Jeździeckie life hacks, czyli proste triki, które przydają się w stajni

Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2015 06:19
To jest dokładnie to, co na moim kalekim schemacie 😀
Dzięki uprzejmości koleżanki mam zdjęcia tego "kołka" na siodło 😉 Nieco inaczej go zapamiętałam, bo zapomniałam o deseczce przytrzymującej przymocowanej do ściany. Ale wygląda to tak, dla mnie pomysł super:


KLIK
BandA, odwrotnie się na tym siodło wiesza. Przednim łękiem do ściany. Patyk zahaczasz między tylni łęk, a poduszki. Wtedy tybinki się tak nie uginają i siodło wisi bardziej prosto, pionowo.
kenna dzięki za informację 🙂 Na razie i tak żadnych siodeł na tym nie wieszam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 sierpnia 2015 16:00
Gumeczki do grzywy świetnie się sprawdzają jako brakujące szlufki przy ogłowiu 😀
harja my mamy w stajni takie kołki bez deseczki i też się świetnie sprawdzają 😉 mogłyby być jedynie troszeczkę dłuższe, bo zawsze brudzę na nich siodło na biało od ściany 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 sierpnia 2015 23:17
Ja jak się okazuje mam same life hacks 😁
Prawda to!
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 sierpnia 2015 07:18
Lusia, podziel się 😀
Bischa   TAFC Polska :)
08 sierpnia 2015 18:02
A może jakieś pomysły jak ustabilizować wiaderko na padoku, koniowi który namiętnie każde wywala i wylewa wodę, więc zostaje na jakiś czas bez wody?
Wkopać w ziemię :P
Sizalem omotać? Takie masz żłobowate?
Wiadro w oponę. Do wiadra kamień.
Jezeli chodzi o wiadro okrągłe.
Bischa   TAFC Polska :)
08 sierpnia 2015 18:48
Najpierw miał takie, miękkie, ale elastyczne, ciężkie do rozwalenia, teraz właścicielka kupiła takie zwykle plastikowe wiaderko. Oponę mamy jedną, ale inny koń ma ją w boksie, bo posiłki dostaje w misce sporej i ciężkiej, bo wywala. Kamieni jest sporo i to takich większych, pokombinuję z nimi i z sizalem.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 sierpnia 2015 23:26
Kupić dużo większe wiadro np takie KLIK i wsadzić do środka bardzo ciężki kamulec.
Trik na wąż ogrodowy na myjce
zamiast kupować specjalny stojak lub uchwyt na wąż przykrecic do ściany stary garnek (z tych większych). Na zewnątrz owijamy wąż, a w środek można wykorzystać jako półkę na np. szczotkę do mycia kopyt, ściągaczkę do wody itp. 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 sierpnia 2015 11:34
Nie wiem czy to można zaliczyć do kategorii life hacks,  ale bardzo ułatwia mi życie ( nie lubię czyścić strzemion).
lusia722 - genialne! Mnie już coś strzela, bo musze co jazde piasek kwarcowy ze strzemion czyścić, podeszwy butów też, a na dodatek, jaz zsiadam i wsiadam kilka razy, bo np. koń narobi, to aż mi się od tego piachu jak nachodzi strzemiona ślizgają  😵
olga96 - również świetny patent 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 sierpnia 2015 13:06
Lusia722, świetna rzecz! Ta szczotka jest jakoś przyklejona?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 sierpnia 2015 13:08
To plastikowe zgrzebło,  w którym rozwalił mi się uchwyt.  Jest przykręcone na dwa wkręty.
Lusia - podziel się systemem mocowania wiatraka  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 sierpnia 2015 16:41
Najlepiej kupić taki który ma taką metalową ramę lub specjalne uchwyty inna opcja to opaski do kabli i sznurki od snopowiazalki.
My uzywamy takie:
Ja polecam maść z Vitaminą A. Kiedy wasz koń się gdzieś obedrze, czy zrani, aby latwo sie goilo kupcie taka masc w aptece.
Znacie jakiś patent na wieszak na czapraki? Nie chcę stałego, ma dawać się chować i nie zajmować dużo miejsca po złożeniu oraz kiedy będzie używany wisieć na drzwiach paki. Ktoś coś? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 października 2016 17:13
Sznurek od snopowiązałki  😁 my nawet derki tak wieszamy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 października 2016 17:16
julka177 my mamy takie wieszaki z karniszy do firan i łańcuchów.
FacellaNo tak, nieśmiertelny sizal 😁. Tylko teraz zagadka, jak to przymocować, skoro drzwiczki mają ok 60 cm i szafki (identyczne) stykają się bokami, więc nie może być dłuższy 🤔

lusia coś a la drabinka? I na czym to wisi? Na takim wieszaku klik dałoby radę gdybym użyła sizalu i lekkiego drążka? 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 października 2016 17:27
My mamy zrobioną taką szeroką drabinkę w siodlarni, żeby móc też derki suszyć i drugą mamy dla pensjonariuszy.
Karnisz możesz pociąć na dowolną długość 😉
Jeśli chciałabyś zawiesić na drzwiach od paki to wystarczy kupić takie wieszaki na drzwi i na tym powiesić drabinkę.
Sznurek od snopowiązałki  😁 my nawet derki tak wieszamy.

Potwierdzam, sznurek najlepszy.  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się