Pensjonaty we Wrocławiu

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 maja 2013 10:06
[quote author=subaru2009 link=topic=170.msg1770524#msg1770524 date=1368089887]
Bo z tej strony jako tako stajni nie ma,  Lepiej  wypisać, które stajnie mają karuzelę, z tym że każda jest jednak w inną stronę niż południe.
- Krzyżanowice
- Lizawice
- Ozorowice
= Magnice
nie pamiętam czy coś jeszcze ? Do Krzyżanowic dojazd MPK, Lizawice PKP/ PKS (?), Ozorki tam ciężko z dojazdem, wiem, że Krzyżanowicach ogiera przyjmą , a Lizawice to nie wiem ...


Właśnie w krzyżanowicach ogiera mi NIE przyjmą (taką dostałam informacje przez telefon - Pan z którym rozmawiałam odsyłał mnie do stajni Victor, ale to z drugiej strony za daleko). Lizawice też za daleko - nie mam czasu na 2h dojazdy niestety, Ozorowice też daleko i dojazd kiepski... ehh... chyba trzeba będzie na partynicach czatować aż się jakieś miejsce nie zwolni 🙁
[/quote]

O.o a to czemu ? Jeszcze nie dawno przyjmowali o.O
Dokładnie, w Krzyżanowicach stał zawsze co najmniej 1 ogier, a były czasy, że 2-3. Inna sprawa, że nie wiem jak tam teraz z padokiem dla Ogierów - kiedyś się je puszczało albo za ten zaraz za stajnią z halą albo na lonżownik. Lonżownika teraz nie ma, więc trudno mi powiedzieć. Jest za to karuzela, więc jeśli ogier nie wychodzi... Trzeba by porozmawiać z p. Ewą.
Calathea   Czarny Książę
10 maja 2013 10:35
Padok dla ogierów mnie w sumie nie interesuje jak już pisałam, wolałabym karuzelę. Nie wiem, czy by się wyjście na padok po prostu dobrze skończyło dla ogra, który jak się dowiedziałam od właścicieli, ostatni raz był na padoku 8 lat temu jako źrebię... tak to cały czas karuzela, więc chyba przy tym zostanę.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 maja 2013 10:56
u Nas karuzela tez jest ale do czerwca na pewno oba ogierowe boksy zajete
.
jest jakaś stajnia we wrocławiu/ okolicach, gdzie wszystkie konie stoją na trocinach?
Prawdopodobnie Mirków, w Warzynie też trociny są w cenie pensjonatu.
Wybiera się ktoś z Was na święto konia do Siedlca ???
MATRIX69,  ja z koleżanką ze stajni, mamy w planie, i jak nic się nie zmieni, to będziemy 🙂
zulu   późne rokokoko
13 maja 2013 13:55
ententa, Borkowice - stajnia Enklawa, http://www.enklawa.biz.pl/main.html
Czy możecie polecić jaką stajnię w okolicach Wrocławia (nie musi to być blisko), która przyjmuje do pensjonatu klacze źrebne i klacze ze źrebakami? Chodzi o miejsce, które ma do tego odpowiednią infrastrukturę (bezpieczne pastwiska, ogrodzenia itp.) i doświadczenie w tej kwestii.
ibmoz, u Parkitnych? Panków czasami?
Parkitni to rzeczywiście okolice Wrocławia 😂
Poszalałaś 🙂
zima, napisane nie musi być blisko....
OSK Michalscy najbliżej chyba
alw u michalskich nie ma jakichs fajnych warunkow na wychow zrebaka chyba? nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze tam mlodziez nie siedzi caly dzien na dworze?
Swoje odchowują i jakoś im to wychodzi 😉  Ale mają dużo koni, mało miejsca i nie wiem, czy przyjmują- to już by u źródła trzeba.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 maja 2013 18:13
Czy w stajni UP w Pawłowicach jest pensjonat? a jeśli tak to jaka cena i warunki?
Byłam tam dziś z uczelni, niestety prowadzący się nie orientował, wspominał tylko coś o prywatnych koniach.
ovca   Per aspera donikąd
14 maja 2013 19:56
efeemeryda oficjalnie nie, ale kiedyś stały tam pensjonatowe konie-najlepiej dzwonić do dziewczyny prowadzącej stajnię.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 maja 2013 20:12
a są tam jakieś wybiegi? Bo tyle terenu niby, ale nigdzie nie widziałam pastucha, a konie stały w stajni.
ovca   Per aspera donikąd
14 maja 2013 20:34
efeemeryda jak ja tam stałam to były wybiegi po drugiej stronie dziedzińca, za budynkami gosp, konie chodziły też na trawiastą łąkę koło kortu tenisowego za pałac. Nie wiem jak jest teraz, po remoncie.
darolga   L'amore è cieco
14 maja 2013 22:16
efeemeryda - są trawiaste padoki, ale pensjonatu nie ma.
Swoje odchowują i jakoś im to wychodzi 😉  Ale mają dużo koni, mało miejsca i nie wiem, czy przyjmują- to już by u źródła trzeba.


tylko trochę mikra ta młodzież.

efeemeryda od pawłowic przecinając obwodnicę masz ramiszów, a tam czterech gospodarzy mających wolne boksy, tylko warunki różne, ale konie grubaśne.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 maja 2013 22:45
Ja już czwarty rok konia do Wrocka ściągam  😂
po prostu byłam dziś i mi się tam spodobało dlatego pytam, bo samochodem ode mnie blisko  😉
zulu, matrix dzięki  :kwiatek:
Dla źreboli coś poza Michalskimi, Parkitnymi i Pankowem przychodzi Wam do głowy?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
15 maja 2013 10:24
Stajnia Cortina forumowej katki ale to już kawałek od wroclawia
Dla źreboli coś poza Michalskimi, Parkitnymi i Pankowem przychodzi Wam do głowy?

mój źrebol wylądował właśnie u Parkitnych - trochę daleko od Wrocka, ale myślę, że warto... możesz jeszcze sprawdzić Strzegom Zółkiewka i u Zalewskiego w Konarach, ale w tych dwoch ostatnich miejscach mi sie nie podobało, jakkolwiek żrebną kobyłę pewnie przyjmą..

jak chcesz więcej info, to mogę na priva
carmina, czemu ci sie nie podobalo w konarach?
carmina, czemu ci sie nie podobalo w konarach?


katija - człowiek bardzo miły i z rozmowy wynika, że pasjonat tego co robi i folblutów, miło się z nim rozmawia, ale co do warunków ( i ceny za nie) to mam spore wątpliwości... tak naprawdę całe "gospodarstwo" to w moich oczach wielka prowizorka, chyba nie zawsze bezpieczna dla koni - zresztą sam własciciel wspomniał, że ktoś obcy kiedyś otworzył biegalnie (bo jest do niej dostęp z ulicy, nie jest na terenie zamknietym gospodarstwa) i wszystkie konie poszły w swiat... nie wiem tez jak te źrebaki z biegalni są przeganiane na pastwiska - technicznie rzecz ujmując moga uciec na drogę, bo nie ma po drodze barierek zadnych
ponoć były długo problemy, że załatwić sprawę "zabytkowości" terenu i przez to obiekt jest nie uporzadkowany/nie odremontowany... w chwili obecnej buduje nowe boksy i może jak to wszystko zostanie uporzadkowane to bedzie przyjemne miejsce. Ale mi sie wydaje, że upłyną jeszcze lata...
Hendi   Kara księżniczka
15 maja 2013 22:31
Mój koń urodził się i wychował w Konarach. Dobra opieka i doskonałe pastwiska to to czego trzeba źrebakom. W Konarach konie mają duzo ruchu na dużych pastwiskach w towarzystwie innych maluchów. Konie na pastwiska są prowadzane na uwiązach. Właściciel zawsze informuje o stanie konia, można śledzić wyżrebienie na kamerze internetowej i jest opcja imprintingu malucha.
[quote author=ibmoz link=topic=170.msg1776065#msg1776065 date=1368607067]
Dla źreboli coś poza Michalskimi, Parkitnymi i Pankowem przychodzi Wam do głowy?

mój źrebol wylądował właśnie u Parkitnych - trochę daleko od Wrocka, ale myślę, że warto... możesz jeszcze sprawdzić Strzegom Zółkiewka i u Zalewskiego w Konarach, ale w tych dwoch ostatnich miejscach mi sie nie podobało, jakkolwiek żrebną kobyłę pewnie


ja bym u Parkitnego nawet minuty nie trzymał konia  to co tam ma do zaoferowania to jest żenada kazdy kto zna temat Parkitnego to wie o co kaman
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się