Czytelnia

Osobiście polecam Marcina Wolskiego "Agent dołu" - niezrównana komedia.


Czytałam wieki temu, śmiałam się jak wariatka.
No to przyznac sie kto nocke zarwal i calego Grzędowicza przeczytal? 😀

Wolskiego smieszne sa jeszcze antybasnie, ale to nie o diable :-)

A o diable to dziecko rosemary :-)
Był świetny film "Mały Nicky", ale nie wiem, czy książka też jest (w temacie diabła).

My Pana Lodowego Ogrodu planujemy dopiero na gwiazdkę 🙁
A czy ktoś z was może polecić dobre książki o współczesnej Japonii?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 grudnia 2012 17:05
Lenna, "Rozmowy z katem" też mam na liście, czytałam już urywki, ale muszę czekać do kolejnej wizyty w bibliotece (ten limit wypożyczonych książek  :icon_rolleyes🙂. Może zainteresują Cię "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy" Strzembosza albo dzienniki Hansa Franka. Jest jeszcze jedna, nie czytałam, więc nie wiem, czy godna polecenia: "Galopem pod wiatr" Marii Ginter.
Vanilka, u mnie z drugiej strony jest Peter Stolten "Listy niemieckiego porucznika z płonącej Warszawy", i przymierzam się też do "Ostatniej broni Hitlera". Poza tym bardzo niewiele, jeśli znasz jeszcze jakieś ciekawe książki o tej tematyce, to bądź uprzejma się podzielić  :kwiatek:
Strzyga, dziękuję serdecznie :kwiatek:
flygirl, mery - dziękuję  :kwiatek:
Przypomniała mi się jeszcze fajna trylogia, przeczytana niedawno: autorką jest Francuzka Katherine Pancol: "Żółte oczy krokodyla", "Wolny walc żółwi", "Wiewiórki w Central Parku są smutne w poniedziałki" - obyczajowa historia dwóch sióstr, jedna wiedzie życie lekkie, łatwe i przyjemne, drugiej życie nie rozpieszcza - zostawia ją mąż, ma dość wredną starszą córkę itp. Jest kilka wątków, czyta się bardzo dobrze, niektóre spostrzeżenia bardzo życiowe.
Umberto Eco ,,Tajemniczy płomień królowej Loanny" akcja baaaardzo długo nie może się rozkręcić. Pomysł bardzo mi się podoba, ale uważam, że można było go o wiele lepiej i ciekawiej zrealizować... Czuję wielki niedosyt. Momentami było zbyt oschle, nudno, potem znów za dużo akcji i emocji na raz.
Dzienniki Gombrowicza przeczytane-to lubię 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2012 07:49
Uwaga! 😉
Poszukuję książki. Książka ma być prezentem dla mojego faceta. Tematyka najlepiej I lub II Wojny Światowej, broni, samolotów, snajperów, jakiś wojennych przekrętów, postaci, bohaterów. Ogólnie coś dobrego, związanego z wojną. Ewentualnie jakiś dobry thriller dziejący się w Polsce 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 grudnia 2012 14:50
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
10 grudnia 2012 21:02
Wprawdzie nie I ani II wojna światowa, ale może to mogłoby go zainteresować?
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2390/Pluton-wyrzutkow---Sean-Parnell
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 grudnia 2012 17:54
Problem mam (bom ślepa). Wypożyczyłam drugi tom 'Zakonu Krańca Świata' Kossakowskiej i teraz się zastanawiam czy mogę go przeczytać bez znajomości tomu pierwszego. Da się? :kwiatek:
Polecam , książka jak najbardziej na czasie:
Ernst Wiechert
,,Dzieci Jeronimów"
http://www.ernst-wiechert.de/Ernst_Wiechert_Po_polsku/Ernst_Wiechert_Dzieci_Jerominow.htm

Nie wiem czy było, ale nie chce mi się kopać po całym wątku  :jogin:
Zastanawiam się nad kupieniem której z książek Clarksona i się zastanawiam, którą najlepiej?  👀 Może ktoś coś poleci?  :kwiatek:
Minka
"Galopem pod wiatr" Marii Ginter czytałam już jakiś czas temu i pamiętam,że bardzo mi się podobała, także polecam. Z tego co pamiętam to też są kolejne części, ale ich już nie czytałam.
Dostałam pod choinkę "Cichociemni. Elita polskiej dywersji" i "Bunt w Sobiborze", będzie czytania  😉
Czytał ktoś już nową książkę Romy Ligockiej "Dobre dziecko"? Przymierzam się do kupna, baardzo lubię styl  tej pisarki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 stycznia 2013 15:54
polecam Kłamcę Jakuba Ćwieka. łatwa, szybko się czyta, przyjemna
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 stycznia 2013 16:27
skończyłam właśnie trylogię Wojny Dusz z serii Dragon Lance. mózg mam przewrócony na lewo, wyprany i porządnie wykręcony. dla mnie jeszcze bardziej niesamowita od Kronik, mimo że brakuje mi tamtych bohaterów...
orientuje się ktoś ile jest książek w całej Sadze i w jakiej kolejności się to powinno czytać?
Ja lece wlasnie cykl inkwizytorski Piekary, JEZUUUUU jak to sie swietnie czyta  💘
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 stycznia 2013 20:39
faith PIEKARA  😍 Uwielbiam ten cykl, oprócz Wiedźmina to moja ulubiona polska fantastyka  😉
oj nie, to ja najbardziej z polakow lubie Grzedowicza zdecydowanie, potem Piekara, Pilipiuk, Kozakowa i dopiero potem sapkowski 🙂😉) mam do niego sentyment bo czytalam bardzo za mlodu, ale jednak sa lepsi😉
In.   tęczowy kucyk <3
12 stycznia 2013 21:45
smarcik, dobrze wiedzieć, kocham sagę o Wiedźminie, więc pewnie i to, co Faith czyta mi się spodoba w takim razie 🙂 Już ściągam 😀
In. bardzo polecam, mamy naprawde swietnych pisarzy fantasy w polsce, trzeba sie tylko zapoznac😉))
Serio? Ja czytąłam tylko Sapkowskiego.
A możesz tak "łopatologicznie" mi napisać, kto, co i w jakiej kolejności się zabrać?
Pokemon  bardzo prosze🙂 tyle ze napisze subiektywnie, wg moich odczuc, niestety badz stety mam swoich ulubiencow😉

Primo: Jaroslaw Grzedowicz - mozna sobie zaczac od opowiadan, bo sa bardzo dobre. Polecam - Ksiega Jesiennych Demonow, Popiol i Kurz, Wypychacz Zwierzat - krotkie formy, ale naprawde zaskakujaca fabula i swietnie prowadzona narracja. Jesli chodzi o powiesc - Pan Lodowego Ogrodu - nie czytalam nic tak zakreconego a jednoczesnie wciagajacego i z humorem🙂

Jacek Piekara - SWIETNY cykl o inkwizytorze Mordimerze MAdderdinie 🙂 bardzo nowatorka wizja religii, calego zjawiska inkwizycji, swietne mroczne poczucie humoru🙂


Andrzej Pilipiuk - zdecydowanie saga o Jakubie Wedrowyczu😉 bardzo z przymruzeniem oka i slowianskim humorem, ogolna satyra na wies, fantasy, PRL, komunizm i wszystko na raz😉 swietne🙂 mozna tez siegnac po opowiadania - bardzo dobra krotka forma: Rzeznik Drzew, Szewc z Lichtenrade.

Magdalena Kozak - zaskakujaco dobra trylogia o wampirach w Polsce😉 dowcipna, mroczna, zwiklana, naprawde wciaga🙂 ma tez fajna powiesc Fiolet - bardzo ciekawie splecione watki - troche romansu, troche science fiction, troche sensacji, naprawde lubie te autorke😉

Kogo jeszcze mozna przyswoic... Na pewno Kossakowska, Komude, Cwieka🙂
:kwiatek: bardzo dziękuję, chyba sobie trzeba coś zapodać, bo wstyd nie wiedzieć.
Chociaż o Pilipiuku coś słyszałam, tylko zawsze myślałam, że to Filipiuk  😁
Zycze milego czytania i mam nadzieje ze ci sie spodoba😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 stycznia 2013 22:18
Ostatnio wpadła mi w łapki Pani Bovary... i  zauroczyłam się. Pomijając tragiczne, zakończenie całkiem ciekawa fabuła.
Ja ani Piekary ani Pilipiuka ani Sapkowskiego
Nie podchodzi mi, ordynara i zadetoscia wali i juz
Grzedowicza tak, choc ostatnim tomem bylam troche zawiedziona. Dukaja zawsze, choc nie zawsze czuje sie na silach - Extensa byla swietna, Xsawras wyznyj poczeka.


A ostatnio przeczytalam chinskiego nobliste Mo Yan (zawsze mi sie czyta Yo Man :-) ) "Obfite piersi, pelne biodra". Coz jesli kto lubi cos w stylu sto lat samotnosci to mu sie z pewnoscia spodoba. Warsztat chyba gorszy, ale za to inne spojrzenie na swiat, chinskie takie

Teraz czytam biografie Freuda I. Stone, ciekawe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się