kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

kozdanda, znalazłam tylko taki http://konik.com.pl/fairplaypokrowiecnasiodlo?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info ale nie wiem czy dałoby się przełożyć w nim strzemiona - bo nie widzę czy popręg wyciąga się przez dziurę czy przerzuca od spodu 🤔 Ten z Kraemera fajny 🙂
Ja prosta baba jestem, ale czy nie można sobie kupić zwykłego pokrowca np. z polaru czy czegoś pochodnego (coby mniej szkoda było) i po prostu wyciąć w nim te dwie dziury na strzemiona? Nawet podszyć jakąś lamówką można, żeby wyglądało sensownie i po problemie.
budyń tez jest taka opcja i jesli nie znajde to tak zrobię 🙂
Powie mi ktoś jak sie montuje takie puśliska??? http://www.yard-equites.pl/pusliska/1044-pusliska-skokowe-kentaur-.html

Z tego co patrze na ich wygląd no to jest taka mała szlufka na zamek ??? Za to sprzączka do czego?? Nie rozumiem tych puślisk jak mam je niby zamontować przy siodle. Ktoś coś podpowie?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem - po raz kolejny
kozdanda, tą materiałową szlufkę wsadzasz normalnie w zamek, a drugą sprzączkę przypinasz do wolnej przystuły pod tybinkę 🙂
Puma Rozumiem, ale jakbym chciała je jakoś skrócić to będzie mi się chyba tybinka podnosić?

Ma ktoś takie puśliska i pokaże mi fotki jak to wygląda??
kozdanda, a chcesz zrobić krótsze puśliska niż długość tybinki?

Takie puśliska są zabronione na zawodach (jakby co).
_Gaga  pomieszałam się i inaczej widziałam te pusliska, inaczej sobie je wyobrazałam ale teraz już zrozumiałam 😀
[quote author=_Gaga link=topic=1412.msg2433539#msg2433539 date=1444734155]
Takie puśliska są zabronione na zawodach (jakby co).
[/quote]

oo a czemu? (czysta ciekawość)
Ponieważ przechodzą pod tybinką i są tybinką blokowane. Puśliska muszą wisieć luźno z zamków.
kozdanda może myślałaś o takich jak ja mam z Equipa.


Pod skórzaną osłonką są normalne sprzączki, a na górze nylonowy pasek. Sprzączkę przekłada się przez strzemię i zapina o dziurkę, a nylon zahacza o zapięcie w siodle  😉 To są też ujeżdżeniowe puśliska http://x-horse.com/equipe__pusliska_dresazowe-5335i, tylko zamiast bolca jest normalna sprzączka.
Dlaczego ten koń tak "prosto" idzie przodami? 👀 To jakiś magiczny rodzaj ruchu czy coś? 😁

Jak kompletnemu laikowi, krótko wyjaśnić różnicę między jazdą klasyczną a westernową? Sama na koniu westernowym siedziałam RAZ, dawno, dawno temu przez jakieś 3 minuty i moja jedyna "wiedza" na ten temat polega na tym, że się jeździ na luźnych wodzach i koń zwalnia jak się mówi hoł... 🤣 (dobra, przesadzam, ale nie wiem praktycznie nic sensownego).
chess może na zasadzie filmów. Westerny każdy kojarzy a i zawody nasze klasyczne tez, możesz swoje zdjęcia pokazac i porównać do filmów.
Proba tłumaczenia roznic w siodle, w sposobie kierowania, w elementach - próbować można, ale jesli bardzo laicki laik to będzie to za nudne dla niego. Jak dopyta to tak a najprościej właśnie stare westerny.
chess to przecież widać na pierwszy rzut oka. Najlepiej jak ww wymienione oglądać filmik np z ujeżdżenia A kolejno z jakiegoś przejazdu West. Jeździec w klasyki trzyma 'pion' jest ładny zgrabny i powabny  😀 natomiast jeździec West jest w tzw fotelowym dosiadzie, łydki zazwyczaj są bardziej wysunięte do przodu, odchylony do tylu, krótkie wodze czy długie to nie jest dobre porównanie. W westernów nie wymaga się zebrania, podstawienią jak w klasyku... jeśli się mylę proszę o poprawę Ale najlepiej właśnie porównać dwa przejazdy klasyka i westu i same wnioski się nasuna 🙂
kozdanda
bzdury piszesz
w west są różne konkurencje i siedzie się różnie tak jak dosiad ujeżdżeniwy różni się od skokowego
Proponuję popatrzeć na filmy z western pleasure albo western hosemanship, gratuluję szukania tam fotelowego dosiadu.
Chess jak chcesz sie dowiedzieć to chodź do kącika west tu nie będe pisać

PS
masz fotelowy dosiad mojego dzieck 😵
w trailu
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/380121_201272263283988_1964309101_n.jpg?oh=fd201eb2934900d926b38b03f21d0ebe&oe=5694ED96
i w WP
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/310411_180509152026966_286255612_n.jpg?oh=c923b6505dc283de1a5307213247bc03&oe=569ACBBC
magda racja racja, pisząc fotelowy miałam na myśli Stary westernowy dlugotrwaly galop. Mój błąd 😉 są różne konkurencje w westcie i barrell i inne, to tak tylko do zobrazowania.
Zdjęcia które pokazalas  sa w stepie o ile się znów nie mylę A to wiadomo coś innego co miałam na myśli 🙂
Nie wypowiadam się więcej w takim razie :x
hmmmm
pierwsze zdjęcie jest w kłusie co widać dość dokładnie, drugie zresztą też. Nie chce mi się szukać więcej zdjęć
otwórz sobie jakikolwie film z WP albo WH z Europy alb z USA wszystko jedno i tam popatrz na dosiad. Albo z Westren Riding
Chess, a masz to przekazać jedynie za pomocą słów, czy możesz pokazać? 😉 na yt są fajne filmiki typu "dressage vs west" albo "dressage meets western" 🙂
Racja racja! Przyznaje rację, jakoś nie myślę dzisiaj.... mysle jedno pisze drugie. Nie powinnam się wypowiadać.  Ale jeśli to Twój synuś to wielkie gratki! 🙂

Boshhh... to córka!!! Przepraszam najmocniej!!!
proszę oto przykładowy filmik z WH
Do modow. Niechcący Dubel 🙁
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
13 października 2015 22:51
chess, jako osoba przesiadająca się z klasyki na west (ale teraz np. ucząca się półsiadu - ostatnio w skokówce 😉 ) postaram się " w skrócie" na tyle, na ile wiem/widzę/doświadczyłam.
Sygnały są podobne - te podstawowe to w sumie to samo. Dosiad ma też tą samą bazę - ale specyfika konkurencji robi swoje (własnie jak w klasycznym ujeżdżeniowym, a skokowym dosiadzie). To co się najbardziej rzuca w oczy to inna rama konia klasycznego w ujeżdżeniu, a westernowego w np. Western Pleasure, WH itd. Koń w weście jest zebrany i podstawiony, ale ma inną ramę po prostu (o ile nie mieszam pojęcia :icon_redface🙂. Druga sprawa rzucająca się w oczy to wodze - dobrze wyszkolony koń westowy jest nauczony działania dosiadem (zresztą tak samo konie klasyczne) + neck reining (wodze dotykają szyi konia i to dotknięcie jest sygnałem samym w sobie). Trzeba pamiętać, że wodze westowe są długie i cięższe od klasycznych - każda zmiana położenia ręki jest przekazywana dzięki temu do wędzidła/czanki + neck reining.
Mam nadzieję, że nie namieszałam za mocno 😡
Dlaczego ten koń tak "prosto" idzie przodami? 👀 To jakiś magiczny rodzaj ruchu czy coś? 😁




w kłusie czy w galopie? ten "magiczny" kłus to po prostu kłus pośredni 😉
Viridila, to w siodle westowym da sie działać dosiadem? 😲 w sensie inaczej niż odchyleniem ciała? Westowo miałam okazje jeździc raz czy dwa, osoba ktora mnie wsadziła twierdziła, ze sie nie da a ja siedzac kilometr nad koniem wrazenie mialam podobne 🤔 
Orzeszkowa, oczywiście że w weście da się działać dosiadem...
Kaprioleczka, Dramucie raczej chodzi o to, że koń nie zgina nóg do końca, nie idzie elastycznie, tylko tak sztywno wyrzuca nogi do przodu w każdym chodzie. W stępie to prawie stęp hiszpański się robi :P
[quote author=budyń link=topic=1412.msg2433922#msg2433922 date=1444806225]
Kaprioleczka, Dramucie raczej chodzi o to, że koń nie zgina nóg do końca, nie idzie elastycznie, tylko tak sztywno wyrzuca nogi do przodu w każdym chodzie. W stępie to prawie stęp hiszpański się robi :P
[/quote]

Właśnie o to mi chodzi 😉. Nie wiedziałam zupełnie jak to odbierać: jako sztywność czy jakiś etap przejściowy u konia z dobrym ruchem...?
.
Mam niecałe 160cm wzrostu , jaką długość puślisk powinnam wybrać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się