Re-voltowe Lobby Biuściastych

chciałabym się zaopatrzyc taki ktory tez od a do z lezalby jak szyty na miare, ale jak mam sie wciskac w cos zaciasnego

Chcesz coś dopasowanego do Ciebie, a jednocześnie chcesz, żeby był za luźny...
Ciężko będzie to połączyć.
cieciorka   kocioł bałkański
26 września 2009 09:53
Moona, a gdzie ty widzisz ze ja napisałam coś takiego? 🤔
jezeli w zacytowanym fragmencie to przeczytaj go jeszcze dwa razy, jak również poprzeni post  :/
to i ja się dołączam 🙂
Skoczyłam z 75A na 65D  😀iabeł:
cieciorka, dopasowany = ciasny.

wistra, gdzie się zaopatrujesz?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 września 2009 11:57
dla mnie dopasowany nie oznacza ciasny, ale to pewno kwestia nomenklatury. imo ciasny to taki, w ktorym sie nie da oddychac i przecina cie na pol. z koleji dopasowany przylega tak do ciała, ze przejmuje 80% ciezaru piersi i nie da sie go odciągnąc od ciała o więcej niz 2cm
Scottie   Cicha obserwatorka
26 września 2009 12:37
W najnowszym Glamour jest reklama Triumph'a: wybierasz się do salonu biorącego udział w "promocji", a tam dokładnie mierzą Cię i dopasowują stanik. Ciekawa jestem, co powiedzą na moje 74/88 i czy wcisną mnie w 75B :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 września 2009 12:55
Wszystko też zależy z jakiego materiału jest stanik zrobiony. Mam jeden stanik kupiony za 10zł, cudny piękny, w krateczkę. Pomijam to, że jest to 80C, czyli za mały, ale po prostu w nim oddychać się nie da. Po ściągnięciu go wieczorem jest czerwona pręga, tak się w ciało wrzyna. Kompletnie się nie rozciąga. Inny 80C, kupiony w Penneysie, bawełniany, cudowny, ale się rozciągnął i w ogóle w obwodzie nie trzyma. 80F natomiast to bajka, cud, miód i orzeszki. Świetnie dopasowany, nie ściska i nie rozciąga się za mocno. No, ale różnica jest między 60zł, a 10zł czy 2E.
Powiedzcie mi jeszcze jedno. Jak to jest z rozstawem miseczek. Niektóre staniki, jakie mierzę robią takie wstrętne 2 wory po obu bokach klatki piersiowej, zamiast takiego "neutralnego" zebrania biustu w miarę po środku. Kiedy ma się bardziej szerokie ramiona, to wygląda okropnie.

Sama ostatnio nacięłam się na taki egzemplarz, który teoretycznie jest świetny.rozmiar 70e (podejrzewam,ze i tak musiałabym nosic 65 iles tam, ale o tym mogę zapomniec), ma nawet szelki do przepinania w różnych konfuguracjach, ale kurde.. mam takie dwa dobrze upakowane kartofle, zamiast biustu.
Czy na przyszłośc mozna jakos to zmierzyc i zapobiec takim dziwnym zakupom?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 września 2009 15:14
dla mnie dziwny jakis ten kalkulator z B raptem na E ?  🙄
oj tego tematu nie widziałam wcześniej  😀
ostatnio szukałam stanika dla siebie, myślałam że biust mi spadł po rzuceniu antykoncepcji, ale nic z tego, po prostu stare staniki się rozciągnęły. Tym sposobem w H&M zakupiłam dwa staniczki 36D, jeden cielisty - bardotka, drugi biały, zapinany z przodu a z tyłu ma tak wyprofilowane ramiączka, że pasuje do koszulek - bokserek, bez krzyżowania ramiączek  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 września 2009 15:25
dla mnie dziwny jakis ten kalkulator z B raptem na E ?  🙄


Raptem? Dobrze dobrane B to mogłabyś na łopatkach sobie nosić.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 września 2009 15:59
Czy na przyszłośc mozna jakos to zmierzyc i zapobiec takim dziwnym zakupom?

dziewczyny z lobby sprzedajac swoje staniki w necie podaja pelniejsza specyfikacje niz tylko 65GG, np "Rozmiar z metki 30gg/65gg eur
U ok 17, UU ok 37, dł U ok 31, obwód płasko ok 58/60, max ok 72"
to daje Ci wyobrażenie jak wygladają mieseczki, jezeli masz juz jeden dobrany stanik to bedziesz mogla porownac go z tym, ktory kupujesz.
jezeli nie ma takiej informacji, to popros sprzedawce zeby zmierzył:
obwód luźny, obwód max rozciągnięty, szerokość fiszbinu U, rozstaw fiszbin UU, długość fiszbin 29 cm, wys mostka, szer ramiączek

dla mnie dziwny jakis ten kalkulator z B raptem na E ?  🙄

miseczka miseczce nie rowna. jest ogromna roznica miedzy 60D a 90D, a niby ta sama literka.
poza tym skoro z B zrobiło Ci się E, to znaczy, ze obwód musiał zmaleć o kilka rozmiarów.


swoją drogą zastanawiam się dlaczego tak mało kobiet chce dobrac sobie stanik. od dawna wysylam mame i kolezanki do brafitterek i zadna jeszcze nie poszla.
a zmiana stanika na wlasciwy daje rewelacyjne rezultaty. ja sie czuje wyzsza, brzuch mam dluzszy, bo biust poszedl do gory, a co najwazniejsze, biust jest super-jedrny. nie potrzebne mi sa zadne kremy czy zabiegi u kosmetyczki 😀
margaritka, samo życie 🙂 Zmniejszony obwód - a miseczka musi biust pomieścić (plus to, co mogło rozleźć się na boki przez noszenie staników o za małych miseczkach), więc różnica obwodów rośnie. I literka. Łypnij zresztą na przykładowe 70E/F: http://stanikomania.blox.pl/2007/06/Biust-tygodnia-po-raz-trzeci.html

Pandurska, to pewnie inny typ stanika ci potrzebny? Zajrzyj na przykład tu: http://stanikomania.blox.pl/2007/02/Balkoniki.html i http://stanikomania.blox.pl/2008/07/Wielkie-V-czyli-plunge.html i http://stanikomania.blox.pl/2008/08/Rozmiar-to-nie-wszystko.html

Ale ja tam nie jestem jakąś wielce oświeconą biuściatą. Ot, idea mnie przekonuje. I sprawdza mi się. Wolę już być ciasno opasana w żebrach, niż żeby mi stanik cycki ściskał. "Po staremu" nosiłam stanik w okolicach 75C, potem przeskoczyłam w 70E/F. A teraz... Znowu czas na zmiany (nierozważnie jest zmieniać wagę).
(...)
wistra, gdzie się zaopatrujesz?


Zaopatruje mnie mój chłop w sklepach netowych.
W Krakowie jedyny sklep z bielizną, jaki znalazłam z normalną rozmiarówką, to ten koło EMPIK'u na rynku, ale tam się nie zaopatruję 😉
http://peachfield.pl/model/133 -- może mi ktoś coś powiedzieć o tej firmie? Rozciągnie się obwód? Tak myślę, myślę i w sumie gotowa jestem żeby się zdecydować, ale boję się, że ponoszę 2 miesiące i obwód będzie wielki.

Tak w ogóle jest tu ktoś kto zamawia ze stron w UK?
80 E  😀

Tylko Triumph. Do jazdy konnej sportowy Tri Action. Inaczej bym sobie zęby wybiła. Masakra...
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 września 2009 01:15
Hija popatrz na linki, ktore wkleiłam strone-dwie temu. tam sa rzeczywiste rozmiary stanikow, bedziesz wiedziala czy sie rozciagnie 🙂

z Angielskich sklepow zamawialam zarowno na moj angielski jak i polski adres. wysylka do polski- ok 3 dni oczekiwania 😉
Czytajac ten temat, sprawdzilam sobie rozmiarowke, i wyszlo mi 30D, ale tego rozmiaru jeszcze nigdy nie widzialam. 65D tez jeszcze nigdy nie wpadl mi w oko. No coz, to sie porozgladam. 😉 Dotychczas bylo po prostu 75A.

Wiecie, co mnie rozbawilo? Instrukcja przymierzania stanika:

"3) Przymierzając stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach"  😵 

Mnie to nie dotyczy  😁
cieciorka   kocioł bałkański
27 września 2009 17:00
Moona, mnie w obwodzie 80 wszystko pasuje, i chodzi mi o wciskanie sie w rozmiar wskazany przez kalulator ktory na bank bedzie zaciasny.odstaje czasem miseczka, ze wzgledu na jej kszatł lub mocowaie paskow ale to juz kwasta wybrania odpowiedniego modelu, dlatego chciałabym znaleść akurat taki na mnie.

Anka- spojrz na metki swoich stanikow, tam powinna byc numercja roznokrajowa i 30d tez sie pewnie trafi ;]
Gillian   four letter word
27 września 2009 18:31
Anka, to nie jest śmieszne, jak naprawdę trzeba to robic  😁
A ja się pomierzyłam tak dokładnie i wyszło mi 70 J !!!!!!!!!!!! I znajdźcie mi proszę taki cyckonosz  😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
28 września 2009 10:34
tutaj maja co najmniej 6 modeli w takim rozmiarze http://peachfield.pl/szukaj.html
tu tez jest kilka http://www.dopasowana.pl/search.php
hehehe, dobre są te rozmiary, mi też wyszedl jakiś kosmos 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
30 września 2009 14:53
w tym rzecz, ze to nie jest kosmos, a dopasowany stanik. tylko przez lata nikt kobiet nie uswiadamial, ze alfabet nie konczy sie na C lub D i teraz sa takie reakcje.
dempsey   fiat voluntas Tua
30 września 2009 15:32
3) Przymierzając stanik:
- dobrze włóż cały biust do miseczek zagarniając go też spod pach"  zemdlal
Mnie to nie dotyczy

he a ja mysle ze docenisz te wskazowke, gdy juz nabedziesz nowy-wlasciwy rozmiar i bedziesz go przymierzac. to naprawde dziala  🙂 (mowie to jako osoba ktora przesiadla sie z legendarnego 75B na 65D)
Mi wyszło najpierw 70J, ale wydaje mi się że coś chyba za duży... patrzyłam na zdjęcia...

Ale na allegro znalazłam 70I i chyba taki zakupie 🙂 wygląda bosko  😍 No i przynajmniej sparwdzę sobie rozmiar czy aby na pewno dobry. Bo jeśli tak to się w końcu skońćzy era niedopaowanych staników a rozpoczną się zakupy w necie 😀
Słuchajcie, kalkulatory nie są doskonałe.
Mi np. kalkulatory wyliczały 65C, podczas gdy noszone 70C bułkuje mi się przy każdym wdechu....miseczki są więc na styk, nie chce wiedzieć jakby było w tej 65 ;] Ostatnio zakupiłam 65D (dziewczyny, jak wy mogłyście nosić przy takich wymiarach miseczki A??) i jest dobrze przy podręcznikowym zapięciu na ostatnią haftkę. I co najlepsze, jest dobrze bez grubych centymetrów gąbki 😉
Na zakupy polecam dopasowana.pl, mają bardzo duży wybór i posezonowe promocje, a na półkach same cudeńka😉
asds   Life goes on...
30 września 2009 18:44
A ja w ramach wypowiedzi konsumenta odradzam staniki z Głowna. Po 6 miesiącach uzywania pękł mi w dwóch miejscach drut wsadzony w fiszbinę.


Stanik czekaj już tylko do 10 jak wypłatę będe miała i jadę w sobotę na 30% rabat do Triumpha w Piasecznie
cieciorka   kocioł bałkański
01 października 2009 20:30
ekhem, pewnie ze nie sa doskonałe, przeciez kazda ma inny kszatł biustu, kalkulator moze tylko "przypuszczac" i stanowić naszą wyjsciową
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2009 17:17
Według kalkulatora mojej kumpeli wyszło 65E (72 na 88), a według ekspedientki w sklepie z bielizną 60FF.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się