Fundacja Centaurus w ogniu .

[quote author=esef link=topic=90276.msg1634913#msg1634913 date=1357225402]
Z WP:

na razie nie można wykonać żadnych prac zabezpieczających dach. Wszystko dlatego, że aby zamknąć sprawę pożaru, policja potrzebuje planów technicznych budynku z 1885 roku, a tych fundacja niestety nie posiada.



no i wlasnie dlatego u nas, po pozarze  chlopy natychmiast zaczely odbudowywac wszystko.
w poltora doby staną nowy dach, jako przykrycie, bez ocieplen itd, bo byl koniec pazdziernika, a chata i tak juz cala zalana- po co wiecej.
panowie znawcy przyjechali 3 dni po ugaszeniu, spisac protokol. pogonilismy ich  w diably.  👿
[quote author=zima link=topic=90276.msg1636211#msg1636211 date=1357304070]
A to akurat święte słowa co piszecie...
esef a masz u siebie konserwatora, czy robicie całkiem wedle własnego widzimisię?


mam konserwatora "z zewnątrz" (elewacja, dach, okna itp.)
[/quote]

Z ciekawości czystej pytam, bo znajomy remontował pałacyk, postawił ściankę działową o 5 cm przesuniętą w stosunku do planów i musiał burzyć 😉

Co do dachu w pałacu FC - to na bank nie jest pikuś, ze zdjęcia rodzaju dachówki raczej nie odbudują, a wtego typu nieruchomościach nawet to musi być starannie dobrane, nie da się rzucić byle jakiej.
Zima, myślę że konserwator konserwatorowi nierówny. Z plotek słyszłam, że niektórzy to straszni łapówkarze i na wszystko ci pozwolą pod warunkiem że dostaną w łapę, a jak nie to będą marudzić że biała farba za mało biała. Poza tym wszystko co podlega nadzorowi trzeba UZGODNIĆ na piśmie zanim się wbije choćby jednego gwoździa. Może Twój znajomy zrobił samowolkę, nic nie uzgadniał i konserwator złośliwie się zemścił?
Ja miałam do czynienia z tym samym konserwatorem, z którym będzie mieć do czynienia fundacja i odniosłam bardzo dobre wrażenie. Oczywiście próbował mnie przekonać na remont oryginalnej stolarki okiennej wymieniając zalety, ale ostatecznie mamy plastikowe okna bez żadnego problemu 😉 Doradził mi coś niecoś na temat pomysłów na elewację, bardzo mądrze i możliwie że tak zrobię jak radził. Jak się spytałam ile płacę to powiedział, że wizyta i porada konserwatora jest bezpłatna.
W mojej wiosce jest też pałacyk, starszy, większy, bardziej fikuśny i w dużo gorszym stanie niż ten fundacyjny. Oczywiście w rejestrze zabytków. I co? Gość go posprzedawał na mieszkania (nie muszę chyba mówić, że oryginalnie nie był to budynek wielorodzinny, nie było łazienki w każdym mieszkaniu i osobnej instalacji CO), każdy lokator remontuje po swojemu, każdy wstawił inne okna, jedni to sobie nawet jakąś dziwną drewnianą altankę dobudowali.
Ano, to w końcu ludzie, z jednym się łatwiej dogada, z innym za cholerę...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 stycznia 2013 23:01
Calkuem ciekawa dyskusja.
Ciekawa jestem strasznie co z tego bedzie.
1%... przecież to już za chwilę. Pożar, w tej całej katastrofie, wybrał sobie jednak dobry moment. Całe szczęście, bo co by było, gdyby się spaliło po rozliczeniu?
😵 Tak, na pewno sami sobie podpalili.. Ludzie, wstydu nie macie.
a moze mi ktos napisac, w ktorym miejscu w Szczedrzykowicach jest ten pałac??? Pytam, bo sa Szczedrzykowice i Szczedrzykowice - stacja. W tych pierwszych bylam kiedys bardzo czesto i nie przypominam sobie palacu...  🙄 ale ja malo spostrzegawcza jestem....
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2013 12:40
zapomnieliście już chyba o całej aferze z Analop... krzyku było dużo a co się tak naprawdę działo? prawie tyle, że nic. i to też jest przykład na typowe dla re-volty nadinterpretacje... i to samo robicie tutaj  🙄
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 stycznia 2013 13:05
Watpliwosci dotyczace tej fundacji pojawiaja sie nie tylko na re-volcie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2013 13:10
Kurczak, ja o chlebie, Ty o niebie  🙄 nadinterpretacją są wszelkie aluzje, że to ludzie z fundacji sami wzniecili ogień, żeby dostać więcej kasy... ludzie, to jest tragedia! i ja wam wszystkim życzę takiej sytuacji - doszło do tragicznego zdarzenia, a ktoś zupełnie wam obcy jedyne co robi, to was oczernia i twierdzi, że sami się o to prosiliście! może wtedy zastanowicie się zanim napiszecie coś tak okrutnego!  😵
Facella- ale każdy ma prawo do własnej opinii, nawet do oczerniania, czy dupo lizostwa  😉
Rozumiem, że zwolennicy będą bronić, ale też trzeba się zastanowić nad tymi osobami, którzy jednak mają inne zdanie i nie mówię tu tylko o tej sytuacji z FC.

Oczywiście nie wierzę, że sami się podpalili.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 13:26
Wybaczcie ale te insynuacje są dla mnie obrzydliwe.
Tak, sami się podpalili, latami kombinowali nad tym, aby wyciągnąć na siłę kasę  od ludzi.
😀iabeł: A za kilka lat dotrą do rządu, wkręca się w PO i przepchną ustawę aby od każdego obywatela ( uwaga) co tydzień  wyciągano po 100 zł na FC 😀iabeł: 😎

Mnie interesi jedno:
A) jakby byli ubezpieczeni-..., no to na pewno sami się podpalili, bo by chcieli wyciągnąć kasę o ubezpieczającego.
B) nie są ubezpieczeni-  ...no to się podpalili, żeby żebrać na wyglancowany  remont pałacu, bo przecież nic innego nie jest  tutaj ważne.
Każdy widzi tylko - pałac,... pałac, ....pałacyk, Wersal, Pałac Królewski, Wawel... no Chryste.

A ja się pytam gdzie w tym wszystkim są konie? Od 3 miesięcy ostro remontowane były stajnie, boksy, parcelowane padoki, doprowadzana woda, elektryczność , robione  pomieszczenia na słomę, siano i pasze, łatane dachy. Do tego specjalne boksy dla koni zniszczonych, chorych i wyeksploatowanych.
Budynek ,, pałacu heheh" służył i mam nadzieję że jeszcze będzie służył dla osób opiekującymi się końmi, dla wolontariuszy, dla gości. I co w tym złego ja się pytam? I wyremontowane raptem kilka pokoi, aby sobie pomieszkiwać, bo stajnie były priorytetem. I są dalej, od  zawrotnych ...3 miesięcy.
I taaaak oczywiście specjalnie się zjarali żeby wyszarpać dosłownie kasę od biednych obywateli, bo Wersal będą robić. Na prestiż trzeba uzbierać .
 
Nie ma jeszcze protokołu aby stwierdzić jednoznacznie co było przyczyną. Stało się nieszczęście.  Nikomu się nie życzy takich przeżyć.

Dygresja:
Mam dom, poniemiecki, do generalnego remontu. Wszystko robimy sobie na spokojnie, z miesiąca na miesiąc  jak jest kasa. Ale idąc tokiem rozumowania  waszego to nie daj boże  gdyby mi się przytrafił taki pożar->... to na pewno sama bym go wywoła, bo dach był do wymianki i całe poddasze ?
Kasa z ubezpieczalni, by poszła  i życie jak w Madrycie? przecież to takie oczywiste.
Tego typu insynuacje są moim zdaniem krzywdzące. Tym bardziej zanim dostarczone zostanie pismo z ekspertyzą ,,Co było przyczyną pożaru."
Ja ubezpieczona jestem  od pożaru fakt, ale były problemy z jego uzyskaniem. Musiałam wymienić instalacje elektryczną. I człowiek się  modlił przez te 2 miechy, żeby przy remoncie nie daj co się nic nie stało. Zima była, piec chodził, a ja się bałam żeby mi gdzieś iskra nie poszła. No ale...głupia byłam. Trzeba to było zjarać w cholerę. Dzisiaj mieszkałabym w  przedwojennej willi z 8 pokojami, 2 łazienkami i super wystrojem w stylu glamour. 
zabeczka17, niewykluczone, że byłaś głupia 🙂
(nie, mimo braku sympatii nie podejrzewam FC o podpalenie, ale nie da się ukryć, że sporo osób tak robi, a drugie tyle - podpala kogoś 🙁, z zemsty? z zawiści? dla funu?)
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 13:36
halo no właśnie nie wiem po co my tak zaiwaniamy przy naszej chatce. Skoro można coś z tym zrobić. 😎

Edit: Teraz jak ktoś będzie prosił o pomoc po pożarze  stajni/ domu ( mam nadzieje jednak, że takich  sytuacji nie będzie tz. palących się obiektów) to spytam czy był ubezpieczony i czy przypadkiem nie chce wysępić kasę ode mnie, bo to bardzo prawdopodobne.
NIe był ubezpieczony- no to na pewno chce sponsoringu ode mnie. Był znaczy, że od ubezpieczalni pociągnie.


A jeszcze takie pytanie, skąd ta pewność że 1% podatku pójdzie na remont ,,pałacu"? Mało maja wydatku w temacie utrzymania  i ratowania zwierząt, opłat, własnej działalności? Jakby zarabiali takie grube miliony to by dawno kupili własny mega ośrodek na 500 podopiecznych z nówka funkiel domami dla pracowników i tysiącami hektarów na padoki dla koni, siano, owies. No przecież co im stało na przeszkodzie?  
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2013 14:18
A kto napisał, że się sami podpalili? Bo przejrzałam dwie ostatnie strony i nic podobnego znaleźć nie mogę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 14:21
napisałam że dla mnie obrzydliwe są insynuacje,...  które umyślnie budzą podejrzenia w temacie podpalenia się.
Podobnie jak Jara nie wiem na kogo sie obrazacie o insynuowanie samo podpalenia. Kto to napisal?
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2013 15:28
1%... przecież to już za chwilę. Pożar, w tej całej katastrofie, wybrał sobie jednak dobry moment. Całe szczęście, bo co by było, gdyby się spaliło po rozliczeniu?


głupio było prosić darczyńców o kase na remont pałacyku, to się to załatwia w inny sposób  😎 jak? każdy kto ma rozum może to sam wydedukować


a jak "łatwo o pożar' to tym lepiej, bo nikt się zastanawiał nie będzie nad prawdziwa przyczyną takiego wydarzenia  😎

powtarzam ze jeżeli to wypadek, to współczuję, ale jeśli to celowe...  😤


Jara, Zorilla, coś wam to czytanie nie idzie zbyt dobrze (-: wprost powiedziane nie jest, ale i tak każdy wie o co chodzi.
edit: pogrubienie moje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2013 15:33
Dwie ostatnie strony, a nie cztery.

A co to za akcja, że dzisiaj nikogo na teren nie wpuszczają?

edit:
że trzeba dzwonić i pytać czy można przyjechać?
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2013 15:34
cytat Dwrociki masz z bieżącej strony (-:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2013 15:40
Mało domyślna jestem 😉 Spodziewałam się jednak czegoś bardziej dosadnego 😉

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 15:48
Dwie ostatnie strony, a nie cztery.

A co to za akcja, że dzisiaj nikogo na teren nie wpuszczają?

edit:
że trzeba dzwonić i pytać czy można przyjechać?


To chyba normalne? tam jest bałagan, ludzie ganiają, jedni kończą remont ( stajnie)  inni załatwiają sprawy związane z pożarem  itp itd. Nie ma gwarancji ze ktoś nagle poświęci ci kilka chwil. Dwa w jakim celu chcesz przyjechać?  Chcesz pomóc, zadzwoń- umów się. Tam nikt nie siedzi z rozłożonym bazarem  z wystawionymi rękami żebrając o pomoc, czekając aż im wszystko z nieba zleci. Tym bardziej że teraz nocleg na terenie jest mocno ograniczony, nie zawsze jest ktoś blisko aby zobaczyć że stoisz pod bramą. To dość rozległy teren. Kolejna sprawa- może trwa dochodzenie? Policja węszy, straż itp itd.
Każdy widzi tylko - pałac,... pałac, ....pałacyk, Wersal, Pałac Królewski, Wawel... no Chryste.
Wersal jest kompleksem pałacowym, Wawel to zamek, Pałac Królewski we Wrocławiu też jest kompleksem pałacowym.

Dla mnie bardziej się rozchodzi o sposób działania tej fundacji, a nie o sam pałacyk, aczkolwiek skoro kupili to rozumiem, że rozważyli za i przeciw oraz wszystkie koszta i ich stać, bo dla mnie to jedyny akceptowalny sposób postępowania jak się kupuje nieruchomość/zespół nieruchomości.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 15:56
Każdy widzi tylko - pałac,... pałac, ....pałacyk, Wersal, Pałac Królewski, Wawel... no Chryste.
Wersal jest kompleksem pałacowym, Wawel to zamek, Pałac Królewski we Wrocławiu też jest kompleksem pałacowym.


I co to wnosi do tematu?

Dla mnie bardziej się rozchodzi o sposób działania tej fundacji,


I po raz kolejny co to wnosi do tematu o pożarze? Czy ich działanie przyczyniło się do wybuchu pożaru?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 stycznia 2013 16:01
Wy macie pretensje, że tutaj w ogóle ktokolwiek śmie się wypowiadać. Otóż jest to forum i jest ono właśnie od tego, żeby prowadzić na nim dyskusje. To nie gazeta, w której pojawiają się treści czysto informacyjne.
I co to wnosi do tematu?
To, że jak nie wiesz, jaki status mają dane budowle to lepiej się na nie nie powoływać.

I po raz kolejny co to wnosi do tematu o pożarze? Czy ich działanie przyczyniło się do wybuchu pożaru?
Generalnie bardzo dużo, jak widać wiele ludzi ma zastrzeżenia i nie wierzą w dobre rozdysponowanie pieniędzy z ogłoszonej przez 'fundację' akcji pomocowej.
Część jak widać nie do końca wierzy też w wypadek. Ot, jak to organizacja się podkopała.

Ciekawa jest też zależność którą dostrzegają tylko zwolennicy organizacji - firmy budowlane/sprzedający/pośrednicy nieruchomości, wszyscy to oszuści, ale sama 'fundacja', która do teraz nie opublikowała sprawozdania za 2011 rok jest krystalicznie czysta, co tam, przecież nie da się każdej złotówki policzyć. 😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 stycznia 2013 16:07
[quote author=JARA link=topic=90276.msg1637516#msg1637516 date=1357399984]
Dwie ostatnie strony, a nie cztery.

A co to za akcja, że dzisiaj nikogo na teren nie wpuszczają?

edit:
że trzeba dzwonić i pytać czy można przyjechać?


To chyba normalne? tam jest bałagan, ludzie ganiają, jedni kończą remont ( stajnie)  inni załatwiają sprawy związane z pożarem  itp itd. Nie ma gwarancji ze ktoś nagle poświęci ci kilka chwil. Dwa w jakim celu chcesz przyjechać?  Chcesz pomóc, zadzwoń- umów się. Tam nikt nie siedzi z rozłożonym bazarem  z wystawionymi rękami żebrając o pomoc, czekając aż im wszystko z nieba zleci. Tym bardziej że teraz nocleg na terenie jest mocno ograniczony, nie zawsze jest ktoś blisko aby zobaczyć że stoisz pod bramą. To dość rozległy teren. Kolejna sprawa- może trwa dochodzenie? Policja węszy, straż itp itd.

[/quote]
Nie wiem czy normalne, dlatego pytam. W ciągu ostatnich kilku dni z Wrocławia jeździła ekipa z darami: lekami, ciuchami, sprzętem, jedzeniem dla ludzi, karmami, robili zbiórki, bazarki by kasę im wpłacić. Witano ich z otwartymi ramionami, dziękowano za pomoc, a dziś już jest zakaz wstępu i trzeba dzwonić i pytać czy można. Więc pytam: czy powodem jest śledztwo czy obawa, że znów ktoś przyjedzie, będzie węszył i wstawiał zdjęcia psów bez bud? Nie uważasz, że osoby dające od siebie coś nie zasługują na wyjaśnienie ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 stycznia 2013 16:10
Kurczak Ok, nikt Ci nie broni. Załóż wątek o kontrowersjach związanych akurat z tą fundacją i tam się wypowiadaj, nie ma problemu.
Tylko widzisz tutaj temat jest o pożarze, o nieszczęściu jakie spotkało fundacje, nie o zastrzeżeniach w temacie jej działalności. Ja nie mam żadnych pretensji do nikogo. Mnie tylko smuci podejście niektórych do tematu. Ale to ich sprawa nie moja.

Alveaner ale to nei było powoływanie się na budowle a ironia... delikatny sarkazm. Póki nie ma  pełnej dokumentacji co wywołało pożar to sobie można gdybać.

JARA jasne ze zasługują -ale nikt nei wystawi im karteczki- sorry dzisiaj zamknięte. Wystarczyło zadzwonić , problemu nie widzę. Nie wpuszczają dzisiaj , bo najpewniej mają ku temu powody.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się