Jakie pasze dajecie swoim koniom?

equi.dream, ile - czego? Chyba zapomniałaś dopisać 🙂
ano olimpica, fakt, mając na myśli zapomniałam, że się moje "wydaje mi się" Wam nie wyświetla  😁
Szukam jakiejś dobrej, tuczącej paszy dla konia nadmiernego nerwusa.
Nie musi być specjalnie niskoenergetyczna, byle by koń wyglądał jak pączek w maśle  😉

Wybaczcie, ale z racji choroby nie mam siły na przewracanie całego wątku  😡
U kilku znajomych sprawdzał się Reform Musli G - nie podpalał nerwowych koni a ładnie zaokrąglał.
O tak, ja równiez polecam hippolyta reformmusli G, stosowałam u konia strasznie nadpobudliwego. Dobrze równoważy energię i tworzy masę 🙂
Właśnie jestem w rozkroku między build upem a reform musli. Różnica 20zł na worku jest dla mnie kluczowa, ale z drugiej strony jakość dodsona bardzo dobrze poznałam i stąd się zastanawiam. Ja to zawsze sobie wynajdę problem 🤔wirek:
wczoraj pierwszy dzien proby hesta mix musli. Ta pasza ma tak intensywny zapach, ze na sama mysl robi mi sie nie dobrze 😉
Moj fryzo jest bardzo wybredny jesli chodzi o tresciwe z roznymi dodatkami. Nie chce jesc jak mu pasza inaczej pachnie, sam owies zre (!) i wysypuje dookola siebie. Jak poczulam zapach hesta balam sie, ze prawie 200 zl poszlo sie... eck... ale sie bardzo zdziwilam.  Kilka garstek musli z owsem zjadl nawet nie podnoszac lba, a nawet jak sie zdarzylo to tak zaciskal wargi, zeby ani gramek mu z pyska nie wypadl. Zobaczymy za miesiac jakie beda efekty. 🙂
zen, build up jest mocniej energetyczny i u części koni bywa tej energii za dużo. Dla mnie to w sumie jedyna różnica bo mam dostęp do tańszego dodsona.
I chyba też to, że buil up bardziej na rozbudowę mięśni bym dawała, a reforma na ogólne zaokrąglenie.
Jeżeli chodzi o besterly olimpic, to ja polecam, stosuję do konia będącego w treningu. Dodam, że pasza jest bardzo fajna, używam już jej sporo, a koniowi nie brakuje energii ( zawsze był problem z tym że trzeba konia pchać na siłę, teraz jest zupełnie inaczej ). Jestem zadowolona, nawet bardzo. Bardzo dobre z besterly jest też dynamic, również stosowałam i działa dosyć podobnie  😉.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
17 maja 2011 07:15
Epk ale Build up jest bardzo wolno uwalnianą energią, bo ma dużo włókna i oleju, więc nie będzie powodował dodatkowego kopa energetycznego. Mój dostaje tą paszę i mimo że nie robimy nic poza rekreacyjnym tuptaniem, energetycznie jest ok. I jeszcze pytanie co masz na myśli przez ogólne zaokrąglenie ? bo jak koń nie będzie pracował to i na Build upie mięśni nie dostanie, a jedynie się ogólnie zaokrągli i odwrotnie na każdej dobrej paszy połączonej z porządną pracą zrobimy mięśnie a na Build up szczególnie  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
17 maja 2011 07:23
Mój od roku stoi na Build Up i nie zauważyłam niepotrzebnej energii. Jak dla mnie idealna pasza, bo w połączeniu z solidną robotą koń wygląda jak smok.
No w Build Up jest dużo więcej białka, tłuszczu i wit E 😉. Czyli po składzie właśnie brałabym ją bardziej na rozbudowę masy mięśniowej przy odpowiednim treningu. A Reforma na ogólne przytycie - nawet w bez jazdy.

A ja po Build up obserwowałam parę koni, które powera dostały większego - i słabo pracującemu koniowi nie dałabym tej paszy - są inne bardziej odpowiednie. Zresztą bez mocnego treningu to jak dla mnie wywalanie kasy w błoto.

a ja nigdy nie lubiłam Eggersmanna, ale nowe musli EMH Krauter skradło moje i konia serce🙂🙂
Generalnie Skary jest taki, że na czymkolwiek postawiony będzie wyglądał dobrze, po prostu on fenomenalnie przyswaja pasze. Chyba po prostu zainwestuję w suplement wspomagający rozbudowę mięśni (może l-karnitynę eggersmanna lub pavo muscle)- i pozostanę przy tej paszy, przy której jestem.
archeo   Bo warto :D
17 maja 2011 10:35
zen jeśli chodzi o rozbudowę mięsni to bardzo polecam gamma oryzanol Derbymedu. Co prawda trochę kosztuje ale (oczywiście przy odpowiedniej pracy) efekty są super.
zen polecam ten z equimins, muscle toner, o ten -> http://www.mksklep.pl/equimins-muscle-toner-liquid-1000-ml-p-2907.html, cena dosyć duża, ale jest bardzo wydajny 😉
Dziękuję :kwiatek:

Wieczorem sobie poczytam dokładnie o tych suplementach i coś wybiorę 🙂
co masz na myśli przez ogólne zaokrąglenie ? (...) mięśni nie dostanie, a jedynie się ogólnie zaokrągli

Dobre!
Co dobre? Koń odkłada tkankę tłuszczową. I może się zaokrąglić bez przybytku masy mięśniowej.
No właśnie. To jak to można inaczej rozumieć?
Aaa, bo już myślałam, że moje słowa uważasz za błędne.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
17 maja 2011 16:47
Ale ja rozumiem co znaczy ogólnie się zaokrąglić czyli nabrać tłuszczu po prostu. Chodziło mi tylko o to, że z wypowiedzi epk można zrozumieć, że Build up to tylko do budowania mięśni. A przecież mięśnie same się nie zrobią i bez pracy to koń na każdej dobrej paszy tłuszczyk złapie na Build upie również 🙂  A że mam też dużo klientów, którzy stosują tą paszę i nikt z nich nie narzeka, że koń jest za bardzo energetyczny, a ich konie świetnie wyglądają, dlatego będę bronić akurat Build upa  🏇
Gru, ale ja nigdzie nie napisałam, że bez pracy się przy Build up zrobią, nie przekręcaj moich słów. Napisałam tylko, że z tych dwóch pasz wybrałabym Buil up w momencie gdy chodzi mi o rozbudowę mięśni - duża ilość białka, tłuszczów, witaminy E (wyższa niż w innych paszach) a reforma do podtuczenia konia. Szczególnie, jak mamy konia słabo pracującego. Ja jestem za paszami niskobiałkowymi dla koni słabo lub niepracujących czy wprowadzanych dopiero w trening.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
17 maja 2011 19:03
Ja nie przekręcam, po prostu tak zrozumiałam  :kwiatek:
Co polecacie dla 2 latka, we wrześniu jedziemy na wystawę i chciałabym go troszkę uatrakcyjnić 🙂 teraz jest na sianokiszonce i witaminach, wygląda dobrze ale chciałam dać mu coś ekstra.
Jak dobrze juz wyglada, to oleju mu dorzucić, supersheen i wystarczy 🙂
W sumie tak.
takw ramach ciekawostki to najnowsze badania na roznych modelach (konie,myszki,ludzie)wskazuja ze karnityna nie dziala, a nawet jest szkodliwa😉
Właśnie jestem w rozkroku między build upem a reform musli. Różnica 20zł na worku jest dla mnie kluczowa, ale z drugiej strony jakość dodsona bardzo dobrze poznałam i stąd się zastanawiam. Ja to zawsze sobie wynajdę problem 🤔wirek:



zen- polecam build up

sprawdzone

cos przesadzacie z ta energia.. moze zalezy od konia, moim arabom nie odwalało
dwulatki po tym wygladaja super

co dodson to dodson- porzadna firma
Złota
mam prośbę, napisałabyś w jaich ilościach karmisz tym Bild up'em swoje kopytne? :kwiatek:
ogólnie byłabym wdzięczna za napisanie jak karmisz swoje konie 🙂 po prostu piękne są
a ja szukam złotego środka, po kilku testach na razie zostaje przy dodsonie, zdecydowanie najlepiej wygladają, choć młodej brak energii
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się