żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Ktoś wie jaką grubość ma taka podkładka:
https://loft-hr.pl/pl/products/podkladka-pod-siodlo-torpol-latex-master-51311.html

I czy ktoś wie jaką grubość ma mattes z futrem?
Perlica, jak nikt nie poda mattesa to mogę zmierzyć w piątek.
Iskra de Baleron, ja mam mattesa, ale pewna nie jestem czy moje pomiary będą wiraygodne, Chodziło mi o informację ze strony , bo znaleźć nie mogę.
Perlica, "Długość futra to 30 mm. Uwaga: z uwagi na swoją grubość podkładka "zabiera" ok. 1 rozmiar łęku siodła, co trzeba wziąć pod uwagę przy dopasowywaniu siodła. "
Znalazłam cos takiego
Sasini, o widzisz, to mega dużo. Dzięki !
Nie znalazłam tego, ale pamiętam że tak jest mniej więcej.
Info mam od revoltowiczki na priv, że są opcje zamówienia z krótszym futrem to chętnie skorzystam.
Perlica, jak chcesz futro naturalne, ale cieńsze od Mattesa, to zobacz sobie Le Mieux. Z rozstawu zabiera mniej niż 0,5 rozmiaru.
Z grubością mattesa też nie ma co przesadzać. Trochę owszem zabiera, ale nie rozmiar. Dużo do wrażenia grubości dodają ranty. Bez nich ten mattes już wcale nie jest taki opasły.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2022 12:53
Perlica, Zobacz sobie tą:
https://www.horze.pl/podkladki-z-welny-owczej/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-z-owczego-futra-horze-harleigh-z-miejscem-na-kregoslup/17135.html?color=BL
Mam taką, ona jest właśnie ze skracanego futra, zabiera około połowę tego co zwykłe "pełne" futrzane podkładki, ale więcej niż Winderen (zwykły) wyraźnie.
lillid, nie mogę tego nigdzie znaleźć prócz allegro , jedna mała w ogłoszeniach, a tak nie mam jej nigdzie na magazynie.
Mattes mi zabiera, a na Winderen leży mi idealnie. ten Le Mieux ma 18mm?



zembria, wg opinii ludzi na horze tak jest jak piszesz, bo piszą że futro słabe vs Mattes 😜 tylko tam tak dziwinie opisane że to podkładka podnosząca siodło?

A jest coś co będzie amortyzować jak Winderen i nie będzie Winderenem?
Nie musi być futro, jest mi obojętne, byle plecy nie bolały mnie.
Perlica, a nakładka żelowa NA siodło, np. Acavallo?
Perlica, - equiline? Mieli właśnie taką cienką, a na prawdę fajnie działającą. Tylko chyba zmienił się design i nie jestem pewna, która z tych co Google wypluwa jest tą cienką. Widzę, że są w Febro, może tam dopytaj?
Poncioch, oj, nie, nie, żadne nakładki na siodło, to jak na wielbłądzie uczucie. Ja mam siodło close contact mocny, bo Rene i nie widzę tego zupełnie. Po za tym koń 3,5 roku to nie wyobrażam sobie jazdy bez podkładki, bo koń ma 4 nogi, ale plecy tylko jedne 😉

keirashara, mamy ją w stajni, tzn. przynajmniej w starej wersji, to taka jest szmatka, nic tam nie amortyzuje zupełnie, ale fakt że jest cieniutka. Za mała amortyzacja na moje stare plecy 😁

Jutro przetestuje jedną Kentucky, bo jest w stajni.

Widze na necie kilka z futrem natrualnym, czyli ta Horze, także Harry Horse, ale kurczaki nikt nie pisze nigdzie jaka to grubość.....no kurza twarz
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2022 17:25
Perlica, Ja mam moją już z 10 lat, ale nie była jakoś bardzo intensywnie użytkowana stale, raczej okresowo w razie potrzeby. Póki co nic futru nie dolega, wygląda jak nowe, no ale może mi się zwyczajnie dobry egzemplarz trafił.
zembria, mnie to nie martwi zupełnie, martwi mnie czy na pewno będzie mniej gruba od mattesa, bo też nigdzie nie podana jej grubość.
keirashara, czekaj, czekaj, teraz widzę , że jest kilka , łącznie z futrem naturalnym, więc już zgłupiałam.
MAmy taką zwykłą czarną, bez futra, cienka, zero amortyzacji, ale widzę że jest ich kilka, więc musze je obejrzeć.
Choćby ta ciekawa:
https://www.febro.pl/product-pol-8771-Futro-pod-siodlo-Equiline-Cloud-granatowe.html
i ta:
https://www.febro.pl/product-pol-8774-Podkladka-pod-siodlo-Equiline-Balancer-0-0.html

Oczywiście po co podawać grubość przy podkładce, przecież to najmniej istostny parametr ...
Tylko Kentucky podaje i Winderen.
Perlica, - ja znam taką pi razy oko grubości winderena. Nie taką grubą poduchę, jak lamicell/avacallo, a właśnie chudszą.
Sama mam top gel veredusa, ten z kuleczkami, ale on ma miliard lat i z tego co wiem już nie jest produkowany. Szkoda, bo nieśmiertelny i bardzo fajnie amortyzuje.
Mój koń nie uznaje chodzenia bez podkładki. To taki typ, co ma siodło 0,5cm nie w tym miejscu i uważa, że tak się nie da chodzić 🙈 Zdarzało mi się zsiadać w trakcie i poprawiać o te minimetry 🙄
Perlica, nie powiem Ci dokładnie, ile, ale jest dużo cieńsza od Mattesa, pod siodłem no big deal. Niektóre grube żele podnoszą bardziej. Grubościówo do winderena comfort powiedziałabym, że adekwatnie, ale - gruby winderen bardziej podnosi tył siodła niż przód. Może dlatego masz wrażenie, że w mattesie jest za wąsko i lecisz na tył.
lillid, tzn. w mattesie samo siodło, beze mnie leciutko minimalnie leży do tyłu, bo mattes z kolei lekko zawęża przedni łek. Ale nie jest to niewiadomo jaki dramat.
Tej Le Mieux nie ma i nigdzie na stanie niestety.

Perlica, winderen też zawęża, ale przodem siada mocniej, niż tyłem. Pcham go pod trochę za szerokie siodła, które i tak lecą na tył.
lillid, ale winderen jednak mocno siada , po 20 minutach jazdy jest totalnie plastyczny.
Futro jednak się tak nie zmienia.

A inne memory, takie zwykłe, za 200 pln , jak się mają do Winderena ?
Mam taką za ok. 200 zł. (akurat qhp) i kładę na grzbiet chyba tylko żeby położyć. Spłaszcza się niemiłosiernie. Ale mam 2 jedna grubsza druga cieńsza z drucika/żyłki - siatka 3d. Jak wpływa na moje plecy to nie jestem w stanie powiedzieć. Konie moje raczej lubią.
Ja mam zwykłego winderen to ta Memory wypada jak papier
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2022 12:25
Perlica, jest o połowę cieńsza.
zembria, to jak dziś wystestuję Kentucky i to nie będzie to zamawiam Horze.
Jak będzie gruba to Cię ubiję 🙃🙃🙃

Ta:
https://www.horze.pl/podkladki-z-welny-owczej/podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-z-owczego-futra-horze-harleigh-z-miejscem-na-kregoslup/17135.html?color=BL

czy ta:
https://www.horze.pl/podkladki-z-welny-owczej/podkladka-korekcyjna-z-owczym-futrem-horze-harleigh/17609.html?color=BL

👀
Edit w komentarzach wszędzie piszą że za ługa pod siodło 17 i nawet 18 cali. Ja zwariuję.
Możesz mi ją zmierzyć na długość ?porównam z moim mattesem L sobie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2022 14:15
Perlica, Ja mam tą bez rantów. Aż poszłam pomacać, i tak chwytając w dwa palce jest ciut cieńsza od niezgniecionego Winderena Slim, a od Comfort wyraźnie cieńsza.
Zaraz Ci pomierzę.
zembria, o mamutku to cieniusia bardzo !
Super dziękuję!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2022 14:19
W edycji już zdjęć nie dodam.
278294850_1129350671218743_2711227936154849279_n.jpg 278294850_1129350671218743_2711227936154849279_n.jpg
278310997_5058431507567504_8947667729832075315_n.jpg 278310997_5058431507567504_8947667729832075315_n.jpg
278371842_2774512642858703_1149126567786045931_n.jpg 278371842_2774512642858703_1149126567786045931_n.jpg
278381471_312754450967934_278880495436345273_n.jpg 278381471_312754450967934_278880495436345273_n.jpg
zembria, Dzięki bardzo!
Rzeczywiście cieniutka jest.
Edit. Jestem niedorozwinięta😁
Jeżdżę w tej podkładce horze na innych koniach niż mój i jest ona ok, cieńsza niż mattes.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2022 07:33
Brawo Ty 🤣
zembria, w miedzyczasie odpisała Dorcysia,że mattes robi 3 grubości futra i najcieńsze ma 1,6 mm. Także dwie opcje do wyboru, ufff.
Perlica, rozumiem, że 1,6 cm? 😀
Jak to trzy grubości? A to się gdzieś wybiera? 😅 Ja słyszałam tylko, że długość zależy od koloru. Że te najmocniej farbowane są strzyżone ze względu na przypalenie przez farbę końcówek, więc że najdłuższe są te naturalne. Ale nigdzie nie widziałam oficjalnego info, że są różne długości. Nawet tego szukałam kiedyś mocno, bo koleżanka została poinformowana w jakimś sklepie, że właśnie są różne długości i że są w różnej cenie, ale nie udało mu się nic takiego znaleźć.🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się