Czytelnia

Vanilka załóż sobie konto w księgarniach internetowych, czy to merlin czy poszczególne księgarnie wydawnicze. zamawiasz co chcesz, a jeszcze często dają Ci różne bonusy za częste zakupy. książki tańsze o kilka-kilkanaście złotych niż w empiku, który tak naprawdę nic nie jest w stanie zaproponować...

edit: empik często reklamuje się tym, że TYLKO U NICH kupisz taką czy siaką książkę. prawda jest taka, że poczekasz tydzień czy dwa i znajdziesz dany tytuł wszędzie... 🙂
.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 listopada 2012 17:35
Polecono mi ,,50 twarzy Greya,.,.. czytał ktoś? Ponoć dość,... ekhm frywolna  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 listopada 2012 21:00
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 listopada 2012 21:05
dziękuje... w takim razie chyba sobie podaruję  😉 😎
"50 twarzy Greya" ma niezłe branie. Tak sobie z ciekawości sprawdziłam w bazie bibliotek mojej dzielnicy i najmniej oczekujących to 11, najwięcej 18 i to w każdej bibliotece  🤔wirek:
Aż sprawia wrażenie, że jakaś genialna książka  😁

.
zabeczka17, 50 twarzy jest na chomiku. Zawsze możesz chociaż zajrzeć, opinie są różne 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
26 listopada 2012 07:15
ja z ciekawości przeczytam 50 twarzy Greya. Co chwilę widzę/słyszę , że ktoś to czyta i już leci kupić II tom.
Ja czytam 1 tom Czystej Krwi...
Przysiegam, ze nie wiem jakim cudem przeksztalcili to badziewie w serial zarabiajacy miliony. Tresci brak, jezyk prosty do bolu, zero przekazu, Zmierzch to przy tym traktat filozoficzny  🤔
Poleciłby mi ktoś może jakieś książki z różnych epok z motywem zbuntowanej kobiety? 🙂 Potrzebuję coś fajnego do prezentacji maturalnej. Niby mam parę pomysłów (np. Hanka z "Chłopów", Antygona), ale nie do końca jestem do nich przekonana i szukam trochę innej drogi...
18 część Sagi o Ludziach Lodu Dom Upiorów, postać Elisabet 😉

A ja czytam pierwszą część serii Jo Nesbo, trochę późno się rozkręca, ale bardzo dobrze się czyta. 🙂
Właśnie przeczytałam "Tango w Buenos Aires" T.E. Martineza. Szokujące o tyle, że historie tam opisane działy się nie tak wcale dawno temu. Bardzo ciekawe opisy miasta, nawiązań do tanga w sumie nie tak wiele, żeby przeszkadzały komuś zupełnie nie zainteresowanemu tym tematem, także polecam jako trochę "inną" lekturę.
Czy ktoś czytał "Wałkowanie Ameryki"? Jestem ciekawa, jak się ma obraz kraju wykreowany w książce do rzeczywistego.  😉 Moje zdanie o kontynencie ta lektura zmieniła diametralnie, ktoś odniósł może podobne wrażenia?
Zaczęłam Alex Kava - Dotyk Zła. na 30 stronie znalazłam swojego podejrzanego.....jeżeli moje przypuszczenia się sprawdzą, to już raczej do jej książek nie zajrzę 😉
Poleciłby mi ktoś może jakieś książki z różnych epok z motywem zbuntowanej kobiety? 🙂 Potrzebuję coś fajnego do prezentacji maturalnej. Niby mam parę pomysłów (np. Hanka z "Chłopów", Antygona), ale nie do końca jestem do nich przekonana i szukam trochę innej drogi...


Anna Karenina 😀?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 listopada 2012 21:50
zabeczka17, 50 twarzy jest na chomiku. Zawsze możesz chociaż zajrzeć, opinie są różne 😉

Zabrałam sie za Kreta i jego dzikie wspomnienia- Moje Indie.
Ostatnio potrzebuję czegoś głupawego, lekkiego, innego.

Do 50 twarzy prawdopodobnie wrócę po świętach 🙂
Może mi ktoś polecić jakieś książki w klimatach "Kamieni na Szaniec"?
Averis   Czarny charakter
30 listopada 2012 05:36
Lenna, "Kolumbowie. Rocznik 20" Bratnego.
Zdecydowanie Kolumbowie Pierwszy tom podobny do Kamieni, drugi Cię skopie psychicznie i zrówna z ziemią, a trzeci jeszcze opluje  🙇 robi wrażenie na dłuuugo...
Polecam prawdziwą PEREŁKĘ.
Tylko trzeba poszperać w bibliotece.
Adam Bahdaj "Piraci z wysp śpiewajacych".
O wyprawie do Jugosławii. No coś przepięknego! Czytałam jako dzieciak i odnalazłam.
Tamten świat.... Polecam szczególnie wakacyjnym bywalcom Chorwacji.
Świetny wątek  🙂 spisałam już trochę książek, będą jak znalazł, bo dostałam w prezencie bon do Empiku 😉 A ja polecam Charlotte Link "Dom sióstr" i "Echo winy". Bardzo dobrze się czyta, trudno się momentami oderwać. No i Terry Pratchett, zwłaszcza "Straż miejska"
Averis, Idril
Dziękuję  :kwiatek: Serial oglądałam i zrobił na mnie duże wrażenie, ale kompletnie zapomniałam o książce.
Jakby się komuś przypomniał jeszcze jakiś tytuł - będę wdzięczna za podanie  😉
Lenna, ja ostatnio mam fazę na książki o II wojnie światowej.  😍 Zależy, jaka forma Cię bardziej interesuje, czy dzienniki, czy wspomnienia, czy historia. Z tej ostatniej kategorii polecam "Powstanie '44" Normana Daviesa, normalnie niesamowite, zupełnie zmieniło moje podejście do Powstania Warszawskiego, no i zdjęcia z tamtych czasów, fragmenty pamiętników, teksty źródłowe (szczególnie akt kapitulacji powstańców, wystukany na maszynie, z kilkoma błędami, skreśleniami i dopiskami ołówkiem)... Z innych pozycji czytam właśnie "Tajne państwo" Jana Karskiego, a na biurku leży "Emisariusz Jur" Jerzego Lerskiego. W dodatku z "Powstania '44" zrobiłam długą na dwie kartki listę książek do przeczytania. Żebym jeszcze miała na to czas...  🙄
.
Minka Chłonę w zasadzie wszystko, co związne z tą tematyką, ale najlepiej czyta mi się pamiętniki. Ostatnio szczególnie interesuje mnie ta tematyka w kontekście pokolenia Kolumbów, więc szukam książek głównie o młodzieży walczącej w AK, Szarych Szeregach itd.
Ostatnio przeczytałam właśnie "Kamienie...", Czas Honoru:Przed Burzą dziś zaczęłam "Rozmowy z katem" K.Moczarskiego. Na samym początku jest sporo historii Niemiec i okolic w których mieszkał tytułowy kat, trzeba także przebrnąć przez historie życia 'kata'. Jak dojdę do zeznań to pewnie będzie ciekawej  😉
A ja potrzebuje małej pomocy, szukam literatury z pojawiającym sie archetypem (motywem) diabła. Przychodzić coś komuś do głowy, bo w sumie nie mam żadnych pomysłów.
Miranda oj sporo tego jest, począwszy od klasyki (choćby Dziady) po współczesne egzorcyzmy oraz wszelkie fantasy. Diabły często pojawiają się w dramatach, osobiście mogę polecić "Sonatę Belzebuba" Witkacego, z tym, że to jest dość specyficzna literatura i nie każdy jest w stanie się do niej przekonać. Ja uwielbiam ponad wszystko 😉
Miranda, "Mistrz i Małgorzata" bezwzględnie. Osobiście polecam Marcina Wolskiego "Agent dołu" - niezrównana komedia.
Jak Mistrz i Małgorzata no to jeszcze 'pierwowzor' sowieckiego Wolanda, czyli Faust  😉 obowiązkowe klasyki - Boska Komedia, Władca Much; z polskich tytułów Pani Twardowska, Kordian... Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, generalnie jest tego od grona i ciut ciut
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się