Kacik endurance

Gratulacje dla was, Maji i całego "teamu'. Maja to jaka młp, o. czy jakiś mix? Dzielna kobyłka, od zeszłego roku idzie równo do przodu!
Znamy u niej tylko ojca. Był nim arab El Amigo. Nie znamy matki. Facet który wyhodował Maję twierdzi, że była to arabka ale nie ma pewności. No cóż. Ważne, że klacz jest zdrowa i że ma bardzo mocne nogi.  No i reszta też jest ok. Nie wiem tylko, czy jej nie sprzedamy bo troszkę zatkaliśmy się finansowo. Ten sport pochłania jednak masę kasy. Chociaż chciałabym ją przygotować na przyszły rok na 160 km. Zobaczymy co życie pokaże 😀
A z ciekawości, gdzie można znaleźć wyniki?
Będę wdzięczna za kontakt na PW jeśli ktoś z Warszawy/okolic Warszawy wybiera się do Klikowej na Mistrzostwa Małopolski w pierwszy weekend sierpnia (wyjazd 3 sierpnia, powrót 5, albo wyjazd 4 a powrót 5), i mógłby zabrać ze sobą 1 osobę 🙂

[[a]]http://www.endurance.pl/index.php?view=details&id=78%3Amistrzostwa-maopolski-zk-klikowa&option=com_eventlist&Itemid=108[[a]]
Amnestria -   wyników to  jeszcze nie ma. Trzeba cierpliwie poczekać, aż ukażą się na endurance.pl
Iwona - mój mąż chyba się wybiera, mieszkamy pod Grójcem
A z ciekawości, gdzie można znaleźć wyniki?


tutaj są wszystkie wyniki 🙂
http://www.endurance-timing.net/event_news.php?id=90
Bader dziękuję! :kwiatek:
Ja na endurance.pl właśnie patrzyłam 🙂
Ooo Bader, super. Nie wiedziałam o tej stronce.  Fajnie  😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 lipca 2012 11:30
iza90, a Gaj też po Borku? Fajnie  🙂

spilga, udany debiut na 120  🙂.
Dla mnie gorsza była ta pierwsza pętla- strasznie nierówna, jakieś zjazdy i podjazdy, ciągle zakręty i zmiany podłoża.
ja zawsze z niej korzystam jak nie jestem na jakichś zawodach, wyniki ukazują się w miarę na bieżąco więc można sobie ładnie śledzić wszystkie konkursy 🙂
Spilga gratulacje 🙂
Ja szczerze podziwiam rajdowców tak, jak maratończyków. Pozatym zwykle znajdowałam ich jako bardzo kulturalnych i miłych ludzi. Niezwykle skupieni na swoim zadaniu, troskliwi wobec konia. Zawody u nas w Rusi to zawsze dla mnie przeżycie. A wyjazdy do cudnego Koczka też na długo będę pielęgnowała w pamięci. Cieszę się, że wątek tak dynamicznie się rozwija, będę z ogromną przyjemnością śledziła. Pozdrawiam wszystkich rajdowców 🙂

ps. skąd Wy macie takie obłędne bryczesy " z lajkry"?? Szukałam tego w necie ale ni hu hu 🙁
są np do nabycia na tej stronce
http://www.jezdzieckidomwysylkowy.pl/category.php?id_category=129
dla mnie osobiście są za cienkie i z tego co wiem to szybko się przecierają.. sama mam też podobne, ale są to spodnie do biegania zakupione w decathlonie za 60zł 😉 i są podszyte jeszcze cienkim polarkiem od środka, szczerze polecam 🙂
spodnie np. Stud One http://www.studone.com/
lub Podium, http://www.sellepodium.it/catalogo.asp?cat=9
ale te z Decatlona do biegania też fajne i niedrogie
lub inne do biegania biegania ... :P, butami podobnie, najlepsze wygodnie do biegania

A super że znów wraca Koczek w tym roku, słyszałam, że tam zawsze było fajnie 🙂

widzę, że pisałyśmy w tym samym czasie o spodniach :P
ja teraz mam też fajne Nike do biegania i na konie super
Wyjaśni mi ktoś moze hegemonię Czechów /Slowaków w tym rajdzie ( patrząc na wyniki 120) - czy to ze względu na ta konkretną  lokalizację , czy po prostu oni tak mocno w rajdach stoją?
Dziękuję za gratulacje.
A co do spodni, to my też jeździmy w biegowych spodniach.Fajne są Kalenji, tylko te zimowe. Są grubsze.
A do wspomnianego tu Koczka mam ogromny sentyment. Zawody tam organizowane były fantastyczne i przemili gospodarze. No i nasz wygrany rajd na 2x80 na Barbakanie  w 2001. To dopiero był wyścig. Achhhh,  stare dobre czasy. Bardzo chciałabym pojechać do Koczka w tym roku. Nie wiem tylko czy przygotujemy jakiegoś konia na ten start. Jak się nie uda to będę bardzo żałować.
Mam stare fotki z Koczka, nie wiem czy wejdą
A te z Decathlona bryczesy bez leja nie są przypadkiem za śliskie do jazdy?
Na początku też mi się wydawało, że będą za śliskie, ale mój mąż przekonał mnie no i spróbowałam.I od półtora roku jeżdżę tylko w tych biegowych.
A te z Decathlona bryczesy bez leja nie są przypadkiem za śliskie do jazdy?

mam też bryczesy z decathlona http://www.decathlon.com.pl/PL/bryczesy-schooling-dwukolorowe-47727786/, ale używam ich do treningów. Na starty mam spodnie do biegania Kalenji, dokładnie takie: http://www.decathlon.com.pl/PL/legginsy-isolate-1000-83295876/ i są naprawde bardzo wygodne i odpowiednie na każdą pogodę 🙂

dominoxs zarówno Czesi jak i Słowacy mają bardzo dobrych zawodników, praktycznie za każdym razem na MŚ czy ME jest wystawianych kilka par, które radzą sobie bardzo dobrze - mowa tu i o seniorach i juniorach
Wojenka, tak, Gajuś po Borku, tylko od małopolskiej matki 🙂 Mnie też pierwsza pętla w ogóle nie pasowała, druga dużo lepiej. To chyba kwestia gustu, obie były nieźle przygotowane, no może najgorzej ta długa trawa, która maskowała nierówności terenu.
spilga, gratulacje!
Cobrinha, to chodzi o to, żeby były śliskie i nie stwarzały oporu, który powoduje otarcia (najgorsze na rajdy są bryczesy z pełnym lejem, bo za mocno trzymają). Je jeżdżę w rowerowych kupionych z allegro i w połączeniu z piłkarskimi skarpetkami za kolano pierwszy raz się nie otarłam jakoś tragicznie 😀 No i jeszcze dochodzi indywidualna technika jazdy - każdy trochę inne miejsca ociera i pod tym kątem też powinno się dobierać bryczesy.

Czesi i Słowacy potrafią wykorzystać to, że mają dobre konie. Ten shagya, który wygrał na 120 km - niesamowity koń, bardzo dobrze się ruszał, no i prawie 170cm w kłębie 😀
iza90,czego to człowiek się nie dowie... szczególnie, że ja preferuje bryczesy właśnie z pełnym lejem, bo inaczej czuję, że łydka mi cała lata.
Cobrinha, Nie da się dobrać bryczesów z góry dobrych dla każdego 🙂 To są te indywidualne preferencje, o których pisałam. Co do pełnego leja - rozmawiałam z wieloma osobami i właśnie zdecydowanie nie polecają bryczesów z pełnym lejem do rajdów, zwłaszcza w wysokiej temperaturze, kiedy wszystko się poci i oprócz otarć jest w nich gorąco. Ja dopiero od tego roku jeżdżę w spodniach rowerowych i różnica jest zdecydowana, wcześniej pełny lej i też można było jeździć, ale bez porównania do teraz.
Co trzeba mieć żeby wziąć udział w rajdzie?
Oglądałam te ich shagyie ( sprzedażowe  w Topolczankach - brzyyydkieeee  ale zawzięte 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 lipca 2012 16:37
U Czechów Mistrzostwa kraju rozgrywane są na 120km, a u nas po raz kolejny nie można rozegrać MP...
Co trzeba mieć żeby wziąć udział w rajdzie?

na pierwszej stronie w wątku są informacje 🙂
Jesli chodzi o spodnie to ja ostatnio w upaly jezdze w termoaktywnych pod spodnie narcierskie BRUBECKA. Bardzo fajnie sie spisuja, troche sie kudlaca od wewnetrznej strony ale nie ma to jak miec wentylacje, a nie dusic sie w normalny bryczesach  😉  W ogole polecam ta odziez, skarpetki na narty sa swietne, a koszulki z serii merino genialne na zime. To tak w ramach offtopu...

spilga, fajne te zdjęcia z dawnego rajdu. To nie był te zawody, co to parę osób patrzyło spode łba, na te dzikie szarże na ostatniej prostej? Ze były niepotrzebne, bo ścigali się ze sobą jeźdźcy, którzy i tak mieli inne klasyfikacje - MJ, seniorzy?
coś mi tak świta, ale mogę się mylić.


edit:
przeglądam sobie teraz zdjęcia z galerii endurance.pl. ależ to stare dzieje były! już musiałam zajrzeć do archiwum w poszukiwaniu zdjeć z zawodów, na których byłam  😂

czołówka gazety.pl  😵
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,12132630,Szejk_jest_we_wsi__Moze_geldu_sypnie_.html
Buyaka  -  masz rację, to były zupełnie inne zawody. Nie wiem w których latach startowałaś, ale pamiętasz atmosferę? Jak wszyscy gromadzili się wieczorem przy ognisku z gitarami, śpiewami i dyskutowali o koniach? Omawialiśmy strategie, śpiewaliśmy, no i piwko też było 😉 ojej  ,  było super. Tego mi teraz bardzo brakuje. Każda ekipa idzie w swój kąt i koniec. No cóż.Tamte czasy chyba już nie wrócą, ale wszystko zależy od nas. A co do tego artykułu o Zakrzowie, to mi brakło słów. Uśmiałam się głośno.
Bader dzięki już przeczytałam , gapa ze mnie  😉

Chciałam zapytać z ciekawości ile trwa taki rajd jak pisałyście np. na 20km, a ile taki na 120? Czy na takich dłuższych są jakieś przerwy, naliczanie czasu? Prosiłabym o wyjaśnienie  :kwiatek:
ja najmilej wspominam rajd w Nowecinie, ten widok bezludnej plazy, morze, odjazd po prostu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się