Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

Ja w tym roku jak nigdy o tej porze mam już kupione wszystkie prezenty 😅 😅
no jeszcze tylko dla K. bowyrolowali mnie z torbą AJ w Peek'u  👿 myślałam że to poważna "firma" i tak samo traktuje klientów-a to banda idiotów...zarówno w Arkadii jak i w Galerii Mokotów 😤
no poniedziałkowy wieczór spędziliśmy na pakowaniu wszystkiego-zeszło sie do 23.00 ale nareszcie już z głowy 🙂

u mnie święta będą chyba w stolicy wiec nie bedzie problemu pod tyt. " u kogo święta" 😉 a jak jednak na mazurach to K. przyjedzie w pierwszy dzień.

co do wypieków wplanach jest: dwa rodzaje muffinek, sernik na brownie i babka marcepanowa.
Nat daj przepis na babkę marcepanową 😉
Muffinka skąd moge mieć, jak nie z mojewypieki  😁

proszę  :kwiatek:

http://mojewypieki.blox.pl/2008/03/Babka-z-marcepanem.html

polecam przeczytanie komentarzy gdyż są wskazówki a propo modyfikacji przepisu oraz cukru z wanilią(bo nie chodzi o cukier waniliowy).
Mazia   wolność przede wszystkim
07 grudnia 2011 13:33
Szukam pomysłu na prezent dla mojej praktycznej mamy, wiek: 61 lat... 👀
Nat dzięki 😉
Mazia co znaczy "praktycznej" ....bo to pojecie względne 😉
ja swoją "teściową" (ciut młodsza  😉 ) mam z głowy...od wakacji sie przymierza kupić płytę Amy Whinehouse...wiec mam problem z głowy...no i do tego-nzwijmy to-porcelanowy mikołaj na kominek
Ja kupilam tesciowej zestaw porzadnych garnkow  😎 Tylko nie myslcie, ze umie gotowac 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 grudnia 2011 15:09
Pandurska, Gorzej jeśli uzna, że to jest podtekst do tego, że umie 'gotować inaczej' i się jeszcze obrazi 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2011 16:16
Mnie niestety w tym roku największe wydatki dopadły w samym grudniu. Odczulenie psa i pościel hipoalergiczna, więc na sam koniec zostałabym z niczym. Zaproponowałam więc, aby zamiast kupowania każdemu bzdurnego prezentu zrobić losowanie. Każdy dostanie jeden,ale za to nie byle jaki prezent.
Miałabym gotowe już wszystkie prezenty, gdyby nie to, że dostałam z jednego sklepu co innego, niż zamówiłam. Mam nadzieję, że uda mi się wymienić, albo odzyskać kasę 🙄
W tym roku wyjątkowo szybko i łatwo wszystko wymyśliłam i zrealizowałam, jestem pewna, że domownicy się ucieszą 😀
My w tym roku zrobiliśmy losowanie (w mojej rodzinie). Jest nas trochę i co roku miałam około 10 prezentów do kupienia. Pomyślałyśmy z siostrami że to fajny pomysł, rodzice zaaprobowali i było losowanie 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 grudnia 2011 18:29
Ja już mam prezenty dla wszystkich 😀.
A my w tym roku Wigilii nie obchodzimy i powiem wam, że prawdę mówiąc odetchnęłam z ulgą  🙂
a ja juz tez wyprezentowana🙂😉)) nawet papiery, kokardki i inne pierdoleczki juz mam 😀 akcja mikolaj zakonczona  😅 i to dla 5 doroslych i 2ch dzieciakow😀
Frania a skąd taka decyzja?
Ani ja, ani mama specjalnie miłośniczkami świąt nie jesteśmy, kasy brak, moje rodzeństwo z dziećmi ma gdzie się podziać na wigilię, więc stwierdziłyśmy, że odpuszczamy na rzecz świętego spokoju 😉
Do taty mi się jakoś nie chcę jechać bo za każdym razem się coś dziwnego dzieje, że siedzimy w stajni do 23(zeszły rok- koń uciekł do lasy, 2 lata temu- nie było wody i poiliśmy 300 koni wiaderkami itd.), a potem to już i tak nikt nie ma siły świętować  🙄
Najbardziej ciesze sie z prezentu dla mojego meza. Nic nie moglam wymyslic, a tu wczoraj na grouponie byly bony na 2dniowy kurs latania na paralotni 😀 Myslalam, ze z krzesla spadne! Dodam, ze moj facet jest milosnikiem takich akcji, wiec sie osika ze szczescia  🏇 😎
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
07 grudnia 2011 20:45
My w tym roku będziemy mieli pojedynczą wigilię 😀 Brat wyjeżdża do rodziny bratowej, więc bylibyśmy najpierw sami z teściami, a potem sami z moimi rodzicami. Postanowiliśmy więc zaprosić teściów do nas 🙂

Odnośnie prezentów to również mam już większość dla dzieciaków - zostało troje/sześcioro z jedenaściorga lub czternaściorga 😵 Zupełnie nie mam pomysłu na prezenty dla trzynasto-, dziewięcio- i siedmiolatki  🤔 Myślałam o jakiś puzzlach albo grach, ale to co już mi wpadnie w oko zdecydowanie przekracza kwotę jaką miałam zamiar przeznaczyć 🙁
Zostali jeszcze rodzice, teście i mąż, ale mam już pomysły, więc nie będzie problemu.
Pomóżcie !!! Co dla męża siostry, którego interesuje tylko i wyłącznie piłka nożna? Piłkarz eh...
jeśli to ma być coś niedrogiego, do 50-100 zł to może jakiś gadżet z logo ulubionej drużyny...faceci naprawde to lubią 😵
jak patrzyłam dla mojego K. na Mikołajki to mieli różne....breloczki do kluczy, zapalniczki, szaliki, porftele męskie, itp.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 grudnia 2011 10:02
W tym roku jestem w lesie z prezentami.
Mam tylko dla mamy i bratowej. 😵

ash   :wysmiewacz22:

bo jeśli musisz iśc na zakupy to szczerze współczuje i życzę powodzenia hihi :przytul:
ja już ogarnęłam na początku grudnia jakoś-nienawidze zakupów w przepełnionych domach handlowych
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 grudnia 2011 11:15
ash, ja też, jak nigdy... Dziś załatwiłam dla męża, prezent taty od 2 tygodni idzie pocztą :/
Dla mamy miałam pomysł, to mi zlikwidowali sklepik, w którym miałam go kupić... Porażka
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 grudnia 2011 11:27
a ja mam dosyć, dosyć świąt... chciałabym zwinac się w kulkę i nie widziec tych cholernych mikołajow i choinek. tataw jednym meiście, ja w drugim, reszta rodziny na wiosze. każdy z worem problemow raczej, ktore nagle wypączkowały. NFZ tnie kontrakty, szybciej dostanę fijoła niż poczuję magię swiąt...
przepraszam, musiałam odreagować.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
14 grudnia 2011 12:42
A ja prezent dla mamy mam kompletny - piękna budka na klucze + komplet świeczek z Ikei + miód z dodatkiem soku o smaku żurawiny z jarmarku bożonarodzeniowego (są obłędne!).

Dla taty na razie zamówiłam kostkę sudoku i... nie mam pomysłu na więcej. Chyba dorzucę jakiś alkohol ładny.
Dla reszty rodziny nie kupuję. No oprócz psa, kota i myszy :P Konie dostaną po zakazanej marchewce i jabłku tak z okazji świąt 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 grudnia 2011 17:37
Podbijam!

Jak tam gotowość bojowa? Jak tam choinki, ktoś już poubierał?
U nas choinka też już stoi od niedzieli. A stoi sobie na stole, niżej się niedało bo moje dziecko jest zbyt ciekawskie. Jest mała ale uważam że śliczna🙂
Ja już się nie mogę doczekać aż choineczka będzie stała 😅 chyba nie wytrzymam do świąt, niech ktoś przewinie czas! 😅

a tak poza tym to totalnie, kompletnie nie wiem co kupić dla mojego chłopa na prezent... Brak pomysłów dosłownie.
Wkleiłam gdzieś zdjęcie jednego elementu mojego gwiazdkowego prezentu dla chłopaka  😎 chyba w wątku o prezentach...
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
22 grudnia 2011 13:33
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się