Cytaty

Czasami w życiu stajemy na rozdrożu i jesteśmy zmuszeni wybrać drogę, która podążamy. I nie wiadomo, czy nasza podróż zaprowadzi nas do przyjemności czy bólu. Gdy już podejmujemy decyzje nie ma odwrotu.

Gdy mężczyzna spróbował już kawioru, zaskakuje mnie, że zadowala się sumem.

Chuck: Your world would be easier if I didn't come back.
Blair: That's true. But it wouldn't be my world without you in it.
- [...]. Nie znam się na miłości.
- I nic dziwnego. To nie mechanika. Miłość trzeba czuć, cieszyć się nią, dzielić ją z bliską osobą. A nie się na niej znać.

Roberts Nora

Każdy, kto nie poddaje się w obliczu niemożliwości, to ktoś, kogo należy podziwiać. I bać się.
Fawer Adam

[...] czasem trzeba wziąć sprawy we własne ręce, bo nikt nie wie, co jest dobre, a co złe, jeśli nie jest na twoim miejscu. Że być może w ogóle nie ma dobra ani zła, tylko zasady, które ludzie wybierają, bo boją się podejmować decyzje.

Kellerman Jonathan
"Złoszcząc się przez minutę pozbawiasz siebie sześćdziesięciu sekund szczęścia..."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 maja 2011 19:30
Mężczyźni to ciekawy gatunek. Cały świat uwierzył, że są wyjątkowi, tylko dlatego, że są facetami. Nawet kobiety w to uwierzyły – i to jest najśmieszniejsze.

Szukam ludzi, którzy nadają na podobnej fali co ja, i nie wiem dlaczego, ale łatwiej jest ich znaleźć wśród moich słuchaczy albo w internecie. Może dlatego, że ludzie, którzy spotykają się na korytarzu twarzą w twarz, czują przymus krótkiej, powierzchownej rozmowy. A ludzie porozumiewający się z oddali czują potrzebę porozmawiania o czymś ważnym. Osobą niezależną tak, jestem. Bez względu na to, czy słowo to jest w czyichś ustach komplementem, czy epitetem.

Nie da się być szczęśliwym człowiekiem, jeżeli człowiek sam siebie nie lubi i nie szanuje. Każdy człowiek na Ziemi niezależnie od tego co przeszedł, jak wielkie ma wady czy słabości jest godny tego, żeby go kochać i szanować.


Beata Pawlikowska
Pomagaj ludziom w potrzebie; przyjmuj pomoc, kiedy jej potrzebujesz.

Normalność jest zbyt nieuchwytna, nie do zdefiniowania.

Świadomość, że są ludzie, którzy mnie popierają, pomaga jak nic innego.


Evelyn Lau
ovca   Per aspera donikąd
01 czerwca 2011 10:28
Nie ma na świecie nic równie okrutnego, jak poczucie opuszczenia wywołane tym, że nie ma się na co czekać. 
H. Murakami

Nie wiedziałem, że świat dzieli się na dwie połowy: w jednej jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.

Prawdziwe kobiety mają w nosie sukienki, których nie założą i mężczyzn, z którymi nie będą. Nie chorują, bo on kocha inną. Nie rozpaczają gdy ten milczy, a tamten odpisuje zdawkowo. Nie płaczą, gdy są same. Nie spotykają się z tymi, którzy marnują ich czas. Czują, że los zaczął się odmieniać i że są w stanie zrobić wszystko. Nie miewają złych humorów. Nie rzucają czym popadnie, gdy dowiedzą się o zdradzie. Nad ranem wyglądają najpiękniej. Potrafią dostosować się do każdej sytuacji. Nie gaszą papierosów w filiżankach po kawie. Świetnie opanowały sztukę udawania. Nie czują złości gdy zobaczą inną w tej samej kreacji.
Tak naprawdę nie ma prawdziwych kobiet.

Jeszcze przyjdzie taki dzień, że tak się spijesz, że położysz spodnie do łóżka, a siebie powiesisz na krześle.

Znaczenie wszystkiego pojmiesz wtedy, gdy nic nie będzie miało dla ciebie znaczenia.

ovca, Skąd jest ten trzeci cytat? Nie, żeby mi się podobał, wręcz przeciwnie, tylko jestem ciekawa, kto takie rzeczy wymyśla. 😉

O, a ja mam coś fajne i na temat (po angielsku brzmi lepiej):
"Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by". O. Wilde

Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
05 czerwca 2011 22:35
" Pamiętasz ten moment, kiedy jako dziecko, w wieku koło siedmiu lat, malujesz obrazek i niebo to niebieski pasek u góry kartki? I wtedy przychodzi ten moment rozczarowania, kiedy nauczyciel mówi ci, że tak naprawdę niebo zajmuje cała wolną przestrzeń na rysunku. I to jest ta chwila, kiedy życie zaczyna być coraz bardziej skomplikowane i nieco nudniejsze, ponieważ zamalowywanie kartki na niebiesko jest raczej nużącym zajęciem. "
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 czerwca 2011 23:12
Chuck: Your world would be easier if I didn't come back.
Blair: That's true. But it wouldn't be my world without you in it.


Dzięki Ci za ten cytat, świetny! :kwiatek:

"Some things never die; they just go quiet for a time but never go die."
Santa Montefiore
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 czerwca 2011 23:17
''Each night within his prison cell,
he looks out through the bars.
He reads the letters that she wrote.
One day he'll know the taste of freedom
''
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i czasem jestem trudna do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz mnie znieść, kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,że nie zasługujesz na mnie nie,kiedy jestem najlepsza." Merlin Monroe.
teraz troche z Czarownicy z Portobello

Jeżeli istnieje jakiekolwiek pocieszenie w tragedii , jaką jest utrata ukochanej osoby, może nim być jedynie zawsze potrzebna nadzieja, że być może tak było lepiej.

miłość po prostu jest. Bez definicji. Kochaj i nie żądaj zbyt wiele. Po prostu kochaj.

twoje blizny są twoją siłą.

Miałem świadomość, że przeżywam coś niezapomnianego - jedną z tych magicznych chwil, które jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero wtedy, gdy już miną.

Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu. Możemy udawać, że nie kochamy. Możemy przywyknąć do drugiej osoby. Możemy przeżyć całe życie w przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu, założyć rodzinę, kochać się każdej nocy i każdej nocy mieć orgazm, a mimo to czuć wokół żałosną pustkę, wiedzieć, że czegoś ważnego brakuje.

Muzyka nie tylko daje nam ukojenie i dostarcza rozrywki. Jest czymś więcej. Można poznać człowieka po muzyce, jakiej słucha.

miłość nie daje i nigdy nie dawała szczęścia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest niepokojem, polem bitwy, ciągiem bezsennych nocy, podczas których zadajemy sobie mnóstwo pytań, dręczą nas wątpliwości. Na prawdziwą miłość składa się ekstaza i udręka.

Są chwile, kiedy czuję, że spadają mi z oczu wszystkie zasłony.

Zmiany zachodzą tylko wtedy, gdy idziemy pod prąd, kiedy robimy coś całkowicie wbrew wszystkiemu, do czego przywykliśmy.

tam, gdzie los jest dla nas zbyt łaskawy, zwykle pojawia się otchłań, w której w każdej chwili mogą runąć wszystkie marzenia.

Kiedy umrę, pochowajcie mnie na stojąco, bo całe życie przeżyłam na kolanach!

Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony.

Kto chce uwięzić miłość, musi odciąć karmiące ją źródło, a wówczas zmieni ją w sadzawkę pełną brudnej, cuchnącej wody.

"uczę się żyć tym co mam. nie oczekując więcej. doceniając każdy z oddechów, który jest mi dany. cieszyć się każdym, nawet tym najbardziej pochmurnym porankiem. wierzę, że nadejdzie dzień kiedy będę w stanie stanąć w środku nocy na balkonie i zacząć krzyczeć jak obrzydliwie jestem szczęśliwa"
'Kiedy patrzysz na dziewczyny, masz możliwość przebywania z nimi dłużej, to jeśli jesteś spostrzegawczy, dojrzysz, jak w ciągu miesiąca zmienia się ich twarz. W momencie owulacji są diabelsko piękne, jak mają okres wyglądają dużo starzej.' 😁
'Kobiety dwudziestoletnie są największym cudem świata.'
trzynastka   In love with the ordinary
25 czerwca 2011 23:42
Znalezione w necie, jak zwykle bez autora

Kobiety dzielą się na dwa typy: dobrze ubrane, oraz dobrze, że ubrane.  😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2011 13:45
- dlaczego, ludzie, którzy się kochają nie mogą być razem?
- ponieważ, tak na prawdę nie wiedzą ile dla siebie znaczą.

Życie ludzkie - paczką kredek.. Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tępe, raz długie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...To nieważne. Ważne jest to...jaki obraz nimi namalujesz...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
29 czerwca 2011 15:32
"Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 czerwca 2011 16:35
"Człowiek, który siebie nie lubi, nie potrzebuje i nie akceptuje, nie wygrywa. Traci czas i energię na walkę z samym sobą, która do niczego nie prowadzi, bo przecież wcale nie chodzi o to, żeby siebie unicestwić. W gruncie rzeczy chodzi o coś dokładnie przeciwnego: człowiek walczy z sobą samym z rozpaczy, że nie może siebie polubić."

"Nawet jeżeli masz serce bardzo niewielkie, może w sobie pomieścić przeogromny smutek. Samotność jest wielka jak dzień. Bo gdy wszystkie twoje tkliwe struny są zamknięte w jednej melodii, jesteś jak natchniony instrument w orkiestrze. A kiedy nagle orkiestra odchodzi, zapada cisza i żadne twoje dźwięki nie mogą się do niej dostroić."

"Niektórzy ludzie rodzą się samotni. To nieuleczalna choroba, która pustoszy ich wnętrza, więc przez całe życie próbują tę pustkę czymś wypełnić - nauką, pracą, miłością, sztuką; sięgającą coraz wyżej, idą coraz dalej, żeby zagłuszyć czymś cisze trwającą w środku; i w końcu, gdy staną zmęczeni, dopada ich samotność, która nie jest niczym więcej jak przeraźliwym bólem duszy. To krzyk, którego nikt nie usłyszy, jak tonięcie pośrodku oceanu, jak doświadczanie raz po raz czegoś nieodwracalnego, tragicznego, ostatecznego, czegoś, co nie może istnieć w świecie, bo musi zamieszkać w człowieku i trawić go jak powracająca gorączka."



Beata Pawlikowska
Czuje tu wolność bo nie ma mnie tam gdzie ty stoisz. / vixen

wszystko to by bylo na tyle, miłosna historia trwala tylko chwile. / firma

I niby nic się nie dzieje, a stało się tak wiele, jesteś moim wrogiem, a byłeś przyjacielem. I znowu wszyscy mnie o ciebie pytają, a ja nadal nie wiem czemu.. czemu ludzie się rozstają. Czemu ludzie się rozstają?" / lilu

Chce spełnić się dalej, znaleźć to miejsce,
A największe z moich marzeń, to Twoje serce./vixen

jak chcesz rozśmieszyć Boga, powiedz mu o swoich planach. / pezet

Może nie umiem być już ani trochę lepszy, lecz jeśli to nie jest miłość to chyba Bóg jest ślepy. / pezet

Nie lubię siebie za to i żałuję chyba, bo zawsze kiedy chcę się związać z kimś, mam z tym przypał.. /pezet

Ja mam marzenia,mimo wszystko trzymam fason.Ta, pierdole system!-ale robię to z klasą./pezet

Prowadź gdzie chcesz jestem gotów na cokolwiek, możesz mnie mieć, więc mnie weź, nie martw się o mnie, za darmo możesz mnie zachować lub zapomnieć / pezet

Życie jest za krótkie by się wszystkim przejmować! / vixen

Nigdy nie poddam się, nie zostawię Cię, bo Kocham Cię na dobre i na złe.. / vixen


I niech ktos mi jeszcze powie,że rap to zło  😎
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 lipca 2011 23:26
Zawsze wierzyłem w głupców. Moi przyjaciele nazywają to wiarą w samego siebie.

Nie jest naprawdę odważny ten, kto boi się, by inni nie pomyśleli o nim, że jest tchórzem.

Ci co śnią za dnia, wiedzą o wielu rzeczach niedostępnych dla tych, co śnią tylko nocą.

Zazwyczaj ludzie podleją stopniowo

Edgar Allan Poe
mówią, że w miłości miło jest tylko w nazwie.
Moje ulubione:
"Człowiek mądry, uczy się na własnych błędach;
Człowiek bardzo mądry uczy się na błędach innych...."

Poje*ani ludzie się nie boją.
Frania 😁
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
21 lipca 2011 12:12
Nie wiem czy było:
"śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy" - Barbara Rosiek, Pamiętnik Narkomanki
Pomocy! Potrzebuje cytat na papierośnicę.Niedługi,ale wyjątkowy.Dla mojego mena na urodziny.
🙇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 lipca 2011 13:06
mandi a w jakim stylu? 😉 o czym?

ja mam taki fotograficzny:
obowiązkiem naszym, czyli obowiązkiem fotografa, jest obserwować życie i obserwować świat. patrzeć i czerpać z patrzenia przyjemność. patrzeć i odczuwać zadziwienie światem. patrzeć i uczyć się.
See the things you want as already yours. Think of them as yours, as belonging to you, as already in your possession.
- Robert Collier (1885-1950)

Gdyby.
Czy istnieje smutniejsze słowo?
- F. Therese

Budzić się z kimś. Spać przytulonym. Przytulanie jest ważne. Świadomość, że jeśli przyjdą potwory, ktoś z tobą jest.
- "Wyśnione miłości"

To nie tylko inni muszą mnie znosić. Ja sam muszę siebie samego znosić i nie idzie mi to wcale łatwo.
- Marek Hłasko, "Wszyscy byli odwróceni"

Jest taki moment, w którym zaczynasz widzieć trochę inne rzeczy, trochę więcej.
- Jakub Żulczyk "Radio Armageddon"

Jak zabijam pająka nie sprzątam go . Zostawiam go w tym samym miejscu , żęby inne pająki widziały , że ze mną się nie zadziera .
- autora nie znam ale genialne 😉

Postanowiłem zostać w łóżku do południa. Może do tego czasu szlag trafi połowę świata i życie będzie o połowę lżejsze.
- Charles Bukowski

The story of my life is the story of half-finished projects and half-read books.
- Sufjan Stevens

Ja... ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.
- Alicja w Krainie Czarów

Jest nieskończona liczba sposobów na popełnienie samobójstwa bez umierania śmiercią.
- Chuck Palahniuk

Najbardziej lubię smutnych ludzi z poczuciem humoru.
- Magda Umer



mils   ig: milen.ju
25 lipca 2011 23:41
Słowa zwykłego, znajomego kleryka, a jednak są dla mnie najważniejszymi słowami:
Jeśli zamknęły ci się drzwi, to znaczy, że gdzieś obok czeka otwarta brama.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
31 lipca 2011 19:29
"Książę może się bać, ale strach nie może przeszkodzić mu w działaniu" Bambi 2

"-Tatusiu...
-Cześć, Gracie.
-Obiecałem wrócić.
-Nie rozumiem.
-Złamię słowo." Armagedon, polecam ten film, chętnie więcej bym wrzuciła cytatów, ale bez filmu to nie to  😉

"Żadna sprawa nie jest przegrana, jeśli choć jeden głupiec o nią walczy." Will Turner, Piraci z Karaibów

Jestem nieuczciwy i uczciwie możesz liczyć na moją nieuczciwość. Bo uczciwi są nieprzewidywalni... Zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego.  Jack Sparrow

"A teraz bądźcie jak rzeka i spływajcie."  Mulan

Mulan: Muszu, co ja mam robić?
Muszu: Wykop go z życia, spal jego listy i tańcz wokół ognia śpiewając: „Całkiem sam i bez żadnych szans”.

Kocham Muszu  😀

`Królewna Śnieżka w dwudziestym pierwszym wieku zamieniła jabłko na żubrówkę z sokiem jabłkowym. Rzekomy sen, w jaki po owym jabłku zapadła był tylko urwanym filmem.
A książe? Pijackie omamy."

Życie to dziwka . Możesz mnie za to zwyzywać , zniszczyć , ale..
Życie to naprawdę prostytutka.
A wiesz dlaczego kochanie?
Bo kiedy życie Ci coś daje , to zawsze musisz czymś zapłacić.
I życie ma w dupie to , czym zapłacisz.
Musisz po prostu zapłacić. Niekiedy bardzo dużo.

Bo widzisz mój chłopcze. Z pieprzeniem dziwek jest trochę tak jak z graniem w rosyjską ruletkę. Możesz wkładać, wyjmować i strzelać tysiące razy i nic się nie dzieje. Ale w końcu przychodzi taki dzień, że trafia ci się dziwka z wielkim syfem i wypalasz po raz ostatni.

Wszyscy musimy, chcąc uczynić rzeczywistość znośną, utrzymać w sobie kilka drobnych szaleństw.
— Marcel Proust


Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
— Jeanette Winterson
"Zapisane na ciele"

Nie jestem typem, który potrafi zastąpić miłość wygodą, a namiętność przygodnymi znajomościami. Nie chcę nosić kapci w domu, a pantofle do tańca wkładać w małej garsonierze za rogiem. Tak właśnie się robi, prawda? Popakuj swe życie sprawnie jak w supermarkecie, nie mieszaj serca z wątrobą.
— Jeanette Winterson
"Zapisane na ciele"

Tylko niemożliwe jest warte wysiłku.
— Jeanette Winterson
"Wolność na jedną noc"

Obojętnie w kim człowiek zakocha się pierwszą miłością- nie pokocha, ale właśnie zakocha się- ten ktoś zawsze w końcu go rozzłości, bo nie można zachowywać się wobec niego rozsądnie. Możesz osiedlić się w zupełnie innym miejscu, możesz być szczęśliwy, ale ten, kto odebrał ci serce, posiada ostateczną przewagę.
— Jeanette Winterson
"Namiętność"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się