Projekty stajni. Zdjęcia i informacje.

konikikoniczynka , konstrukcję musisz mieć tak czy siak - czy wypełnisz ściany murem, drewnem czy blachą to już zależy od Ciebie😉 Zdecydowanie lepiej pod względem kosztów wypada namiot + lekka konstrukcja, ale z kolei jest mało trwały i niezbyt ładnie wygląda. 
My mamy na hali świetliki na ścianach i jest taaak jasno 🙂😉  💘
konikikoniczynka- tanszy niz hala jest kryty lonzownik, na tyle duzy zeby dalo sie pojezdzic.

pogoda jest do bani....
co do kosztów wszystko zależy od możliwości my staramy się o dofinansowanie z unii na 200tyś i żeby nie zapeszyć mam nadzieję że się uda 🙂 Ale oprócz samych kosztów hali dochodzą jeszcze wszystkie pozwolenia na budowę itd
Kryty lonzownik taki żeby "dało się pojeździć", to ok. 80 tys. Jak dla mnie mało opłacalny... bo pojeździć da się tak zdecydowanie "od biedy".

aszka, a z jakiego programu składaliście o to dofinansowanie? Jakie warunki trzeba było spełnić?
Zdecydowanie zalecam szukanie ogloszen - ja swoja znalazlam przypadkiem po 4 latach poszukiwan w autogieldzie - zlozona 15 km od mojego domu !!!
Fakt faktem ze z rozbiorki, troche pokrzywiona ze trzeba bylo traktorem prostowac i kombinowac - ale przy pomocy swietnej ekipy stawiajacej wyszlo super - dla wzmocnienia zrobilismy wzmocnienia na stopach fundamentowych, zdrenazowalismy caly teren i do projektu dodalismy murowane sciany szczytowe w razie jakby mialo nas zdmuchnac 🙂

wypowiedzcie sie swietliki w dachu czy na bokach ?

krysiex213
mozna prosic o jakies zdjecia ?
Alice, wypytam się ciotki ale ona prowadzi gospodarstwo agroturystyczna więc pewnie z tym związane. Jak będę coś wiedzieć napiszę
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 grudnia 2011 10:02
[quote author=konie-legnica link=topic=841.msg1215525#msg1215525 date=1323423605]
wypowiedzcie sie swietliki w dachu czy na bokach ?
[/quote]
Ja jestem zdecydowanie za doświetleniem z boków,
doświetlenie z góry daje plamy na podłożu.
ms_konik - dzieki nie pomyslalam o tym - choc ja chcialam dawac caly pad 45 m na 2 a nie pojedyncze swietliki co jakis czas .....
Świetliki w dachu dają więcej światła niż te w ścianach. Plamy świetlne tworzą się niezależnie od tego gdzie te świetliki są a konie się przyzwyczają.
Płyty poliwęglanowe szerokości ok 90cm zaleca się montować w odcinkach nie dłuższych niż 12m przy założeniu że są montowane prostopadle do osi długiej budynku.
Właśnie mi kończą montować płyty warstwowe na dachu i w przyszłym tygodniu zaczynają świetliki  😅
skad bralas swietliki i w jakiej cenie jesli mozna wiedziec - i jakiej wielkosci masz halie i ile metrow swietlikow zamierzasz montowac ?
Dach i świetliki - firma Remo z Obornik Wlkp. Cenę negocjowaliśmy za cały dach więc szczegółów Ci nie podam.
Firma porządna - jak na razie (żeby nie zapeszyć)
Wymiary całego budynku to 102m x 52m w tym hala 30m x 102m.
wow - to dopiero inwestycja !!!!! jakies zdjecia mozna?
Muszę zrobić - tylko rano nie mam czasu bo lecę do roboty a po południu już ciemno 🙁
ja myslalam o zwyklej trapezowce ....... plyta warstwowa droga dla mnie - sadzisz ze warto zainwestowac? jakie sa glowne plusy ? duza roznica w utrzymaniu temperatury? zaznaczam nie bede ogrzewala swojej hali
Ogrzewanie hali nie ma sensu. Mój mąż Twierdzi że płyty warstwowe mają duży wpływ na utrzymanie temperatury zwłaszcza że do długich ścian hali przylegać będą stajnie co "ogrzeje" halę.
Zastanawialiśmy się też nad onduliną i ewentualnym potem dociepleniem od spodu wełną mineralną i odeskowaniem ale przeważył fakt iż do płyt warstwowych można dopasować świetliki a z wstawieniem ich w dach z onduliny byłiby mnóstwo roboty i problem ze szczelnością.
W naszym przypadku doświetlenie musi być w dachu - więc stąd takie materiały.
Na małej hali z murowanymi ścianami i dachem z blachy falistej - bywa zimniej niż na zewnątrz. Jak ktoś się uczył fizyki to może wyjaśnić dlaczego  😉
Ja bym chyba jednak dawała świetliki po bokach. Jak spadnie śnieg to nici po górnym doświetleniu😉

EDIT: Znalazłam coś takiego jesli chodzi o posadzki boksów: http://www.flexi-step.pl/index.php
Może komuś sie przyda😉 Wysłałam zapytanie o cenę m2, dam znać jak odpowiedzą 🙂
Ja wiem czy to się nadaje do boksów? To takie fajne miękkie jest, ale czy to wytrzyma np. kopyto z podkową?

edit: faktycznie na stronie są zdjęcia z realizacji w stajniach i w karuzeli. Może to ma odpowiednią wytrzymałość. Podoba mi się ogrodzenie czwrorboku takim miękkim krawężnikiem. 
No własnie to wyskoczyło mi pod hasłem podłoża jeździeckie i na zdjęciach sa przykłady realizacji ze stajni. Mi to nie wygląda na miękką powierzchnię - raczej taką twardszą, ale elastyczną.
Ale i tak odpada, bo dostałam cennik - ok. 300 zł za m2  :emot4: chyba, że wziąc płytki o mniejszej wytrzymałości (są w ofercie do stajni) to mozna zejśc do 190/m2. Ale to i tak wychodzi ok. 2300 zł za boks 3x4.
repka, mieliśmy z czegoś takiego zrobiony boks "ambulatoryjny" w absolucie. Bardzo dobrze zdawało egzamin.
Elastyczne, w pewnym stopniu miękkie, ciepłe. Trzymaliśmy na tym te konie, które musiały być bez ściółki.
konie-legnica niestety mam jedynie zdjęcia wieczorne. jutro obfocę jak to wygląda za dnia

jakiej wielkosci hala w jakiej okolicy i ile za pensjonat sobie zycza - jjesli mozna wiedziec - jedynie dla celow marketingowych bo sama chce zalozyc pensjonat
hala  ma wymiary 20x42m. poszło PW
Ludziki... na jakiej wysokości najlepiej powiesić żłób dla konia 136 cm w kłębie...? Z uwzględnieniem grubszej ściółki. Ma ktoś patent na powieszenie poidła-wiadra?

konie-legnica, No, no, fajnie to wygląda! Jakie wymiary ma Twoja przyszła hala? Chyba nie zauważyłam..
18 na 45 wymiar hali do tego dwie nawy boskow 🙂 zastanawiam sie nad plywa warstwowa czy zwykla blacha :/ na dach - dla podpowiedzi  blacha 25 zl m2  plyta 67 m2  a dachu jest  1000m2 czy warto inrestowac 2,5 razu wiecej ? czy to daje jakies wymierne skutki ?

jesli chodzi o podwieszane poidla - mozna zmocowac metalowe wiadra na ziemi w rogu za pomoca klamry - co umozliwi wyciagniecie wiadra w celu umycia.



brak polskich znakow wynika ze pracuje w uk nie z ignorancji....
Sankaritarina, my mamy podwieszone na takich hakach jak kiedyś wieszało się grzejniki żeliwne. Ja mam z odzysku.
Sankaritarina, mogę Ci zmierzyć jutro z jakiej wysokości je nasz kucyk 😉
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
09 grudnia 2011 19:37
Ale i tak odpada, bo dostałam cennik - ok. 300 zł za m2 [...] to mozna zejśc do 190/m2.
Tak zarabiają importerzy i pośrednicy. Pod koniec kwietnia negocjowałem z przedstawicielem dużego "producenta" z wybrzeża i dostałem super promocyjną cenę 7.000 zł netto za m3. Pojechałem sobie do ich warszawskiego oddziału obejrzeć i pomacać. Przy okazji udało mi się z nalepki na palecie spisać namiar na rzeczywistego producenta w chinach.

Tam cena za tę konkretnie piankę wynosiła ok 600 USD/m3 (zakup minimalnej próbki 4m3) i można było zejść do 220USD (zakup kontenera 24m3).
Płyta laminowana z takiej pianki wychodzi jakieś 2x więcej. Cięcie wodą laminowanej maty - ok 20 centów za mb. cięcia.

Przeliczniki na m2 w moim starym poście: [url=http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,841.msg1017758.html#msg1017758]http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,841.msg1017758.html#msg1017758[/url].
Przeliczenia robione były oczywiście przy zupełnie innym kursie złotego i przy innym poziomie kryzysu gospodarczego.

czy to wytrzyma np. kopyto z podkową?
Są i takie co podkowę wytrzymają. Te o średniej gęstości pewnie nie każdą podkowę, za to są o wiele cieplejsze i tańsze. Pianka o dużej gęstości to ok 500USD/m3 zamiast 220.

A propos cen hali...
Nasza ma wymiary 15 x 42 m, za m kw. wykonawca zażyczył sobie 150 zł, co daje 94500 zł. W cenie była konstrukcja (drewniana), pokrycie dachowe (blacha), obitka ścian (też drewno), brama wjazdowa. Dodatkowe koszty to przygotowanie gruntu, wykonanie stóp fundamentowych, zakup i wstawienie świetlików w ścianach, bandy i podłoże do jazdy.
Konstrukcja jest obliczona na II strefę śniegową, kąt nachylenia dachu 22 stopnie.
tak ale to cana za 15 m przy kazdym metrze rozpietosci cena wzrasta niemilosiernie - i to caly problem . Jak sie nie ma co sie lubi to i 15 sie pokocha - ale zawsze chcialo by sie wiecej ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się