najważniejsze jest dowiedzieć się jaki jest powód.
- Czy dziecko NIE CHCE ssać (bo nauczyło się, że z butli łatwiej i szybciej, a na matce miło się wisi na zasadzie smoczka 😉 ),
- Czy dziecko NIE UMIE ssać (bo np. ma za krótkie wędzidełko, lub jakiś inny problem techniczny),
- Czy dziecko NIE MOŻE efektywnie ssać, bo matka NIE UMIE prawidłowo przystawić (odpowiednio głęboko), lub ma jakiś problem natury technicznej, typu płaskie lub wklęsłe sutki.

A i jeszcze co do tego "wiszenia". Absolutnie nie powinno się pozwalać na bycie smoczkiem, bo to się kończy zmasakrowanymi sutkami.
Dziecko może wisieć ile chce, ale tylko pod warunkiem, że faktycznie ssie i przełyka. Trzeba słyszeć dźwięk przełykania, takie "k".
Nic się nie martw, dacie radę!  🏇
Najważniejsze, to pozytywne nastawienie i spokój. Mi się udało, mimo wszystkich trzech problemów. Gabryś i nie chciał (bo dali mu w szpitalu zupełnie niepotrzebnie flaszkę) i nie umiał (nikt nie raczył zauważyć za krótkiego wędzidełka  😤 ), ja nie umiałam przystawiać, cyce dwa razy większe od głowy Gabrysia tego nie ułatwiały, przez pierwsze dni nie byłam w stanie normalnie usiąść, ani się oprzeć na dłoniach lub łokciach... i ogólnie cały świat był przeciwko nam. Ale ja ani przez sekundę nie pomyślałam, że może się nie udać i udało się.
Trzymam kciuki!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się