DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Elena   emocjonalnie elastyczna
13 stycznia 2013 17:18
Ja wreszcie się dorobiłam jakiś w miarę normalnych zdjęć mojej podkładki  🏇 zrobiłam tak jak mi radziłyście i podszyłam ją od spodu futerkiem.  🤣 Muszę przyznać, że jestem z siebie strasznie dumna bo jak na mój brak umiejętności krawieckich to efekt jest zadowalający  😍
Ja dokładnie jak horse_art - wzięłam butelkę po grappie czy po jakimkolwiek napoju,pod gorącą wodą obdarłam z etykiety,nalałam wody,zakręciłam,przy gwincie sznurek i zabawka jest  😀
Na zimę akurat,tylko przy mojej to 2 dni,potem zero zainteresowania.
mam zamiar go regularnie wymieniać, to tak eksperymentalnie na razie, butelka daje dużo możliwości

docelowo miał być suchy owies, ale troszkę za duże dziurki zrobiłam i bez problemu się wysypywał, mój koń ma w boksie coś a la półeczkę, powiesiłam nad nia żeby mógł sobie w nagrodę zjeść co wypadnie

nigdy wcześniej nie miał w boksie zabawki wiec chciałam żeby była bardzo atrakcyjna, żeby zobaczył że to fajne, bałam się że taką "bezpłciową" oleje

nigdy wcześniej nie miał w boksie zabawki wiec chciałam żeby była bardzo atrakcyjna, żeby zobaczył że to fajne, bałam się że taką "bezpłciową" oleje


Hahaha ;-) czyżby to ogier?
a ja pytam po raz kolejny: robił ktoś indian bosal z instrukcji Konnej Cafe?
iskierkowa
prawie, to wałach ale erotoman (mamy prawie same kobyły w stajni, a on nie może z nimi wychodzić bo je grzmoci bez wytchnienia) 🙄

dlatego ma ograniczone godziny wychodzenia i strasznie się nudzi w boksie
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
13 stycznia 2013 20:39
a ja dziś zrobiłam żółty uwiąz ze sznurków  😅

nie polecam robić gdy kot w pobliżu bo gdy zaczyna podrzucać te wszystkie sznurki to szału można dostać  🤔wirek:
no i znacznie wydłużył mi czas robienia...  😵
mój sie chyba na tej butelce władowywał (jak wcześniej wychodził, albo uciekał to krył do upadłego) bo były zmasakrowane bardzo - czym bardziej hałasowały czy dawały dodatkowe atrakcje (kamienie, woda wylatująca, duży zakres "latania"😉 tym lepiej 😉

zadaj relacje jak się twój patent sprawuje koniecznie 🙂
iskierkowa
prawie, to wałach ale erotoman (mamy prawie same kobyły w stajni, a on nie może z nimi wychodzić bo je grzmoci bez wytchnienia) 🙄

dlatego ma ograniczone godziny wychodzenia i strasznie się nudzi w boksie


Padłam  🤣 Ja mam klacz,a mimo to ma różne zachowania..
Raz próbowała pokryć własną matkę,a jak ma ruje,to wszystko co drewniane wokoło-połamane.Taka biedna,spragniona miłości.

Zrobiłam dziś sobie 6m linę/długi uwiąz specjalnie dla mamy,która twierdzi,że 2m to dla niej za krótko i musi mieć długą.Więc ma.
Karabińczyk ze starej psiej smyczy,węzły itp.- wyszło całkiem ok,już przetestowane.Jutro się pochwalę ;-)
Linę mam z budowlanego,nie pierwszy raz kupywałam tam i musze przyznać,ze się sprawdza-mam z niej uwiązy,smycze dla psów,wodze i jest świetna,ale zupełnie inna,niż ta,do której dziewczyny dawały linki z allegro.
Grubość bodajże 0,8mm.
deborah   koń by się uśmiał...
13 stycznia 2013 21:28
Alaska, zwykle robimy od lat... Ta miała być kopią konskiej ;-)
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 stycznia 2013 08:48
Koń zmasakrował mi siatkę na siano i chcę zrobić nową sama, bo te w sklepie to badziew, jakich mało. Nie zmierzyłam długości siatki, a chcę kupić linę w sklepie budowlanym. I mam pytanie: siatka na siano (pusta) ile ma długości? 1m, czy ciut dłuższa? Nie wiem, czy kupić 19m, czy 22-25m linki...
Koń zmasakrował mi siatkę na siano i chcę zrobić nową sama, bo te w sklepie to badziew, jakich mało. Nie zmierzyłam długości siatki, a chcę kupić linę w sklepie budowlanym. I mam pytanie: siatka na siano (pusta) ile ma długości? 1m, czy ciut dłuższa? Nie wiem, czy kupić 19m, czy 22-25m linki...


To już chyba taniej Ci wyjdzie,jak kupisz gotową siatkę,ale nie jestem pewna,wszystko zależy od cennika w sklepie budowlanym.
Jaką polecacie maszynę do szycia żeby łapała grube materiały i miała odpowiednie ściegi np do robienia czapraków?? Widziałam że pisałyście cooś o łucznikach, jakiś konkretny model?
U nas w stajni robimy siatki ze sznurków od kostek siana/słomy i o dziwo są bardzo wytrzymałe. Najlepsza siatka jaką znam od kilku miesięcy wygląda praktycznie jak nowa to ta http://allegro.pl/siatka-na-siano-z-malymi-oczkami-3-5-x3-5-105-cm-i2935878420.html -> ma mniejsze oczka, jest bardzo solidnie zrobiona i jest duuuża.
Witam wszystkich 😉
Czy szył ktoś półderki ?  😀
Próbuję się do tego zabrać ale nie wiem jak  😲
Posiada ktoś czaprak eskadrona z kolekcji next generation 2012? 😉 Jeśli tak, to prośba o wymacanie, co to jest za materiał, bo na stronie podają "high gloss" ale w sumie nie mam pojęcia, co to za rodzaj tkaniny 😉

Przybyły sznury do wykończenia mojego pierwszego tworu czaprakopodobnego, a moja maszyna dopiero do naprawy jedzie ;(
zmak  też właśnie chciałam przez ferie półderkę uszyc.... Koc polarowy już tanio kupiłam, teraz tylko wykroić... Takie pytanko: do tej derki muszę zrobić lamówkę ? Bo tego się najbardziej obawiam...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
15 stycznia 2013 13:53
U nas w stajni robimy siatki ze sznurków od kostek siana/słomy i o dziwo są bardzo wytrzymałe. Najlepsza siatka jaką znam od kilku miesięcy wygląda praktycznie jak nowa to ta http://allegro.pl/siatka-na-siano-z-malymi-oczkami-3-5-x3-5-105-cm-i2935878420.html -> ma mniejsze oczka, jest bardzo solidnie zrobiona i jest duuuża.

To już chyba taniej Ci wyjdzie,jak kupisz gotową siatkę,ale nie jestem pewna,wszystko zależy od cennika w sklepie budowlanym.


Niestety  nie mogę użyć szpagatu z ciuków, bo siano mam w belach owinięte plastikową cienką siatką (jak się złapie jedno oczko siatki, to pęka), a słomę luzem... Siatkę miałam kupioną chyba za 10 zł, a jak za lepszą (niby, bo nie testowałam) płacić 40zł + przesyłka, to taniej wyjdzie sznurka za 1,5zł/m kupić i zrobić. Kółka do zaciągania siatki wezmę ze starej siatki, bo mam tam wciągniętą linę metalową (oryginalny sznurek poszedł po kilku szarpnięciach konia).
melduję że zabawka zdała egzamin śpiewająco 😅, ale tak jak przypuszczała horseart owies na mokro nie zdaje egzaminu: butelka jest tak zmemłana, że nie da siego wysypać

zabawka wersja 2.0 będzie wypełniona wodą z cukrem i będzie miała mikro dziurki 🙂
No ja właśnie jutro wbijam do mojego ulubionego sklepu (Grene), oni tam mają sznurków do wyboru i dobre ceny. Bedę myśleć i liczyć żeby zrobić solidną siatkę ze sznurka. Chociaż z sizalu z balotow też źle nie wyszło 😉
bTylko - w tym linku z instrukcją co wkleilam bylo żeby robic z 10 sznurków. Ja zrobiłam z 12 a i tak jest bardzo wąska. Następną robię z conajmniej 20...
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1643775#msg1643775 date=1357756999]
777, 30 mm to chyba troche malo na lamówke .................
[/quote]
dzięki
kupiłabym 30 mmm i rzeczywiście było by cienko
na lamówkę do derki potrzeba 40 mm - szkoda ze tylko sprzedają całe 50 mb a ja potrzebuję max 15
Posiada ktoś czaprak eskadrona z kolekcji next generation 2012? 😉 Jeśli tak, to prośba o wymacanie, co to jest za materiał, bo na stronie podają "high gloss" ale w sumie nie mam pojęcia, co to za rodzaj tkaniny 😉

Przybyły sznury do wykończenia mojego pierwszego tworu czaprakopodobnego, a moja maszyna dopiero do naprawy jedzie ;(


To w dotyku jest ortalion
wygląda jak jakiś cienki lateks albo skaj 😉 zwłaszcza, że się tak marszczy, hm.. muszę pojechać do oksera i pomacać osobiście ^^ dzięki
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
17 stycznia 2013 10:14
Z racji,ze od dawna marzy mi się pad do jazdy na oklep na spacerki po lesie a tata zakupił maszynę wymyśliłam sobie,że spróbuję zrobić sama taki jaki mi się marzy 🏇 tylko mam problem,z czego zrobić paski do popręgu?Żeby mi się to dzieło nie rozwaliło przy pierwszym spacerze?Parciana taśma wytrzyma jak się zrobi w niej dziurki?
esef, popatrz w takim gdzie mają linki dla żeglarstwa,
u nas jest taki wielobranżowy (ale w wiosce portowej - wiec żeglarze je kupują) i są takie cienkie fi jak te w siatkach (a mozna i cieńsze - jak od balotów - bo to miękkie, elastyczne ale kształt trzyma, no i mocniejsze). są bardoz mocne, niezniszczalne latami (w końcu na jachcie nie może się to przerwać czy z siły, przetarcia czy od utleniania),
a kosztują jakoś po 20-30 gr (napewno dużo poniżej zł) za metr te cienkie... , kupowałam do derek - pod ogon (tzn takie grubsze), do suszarni (rozciągnięte przez siodlarnie - do suszenia derek itd), do zrobienia wieszaków na czapraki,  i są super - za  dobre kilka/naście  metrów -kilka zł ....
Drodzy cudotwórcy od czapraków  😀 Jak przyszyć lamówkę równo z obydwóch stron czapraka?
Winko przefastryguj albo pilnuj ręcznie w trakcie szycia :P

Po walkach z maszyną niestety nie udało się przyszyć sznura ;(  mój łucznik ma chyba za słaby silnik... ale przynajmniej działa 😉
właśnie skończyłam przyszywać sznur na pierwszą połowę  😅
a dzisiaj moja maszyna stwierdziła "wal się nie będę wszyswać białego sznura czrny owszem, białego nie!!!"  🤔  ale w końcu poszło uff

krysiex213 śliczne pikowanie  😀 ja nie miałabym cierpliwości do robienia czapraka chyba powiem cos moeje babci bo ona lubi sie w takie rzeczy bawić, derke owszem zrobie ale czaprk to dla mnie za dużo nerwów  😁
No to w takim razie i ja się udzielę 🙂
Malaga w derce (jeszcze bez zapięć)

Moon   #kulistyzajebisty
18 stycznia 2013 06:38
krysiex213, zaczynam machać nerwowo nóżką, nie mogę się doczekać mojego marcepanka!  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się