Kącik WEGE DZIECI oraz matek/ciężarówek myślących "alternatywnie" :-)

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
24 stycznia 2016 16:25
slojma świetne to, ale sądzę że dla starszej Mileny. Zdecydowanie połowe by tego zżarła w mig bo niestety to czego jeśc nie wolno to ona jak najbardziej do paszczy pakuje. Już wszystkie miśki, lalki i zabawki z cieniem futerek, nitek, włosów pochowałam bo wpieprza namiętnie tego typu farfocle.
Zastanawiałam sie nawet ostatnio czy nie zrobić jej już masy solnej(sól, mąka, woda i odrobina oliwy) bo jak coś zeżre to nic jej nie będzie. Ale po przemyśleniu stwierdzam że próbowała by to jeść jednak i jeszcze poczekam.

Zastanawiam sie nad ściną - tablicą. Zdaje się są tego typu farby. Ale Tomek stwierdził że na razie może być tak że będzie chciała potem wszędzie rysować po ścianach. Zwłaszcza że ostatnio ot taka sytuacja -  Milena namiętnie maziała ścianę łapką, głaskała, udawała że rysuje zwierzakami magnesami. Zadowolenie ogromne, zaciesz cudowny. Aż w końcu wczoraj zauważyłam (ściana ciemno zielona) że ona jednak tam malowała tymi magnesami po setki czarnych linii tam jest. Z daleka nie widziałam .)

specjalnie dla mileny wymieniam kabinę prysznicową na wannę ze ścianą-parawanem. Ja tez jakoś zamarzyłam o wannie.

slojma   I was born with a silver spoon!
24 stycznia 2016 17:50
demon poprosze przepis name tort z mango. Jestes niesamowita jacket bym chyba zwariowala. Podziwiam  👍
leoskymase solna przerabialismy juz wielokrotnie Vivi uwielbia a z dodatkiem barwnikow super zabawa np. wykraiwanie zwierzatek. Fajne Sq tez zabawy z makaronem ( surowy do przesypywania I ugotowany spaghetti np gdy obwiniete sa nim zwierzaki )
pandurskaciastolina jest jak masa solna. I mowiac szczerze fajna przez krotki czas po zmieszaniu kolorow stanowi brazowa breje.
My dzis 4 h na dworze na placu zabaw. Pogoda jak wiosna slonko i spiewajace ptaki.
demon Woow! ale wyzera! Miszcz jestes nie ma co!😉 A tekst Tymka dobry  😎

Znalazlam przypadkiem takie cus i chce bardzo, ale w DE nie do dostania! Buu!!

http://www.littlegreenpouch.com/
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
25 stycznia 2016 06:48
Demon - ja chce kiedys czegos sprobowac, kategorycznie zadam zaproszenia na jedzenie! W zyciu nie jadlam i jestem mega ciekawa smakow.
mam taka propozycje - zrobmy kiedys demonicy "wjazd na chate"  😁
mam taka propozycje - zrobmy kiedys demonicy "wjazd na chate"  😁


Rozważam to już od dłuższego czasu...

Takie pytanie: co się alternatywnie używa do pupy dla niemowląt? Jak było to proszę o odesłanie...
slojma   I was born with a silver spoon!
25 stycznia 2016 14:28
Jag uzywalam tylko maki ziemniaczanej plus waciki do przemywania z woda o temperaturze pokojowej.
Rag Ja nie uzywalam nic oprocz wody na codzien. Odparzenie zdarzylo nam sie 2 razy i tutaj poszla w ruch galaretka aloesowa.

ale alternatywnie do czego ?🙂
ja używałam zielony linomag, czasem sudokrem, chusteczki z tesco http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003120346883

Dzięki dziewczyny  😉 , najazd - nie ma sprawy, ale jak sie cieplej zrobi, żeby dzieci wystawić za drzwi do ogrodu, żeby nie przeszkadzały  😁.

Chipsy, jeżyki,  tort wegan, ciasto marchewkowe, buraczane, robiłam dzień wcześniej, a pizze dla dzieci i tarty już przy pierwszych gościach. Fasola wymoczona przez noc, buraki bakłażan upieczone rano. Także tylko trzeba było pokroić,  podsmażyć, ułożyć i doprawić + dodatki.

Pandurska u nas też nie ma.

Szafirku no musimy sie umówić, teraz masz prawo jazdy więc tylko trzeba wybrać termin  😉.

slojma, ale jak przyszedł mój małżonek po 2 godzinach od rozpoczęcia imprezy to nawet nie jęknął jak w drzwiach przekazałam mu Kajetana i powiedziałam: Wychodzę !
Musiałam wyjść na 10 minut na szybki spacer bo bym właśnie zwariowała i musiałam się zresetować.
Tort wegan jak u Smakoterapii : http://smakoterapia.blogspot.com/2014/01/tort-urodzinowy-weganski-bezglutenowy-z.html
Tylko ja robie jakby jasne blaty z kakao i karobem i dodaje troche buraka ugotowanego, zmiksowanego, zeby były lzejsze te blaty. No i wszystkie ciemne i więcej kremu. I zamiast wiśni dodałam mango.  Tak wygląda dzisiejsza pozostałość. Nie miał takiego "brania" jak ten z cukierni  😂


slojma   I was born with a silver spoon!
25 stycznia 2016 17:19
demon dziekuje zrobie wedlug Twoich instrukcji 🙂
Tez chetnie wpadne ktoregos razu jak mi dziecko podrosnie hehe i bede w pl Ale przywioze cos ze soba co by z pustymi rekoma nie wpadac.
Mam zamiar jutro zrobic cos z cieciorki ale brakuje weny. Doradzcie
ale alternatywnie do czego ?🙂
ja używałam zielony linomag, czasem sudokrem, chusteczki z tesco http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003120346883

Alternatywnie właśnie do komercyjnych rzeczy typu linomag czy sudokrem.
zastanawiałam się nad natłuszczeniem jako ochroną przed amoniakiem itd. Ale skoro mówicie,  że skóra na tyle gruba, że nie trzeba i wystarczy regularną higiena to ok.
slojma   I was born with a silver spoon!
29 stycznia 2016 20:54
Vivi ma gips na lewej raczce. Niefortunnie upadla i ma malutka ryse na kosci promieniowej obok nadgarstka. Tu podjeli decyzje ze trzeba zagipsowac. O dziwo dobrze zniosla cala procedure. Dowiedzialam sie tez czegos o czym nie mialam pojecia ze u dzieci kosci nadgarstka  ( tych 7 kosteczek) ksztaltuja sie ok 7 roku zycia. Na rtg miala tylko 2
slojma Oj.. zdrowka dla Vivi!! Co ona takiego nawymyslala?
Slojma usciski dla Vivi! Biedactwo, na dlugo ja zagipsowano?
slojma   I was born with a silver spoon!
30 stycznia 2016 08:46
Dziekuje dziewczyny :kwiatek: Upadla niefortunnie zagipsowana na 4 tygodnie. Idziemy na wizyte w czwartek by ocenili co I jak.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
30 stycznia 2016 13:40
slojma zdrówka dla Vivi 🙂

z Milenką lepiej. Mamy nakaz wychodzenia juz na spacery. Nasza pani dr poleciła na wyprawy miejsce niedaleko nas gdzie odkryto mikroklimat specyficzny. Mamy jeździć tam w weekendy na dwie godzinki dziennie. Byliśmy dziś ale szybko wróciliśmy bo pogoda przestała współpracować.

Niestety Mili dostała Zyrtec co by sprawdzić czy nieżyt noska może mieć podłoże alergiczne. I zdecydowanie jest lepiej od 2dni. Ale niestety mam wrażenie że, jak to bywa przy lekach antyhistaminowych, jest ospała. Dostała jeszcze spray do gardła ze srebrem i do nosa robione kropelki. Podaje jej też środek z aloesem.

mamy całe 16ście zębów. Teraz mam nadzieję na przerwę do czasu wychodzenia piątek.
Czy ktos z Was ma namiar na lekarza homeopate w Warszawie lub jej okolicach??
leoskymoże ząbkowanie was ominie na jakiś rok, Michał dopiero ząbkuje 5 🙂


slojmaale mocno jakoś upadła? z wysoka? podparła się?
U Igi zauwazylam kropki na dolnych dziaslach (jestem przerazona ze to juz!! 😀 ), ile u was trwalo wyrzynanie sie zabkow i ktory etap jest najgorszy dla dzidzi? Poki co troche czasem marudzi ale nie placze tylko sobie gryzie wszystko co sie da, ale wole byc przygotowana z ewentualnymi homeo albo czyms.
slojma   I was born with a silver spoon!
31 stycznia 2016 08:52
leosky dobrze ze Milenka juz lepiej.
nika77 nie
Czy wiecie co u malenstwa
Vivi troche mine niepokoi bo przestala uzywac ta raczke boje sie co z miesniami. Macie jakies doswiadczenie. I kwestia kapieli. Wczoraj mycie z reklamowka na lapce ale I tak duzo wody sie dostalo.
aszhar Demonka moze miec!

nerechta ok 3 tygodnie u nas na dolne. Najgorsze jest samo przebicie dziasla, potem juz idzie bezbolesnie.
leosky dobrze ze Milenka juz lepiej.
nika77 nie
Czy wiecie co u malenstwa
Vivi troche mine niepokoi bo przestala uzywac ta raczke boje sie co z miesniami. Macie jakies doswiadczenie. I kwestia kapieli. Wczoraj mycie z reklamowka na lapce ale I tak duzo wody sie dostalo.

nie chce krakać, bo głupie wypadki się zdarzają, ale przy okazji pobadaj Vivi może. Dzieci są "z gumy", serio ciężko jakoś uszkodzić bez powodu. Kojarzy mi się to z dziewczynką z klubu, która łamała się od byle czego, poza tym okaz zdrowia. Okazało się, że ma coś z mineralizacją kości.
slojma   I was born with a silver spoon!
31 stycznia 2016 09:55
ninka77 nie sadze. Znajomej corka 18 miesiecy tez zagipsowana. Ja w wieku 20 miesiecy mialam juz za soba dwa zlamania. Lekarz w szpitalu tez wspominala ze jej 18 corka zlamala kosc udowa nawet  nie upadajac bo ona ja zlapala jak sie posliznela stojac na stosie magazynow. Taki wiek ze moze sie cos stac zwlaszcza jak dziecko nalezy do tych mega ruchliwych. Ale dziekuje za troske
slojma, a jaki macie gips tradycyjny czy plastikowy??
Z tradycyjnym mycie to rzeczywiscie udreka. Mozna owinac folia spozywcza ta samoprzylepna na czas kapieli ( niestety duzo tej folii zejdzie,  ale lepsze to niz reklamowka)
Z plastikiem nie ma problemu mozna moczyc. W sensie nie moczyc calkowicie,  ale jak cos tam sie naleje nie robi to w sumie roznicy.
Chociaz ja majac kolano w plastiku wlazilam cala pod prysznic. Troche pochlupotalo pod gipsem potem i bylo ok.
Zdrowka zycze i szybkiego powrotu do zdrowia
slojma   I was born with a silver spoon!
31 stycznia 2016 17:54
aszhar plastik ale pod plastikiem wypelnienie miekkie z takiej jakby pianki I o to sie boje bo mokre moze odparzyc pewnie. Woda na 100% sie dostaje do srodka. Tragedia bo ona kocha wode i kapiel a teraz ta reka.
slojma, są takie specjalne osłony na gips do kąpieli.
Np.: https://www.bloccs.com/products/full-arm-covers/
slojma   I was born with a silver spoon!
31 stycznia 2016 19:53
teodora dziekuje :kwiatek: juz nawet myslalam by cos takiego opatentowac
slojma   I was born with a silver spoon!
03 lutego 2016 20:27
Chcialam sie tylko pochwalic ze moje dziecko dzis zupelnie nieuczone etc samo z siebie 3 krotnie zaczelo zdejmowac ubranka i zrobila siusiu w nocnik. Jestem dumna.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lutego 2016 23:02
slojma, jak robisz krem z kukurydzy ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się