Wypadek w Gałkowie

Zastanawiam się, w ilu mediach została podana ta informacja, tylko pudelek i fakt?
O zawodach w Gałkowie zawsze była informacja w innych bardziej "opiniotwórczych" mediach np w programie "Co za tydzien" TVNu tutaj link do info z 2010 http://cozatydzien.plejada.pl/35481,news,1,1,galkowo_cup_2010,aktualnosci_detal.html Z tego co pamiętam były też informacje w newsach w programach informacyjnych no i wszystkich celebryckich gazetkach typu Gala, Viva itp.

No a teraz ani widu ani słychu... tylko tabloidy
Jeżeli na forum końskim nie ma jedności i wiele kontrowersji jest, to po jaka cholerę informacja w mediach ogólnych, tam lud stwierdzi krótko -Kraśko zabił konia, środowisku związanemu z końmi "taki" rozgłos nie jest potrzebny.
Mam na myśli raczej informację w ogóle o tym, że zawody się odbyły. Na pewno w newsach nikt nie mówiłby o tym jak w tabloidach btw.
A propo's porannego WF - trzeba słuchać ze zrozumieniem.

Oni nie naśmiewali się z wypadku tylko z tego, że ludzie czepiają się obecności Piotra Kraśki tam, jakby to że tam był miało cokolwiek wspólnego z tym co się wydarzyło.
I słusznie - trzeba tępić takie krzywdzące myślenie, co powinni sobie wziąć do serca również niektórzy dyskutujący na tym forum.
Przepisy tak, głupota tak, obecność kogokolwiek - gwiazdy czy nie gwiazdy - nie miała z tym nic wspólnego.
Bo ja sądzę że jednak "ktoś" władny jeśli nie czyta, to jest świadomy dzięki dyskusjom jak ta że cos jednak trzeba zmienić.


Jest świadomy dzięki dyskusjom jak ta MIMO że jej nie czyta...? [tej dyskusji]  🤔
Mistrzostwo, ElaPe  😂

lets-go, PZJ to nie są trzy literki, tylko konkretni ludzie.

Coś Ty...  😉 A ja myślałam że to "P" jak PAN Związek Jeździecki...  😉

Domyślam się, że np. Komisja Skoków nie śledzi opinii w necie osobiście, ale nie sądzę, żeby to nie miało znaczenia.


Osobiście nie - od tego ma swoich apostołów...  😉

Ale generalnie sie z Tobą zgadzam.  :kwiatek:
Lets-go 👍
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lipca 2011 13:12
dobra już się tak nie czepiaj

Chodzi  mi o to że nawet jeśli ktoś władny sam osobiście nie czyta - to i tak jest świadomy że zdarzenie jest szeroko komentowane - przeciez ten ktoś władny w próżni pod jakimś hermetycznym kloszem ten ktoś nie żyje - i na pewno jest mu to doniesione że dyskusje burzliwe są
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
15 lipca 2011 14:30
No i wypadałoby też umieć czytać ze zrozumieniem...
jeśli by trzymała wodze to koń mógłby przeżyć?
moim zdaniem wiele by nie zmieniło jednynie NIECO złagodziło upadek  np nie dostałby tak w nos; jeżeli jestem w błędzie to powiedzcie bo ja na skokach się za bardzo nie znam.
Ten wypadek to szkoda naprawde konia -bo koń bardzo cierpiał -to był dla niego okropny ból ,aż ręce opadają  😵. Jak można takiego jeźdzca dopuścić do takich zawodów  🤔 🤔 🤔 . Naprawde szkoda konia - to było straszne -jak dla mnie to tak okropne wyglądało jak  zapewne rzeź dla koni. Nierozumiem dlaczego jeśli np. na jakimś końskim targu dojdzie do np. zbicia batem konia ,żeby wszedł na przyczepe to w mediach końskich jest naprawde głośno - i dobrze ,ale bez przesady , a o tym wypadku nie jest aż tak głośno  😕. Ten koń leżąc na ziemi miał okropny ból ,a co najgorsze on chciał wstać i żyć,ale nie mógł - nie miał siły , nie potrafił, znowu okropny ból i uśpienie. Dla konia to dobrze bo został uśpiony i już nie cierpiał ,ale dlaczego nikt nie podjął ryzyka ,a może uda się go wyleczyć , zawieźć do kliniki  ????? W przypadku koni idących na rzeź nieraz bardzo schorowanych sprawę się mocno nagłaśnia i ja to popieram ,że trzeba ratować bo to naprawde jest ważne , sama wspieram takie osoby i fundacje. 
Najważniejsze jest dobro konia i to powinno być priorytetem i w tym przypadku było - bo już nie cierpi. Tylko pytanie dlaczego dopuszcza się tak niedoświadczonych jeźdźców do takich konkursów..... ? Jeśli nie wiemy dlaczego to zawsze chodzi o pieniądze, a to jest naprawde smutne  😕 😕 😕
Wniosek jest jeden - do takich konkursów powinno się dopuszczać zawodników ,którzy są doświadczeni ,mają pewne kwalifikacje . Zawsze może dojść do wypadku ......,ale wnioski można wyciągnąć na przyszłośc
Dla konia to dobrze bo został uśpiony i już nie cierpiał ,ale dlaczego nikt nie podjął ryzyka ,a może uda się go wyleczyć , zawieźć do kliniki  ?????


Wyleczyć złamanie kręgosłupa w odcinku szyjnym ❓  ❗ 😲
Co ty w ogóle wymyślasz dziewczyno...  😵


A propo's porannego WF - trzeba słuchać ze zrozumieniem.
Oni nie naśmiewali się z wypadku tylko z tego, że ludzie czepiają się obecności Piotra Kraśki tam, jakby to że tam był miało cokolwiek wspólnego z tym co się wydarzyło.
I słusznie - trzeba tępić takie krzywdzące myślenie, co powinni sobie wziąć do serca również niektórzy dyskutujący na tym forum.
Przepisy tak, głupota tak, obecność kogokolwiek - gwiazdy czy nie gwiazdy - nie miała z tym nic wspólnego.


W prawdzie nie słyszałam audycji, ale wierzę że "naśmiewali się" z tego w takim kontekście jak piszesz.
Bischa   TAFC Polska :)
15 lipca 2011 18:10
elegnce1, bzdury pleciesz. Jakie nie miał sił, jaki ból? Ten koń złamał kręgosłup i tak jak człowiek-idiota po skoku na główkę do nieznanej wody, który skończył się złamanym kręgosłupem, był sparaliżowany!
... i różnica polega na tym, że człowiek ze złamanym/uszkodzonym kręgosłupem w odcinku szyjnym, może żyć na wózku i można go podtrzymywać specjalistyczną aparaturą...
a resztę sama sobie dopowiedz.
Dziewczyny, wakacje są, młodych nie brakuje 😉
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
15 lipca 2011 20:03
Ten wypadek to szkoda naprawde konia -bo koń bardzo cierpiał -to był dla niego okropny ból ,aż ręce opadają  😵. Jak można takiego jeźdzca dopuścić do takich zawodów  🤔 🤔 🤔 . Naprawde szkoda konia - to było straszne -jak dla mnie to tak okropne wyglądało jak  zapewne rzeź dla koni. Nierozumiem dlaczego jeśli np. na jakimś końskim targu dojdzie do np. zbicia batem konia ,żeby wszedł na przyczepe to w mediach końskich jest naprawde głośno - i dobrze ,ale bez przesady , a o tym wypadku nie jest aż tak głośno  😕. Ten koń leżąc na ziemi miał okropny ból ,a co najgorsze on chciał wstać i żyć,ale nie mógł - nie miał siły , nie potrafił, znowu okropny ból i uśpienie. Dla konia to dobrze bo został uśpiony i już nie cierpiał ,ale dlaczego nikt nie podjął ryzyka ,a może uda się go wyleczyć , zawieźć do kliniki  ????? W przypadku koni idących na rzeź nieraz bardzo schorowanych sprawę się mocno nagłaśnia i ja to popieram ,że trzeba ratować bo to naprawde jest ważne , sama wspieram takie osoby i fundacje. 
Najważniejsze jest dobro konia i to powinno być priorytetem i w tym przypadku było - bo już nie cierpi. Tylko pytanie dlaczego dopuszcza się tak niedoświadczonych jeźdźców do takich konkursów..... ? Jeśli nie wiemy dlaczego to zawsze chodzi o pieniądze, a to jest naprawde smutne  😕 😕 😕
Wniosek jest jeden - do takich konkursów powinno się dopuszczać zawodników ,którzy są doświadczeni ,mają pewne kwalifikacje . Zawsze może dojść do wypadku ......,ale wnioski można wyciągnąć na przyszłośc

Kobieto  😲 Nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w złamaną NOGĘ konia, a Ty chcesz leczyć mu złamany kręgosłup? 🤔
Koń nie mógł wstać nie dlatego, że go bolało, tylko sparaliżowało mu tyły. Czytasz wątek od początku ? Jesteś na bieżąco, czy tylko się podpięłaś, żeby wysmarować nic nie wnoszący post ? 🤔

Czytałam w gazetach, pudelku i innych tego typu. Opadły mi ręce ... Czy gazety zawsze wszystko muszą pozmieniać, zmienić sens tego co się naprawdę działo ? 🙄
I jeszcze te komentarze na temat P.K, który nic nie jest winien 🤔wirek:
Szkoda konia i szkoda dziewczyny ... Na jej miejscu opuściłabym klub, w którym trenuje. Chociaż na pewno ciężko jej się będzie po tym wszystkim podnieść.
Trzymam za nią kciuki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2011 20:49
Może dziewczyna myślała, że koniom też zakłada się takie wózki jak dla sparaliżowanych psów 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 lipca 2011 20:56
Ale za to jak dramatycznie opisała ból konia. Sadystka upajająca się takimi opisami czy jak?  😲 A gorsetu nie można było konikowi założyć?
Osobiście uważam że bicie rekordu  skokach przez przeszkody jest bez sensu , koń się stara a przez te jego starania jeździec tak bardzo jest tym zafascynowany że może doprowadzić do tragicznego wypadku gdzie ginie najwierniejszy na świecie rumak .
Sądzę że skoki na koniach powinny się kończyć na tych klasach co sa czyli  do 160 cm ( chyba to jest najwyższa klasa ?? )
Trzeba żyć dalej ........
Za chwilę powstanie jakiś Komitet (lub sekta  🤣 ) żądająca ukarania weterynarza, który podał zastrzyk Carlonowi  😲 🤔  bo mógł żyć np. na wózku  😵

Pintura jakoś przez ostatnie lata konkursy potęgi i rekordy skoków były rozgrywane i nikogo nie poniosła tak fantazja (i/lub wiara w cuda)  i nie miewały tak dramatycznego przebiegu. Idąc tym tokiem rozumowania, to jeśli jakiś koń lub człowiek dozna kontuzji w klasie L - to też zakażemy skakania powyżej 90 cm  🤔
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
15 lipca 2011 21:42
Kopyciak, JARA, Kurczak w sumie nie ma co się naśmiewać z dziewczyny, chciała dobrze, a wyszło jej pewnie jak zwykle 😉 Ale nawet laik wie, że jak koń choćby nogę złamie, to albo uda się ją poskładać, albo czeka go eutanazja, koniarz powinien wiedzieć że takiego urazu jak złamamie kręgosłupa nie da się wyleczyć, założyć gorsetu, posadzić na wózku. Koń to nie pies, że założy mu się wózeczek na tylne nogi i koń będzie żył, biegał. Zbyt potężne zwierzę, zbyt silne i zbyt waleczne żeby okaleczyć go zakładaniem mu kółek na nogi 🙄 chyba nie mogłoby być czegoś gorszego dla konia. Nie wyobrażam sobie np. folbluta, który biega w takim gorseciku czy ciągnie za sobą kółka bo na taki genialny pomysł wpadła elegance1 i uważa że robi dobrze.
Ale ja się nie naśmiewam- mnie to wręcz przeraża  👀 😎

A "swoją drogą" jak dziwnie takie wątki, wywołujące wiele emocji potrafią ewoluować- ileż różnych zagadnień dotykać i ile osób czytających, ale rzadko piszących "wywołują do tablicy" - trudno czasem wysiedzieć cicho  😁
Było mineło a Marta startuje w Galinach ...
Dobrze ,ze marta startuje w Galinach -znaczy to ze dobrze sie czuje . Też mozesz wziąc konia  i wystartowac.
Co myślalyscie ze popelni samobojstwo z zalu ,czy bedzie chodzic rok w zalobie?

Ninga -wyjasnij dlaczego  nie mozna puszczac tych wodzy...Sory ale nie jestes zadnym autorytetem, a wrecz  przeciwnie🙂 a wiec nie wystarcz odp tak bo tak.
clio, jak się potkniesz i będziesz lecieć na twarz, to co będzie lepsze: jak ktoś cię przytrzyma i pociągnie za kaptur, czy jak pozwoli ci lecieć i rozbić sobie nos?
Szczerze mówiąc to wina leży po stronie każdego człowieka ,który brał udział w tej całej scenie :

po pierwsze do organizatorów tych zawodów . Z tego co słyszałam do organizowania potęgi skoków trzeba mieć licencję ,a o ile mi wiadomo w Polsce mają ją tylko dwie osoby i nie jest to stadnina w Gałkowie

Po drugie do dziewczyny ,która jechała na tym koniu . Na zdjęciach dokładnie wszystko widać ,że nie utrzymała się na koniu ,straciła równowagę ,poleciała koniowi na szyję i dodała mu jeszcze większego ciężaru.

Po trzecie do tych co tak ustawili tę przeszkodę . Jaki za przeproszenie patafian ustawia przeszkodę pod słońce !!

Chciałabym jeszcze powiedzieć ,że według mnie to dobrze ,że konia uśpiono . Połamany koń już nigdy nie był by tak sprawny jak dawniej ,nie wiadomo nawet czy w ogóle był by do końca sprawny . WSzystko kosztuje ,a nie sądzę by ktoś za tą dziewczynę opłacił wszelkie koszty leczenia itd. I błagam was przestańcie już tak robić 'nagonkę' na tą dziewczynę . Zapewne przeżyła straszliwy szok . W końcu to był jej koń ,na którego grzbiecie przeżyła pewnie wiele wspaniałych i przecudownych chwil .
to był jej koń.....?hmmmm, widziałam tego konia,widziałam go przed startem.jego kondycja kojarzyła mi się z kondycją głodową.Chudy,ogier w sezonie kryjącym.ha,ha koń pokryje sobie parę klaczek i hoplalala może skoczymy sobie potęgę skoków na koniec udanego skoku;czy to na klaczce czy na przeszkodzie.ooo sodoma i gomora.jedno jest pewne wstyd o takiej kondycji wypuszczac konia na wysokie konkursy.
Przepraszam, czy mógłby ktoś wstawić "stosownego" facepalma?  😡
Przepraszam, czy mógłby ktoś wstawić "stosownego" facepalma?  😡


Link do podwójnego:


Double Facepalm


p.s. nie wiem, czy stosowny, a forumowy arbiter elegantiae chyba śpi, więc nie mam kogo zapytać.

Uslyszalam z marta nie chciala jechac tej potegi.. 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się