pensjonaty w okolicach trójmiasta

deborah dziękuję bardzo  :kwiatek:
Behemotowa, w tabunie nie jest tak zle(przynajmniej ja nie narzekam ) ale tak czy siak niestety wolnych miejsc nie ma :/
Swojaka nie polecam -głownie z braku hali a zimą potrafi niezle w Oto “wiać"-wiem bo tam mieszkam 😉.
a i musisz sobie własną pake załatawiać.
Kto z re-voltowiczów stoi w Sakowcówce?
Ja, już od 3 lat.
powiedzmy, że jedną nogą ja też 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 kwietnia 2014 21:23
e no czterema 😁
Hej🙂 Czas podejmować decyzję czy po studiach wracać w rodzinne strony🙂 Stąd moje pytanie: która stajnia teraz najlepsza w okolicy gda? Wymagania:
- dojazd może być tylko samochodem
- hala ( nie mikro) z bdb podłożem, kwarc mile widziany;
- maneż to samo, i hala i plac równane regularnie, zdrenowane
- przeszkody treningowe w dobrym stanie😉
- NAJLEPIEJ BRAK REKREACJI😀
- duże, boksy, czysto w boksach, szeroki korytarz, dużo dobrej jakości siana
- lążownik, karuzela, myjka wewnętrzna (ciepła woda mile widziana, ale nie koniecznie)
- pastwiska, konie od rana co najmniej do obiadu, puszczane sensownymu grupami, prowadzone i sprowadzane w ręku;
- zaplecze dla mnie - siodlarnia, szatnia, łazienka, czysto miło.
Brak problemu z podawaniem pasz i suplementów derkowaniem, zdjęciem owijek itp.
I opieka w stajni która zajmie się koniem w przypadku jakby coś się stało a mnie nie będzie🙂
Powiedzcie mi czy jest szansa znaleźć takie miejsce czy Wrocław mnie rozpuścił:P
Alice gdzie Ty teraz stoisz z Chonsiakiem??
lardia, to zależy do jakiej kwoty ?
Powiedzmy ze w granicach 1000zl, to zalezy jak dlugi dojazd- jak np mialabym wydawac miesiecznie 600zl na paliwo to wolalabym drozszy pensjonat😉 oczywiscie im nizsza cena tym lepiej:-P
Ronin.   Każdy orze jak może.
29 kwietnia 2014 12:29
Polecam:

www.lascalla.pl


🙂 :kwiatek:
lardia w stajni niedaleko Kolbud, ale daleko jej do Twoich wymagań 😉
Powiedzcie mi czy jest szansa znaleźć takie miejsce czy Wrocław mnie rozpuścił:P

Zdecydowanie Cie rozpuścił :P

A tak całkiem poważnie to żadna stajnia nie przychodzi mi do głowy biorąc pod uwagę Twoje wymagania.
Wymagania, jak wymagania ale cena.. Chyba nie ma w trójmieście takich warunków za tak niską cenę 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 kwietnia 2014 21:03
lardia może u Jackiewiczów w Połchowie, ale to dość daleko od Gdańska
To nie chce wracac na pomorze:-P ja za takie warunki we wroclawiu place 800zl😉 i powiem wam dziewczyny ze w takim razie trojmiasto grubo przesadza, bo  racji tego ze w mojej sytuacji mam cala Polske do wyboru, ogladalan stajnie pod Warszawka - za 1200 co prawda, ale blisko centrum, i takie cuda ze naprawde wie sie za co sie placi... Ciepla woda i solarium to malo😉  A mi sie zawsze wydawalo ze w Trojmiescie bylo taniej:-P  no i ze tyle tych stajbi to konkurencja jest i wogole:-D
ja za takie warunki we wroclawiu place 800zl😉


to ja jadę do wrocławia *_*
lardia, tu nie chodzi o cenę, tylko o to, że ośrodków z kwarcowym porządnym podłożem jest niewiele (Połchowo, LaScalla, na hipo chyba na kwarcu nie można tak na co dzień jeździć? - coś jeszcze?). Do tego przyzwoita hala, padoki, karuzela. Na serio u nas ciężko o ośrodek z tak dobą infrastrukturą.
Można na hipo jeździć tylko trzeba spełniać kryteria odpowiednie 😀 Tak mi się wydaje bo wiele osób jeździ 😉
A no i tylko hipodromowi brakuje: solarium, JESZCZE  niedługo karuzeli (przynajmniej widziałam, że coś tam ja zaczęli budować jak byłam na zawodach :P) chyba No ale przede wszystkim: padoków na które wypuści Ci ktoś konia do obiadu i można nazwać go padokiem a nie klitką 😉

Połchowo super - stanęły tam nasze dwie znajome z jednym koniem i są bardzo zadowolone a cena naprawdę przyzwoita jak za taki standart 😉  Tylko od Gdańska to z 20-30min jazdy samochodem jest...
Tylko w Połchowie u Jackiewiczów konie teraz na 2 godziny dziennie maks wychodzą z boksu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 kwietnia 2014 09:18
Na hippo jest kwarcowy plac z przeszkodami, kwarcowy czworobok i wszystkie hale. Solarium nie ma, karuzela sie buduje, padokow jest teraz całkiem sporo, ale są małe.

Połchowo od Gdańska jest raczej 45-60 minut.
Strzyga, a czy ktoś konia ściągnie/zaprowadzi na padok czy wszystko robi się samemu? Jak to teraz jest?
Co do hipodromu to jest widziałam cennik i warunki, w życiu bym tam konia nie postawiła:P niż piękna szafka zdecydowanie ważniejsze są dla mnie pastwiska dla konia🙂 la scalla fajna, i płochowo tez, tylko to wszystko daleko🙂 Tylko kredyt brać i budować pod Gdańskiem porządny ośrodek:P ale to za 15 lat pomyślę haha 🙂 A faktycznie na piewrszym roku studiów zdziwiło mnie, że tu  Wroc) karuzela to praktycznie w każdej stajni, i hale, i o podłoża się dba😉 Tęskno mi do trójmiasta, ale róznica jak widać znacząca... i pomyśleć że na śląsku za 800 miesięcznie to już są wypaśne ośrodki..:P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 kwietnia 2014 11:43
anai, w złotym pakiecie pracownicy, a tak to zawsze można sie z kimś umówić. Konie teraz są pogrupowane i często wychodzą razem.
lardia, ale tak juz nie broniąc faktu że u nas nie ma wypasionych stajni, to zastanow sie gdzie one by miały byc żeby było blisko? Z jednej strony morze  , z drugiej obwodowa a z trzeciej Sopot. No niestety, inne miasta mają możliwość budowy w każdą stronę. Więc blisko to jest niestety 30-40km. Chyba ze się mieszka poza centrum, za obwodową, wtedy jest juz milszy dojazd, ale dalej nie ma nigdzie full wypasu.
lardia, tu nie chodzi o cenę, tylko o to, że ośrodków z kwarcowym porządnym podłożem jest niewiele (Połchowo, LaScalla, na hipo chyba na kwarcu nie można tak na co dzień jeździć? - coś jeszcze?). Do tego przyzwoita hala, padoki, karuzela. Na serio u nas ciężko o ośrodek z tak dobą infrastrukturą.

W Lascali kwarcowego nie ma, a i o padokach można pomarzyć. Słabo wygląda oferta na Pomorzu.
Ronin.   Każdy orze jak może.
30 kwietnia 2014 16:08
U nas- w La Scalli na hali jest podłoże wymieszane z kwarcem, podlewane, równane, padoki obsiane trawą, która już ładnie wyrasta.

Szkoda ze u Jackiewiczow konie chodza tak krotko.. Jest to tak na sztywno ustalone czy to kwestiA dogadania do?
Szkam czegos fajnego gdzie konie dlugo sa na dworze, a najlepiej lakach. Hala super jak y byla ale nie musi
Jak cos znacie takiego to dajcie znac 🙂
Maz18 Raczej bardzo sztywna zasada niestety, kilka osób pouciekało stamtąd z tego powodu  🙄
Maz18, może Łapino? Nie wiem jak teraz tam sytuacja, słyszałam że jest lepiej. No oprócz placu który dalej jest średnio ciekawy ;/ Ale hala duża. I łąki jeśli koń może chodzić ze stadem.
U nas co prawda brak hali, ale pastwiska 24 h w kameralnym stadzie. Jak na okres letni jestem zadowolona z takich warunków podobnie jak moje paskudy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się