M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja bym zostawiła kwadracik nad kiblem i zrobiła kolorowy prysznic. I nic więcej, za dużo tego az w oczy razi🙂😉


O tu jest pierwowzór, czyli Gwashowa kuchnia.
(się nie obrazi mam nadzieję, bo już tu wstawiała)

No właśnie jakoś tak pewnie będzie...
Dosia komu się nasze dzieło nie podobało? 😉 skoro łazienka do de to co powiedział o kuchni? ;p

Z tym zgrywaniem plytek kwestia gustu, 15 lat temu było grzechem nie mieć karo na podłodze 😉 najważniejsze aby podobało się osobie która to ordynuje i tyle
pokemon, zrobiłabym cały prysznic (albo po dwa pasy w samym rogu) takim rytmem/pasem jak po prawej na drugim zdjęciu< bez zielonego, i okienko też w tych kolorach. Tylko konsekwentnie tak poukładane, żeby dwa takie same nie wypadły koło siebie.
pokemon, ja jeśli ma być drewno jeszcze to max co bym zrobiła to wyłożyła na kolorowo tę półeczkę nad kiblem. wygląda fajnie, jak obraz. Reszta - masakra z tym naćkaniem kolorami 😉
A jeszcze jedno - robić tymi płytkami pod sufit?
Ja bym zrobiła do wysokości drzwi.
escada był u nas gość, od wymiany liczników wody - bajerant😉 W kuchni nie był🙂

Ja tez bym kładła płytki do wysokości drzwi. A te kolorowe maluchy bardzo są, hmm wyraziste - nie szalałabym z nimi za bardzo🙂

pokemon ja bym zrobiła półę nad muszlą- tak jak jest na projekcie, zmieniła lustro na wklejane i pojechała kolorkami w koło i wzdłuż panela z prysznicem w kabinie i finito 🙂 jechałabym z płytkami do wysokości drzwi/lustra
, choć teraz chyba trend im mniej tym lepiej i robi się tylko w strefie mokrej do min.wysokości
kujka   new better life mode: on
20 października 2014 11:58
nika77, ja tak wlasnie mam. Na scianach, gdzie nie ma rur ani dostepu do wody nie mam wcale plytek 🙂
I chyba bardziej mi sie to podoba niz lazienka cala w plytkach. No, ale jak bym miala dzieci to nie wiem, czy bym sie zdecydowala 😉
O moja ulubiona majolika 🙂

Ja te płytki kocham, są świetne w użytkowaniu bo szkliwienie daje fajny efekt + nie widać na nich brudu, osadów, zacieków 😉

Pokemon ja bym chyba też tak zrobiła jak pisze Nika77 - wokół lustra da fajny efekt i wzdłuż panela prysznicowego plus to nad kibelkiem. Zrezygnowała bym z wzorów "poszarpanych", raczej równe paski. I koniecznie wywaliła te duże jasnozielone.
To są te same płytki co u mnie (majolika Tubądzin)? Nie kojarzę tego jasnozielonego, za to ten jasnoniebiesko-morski kolorek jest piękny 🙂
A nie inne płytki! A mogłam się gupia zapytać Ciebie przecież.  😵

Wszystkie Wasze  😁 uwagi poszły do pana.
Przedstawię Wam ich wykonanie.
I trzymajcie kciuki, jutro projektujemy kuchnię (ale z kim innym  😁 ), będzie w stylu wiejsko-prowansalsko-toskańskim  😁
zakochalam sie w kafelkach do kuchni/jadalni/salonu polaczonego ze soba, ale ... wszyscy mi odradzaja, bo bedzie zimno w domu.. ogrzewanie podlogowe nie wchodzi w gre... 🙁
co myslicie?
te pierwsze  siwe, to wlasnie porcelana.
dwa nastepne to panele zwykle, ale mysle, ze tez opcja sa wlasnie panele (wtedy kuchnia zostanie nieruszona)

kamkaz, ja bym nie zrobiła w pokoju kafli. Ale gres np. jest sam w sobie dość ciepły. Tzn. nie tyle ciepły, co zwyczajnie nie jest zimny.
Mojej koleżanki ojciec zrobił u nich w salonie (takim ze 40 metrów) "parkiet" z pociętych kafli, wyglądających właśnie jak dębowa deska. Ułożyli im to w jodełkę i ja kupę czasu byłam przekonana, że to parkiet. Wszyscy w sumie myślą, że to drewno 😁 W ramach udowodnienia nie przykleili jednej "deseczki", która odkleiła się z cokoliku za komodą. Ogrzewania podłogowego tam nie mają.
czesc wszystkim

czy ktos z was sie orientuje w cenach cyklinowania parkietu w warszawie: dostalam oferte na 50m2 z lakierem juz - nie mam pojecia czy to duzo czy malo.
a moze tez mozecie polecic konkretny lakier do parkietu?

pytanie do wynajmujacych mieszkania: jak sprawdzacie czy przyszly lokator jest wyplacalny? wiadomo, ze roznie bywa.. czy dziwnym byloby poproszenie o pokazanie umowy o prace? tu gdzie mieszkam, czyli w Belgii, przed podpisaniem umowy o wynajem trzeba pokazac odcinki od pensji.. i w ogole to prawie sie uczestniczy w konkursie "pieknosci" jesli chce sie wynajac fajne mieszkanie.

pieknie dziekuje za porady
ekwan, ja dostałam propozycję 80 zł za metr (i lakier w moim zakresie) od faceta, który robił nam schody. I wiem, że jemu bym tyle zapłaciła.
Nie nawidzę remontów!!!  😵 😵 😵
ekwan, ja dostałam propozycję 80 zł za metr (i lakier w moim zakresie) od faceta, który robił nam schody. I wiem, że jemu bym tyle zapłaciła.


dzieki  :kwiatek: czyli 50 to moze byc taniocha czyli jakosc kiepska. ktos jeszcze moze sie podzielic informacja?
Wahałam się czy wstawić tutaj te zdjęcia, ale potem wróciłam do zdjęć "przed" i stwierdziłam, że chyba warto 🙂 Mieszkanie studenckie, wynajęte ze względu na cenę i lokalizację  😎 nie chciałyśmy inwestować w nie zbyt wiele, wszystko to efekt naszej własnej pracy  😁

przed:

po:


przed:

po:


przed:

po: (tu docelowo będzie jeszcze jasny dywan, a! i przepraszam za bałagan😉)


Mia - super przemiana! Dobra robota! Ale stan kuchni i łazienki sprzed metamorfozy to niekiepski hardkor
Hiacynta, Dzieki! Haha, moja mama, która przyjechała mnie odwiedzić tydzień temu zapytała mnie czy nie byłam przerażona tym mieszkaniem jak je pierwszy raz zobaczyłam. A ja w nie po prostu uwierzyłam 😁 Widziałam wtedy jak będzie wyglądać, a nie to jak wygląda teraz (czyt. tragicznie).
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2014 17:32
a mi sie lazienka pokemona podoba...oprocz tych mebelkow, bo one do niej moim zdaniem w ogole nie pasuja. Ta lazienka moze i jest przeladowana tymi kolorowymi kafelkami, ale wg mnie tak pozytywnie  🙂
boze, powinien byc zakaz wynajmowania takich mieszkan jak pokazala Mia! Koszmar! A przynajmniej cena powinna byc przynajmniej polowe nizsza...  🙄
emptyline   Big Milk Straciatella
22 października 2014 19:49
nerechta, w Wawie co drugie tak wygląda (często gorzej) i kosztuje 1200zł będąc kawalerką z metrażem 23m2. :/
nerechta, zgadzam się, ale my wynajmu nie żałujemy. Trzeba było wpakować trochę własnej pracy, ale jak już pisałam: cena i lokalizacja. Długo szukałyśmy mieszkania w centrum, z nieprzechodnimi pokojami, bez ogrzewania gazowego i ceny z kosmosu, musiałyśmy pójść na pewne kompromisy. Kto szukał studenckiego mieszkania do wynajęcia ten na pewno wie o czym mówię. Ja wolałam zejść trochę z własnych wymagań i przeznaczyć resztę na inne wydatki. To mieszkanie ma ok 65m, ogrzewanie wliczone w czynsz, mamy 10 min do centrum (piechotą), każda ma własny pokój, okna od podwórka z miejscem do zaparkowania. Może trochę inne priorytety.
Albo może tylko ja byłam na tyle szalona, żeby coś w tym mieszkaniu jednak dostrzec 😁.
dla mnie to jest zwykle żerowanie na studentach - bo wiadomo, ze gdzies trzeba mieszkac, wiec pojdzie wszystko. Cen wynajmu nie komentuje, bo dla mnie to po prostu zenujace. Wstydzilabym sie cos takiego komus proponowac, zwlaszcza ze wcale nie trzeba ogromnego wkladu, zeby doprowadzic mieszkanie do ladu. No i ladniejsze mieszkanie latwiej i drozej mozna wynajac... Ale wlasnie, przez to, ze wynajmuje sie wszystko, to ceny mieszkan o normalnych standardach zamiast byc przystepne, to sa drogie, bo takie komunistyczne badziewia kosztuja chore pieniadze... Ale ze popyt jest, to nikt o przyzwoity standard nie dba... Takie bledne kolo niestety.

Sie rozpisalam 😀 Milkne juz 😀

Mia Twoj pokoj jest super. Wiadomo, ze sa priorytety, wazniejsze wydatki. Mi tylko chodzi o to, ze ceny najmu sa przynajmniej niewspolmierne do ich standardu...
Nerechta, bys widziala dom moich rodzicow 🙂 koszmarek, ale, ze mieszkaja daleko poza granica, a dom czekal na sprzedaz, wiec z remontami ciezko, to wynajmowali za bezcen, byle ktos ogrzal i dopilnowal.
Ale koszmarek byl 🙂
nerechta, ohh ale to jest oczywiste, każdy kto kiedykolwiek szukał mieszkania wie jak ten rynek wygląda. Co do tego mieszkania to właściciel ma dwie kamienice i wiem, że mieszkania są w różnym standardzie. Gdyby to wyglądało tak jak powinno, to w tej lokalizacji na pewno nie byłoby nas na nie stać i tyle. Ale nie mam wcale zamiaru go tłumaczyć, bo sama też bym się wstydziła coś takiego wynająć 😉
Mia, o wiele lepiej to teraz wyglada! Uwielbiam jasne meble.

Korzystając z okazji podzielę się z Wami moją radością, bo mogę już oficjalnie dopisać się do wątku - podpisałam umowę, za 2 miesiące odbieram klucze 💃
fin, chwaliłaś się już nabytkiem? Pokaż to cudo! Gratuluję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się