UWAGA ! Konie wyłudzone do adopcji zaginęły bez śladu !

Witam,
sama również jestem ofiarą pana ratyńskiego, oddałam 20 letniego konia w jego ręce w połowie grudnia, przyjeżdżałam kilkakrotnie, ostatni raz widziałam moją klacz na przełomie lutego i marca tego roku. W okresie od marca do początku czerwca nie mogłam jej odwiedzać, dzwoniłam w miarę regularnie, a kiedy zawiadomiłam o następnej wizycie pan ratynski najpierw wymyślał tysiąc wymówek dlaczego nie mogę przyjechać, aż po informację, że koń nie żyje. Obdzwoniłam wszystkie zakłady utylizacyjne, w żadnym nie było zgłoszenia o mojej klaczy. Ponadto natrafiłam na trop, że koń bez dokumentów został sprzedany osobie prywatnej, a dalej poszedł ponownie do adopcji. Zamieszczam zdjęcia, gdyby ktokolwiek ją widział, proszę o kontakt - mój mail katarzynakleopatra@yahoo.com telefon 504533265
Ekspiacja ma 20 lat, czysta krew angielska.


Linki:



edit: nie wiem czemu zdjęcia są tak słabej jakości, mogę przesłać lepsze na maila
dzemiasta, moglabys napisac w jaki sposob doszlo do adopcji przez Pana Ratynskiego? Ty znalazlas jego ogloszenie czy on Twoje? W jaki sposob przekonal Cie do siebie, ze mu zaufalas? Jakie warunki oferuje i jaka bajke przedstawia biorac konie do adopcji?
Zdjecie oszusta stajennego zostalo upublicznione to moze i Pana Ratyńskiego wypadaloby tu pokazac zeby nikt wiecej sie nie nacial?
tez udostępnilam...eh... czyli jak juz dzierzawic, to we "wlasnej" stajni, bez mozliwosci przewożenia...
co za tupet. i ze taki dalej dziala;/

edit
dzemiasta - o mato...kolejny? 🙁 niezle ten facet pogrywa...
daj też link do fejsa. tyle mozemy zrobić 🙁 i podaj jakies cechy charakterystyczne i lokalizacje ktore znasz


opiszcie gdzie ten facet i jak dziala...jak wyglada i w ogole ...zeby inne osoby się nei nacieły 🙁
i to jego prawdziwe nazwisko napewno?
famka   hrabia Monte Kopytko
25 września 2012 09:45
no własnie ku przestrodze przydały by się jakieś dane tego człowieka , może ktoś ma jakąś fotkę  ?
bo nazwisko to rzecz nabyta dziś  jest jutro ....
nie założyłam jeszcze nic na fejsie
koń najpierw został zawieziony do stajni w michrowie i ten oszust próbował zrobić wszystko żebym tam nie pojechała. Potem została przewieziona do stajni w Pieńkach Zarębskich i z tej stajni własnie zginęła.
Bajka o tym jak to koń ma trafić w dobre ręce jest naprawdę nie z tej ziemi! Wszystko zaczęło się od wymiany emaili rzekomo z jego córą i siostrzenicą czy też bratanicą. Szukały konia do dzierżawy, na spacery do lasu, naukę jazdy. Umówiłam się z panem ratyńskim, pojechał ze mną do stajni gdzie trzymałam konia, usłyszałam wiele opowieści, obejrzał jak koń wygląda, czy wszystko z nią w porządku, sprawdzał czy jest "bezpieczna dla dzieci". No i oczywiście cudowna opowieść, że jest w trakcie zakładania swojej własnej fundacji i będzie prowadził hipoterapię. Mieliśmy podpisać umowę adopcyjną, gdzie ja ciągle pozostaję osobą decydującą o koniu, jednak notorycznie albo się migał albo coś stawało na przeszkodzie. W stajni zobaczyłam gromadkę dzieci i naprawdę w takich okolicznościach nie spodziewałam się, aż takiej sytuacji. Ponadto jego córka była po prostu zakochana w moim zwierzaku...

palenia mojej klaczy - 28 z prawej 20 z lewej
i linki do ogłoszeń tego oszusta które udało mi się jeszcze teraz znaleźć
http://www.stadniny.pl/oferty/1301124115
http://www.galopuje.pl/jezdziec,17410
http://ogiery.voltahorse.pl/anonse,a-10540.html
Zróbcie ściepę na Rutkowskiego i zróbcie prowokację  😀iabeł:  🏇  I nie, to nie żart! Na prokuratora, policję, OZHK nie ma co liczyć, może nie tyle ze względu na brak kompetencji, ile bardziej za opieszałość i konieczność trzymania się procedur, które są czasochłonne  🤔  Jeszcze potem zostaniecie gwiazdami uwagi  🤣  No ale przynajmniej sprawa się rozwiąże
Za koniska trzymam kciuki  :kwiatek:  Choć muszę przyznać, że mając niestety doświadczenia z rzeźni, to może się to nieciekawie skończyć. Pamiętam osobiście sytuację, gdy właściciel zdecydował się sprzedać konia, bo go nie było już stać na leczenie. Weterynarz który był przy tym i tłumaczy, że koń leczony, że karencja, bla bla bla... To się gościowi śmiali w twarz i jeden ze sprzedających do drugiego: "Chodź pojedziemy do 'X', on go weźmie"  👿  No i co z tym zrobić...Wet zadzwonił do znajomych wetów z rzeźni, że taki a taki koń mają uważać, bo jest po lekach, ale konisko zanim dojechało do rzeźni, to już miało papiery 3x pozmieniane.  😤 
Moon   #kulistyzajebisty
25 września 2012 09:58
😲 po prostu odjęło mi mowę... No jakim trzeba być gnojem, żeby konia na emeryturze sprzedawać dalej, nie mówiąc o bilecie w jedną stronę?!
Ale niestety, w naszym chorym grajdole, pewnie zaraz się okaże, że policja ma "związane ręce" bo coś tam, prokuratura nie znajdzie dowodów, a pzhk jeszcze wlepi karę za nieprawdziwość danych, kurna.  😵
Udostępniłam gdzie się da, strasznie współczuję dziewczyny.  🙁

Przepraszam, ale dziwię się tylko jednemu - dlaczego żadna z osób poszkodowanych (przecież konie - ukochane, nie kosztują 5 zł) nie zgłosiła sprawę oszustwa i kradzieży na Policję?
Na co czekacie?
Że sprawa tego Pana rozejdzie się po kościach?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
25 września 2012 10:05
Czytając ten wątek cieszę się, że moja kobyła była u mnie do końca swoich dni. Napiszcie maila do centaurusa, w ogłoszeniach facet pisze, że współpracuje z tą fundacją.
Najlepiej tego Pana faktycznie nagłośnić w mediach, może to pomogłoby znaleźć te konie. Poza tym ten typo to jakiś bydlak, jak tak można zrobić;/ Brak słów. Życzę Wam, aby koniki się odnalazły, a całą tą sprawę zgłosić można by do Sprawy dla Reporterów😀 by się troszkę działo🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2012 10:11
Napiszcie do Centaurusa, że jeśli Wam nie pomogą ( w odnalezieniu tego gościa, koni itp.) to nagłośnicie sprawę, że ONI też są w to zamieszani.
witam wszystkich

on był zdrowym koniem do tego ładnym i bardzo dużo umiał
nie wierzę że trafił do rzeżni
jeśli ktoś go widział błagam was dajcie znać
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 września 2012 10:16
własnie rozmawiałam z koleżanką.. jest zdecydowanie więcej koni  😕
i sprawa jest bardzo trudna, facet od kilku lat robi takie przekręty..
Viva się tym zajęła i podobno TOZ ( stajnia miała inspekcję ) - ale nie mogli nic mu zrobić....
jak się czegoś więcej dowiem to dam znać...  🙁
Ja pierdziele  😲  Ten facet do mnie dzwonił w sprawie mojej Rudej  😲 o chryste 😲
Sam jego głos mi sie nie spodobał i mu podziękowałam ale strasznie mnie nękał no i teraz wiem dlaczego  ruda zdrowa , zadbana możnaby nieźle ją opchnąć .
Że też nie zapisałam jego numeru tel....
Napiszcie do Centaurusa, że jeśli Wam nie pomogą ( w odnalezieniu tego gościa, koni itp.) to nagłośnicie sprawę, że ONI też są w to zamieszani.



Akurat Centaurus to nie Policja, nic nie muszą. Jeszcze napiszą na stronie internetowej, że nie mają nic wspólnego z panem R., nigdy z nimi nie współpracował ani nic takiego, etc. A was oskarżą o pomówienia. Więc może nie tak pochopnie z tym Centaurusem  😉
famka   hrabia Monte Kopytko
25 września 2012 10:18
a propo Centaurusa tak mi przyszło do głowy
ponieważ mieszkam niedaleko ich nowego miejsca Witkorowo koło Nasielka ,
tam z dnia na dzień tych koni jest coraz wiecej , na dzień dzisiejszy mają około setki jak nie wiecej, może warto żebyście się tam przejechały i popatrzyły po stadzie
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2012 10:20
Centaurus miał już kilka głośnych wtop, więc może będą chcieli jakoś pomóc, żeby swój kiepski wizerunek poprawić.
laparotomia_diagnostyczna twój mega długi nick rozjeżdża forum 🤔
Straszny, straszny, smutny wątek. Kurczę, nic nie działa. Znakowanie, kontrola nad obrotem, ustawa o ochronie zwierząt, nic nic nic.
Współczuję.
w związku z wątkiem Pawła Mazurka może faraa coś będzie mogła powiedzieć. moze jej się coś obiło o uszy w sprawie Lancelota
ash   Sukces jest koloru blond....
25 września 2012 10:24
Tak jeszcze zapytam trochę  🚫 co trzeba zrobić, żeby mieć wpis w paszporcie o tym, że koń nie może iść na mięso?
mój koń w paszporcie miał wpisane że nie jest przeznaczony do uboju i sporzycia dla ludzi i taka decyzja jest nieodwracalna ale jeśli nowy właściciel podpisze się na drugiej stronie wyrażając zgodę to jeśli będzie chciał konia sprzedać do rzeżni to i tak go sprzeda bo do archiwum idą wybrane strony (nie kartki) ksero i kseruje się tą ze zgodą nowego właściciela a nie tamtą

Z farą miałam kontakt kiedyś bo Mazurek to jej wujek pisałam jej o lancelocie co u niego słychać ale ostatnio nie mam z nią kontaktu

jeśli macie na nią namiary to wyślijcie na meila iga_83@o2.pl ja mam do niej chyba jakiś stary meil

jak byście coś wiedzieli piszcie na meila a to moje nr.tel. 511245566  690077799
to jest wielkie oszustwo
będe go szukać do końca życia miałam go 11 lat
Centaurus miał już kilka głośnych wtop, więc może będą chcieli jakoś pomóc, żeby swój kiepski wizerunek poprawić.

Nic nie jest czarno białe. Słyszałem mocno nieprzychylne opinie (i to kilka), z drugiej strony moja koleżanka ma stamtąd konia i jest zadowolona z współpracy z nimi. Ja osobiście podchodzę do Centaurusa z dużą dozą ostrożności, choć ich z góry nie osądzam i krytykuję  🙄

laparotomia_diagnostyczna twój mega długi nick rozjeżdża forum 🤔

Przepraszam  :kwiatek:
Może by admin jakoś tak zrobił, żeby mój nick zapisywał się w dwóch linijkach, a nie jednej, to by się nie rozjeżdżało?  🤔

Kurczę, nic nie działa. Znakowanie, kontrola nad obrotem, ustawa o ochronie zwierząt, nic nic nic.
Tania, bo to o czym piszesz to papierkowa fikcja, nijak nie przystająca do rzeczywistości
mtl   I M Equestrian
25 września 2012 10:33
Tak jeszcze zapytam trochę  🚫 co trzeba zrobić, żeby mieć wpis w paszporcie o tym, że koń nie może iść na mięso?


co za problem podrobic paszport czy cos...  👿
[quote author=laparotomia_diagnostyczna link=topic=89379.msg1533519#msg1533519 date=1348565549]
(...)
Tania, bo to o czym piszesz to papierkowa fikcja, nijak nie przystająca do rzeczywistości
[/quote]
No, o tym piszę. O tym, że angażuje się mnóstwo środków, służb, etatów . Tworzy się prawo zawieszone w próżni.
I to w ogóle nie działa. Pisałam o tym w wątku o znęcaniu się nad dzieciakami. Tak samo.
p.s
i pamiętam jak kłóciłam się tu na forum z jednym takim, co znakowanie zwierząt uważał za zamach na niepodległość i apelował o bojkotowanie.
@Tania
A to w takim razie nie do końca zrozumiałem o co Ci chodzi
Oczywiście, że masz 100% racji i w pełni podzielam Twój pogląd
znam dobrze temat, facet jest strasznym oszustem, konie u niego ciezko pracuja, na odnerwionego trzeszczkowca wsadzal ciezkich facetow na galop po klepisku... reszte sobie wyobrazcie i prcowal tak po 4 h dziennie bez przerwy, wszystkich nabiera na opowiatske ze to konik dla  corki na stepika do lasu w tamtym roku mial w stajni ok 8 koni nie pamietam wsztrskich imion ale na pw moge napisac zainteresowanym jesli wysla mi zdjecia moze je rozpoznam
equum   Niech koń będzie z tobą.
25 września 2012 10:51
To co sie dzieje to po prostu istny horror..  😤  z tym facetem trzeba coś zrobić bo jak już tyle szkody narobił to zrobi więcej
problem w tym ze jest bezkarny, znam jedna osobe ktora probowala i nic to nie dalo, glownie problemem sa zle zkonstruowane umowy przekazania konia w dozywocie/ na emeryture i takie tam... ale jesli wszyscy razem sie zbiora moze sie cos uda zalatwic.
fatalna sprawa z tym oddawaniem na emeryture. zadnej pewności, nawet jak umowe masz co się z kniem będize działo 🙁 ludize to swinie.
mój znajomy oddal starsza klacz na emeryture - chodzila sporcie, potem lekkiej rekreacji, ale juz lata miala, nie chcialo jej sie pracowac, oddal (no sprzedal symbolicnzie) niby znajomemu no taki nowy znajomy klika wiosek dalej) - na dozywocie. kon zdrowy, mogl normalnie chodzić , ale ze juz dzieci olewala - ale dla jednego jezdzcca na spokojne tereny idealna. warunki i opieke tez miala miec super.
gość ją po nie długim czasie sprzeadl/oddał sąsiadce. nie powinien tak zrobić, bo przecież umowa byla ze jakby chcial jej się pozbyć to ma wrocić do domu. okazalo sie ze to jakiś nie do końca normalny facet bo konie zmienia jak rękawczki, a co kolejny to większy wciśnięty mu świr/ habeta. na szczescie u "sąsiadki" ma jeszcze lepiej, a i ona rozsądniejsza, znamy ją ze znajomymi od lat(ma też konia -renciste ode mnie).
jest jeszcze jeden zgrzyt - teraz facet i jego rodzina wyzywa znajomego od naciagaczy i złodziei, że mu starego konia sprzedał (choc doskonale wiedzial co bierze, jezdzili na nim wczesniej, wiedzial co potrzeba jej, na pocztku dbal i sie zachwycal, paszport dostal oczywiści itd);]

koń skończył dobrze... ale generalnie podobna sytuacja. chcesz dobrze, umawiasz się, a cie jakiś gnój oszukuje 🙁
znalazlam na facebooku profil tej calej Beaty Ratyńskiej:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=308950362516929&set=a.308950339183598.70830.100002059040504&type=3&theater w tle ten bydlak :> szkoda, ze takie male zdjecie :/
tutaj profil ich stajni:
https://www.facebook.com/klubjazdykonnej.grom/photos

Mierzi mnie normalnie jak mysle o tych ludziach, podle gnidy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się