MalinaZGryzina

Konto zarejstrowane: 11 grudnia 2015
Ostatnio online: 28 października 2022 o 17:09

Najnowsze posty użytkownika:

Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 27 września 2022 o 20:32
Ja się może wypowiem z perspektywy kogoś, kto w arabskim kraju mieszkał i konie tam miał.
Większość stajni, która jest nastawiona na turystów o konie dba i pojęcie ma, często takie stajnie funkcjonują tez jako fundacje ratujące zwierzaki z naprawdę biednych warunków. Koniny tam się nie je, przelazłam przez Hurgade, Kair i Aleksandrię. Kura i ryba to podstawowe mięso. Co do samych koni, to prywatnie trzymane są często w warunkach daleko odbiegających od dobrych. Jednak te, dla turystów są zadbane. Oni zdają sobie sprawę z tego, ze turysta to kasa, a kasy będzie więcej im konie będą ładniejsze. W stajni w której głownie się kręciłam, co dzień rano wyjeżdżali do koryta Nilu bo ściąć, świeżą trawę dla koni i wieźli to do stajni.
Dlatego jak dla mnie, jak turysta sobie tyłek na takim koniku przewiezie, to nic złego się nie dzieje. Ci sami ludzie, co tak krzyczą że to złe, to sadzają swoje dzieci na obozach co roku. 🙂

Śmieszne tylko, że wolą bataty niż marchewki. :P
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 19 września 2022 o 13:15
Już się tak nie podniecajcie, jedna dziewczyna skomentowała kawałek tekstu, a wy już mokro macie. 😂
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 15 września 2022 o 14:03
Muchozol2, Bo to co Weia napisała, było tylko szukaniem clue całego problemu, jej tezy były postawione na tym, co tutaj przeczytała. Nie będę rozważała czy prawdziwe czy nie, ale były logiczne i dobrze uargumentowane, z kulturką napisane i można byłoby się nad tym pochylić. Za to z drugiej strony było "pląsanie po tęczy" i nazywanie jej "odklejoną". 🙄
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 14 września 2022 o 13:45
Nevermind, W punkt.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 13 września 2022 o 20:59
Wiecie co... czytam te wszystkie wypowiedzi i mam nie małe szambo w głowie.
Co do sytuacji na parkurze, nie podobała mi się. Myślę, że nikomu z nas się nie podobała, nikt z nas takich obrazków oglądać nie chce.
Czy dało się to zrobić inaczej? Być może.
Czy możemy to zmienić? Nie.
Nie wiem jak się postawić w tej sytuacji, by nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam, (znaczy nie na parkurze, nie na zawodach). Chociaż zawsze mówię, że moja bezpieczeństwo ma pierwszeństwo przed komfortem koniczka. I tutaj może niektórych zdziwię, bo nie wygląda, ale tak samo mówi spora część influ z ig. 😜
Jedyne co bardzo razi mnie w tym wszystkim, to to że sam zawodnik tego nie skomentował, nie powiedział dlaczego tak zareagował, czy no czegokolwiek. Dlaczego? Bo bez tego, ten wycinek zawodów, będzie latał po Internecie, jako świetna pożywka dla "jeździectwo jest złe, trzeba zakazać tego sportu".
Ktoś już kiedyś powiedział, że jeździectwo powinno pilnować samo siebie, bo inaczej zacznie nas pilnować ktoś inny i to wszystko szlak trafi.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 28 czerwca 2022 o 23:40
Strzyga, Nie wiem w jakim kontekście były wstawione, nie załapałam się na to piękne story. 🤣
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 28 czerwca 2022 o 22:37
kare_szczescie, ale czego się spodziewać innego. Od samego początku, nawet tutaj, forumowicze mówili że ten list w pierwotnej postaci był tak jakby napisany eee po szurowskiemu. Totalny odlot. I malutkie odniesienie do genezy problemu - skoro takie ujeżdżenie zalicza 70+ wynik to coś jest nie tak. Jeśli nie propagujemy poprawnej jazdy, dobrostanu konia (tak jak sama odpisujesz), a także sędziowie nie idą z tym w parze sędziując i jednocześnie przyklaskujac średnim przejazdom to dalej będziemy ujezdzeniowym krajem trzeciego świata. Wzięły te instagramerki ten przejazd i w ogóle ugryzly go z dupy strony za przeproszeniem, gadając że zawodniczka maltretuje tego konia i w ogóle zaraz dzwońmy na policję za znęcanie się za zwierzetami... Zamiast skupić się na mechanizmach i systemie jak i dlaczego taki przejazd powinien być tak a nie inaczej oceniony. Mnie nie przeszkadza czy HMP wygrała A czy B, mnie przeszkadza wynik totalnie nie reflektujacy przejazdu. I to mnie wkurza. Idę kuźwa na mistrzostwa tutaj u siebie oglądać i oczywiście będą wyniki w takich widełkach ale to są totalnie inne przejazdy do oglądania. Fakt, oczywiście tutaj żeby się wepchać do klasy GP gold na mistrzostwa trzeba się napracować i konkurencji jest sporo ale to nie oznacza że jak mamy trzech chętnych bez kwalifikacji zapisujących się na zawody to musimy dodać im parę procent. Niby dlaczego, za co? Plusik za chęci? I to ma efekt domina bo skoro sędziowie mówią że taki przejazd spoko to inni podpatrują. I tak się kręci.

Można było wykorzystać szum i zrobić coś w tym kierunku ale jak przeczytałam ten list otwarty to smiechlam i wróciłam do porządku dziennego. Jedyny plus jest taki że teraz wszyscy wiemy że można wpaść do PZJ na konfe i sugerować zmiany bo ja nie wiedziałam w ogóle że takie coś jest. A i dla mnie te osoby to nie są żadne autorytety. Odnoszę wrażenie że nikt konkretny ich nie poparł aczkolwiek ja nie znam aż tak polskiej sceny jeździeckiej. I w sumie po zachowaniu autorytetów to już sama nie wiem czy jakieś są xD

Iskra obrzydliwe, szkoda że koń nie może mu oddać sprzączką w ryja.

donkeyboy,

Przepraszam że to przywołuję, ale jak to przeczytałam to wstałam i zaczęłam klaskać. I nie, to nie sarkazm. Podpisuje się rękami i nogami.
Odłączyłam się od Internetu, od jeździectwa totalnie na jakieś 2 tygodnie i było to piękne. Dzięki wam, jestem znowu na bieżąco i cycki do ziemi mi opadły.

Powiem szczerze co do Journey itp. Kiedy to wszystko było świeże, nie powiem... Zainteresowało mnie, nawet bardzo. Miało to prowadzić do tego, by koniu było lepiej, a że ja swojego konia na prawdę lubię, to czytałam z chęcią... Aż w pewnym momencie (jeszcze sporo przed listem do PZJ) zauważyłam tendencje: Im więcej follow, tym bardziej pieprzę jak potłuczona. I tu był the end mojego love story, potem w większym lub mniejszym stopniu taką samą zasadę zauważyłam u podobnych kont.
Kiedyś sama "dużo krzyczałam" ale chyba dorosłam i już mi się nie chce... 😝
Co do Siwego konia i tych mięśni, to chciałam tylko dodać to koń miał już 35lat i nie był jej... Co do tego jak prywatnie się odnosi, to się nie wypowiem bo nie wiem.
Alleluja i do przodu. 😉
Cavaliada Poznań
autor: MalinaZGryzina dnia 13 grudnia 2021 o 21:56
Tez nie znalazłam wątku dotyczącego tego roku.
Ja się wybieram na dwa pierwsze dni. Co do psa... widziałam ludzi z psami w poprzednich latach. Jednak nie polecam zabierać, bo dużo ludzi i często psy były podeptane.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: MalinaZGryzina dnia 26 listopada 2021 o 18:33
kotbury, Mi się nic takiego nie dzieje, bo wpisaniu samej nuby wyskakuje mi tylko ona. Nawet ich reklam nie mam. Więc nie wiem, jakie czary-mary tutaj zaszły
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: MalinaZGryzina dnia 25 listopada 2021 o 23:47
Dorzucę swój offtop apropo pozycjonowania reklam płatnych na google. Tak jak ktoś podał przykład "nuba sieczka" a wyskakuje ci inna firma. To po prostu ta inna marka jako słowo kluczowe swojej kampanii ma wpisane "sieczka" i najprawdopodobniej skierowane na "do wyrażenia" co oznacza że cokolwiek wpiszesz dookoła tego słowa, spowoduje i tak wyświetlenie ich reklamy.
A tak tematycznie, to co uważacie za takie złe w polskich markach z paszami?

Edit: Co do przeładowywania i klikania by komuś budżet wyklikać... google takie praktyki bierze za celowe działanie konkurencji i zwraca środki.
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: MalinaZGryzina dnia 21 marca 2021 o 15:37
Mamy wątek, gdzie mogłabym podpytać o to kogo zawołać do zrobienia zębów mojemu kopytnemu? Bo znajduje mi tylko wątki stomatologiczne dla ludzi.  😀
Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze
autor: MalinaZGryzina dnia 17 marca 2021 o 19:47
MalinaZGryzina Zuzanna Piekut jeździ w wielkopolskie.


Dziękuję bardzo! Już jesteśmy umówione, o kogoś takiego mi chodziło.  😅
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 13 marca 2021 o 22:11
Hop hop, ktoś coś?
Ogłoszenie parafialne.
Bo nie wierzę, że wokół tak dużego miasta jak Poznań nie ma sensownych pensjonatów


Mówiąc sensowne, to znaczy?
Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze
autor: MalinaZGryzina dnia 13 marca 2021 o 22:10
Czy ktoś orientuje się, kto teraz mniej więcej jeździ dopasowywać siodła, przyjeżdża z siodłam do sprawdzenia, ściąga miare itp. w okolicy Poznania. Konieczny i Andersz to wiem, ale czy może jest jeszcze ktoś? :kwiatek:
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 07 lutego 2021 o 13:23
Ja nie mogę na nią patrzeć, ona jest po prostu za głupia na to by czegoś się nauczyć. "Skoków może faktycznie było za dużo" nie no... Serio?  👀 Generalnie, wszyscy dookoła są źli i jak kto, że nie każdy chce jej przyklasnąć?! Nic, a nic z tego nie wyciągnęła. Tylko tyle by mniej pokazywać, a to że inne konie mają gorzej to usprawiedliwienie tego że ona może robić co chce.  😵 Nie mam słów, żenada żenadą poganiania.
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 21 stycznia 2021 o 13:15
Bo komentarze nie pochlebne, są skutecznie usuwane. Panna Michalina zaczęła na fejsie grozić, dziewczynie która na temat tego treningu napisała ładny, merytoryczny i nie mieszający ją z gównem opis. A Mizerka zaczęła jej grozić pozwaniem i że niby już pismo wysłała. KOMEDIA!  😵 Ludzie się wkurzyli, bo Michalina robi z siebie niewiaodmo kogo, kogoś nietykalnego. Długo będzie jej się to odbijało.  🥂
Co mnie wkurza w jeździectwie?
autor: MalinaZGryzina dnia 21 stycznia 2021 o 12:48
Ta jej "trenerka" też do odstrzału. Jak można się cieszyć, że koń się uderzył i kulał... W dodatku TAKA kulawizna, musi o czymś świadczyć o bólu, jestem ciekawa czy Michalina, jakby się wyrżnęła na schodach i nabiła wielkiego siniaka, to czy zaraz gimnastykę by odwaliła. Cisnąć konia na skoki, kiedy masz dokładny dowód na konkretny ból, to szczyt ignorancji.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 25 grudnia 2020 o 21:20

Jednak jak ktoś kupi ziemię zainwestuje i postawi stajnię od podstaw - z halą łączoną ze stajnią (np. z sali kominkowej widzi się jak dziecko jeżdzi)  i całą infrastrukturą - to cena 2000-2500 nie zniechęci.

Luxus to też np. czystość, atmosfera, właściciel itd.
Są stajnie w Polsce gdzie po korytarzu stajni jeżdźi Pan na maszynie czyszczącej - jak w Lidlu i froteruje podłogę... Oooo... dokładnie.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 25 grudnia 2020 o 01:50
Oferta dla osób jeżdżących typowo sportowo, jest mega. Pewnie by znalazło się kilka osób, może więcej... Pytanie tylko, czy ta ilość osób byłaby wystarczajaca by taka stania się utrzymała? Jestem wręcz przekonana, że dużo osób jest w stanie radzić sobie bez pewnych udogodnień, na rzecz pewnej, sprawdzonej opieki. Ale... no... do odważnych świat należy! Prawa taka, że dopóki nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Infrastruktura, jest bardzo ważna. Jednak dobrą stajnię tworzą dobrzy ludzie.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 23 grudnia 2020 o 20:28
Jak dla mnie, również trochę kosmos. Warunki i możliwości może i fajne. Ale sama z takich rzeczy jak karuzela, bym nie korzystała. Ważny też jest dojazd. Czy będą pastwiska? A jeśli tak, to czy to nie będzie że po tygodniu z trawy nic nie zostanie.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 20 grudnia 2020 o 16:56
Piszę post w imieniu koleżanki. Ostrzegamy przed Rosochata Stajnia Ujazd. Koleżanka trzymała tam kucyka i klacz. Właścicielka tego przybytku, pytała czy może wsiąść na klacz. Koleżanka powiedziała jej że ustalą dzień, bo chce przy tym być i to widzieć. Kilka dni temu, znajomi podesłali jej screeny posta właścicielki stajni, na których było widać, jak jeździ na jej klaczy. Oczywiście moja koleżanka, jako właścicielka konia.. posta nie mogła zobaczyć, bo miała go zablokowanego.  Konie stoją już gdzie indziej, a właścicielka stajni, zasłania się tym że mama mojej koleżanki jej pozwoliła (oczywiście nic nie wiedziała, dowiedziała się po tym jak już konie zostały przeniesione). Na pytanie, czemu zablokowała widoczność postu, przyznała się że wie, że właściciel konia nie chciał by jeździła i byłby niezadowolony.
Dlatego odradzamy stajnię i ostrzegamy, by ktoś inny nie miał takiego problemu. Skoro taka samowolka tam to coś normalnego.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: MalinaZGryzina dnia 20 listopada 2020 o 00:27
🤔wirek:
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 02 listopada 2020 o 20:16
Do samego Bogdanowa dojedziesz pociągami regionalnymi, lub kolejami wielkopolskimi w około 30min. Poznań oferuje bilety miesięczne łączone bus-tramwaj-kolej. Jest to wygodna i nawet nie droga opcja. Aczkolwiek, jak daleko z peronu do stajni będziesz mieć, to nie wiem.
strzyżenie / golenie koni
autor: MalinaZGryzina dnia 25 marca 2020 o 12:02
Dzięki, już ogarniam... Tak myślę.
strzyżenie / golenie koni
autor: MalinaZGryzina dnia 22 marca 2020 o 18:31
👍
strzyżenie / golenie koni
autor: MalinaZGryzina dnia 21 marca 2020 o 15:32
Cześć. Szukam porady. Mam 15 letnią kobyłę. Nie goliłam jej wcześniej i pewnie golona nigdy w życiu nie była. Jednak, w tym sezonie zimowym zaczęłam się nad tym zastanawiać. Stoimy w stajni z halą, nie pracujemy ciężko jednak 5-6 razy w tygodniu kobyła chodzi pod siodłem.
"Nie ogarniam jak..."
autor: MalinaZGryzina dnia 04 marca 2020 o 18:43
Ja już się zaczęłam śmiać, że jak będę potrzebować płyny do dezynfekcji czy coś. To w sklepach pustki, ale w stajni mam wszystko.  🏇
Dzierzawa
autor: MalinaZGryzina dnia 25 lutego 2020 o 20:32
Wydaje mi się, że bez zapisu w umowie może być ciężko. Zapisane rozmowy z nim, o tym sprzęcie, cóż... zawsze możesz próbować. Jeśli jednak chodzi o rzeczy materialne, jeśli domagasz się zwrotu to w takim samym stanie jak dałaś, lub pogorszonym o ich użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem. Więc pan może powiedzieć, że sprzęt się zepsuł, koń nadepnął, naderwał itp.  🤔
"Nie ogarniam jak..."
autor: MalinaZGryzina dnia 25 lutego 2020 o 20:14
? Przecież to jedna wielka piramida w większości, 90% ludzi tylko na tym traci kasę. Juz nie mówiąc o tym, że nieźle potrafi zepsuć relacje ze znajomymi jak trzeba im wciskać jakieś produkty albo polecać olejki o magicznych właściwościach... No nie ogarniam
Do mnie średnio raz w tygodniu piszą „rekruterzy”, żeby pomoc mi w „założeniu własnego biznesu”, na zagranicznych grupach to jest tego zatrzęsienie.


Też miałam takie propozycję i z dokładnie tych powodów o których wspomniałaś, nie zainteresowałam się tym. No może źle, ale wychowano mnie że za siedzenie na tyłku, nic się nie dostaje.
Ja z kolei nie ogarniam, jak mogę mieć ocenioną kiepsko rozmowę z klientem. Jeśli klientka oczekuje ode mnie odpowiedzi, dlaczego jej chłopak ma wyłączony telefon.  😵
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 06 stycznia 2020 o 23:02
Co do woli, pani dyrektor stwierdziła że "na prywatne konie, znajdzie się prywatne miejsce". A co do długów, uważam że wola z powodzeniem, mogłaby funkcjonować, tylko zarząd tyłka daje.  Już pomijając fakt, ze wola jest miejscem praktycznie historycznym przeznaczonym dla koni, mieszkają tam także ludzie. Uważam, że dookoła Poznania jest więcej, lepszych, spokojniejszych miejsc na azyl. Bywając latem nad jeziorem w tej okolicy i robiąc sobie spacer nie daleko woli, jest tam pełno nietrzeźwych i głośnych ludzi.
A jeśli ktoś szuka fajnego miejsca dla koni w Poznaniu, z całego serca polecam stajnię Corcel, stoimy tam od listopada i jesteśmy bardzo zadowolone. Konie wypuszczane na praktycznie cały dzień na dwór, karmienie według zaleceń, jest hala, szafka w siodlarni, fajni ludzie i dużo sianka dla koni. W końcu zaczęłam porządną robotę z moim koniem, zauważyłam tez poprawę ruchu na nowym podłożu.  😍
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 19 października 2019 o 18:00
Babki ogarniałam i nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.
Mały plac, który trzeba dzielić z szkółką i stajnia w oplakanych warunkach. Każdy boks z czegoś innego zrobiony, słoma i siano dołem wypadało na korytarz. Generalnie budynek stajni, wyglądał jakby składał się z 5 innych.
Było to co prawda, jakiś czas temu... Ale no, jakoś nie..
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 15 października 2019 o 20:03
Dzięki, koleżanka sprawdzi. Ale jak, ktoś, coś jeszcze. Bardzo proszę.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 15 października 2019 o 19:10
Cześć. Obiło wam się może o uszy, czy jakaś stajnia z dobrym dojazdem komunikacją miejską, czy też pociągiem. Nie dysponuje może, wolnym boksem?
Zależy mi tylko, na dobrym karmieniu, wypuszczaniu i takim skromnym miejscem do jazdy.
Koleżanka szuka i jest to dość pilne. ;(
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: MalinaZGryzina dnia 08 sierpnia 2019 o 22:02
😍
siodło ujeżdżeniowe
autor: MalinaZGryzina dnia 08 sierpnia 2019 o 21:39
Cześć.
Czy wie ktoś, lub ma może możliwość zmierzyć. Ile cm, ma łęk w Kiefferze wien DL rozmiar M. Bo samo M, mało mi mówi i nie wiem, czy się rzucać czy nie. Sama porównywarka siodeł i rozmiarów, rozłożyła ręce. Nie wiem, już gdzie szukać takiej informacji.
NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE
autor: MalinaZGryzina dnia 31 lipca 2019 o 19:58
Nie polecam użytkownika im.dominikaa
Chciałam kupić od niej podkładkę pod siodło.
Sama się upierała, że wysyła paczkę za pobraniem. Myślę sobie, no to super. Dla mnie lepiej. Jednak, wysłała podkładkę do mnie niby 25.07.. No i 27.05 napisałam z pytaniem, czy została wysłana. Odpowiedz jaka? A no żadna...  Użytkowniczka, weszła w posiadanie mojego adresu i numeru telefonu. A paczki żadnej nie było i nie będzie. Ani żadnego odzewu, mimo tego że była na tym portalu 3godziny temu.
Spoko, daruj sobie. Zamówiłam juz podkładkę w sklepie.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 15 czerwca 2019 o 12:47
U nas też wolny boks  🏇
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 12 maja 2019 o 12:52
No właśnie, nie znalazłam ich ogłoszenia, ale re-volta wczoraj była modernizowana. A jest to stajnia, która zdecydowanie jest na górze mojej listy do obejrzenia.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 11 maja 2019 o 23:30
Hej. Czy wie ktoś, o wolnym, bądź zwalniającym się miejscu w stajniach od strony południowej, czy południowo zachodniej części Poznania?
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 05 listopada 2018 o 20:50
Polecam Jeziorki. ❤️
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 15 października 2018 o 21:05
A ktoś wie, gdzie, a może nie długo  byłby by wole 2 boksy. Jak najbliżej Poznania z pastwiskami i oświetlonym placem?
rozbudowa mięśni- cwiczenia, itd
autor: MalinaZGryzina dnia 22 sierpnia 2018 o 11:27
Cześć.
Mam pewien problem. Od niedawna mam klacz (16 lat), szukam sposobu na wyrobienie jej mięśni grzbietu. Super zapadnięta nie jest, ale do stanu dobrego też daleko. Dziewczyna według mnie, słabo pracuje zadem. Znaczy w stępie jest okej, widać że podnosi plecy, tak samo w galopie. Za to kłus, dopiero przy znacznym tempie, albo po galopie. Jestem pewna, że po części, jak nie znacznej chodzi o siodło. Jeździłyśmy na pożyczonym, niby pasowało. Jednak wiadomo, rewelacji nie ma. Z tej racji, mało chodziła pod siodłem. Koń został pomierzony, swoje siodełko będziemy mieć w wrześniu, jak i trenera. Jest jeszcze jedna kwestia, dość śmieszna... Co do jej budowy, ma dość krótkie nogi, co do długość kłody.  🤔 Zastanawia mnie, co mogłabym porobić z nią do tego czasu?  🤔
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: MalinaZGryzina dnia 07 lipca 2018 o 19:13
Cześć.
Mam problem, który trochę mnie już męczy. Moja klacz około 2tygodni temu, miała werkowane kopyta. Od tego czasu, strasznie drobni kroki, chodzi jak na szpilkach. Zaczęło się to już dzień po odwiedzinach kowala. Kopyto, wywerkowane jest tak że grot jest jakby dłuższy od puszki Kopytowej. Smaruje dziegdzciem i pomaga. Klacz rusza się lepiej, jeszcze co do tego co było z przed kowala brakuje, ale poprawa jest znaczna.
Moje  pytanie brzmi, czym mogę jej jeszcze pomóc? Ile to może trwać.
KOWALE
autor: MalinaZGryzina dnia 04 lipca 2018 o 12:00
Wiem, wiem. Już się z nim skontaktowałam.
KOWALE
autor: MalinaZGryzina dnia 03 lipca 2018 o 22:07
:kwiatek:
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: MalinaZGryzina dnia 02 lipca 2018 o 17:06
Dziękuję ci bardzo! :kwiatek:
Szukam wątku na temat "...........". Skierowania do właściwych wątków.
autor: MalinaZGryzina dnia 30 czerwca 2018 o 21:04
Szukam wątku o kopytach, kowalach...
"Nie ogarniam jak..."
autor: MalinaZGryzina dnia 11 czerwca 2018 o 22:25
Nie ogarniam, nagonki i wystawiania oceny 1 na usługi, z których ludzie nie korzystali, bo ktoś namalował na zadzie konia kwiatka. Nie ogarniam, jak ludzie, którzy mają ratować zwierzęta, szukają sensacji i problemów, tam gdzie ich nie ma. A gdzie serio potrzebna jest pomoc, to nic nie widzą. 🤬
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: MalinaZGryzina dnia 11 czerwca 2018 o 22:22
Jak pisze głupotę, to proszę poprawić. Ale też słyszałam o tym i chyba, chodziło i rozluźnienie,  rozkurczanie i uspokojenie czy coś takiego. Jednak info z niepotwierdzone go źródła, wiec mogę się mylić.
Pensjonaty w Poznaniu i okolicach
autor: MalinaZGryzina dnia 10 czerwca 2018 o 00:19
2 miesiące, po zaleganiu 3 kon przechodzi na własności stajni.