Pożar stajni w Karolewku

Naciau ja paczkę szykuję na poniedziałek, na fb mam jeszcze kontakt z dwiema dziewczynami, wiem, ze od nich też paczki wyjdą. Żadnej zorganizowanej akcji nie ma chyba.
Naciau, na facebooku jakaś dziewczyna z Łodzi coś chyba chciała wysyłać. Pisała też z pytaniem, czy ktoś nie chce pojechać z nią i pomóc fizycznie tam na miejscu.
Karla, tak sobie myślę - czy Ty nie potrzebujesz jakiejś pomocy z ogarnianiem tego na Cavaliadzie? Chodzi mi o to, że jak będziesz tam w pracy i będą ludzie w kółko dzwonić, że mają paczkę i chcieliby przekazać, to trochę słabo. 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 lutego 2016 18:50
Może watro porozmawiać np. agro-kompleksem o jakiejś dużej zniżce i zrzucić się na paletę niż pojedynczo kupować pasze?
Sumire mam kilka osob do pomocy🙂 dzieki za troske🙂
Ja też dorzucę coś od siebie, tylko ponawiam pytanie czy przyda się też w przyszłości im sprzęt do jazdy? jeśli tak to mam parę czapraków, wędzidło itp. Kantary i jakieś owijki stajenne na pewno wyślę, to się zawsze przyda

Czy ocalały jakieś drobniejsze zwierzątka? koty, psy? Mogłabym też przesłać kocią karmę, legowisko itp..
Widzialam foto na ktorym wynosili siodła wiec chyba jakiś sprzęt się uratował 🙁

Ps czy ludzkie kroplowki sprawdzają się jako końskie?
I jeżeli tak to czy ktoś na Śląsku organizuje zbiórkę?

Ps czy ludzkie kroplowki sprawdzają się jako końskie?


Tak.
Dżastin ocalały psy, kilka jagniąt i konie.
To podeślę też legowisko, może akurat się przyda dla któregoś mniejszego zwierzaka.
może dobrze by było, żeby ktoś zorientowany podał, ile jest ocalałych koni?
żeby np. nie wysyłać "w nieskończoność" kantarów i derek, bo efekt może być taki, że będą mieli po 3 kantary na konia, a pasz, leków i środków na leczenie braknie...
axo, w Karokewku było z 50 koni... "tylko" 5 nie przeżyło
koty wracają... czyli nie spłonęły (tak myślałam - kot raczej zwieje z pożaru) zatem i karma się przyda
psy ocalały
Widzialam foto na ktorym wynosili siodła wiec chyba jakiś sprzęt się uratował 🙁

Ps czy ludzkie kroplowki sprawdzają się jako końskie?
I jeżeli tak to czy ktoś na Śląsku organizuje zbiórkę?


Chyba nikt jeszcze na śląsku nie organizuje nic. Jakbyś coś wiedziała daj znać, chętnie dorzuce kilka rzeczy.
rox   ogony trzy
20 lutego 2016 08:18
Śląsk ogarnie temat dzisiaj! Niech tylko wrócę z pracy i puszczę informację w świat razem z Akatash. Mam nadzieję, że znajdą się i tutaj pomocni koniarze  :kwiatek:
W związku z tym, że nie wiadomo tak naprawdę jaki jest stan rzeczy na teraz i rzeczywiście tych końskich rzeczy może być już sporo w Karolewku to ja do paczki oprócz drobiazgów stricte końskich wkładam środki opatrunkowe i dezynfekcyjne oraz karmę dla psów i kotów. To zawsze się przyda i zejdzie prędzej czy później, a i przechowywać też można to dłużej.
Ostatnie info czytałam o potrzebnym opale, więc na to to raczej kasa jest potrzebna.
rox dajcie mi też znać, ja jutro będę w Katowicach, może uda mi się też coś podrzucić :-)
WROCŁAWIANIE

Organizuję zbiórkę do środy (wieczór) tak żeby w czwartek wysłać im paczkę z zebranymi rzeczami. Stąd moja prośba. Jeżeli macie jakiś niepotrzebny już Wam sprzęt i jesteście gotowi go oddać to chętnie przyjmę i prześlę do Karolewka. Liczy się każda nawet najdrobniejsza rzecz. Sposób przekazania do mnie rzeczy proszę już ustalać w prywatnych wiadomościach. Możecie też przekazać rzeczy przez znajomych, bo sporo osób się do mnie zgłosiło.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Agnieszka
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
20 lutego 2016 11:51
Wrocław sie mocno widze organizuje, Dizi jestes 3 osoba ktora wiem ze robi paczkę, cudownie!
Ja jutro przekazuje rzeczy, mam nadzieje ze sie przydadza :kwiatek:
Z informacji w wydarzeniu na fb: Wszystko oprócz owsa już jest w wystarczających ilościach (póki co), drewno też. Lista rzeczy, które są jeszcze potrzebne, zostanie zrobiona, jak dojadą kolejne transporty. W tej chwili najbardziej potrzebne są pieniądze na leczenie koni i odbudowę.
sumire, mogłabyś podać bezpośredni link? Nie mogę znalezc z telefonu :'(
https://www.facebook.com/events/1572612299726809/
"O ile mi wiadomo z innych postów leki, słomę, opatrunki już mają. Brakuje teraz rzeczy związanych ze sprzataniem: łopat, grabi, taczek, worków na śmieci, rękawiczek, ubrań roboczych itp. karm dla psów i kotów (wróciły dziś do stajni z tego co wiem 3), marchwi, jabłek, derek wszystkich rozmiarów. dmuchawy do zboża bo nie ma jak przechowywać, Jeśli coś pominełam proszę o dołożenie od osob ktore są na miejscu".

https://www.facebook.com/events/1012488702141202/
"Uwaga.Na dzień dzisiejszy wszystkiego, oprócz owsa wystarczy. Jest drewno, słoma, siano, opatrunki itp. Kiedy dojadą następne transporty, wszystko zostanie zliczone i wtedy zostanie zrobiona lista rzeczy najbardziej potrzebnych. Teraz najbardziej potrzebne są pieniądze na leczenie koni i odbudowę całego zaplecza. Te transporty, które już ruszyły - muszą dotrzeć, więc pewnie wszystkiego będzie jeszcze więcej, na razie skoncentrujmy się na finansach. W poprzednich postach jest link do bazarku i podane są numery kont".
rox   ogony trzy
20 lutego 2016 17:57
ŚLĄSK!!!!

Pod koniec tygodnia wyrusza transport (jak tylko się dowiem dokładnie kiedy, to dam znać).
Odzywać można się do mnie - rox (Zbrosławice, Radzionków, Bytom-Stolarzowice, Katowice też wchodzą w grę jak się uda), do forumowej Akatash (Tarnowskie Góry, Lubliniec, Częstochowa i okolice) oraz maliniaq (Zabrze i okolice)

Stałe punkty zbiórki!

1. Ośrodek Jeździecki Preria
ul. Księżoleśna 1
Zbrosławice Wilkowice

2. Sklep Jeździecki Yard Equites, ul. Powstańców 42, 40-063 Chorzów
W razie czego , jesli nie zapakujemy sie w koniowozy, jako zawodnicy , bo wiadomo ze  to miejsce ograniczone to w niedziele przyjedzie dodatkowa ciezarowka i wszystko zabierze.
Stajnia Zaborów też się przyłącza...Karla🙂, podrzucimy Ci paczki (skromne bo skromne) na Cavaliadę...tylko proszę jeśli możesz podaj na siebie namiary na PW bo ludzie którzy rzeczy przywiozą na halę nie wejdą - jadą tylko by dostarczyć paki 🙂

Staram się śledzić temat Karolewka na bieżąco - gdzieś wyczytałam że tam jest około 70 koni...w zaistniałej sytuacji chyba nie ma słowa "za dużo" "wystarczy"...a gdyby nawet-zawsze można za parę złociszy wystawić na bazarku i kaseczkę przekazać stajni :-)
UWAGA UWAGA

KUJAWSKO-POMORSKIE

SĄ NOWE INFORMACJE W TEMACIE KAROLEWKA
SŁOMY JEST JUŻ DOŚĆ!
TERAZ NAJWAŻNIEJSZE SA:
LEKI NA POPARZENIA
WIADRA DO NAPOJENIA I KARMIENIA KONI
DERKI
KANTARY
!!!!!!!!
W NIEDZIELE WIECZOREM I WE WTOREK WIECZOREM ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNY WYJAZD Z POMOCĄ. JEDZIEMY Z SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO
JEŻELI KTOŚ CHCE COKOLWIEK DORZUCIĆ I JEST NA NASZEJ TRASIE, PROSZĘ PISAĆ I DZWONIĆ NA NUMER
669365114
661893017
OTO NASZA TRASA
Znowu pożar. Prawdopodobnie podpalenie, pożar był w miejscu, które już zostało wygaszone i nie było tam nic poza murami.
W głowie się nie mieści... 😵
żartujesz  😲 jak tak można, nic tylko ręce pourywać  :nunchaku: :bum: 🤬
sumire, skąd masz to info? to chyba żarty jakieś  😲
maliniaq   Just do your job.
21 lutego 2016 10:32
Informacja pojawiła się na profilu fb Pani Danuty... Brak słów.
kochani a jak geograficznie wypada sprawa tej stadniny i tej o której niedawno pisali o celowych dzialaniach na szkodę koni - brony na plecach, dziury na manezu etc? One są jakoś blisko siebie? Od razu widać że tu i tu jakiś psychopata
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się