Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Ja posiadam. Skanu nie zrobię, mogę jedynie fotkę strzelić wieczorem

Wystarczy w zupełności  😀  Żebym się tylko doczytał i już będzie git  😉
laparotomia, daj e-maila to ci wrzucę skan
off topic:

777 chyba żartujesz 😀 chcię zobaczyć tego konia! (w pracy włączyłam re-voltę i nie mogłam się powstrzymać od parsknięcia 🙂 )
No nie żartuję - nagram jak się uda - muszę wyczaić moment i musi być dzień bo moj telefon wieczorową porą nie radzi sobie
no i o ile dostane zezwolenie od właścicielki na upublicznienie
[quote author=jkobus link=topic=22707.msg1714262#msg1714262 date=1363193310]
W ostatnim KT artykuł o husarii. Poczciwy. Z dużą dozą dobrej woli pisany. I nawet ze staraniem. Aleśmy z kol. dr Sikorą wywód błędów dłuższy od rozważanego tekstu spłodzili - gdyśmy wzięli się za szczegóły...


a gdzie ten wywód błędów dają?
[/quote]

Ponieważ żadne z naszych pism końskich nie było tematem zainteresowane - to dałem rzeczony wywód błędów u siebie: http://boskawola.blogspot.com/2013/03/glossa-husarska.html
Czy jakaś dobra dusza zeskanowałaby mi jeden artykuł z marcowego Gallopu?  :kwiatek:
Co potrzebujesz?
Czy ktoś mógłby zeskanować z któregoś numeru Gallopu artykuł o tytule brzmiącym (mniej więcej) "Zaproszenie do baskilu", czy coś takiego? Klinika z panem Mietkiem, skacze Dzią 🙂. Będę bardzo wdzięczna, niestety spóźniłam się wtedy z kupnem, bo kończył się miesiąc, a bardzo chciałabym przeczytać ten artykuł :kwiatek:.
Ankers,ja mogę podesłać jutro zdjęcia, tylko podaj mail'a 🙂
Ktoś tu pytał o archiwalne numery KP. Na stronie znalazłam takie ogłoszenie:

UWAGA! Archiwalne numery KP za grosze!



Ogłaszamy WIELKIE CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW!

Każdy ma teraz niepowtarzalną okazję kupić archiwalne numery KONIA POLSKIEGO z lat 1991-2011 po wyjatkowo atrakcyjnej cenie - 3 zł za egzemplarz (plus koszt wysyłki, zależny od liczby zamówionych egzemplarzy).

Historię dwóch dekad polskiej hipiki możesz mieć za grosze!

Zamówienia prosimy kierować e-mailem na adres: biuro@konpolski.pl. Opłata za wysyłkę zostanie wyliczona na podstawie liczby zamówionych numerów.

Odnośnie archiwalnych numerów - ktoś może posiada i chce się pozbyć ŚK z października '12r? Ewentualnie wie, gdzie mogę poszukiwać? 😉
konikmorski, art. o psach w stajni  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 marca 2013 20:40
konikmorski, art. o psach w stajni  :kwiatek:


Mogę rano zrobić zdjęcia, ale w tej części jest tylko o takich ogólnych zasadach. Osobiście czekam na kolejną część
Potwierdzam to samo, taki wstęp do czegoś bardziej szczegółowego to może będzie w tym kwietniowym numerze. Tak samo bardzo ogólnie napisali o leczeniu koni energią. Chcesz mimo to nadal ten skan?
o alergiach takie porządne duże arty były  w śk i zdaje się w kt tylko niestety nie pamiętam jaki numer
Jeżeli macie taka możliwość to pięknie proszę o ten skan  :kwiatek:
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 marca 2013 22:12
A ja chciałam pochwalić ,,Gallop" za okładkę 🙂
Bardzo pozytywna dziewczyna, która ma fajne kobiece kształty ( brawo dla fotografa i modelki).
Ewa ogromny plus dla Ciebie  :kwiatek: Przyznam że dzięki temu skusiłam się na zakup.

.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 marca 2013 14:15
Jeżeli macie taka możliwość to pięknie proszę o ten skan  :kwiatek:


ja jedynie zdjęciami mogę służyć
1.
2.
3.
4.
Mi się podoba gazetka Gallop jest inna od pozostałych gazetek konskich. Są  w niej fajne artykuły które się przydają. Naprawdę fajna a nie jakaś super droga
Nowy "Gallop" nie powalił mnie jakoś na kolana. Duży plus za klinikę z Ullą 🙂 Fajna sprawa 🙂 Okładka emanuje ciepłem, latem, a przede wszystkim masą pozytywnej energii. Skoro przygotowujemy się do sezonu fajnie byłoby wprowadzić coś o wyjazdach w teren, krok po kroku, jak się przygotować, w co wyposażyć, jak zbudować dobry zastęp, na co zwrócić największą uwagę. Co wolno, co nie. Jakieś wzmianki o szlakach konnych, baza, co można, a czego nie. Niby oczywista oczywistość, choć nie dla wszystkich i poruszyć kontrowersyjny poniekąd temat wagi jeźdźca, bowiem jeden z moich podopiecznych ostatnio zwrócił mi na to uwagę, iż pewna pani z pewnej stajni, gdy dzwonił, by umówić się na jazdę zapytała o wagę tak wprost. Spełnił wymagania nie przekroczył wagi magicznej czyli 90, ale zdarzył się przypadek, że jednemu z kursantów przytyło się i niestety ją przekroczył i został "wyrzucony" z owego miejsca. Zatem koń dla wszystkich czy dla "wybranych". Może temat kontrowersyjny ale można spojrzeć na to okiem trenera, weta i osoby o większych gabarytach. Nie oceniać tylko przedstawić temat w sposób taktowny i jednocześnie przyjemny w odbiorze, tym bardziej, że nie oszukujmy się ludzie są różni, każdy inaczej do tego podchodzi.
Kwietniowy Gallop podoba mi się bardziej niż marcowy. Szczególny plus za nową serię "Bądź fit w siodle", czyli wiosenne przebudzenie. Propozycje posiłków, które można zabierać do stajni, na co zwracać uwagę itp. Myślę, że ten dział się rozwinie w dobrą stronę. Szczególnie, że prowadzi go blogerka kulinarna, która sama ma konia, więc nie jest to coś "wyssane z palca", a oparte na własnym doświadczeniu.

Wielki minus za to, że za szybko mi się go czyta... 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2013 11:19
zabeczka17 - dziewczyna to forumowa Dziewczynka i Pola =)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 kwietnia 2013 17:57
no to przyznawać się kto jeszcze widnieje w bieżącym Gallopie żeby znów nie popełnić faux pas jak w stosunku do zdjęć ilustrujących  artykule o odchudzaniu konia  👀
Przy okazji pobytu świątecznego w rodzinnym domu dopadłam się do moich starych, końskich magazynów.

Najstarszy jaki znalazłam to Konie i Rumaki, jeszcze jako dwutygodnik jeździecko-motoryzacyjny...  😁
W środku prawie żadnych zdjęć, dużo tekstu, dużo informacji "technicznych" (terminarzy, kalendarzy, ogłoszeń) i fajna instrukcja zaplatania koreczków z użyciem igły i nitki.



I jeszcze znalazłam pierwszy numer "Szlachetnej Krwi", z sierpnia 2001 (z zawrotną ceną 5,35zł  😜 ). Dużo "końskiej" historii, stadnin i ludzi. A w drugiej części cygara i motoryzacja (!). Tego magazynu chyba już nie ma na rynku.




Dopiero teraz widzę, jak bardzo zmienił się rynek końskich magazynów przez te kilkanaście już lat!
sandrita- a możesz sprawdzić co to za zdjęcie na okładce wyżej pokazanych "Koni i Rumaków"?

Ja gdzieś miałam też takie prehistoryczne wydanie (tzn inny numer)
marysia550 No pewnie! Już patrzę... fot. Jacek Świgoń. "Urszula Białobokowa z tarantowatymi pieszczochami w Michałowie". 🙂 A to ktoś znajomy Ci? 🙂
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
02 kwietnia 2013 23:00
Ja kupuje od jakiegoś czasu  Świat Koni  Ciekawe artykuły tam są  wszystkich nei czytam bo nei daje rad yale wracam.  Ostatnio też chyba zaczne kupować gazety końskie z ogłoszeniami  koni  . Dla mnei zwraca jeszcze uwage kazeta koń polski , konie i rumaki. Innych nie uznaje bo sa badziewne.
nawet nie wiedziałam, że była taka gazeta jak 'szlachetna krew' 🙂 musiała być krótko na rynku?

czy ma ktoś może KiR z lat '97-99 i mógłby mi zeskanować/sfotografować opowiadanie 'bystronogi'? było publikowane w odcinkach, a miałam tylko jeden numer - przeczytałam je dopiero po latach. niestety nie pamiętam dokładnego rocznika, a nie mam teraz jak sprawdzić.

edit.
mówcie co chcecie, ale brakuje mi klimatu tych starych gazet 😁 to jakieś 'inne' jeździectwo było 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 kwietnia 2013 06:20
zabeczka17 - dziewczyna to forumowa Dziewczynka i Pola =)

Trzeba przyznać że to taka fajna odmiana jak na okładkę 🙂 Obydwie wyszły bardzo sympatycznie . Tak mi się miło na sercu zrobiło, bo sama mam pełniejsze kształty 🙂 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się