Pożar stajni w Karolewku

Przed chwilą na TVN24 podali informację o pożarze w stajni w miejscowości Miłobądz. Podobno spłonęły owce (nie usłyszałam ile) i 5 koni. Czy ktoś wie coś więcej?
Czy jest na forum ktoś, kto zna tę stajnię? Może potrzebna jest jakaś pomoc? Na nagraniach wyglądało to strasznie, z podanych informacji wychodzi dramat 🙁

Znalazłam ich profil na FB https://www.facebook.com/StadninaKoniKarolewko

Formy pomocy:

[quote author=_Gaga link=topic=99126.msg2498975#msg2498975 date=1455871631]
Dane do wpłat:
Bezpośrednio
Danuta Tarnowska-Juneborg , Miłobądz 1, 78-421 Drzonowo
31 1020 2791 0000 7002 0188 5524
Tytułem: Pomoc po pożarze

Pośrednio - pomoc celowa
[size=14pt]Zachodniopomorski Związek Jeździecki:
88 2030 0045 1110 0000 0397 4260
Tytułem: Pomoc Stajnia Karolewko


Aktualne PILNE potrzeby:
Siano, słoma, pasze, sprzęt : szczególnie derki dla ocalałych koni, kantary, itp., oraz preparaty do leczenia oparzeń.
Adres jak w danych do przelewów bezpośrednich

Cavaliada zbiórkę koordynuje Karla🙂 (TAK?) , rzeczy przekazane do soboty do południa - crazy wiezie bezpośrednio do Karolewka.
Jednak jeśli ktoś z Was ma jakąś zalegającą derkę, kantar to ślijcie od razu. Konie są na zewnątrz nie przyzwyczajone do tego, są w szoku, jest zimno...  😕 Siano / słoma - tu apel do okolicznych stajni / gospodarstw - jeśli możecie - pomóżcie...


[s]EDIT: nr konta do wpłat bezpośrednich u mnie nie działa. Postaram się to jak najszybciej zweryfikować[/s] ZWERYFIKOWANY
[/quote]

Do akcji włączył się też KONIK

Na hasło "karolewko" sklep udziela 20% rabatu na wszystkie produkty.

Są tylko 2 warunki do skorzystania z rabatu:

1. obowiązkowa przedpłata (z wiadomych względów sklep nie będzie wysyłać paczek pobraniowych)

2. adresem do wysyłki musi być adres stajni w Karolewku, czyli:

Stadnina Koni Karolewko
Danuta Tarnowska-Juneborg
Miłobądz 1
78-421 Drzonowo

(zamówienia z wykorzystaniem kodu, które będą zaadresowane inaczej będą anulowane!)



Kod jest już aktywny. Akcja kończy się 29 lutego.

Sklep dziś wysyła również paczkę od siebie.

Tez wlasnie przeczytalam ;( budynki splonely doszczetnie...
Dworcika, podano, że 40 owiec i 5 koni 🙁.
W Antyradio mówią właśnie 🙁 12 wozów strażackich, zginęło kilkadziesiąt owiec i koni. Tak powiedzieli. Ponoć budynki nadal płoną 🙁

Na FB jest informacja ...
... Stajni już całkiem nie ma. Większość koni uratowana, ale owce, krowa, i kilka kucyków, zginęło.
Cały zapas siana, paszy, cały sprzęt, siodła, uprzęże, wszystko co było w stajni i cała góra - mieszkanie, meble, wszystko spłonęło ...

edit. dopisek
O ja pierdziu... kolejna mocno znajoma stajnia 🤔
Do FB nie mam dostępu 🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2016 07:54
_Gaga, na fb nie ma nic poza tą wzmianką i jednym zdjęciem, na którym niewiele widać.

Ogromna tragedia. Tyle zwierząt... 🙁
Na TVN24 też niewiele. Film mi w pracy nie działa (blokady) a telefon mam póki co zastępczy (swój zbiłam). Nicto jak się czegoś dowiem dam znać.
Więcej zdjęć ... Dramat niewyobrażalny 🙁

https://www.facebook.com/danuta.tarnowskajuneborg
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 lutego 2016 08:38
Koszmar... i te zdjęcia kucyka...
Widziałam już, że ktoś zaoferował pomoc w zorganizowaniu bazarku, może re-volta będzie w stanie pomóc.
Gillian   four letter word
18 lutego 2016 08:45
Znajoma mi stajnia 🙁 masakra 🙁 piękne miejsce, cudowna okolica 🙁 ale pech 🙁
Ja nie moge patrzec na te zdjecia... ale pierwsze pytanie jakie mi sie nasuwa- ubezpieczenie?
Mysle z najbadziej dorazna pomoc to zalezy od sasiednich koniarzy bo trzeba zapewnic dach nad glowa ludziom i ocalalym koniom...
A druga to jednak bedzie  potrzebna gotowka...
desire   Druhu nieoceniony...
18 lutego 2016 08:51
Niewyobrażalna tragedia..  🙁 😕
http://kontakt24.tvn24.pl/duzy-pozar-stadniny-splonely-konie-i-owce,193745.html

Widziałam już, że ktoś zaoferował pomoc w zorganizowaniu bazarku, może re-volta będzie w stanie pomóc.


Właściciele napisali na fb (lub ktoś z ich bliskich), że póki co nie są w stanie trzeźwo myśleć - nie dziwie się, po tym co zobaczyłam na filmiku.. 🙁
Na pewno ktoś z ich bliskiej okolicy pomoże z jedzeniem dla zwierząt, myśle że jak sie otrząsną to dają znać co potrzeba itd..
Ale jakąś zbiórke pieniędzy może re-volta by ruszyła?
Straszne..biedne zwierzęta, które spłonęły  😕 Współczuję właścicielom.
lardia mam nadzieję, że są ubezpieczeni i dzięki temu odbudują stajnię, kupią sprzęt.  Ale życia zwierząt nic nie przewróci, żaden pieniądz, a i koszmar w pamięci zostanie już na zawsze.
O rany, poznałam właścicieli na zawodach  🙁 Masakra, ogromne wyrazy współczucia.
Straszne 🙁
Czy ktos z Was zna właścicieli? Wiadomo czy potrzebna jest jakas pomoc materialna/finansowa?
Orzeszkowa, tak, kilka osób z forum zna właścicieli
I tak - potrzebna jest pomoc, spłonęło wszystko - od zasobów pasz, siana, słomy po sprzęt, generalnie wszystko 🙁
Na tę chwilę Zachodniopomorski Związek Jeździecki uruchomił swoje konto do wpłat
Mamy możliwość legalnej pomocy celowej, która polega na tym, że zbiera się pieniądze i przekazuje towar (np. siano czy słomę) czy usługi (tu: weterynaryjne).
Dziś nad ranem doszczętnie spłonęła stajnia w Karolewku!! Zginęły konie i owce. Potrzebna jest pomoc dla tych którym udało się wyjść z pożaru cało. O wszystkich potrzebach materialnych będziemy informować na bieżąco. Z pewnością przyda się również wsparcie finansowe. W tym celu Zachodniopomorski Związek Jeździecki umożliwia dokonywanie wpłat celowych na konto: Zachodniopomorski Związek Jeździecki 88 2030 0045 1110 0000 0397 4260 z dopiskiem Pomoc Stajnia Karolewko


edit: pogrubiłam
Gaga moze by wrzucic tu dane do wpłat? Mysle z w obliczu takiej tragedii kazdy chce pomoc chociaz drobna wplata.
wiem ze zycia ni nie zwroci...ale ubezpieczenie choxiaz zapewni  jako taki powrot.
lardia, wrzuciłam... czekaj, pogrubię.
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Gapa ze mnie :p ale wazne ze jest,  teraz kazdy grosz na wage zlota. Wiadomo cos o przyczynach pozaru?
Cytat ze strony fb właścicielki stajni: Wszystko spłonęło, uratowana większość koni, ale krówka Iza, kilka kucyków, owieczki z pamiętanie, papugi, koty....'..Nie udało się.
Na ten moment kontakt z Danusią jest bardzo ciężki, ale jak tylko coś będziemy więcej wiedziec to będę pisać na wątku
lardia, ja sądzę, że jeszcze gaszą pożar. O przyczynach pewnie więcej za kilka tygodni dopiero... Ale skoro zapaliło się siano, to tylko samozapłon przychodzi do głowy...

edit: na marginesie: dałoby radę zmienić tytuł wątku na "Pożar stajni w Karolewku"?
Bo pod taką nazwą wszyscy znamy tę stajnię...  i może by go dopiąć na początek, co?
Tytuł zmieniony.
O matko!  😕 Może dobrze by było, że moderator przyczepił temat tam na górę? Da się?  👀
Przeraza mnie to... jednego dnia masz stajnie i nagle bach.... swiat do gory nogami. I jezeli to samozaplon siana to nawet nie ma jak sie uchronic..
Jeżeli komuś rzuci się w oczy, że organizowana jest zbiórka sprzętu w Lublinie (lub okolicach), to będę wdzięczna za informację.
Przelew zrobiony na konto PZJ mam nadzieję, że pieniądze do nich trafią.
Okropna tragedia 🙁 Czy ktoś wie co z właścicielami? Mają się gdzie podziać?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 lutego 2016 11:43
Parę groszy poszło na pzj. Na fb była inf., że TARA zbiera na poparzone zwierzęta?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się