Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

Ja też tu nie widzą nic bulwersującego. Gdyby to było dla konia jakieś szczególnie nieprzyjemne, to by to "powiedział".
A jest zrelaksowany i ufny, więc myślę że dobrze traktowany na co dzień.
No, a że z "naturalem" to nie ma nic wspólnego, to inna sprawa.
[quote author=Bajka111 link=topic=11961.msg2430717#msg2430717 date=1444157755]
Ja stosuję klikera i myślę że jest to najlepsza forma porozumienia się z koniem. Jesteśmy partnerami, dyskutujemy i proponujemy sobie różne rzeczy. Owszem, stosowałam kiedyś PNH ale nie podoba mi się to. Wole żeby mój koń robił coś dla przysmaka niż ze strachu przed carrotem lub użyciem czwartej fazy


A co robisz w takiej sytuacji, skoro nie stosujesz presji: jedziesz sobie w teren, ale koń nagle stwierdza, że woli sobie stanąć i jeść trawę z Tobą na grzbiecie. Jak mu powiesz klikerem, że ma stamtąd odejść, bo chciałaś się przejechać? Czy po prostu stoisz tam 3 dni aż zje całą trawę na której się zatrzymał? Pytam nie złośliwie, po prostu ten brak presji mnie w szkoleniu klikerowym intryguje 🙂
[/quote]

Bajka111 Odpisz proszę, wszyscy czekamy 🙂
Sivens, ona się od 2 tygodni nie loguje na re-volcie... zatem się niestety nie dowiemy 🙁
Trzeba w tym wypadku w zależności od upodobań jeźdźca mieć termos z kawą lub piersiówkę { dużą } i kanapki , oraz ciepłe skarpety . W skrajnych przypadkach sprzęt biwakowy , apteczkę  i żelazne porcje żywnościowe . Czas , czas tylko ile ❓
[quote author=_Gaga link=topic=11961.msg2438675#msg2438675 date=1445596537]
Sivens, ona się od 2 tygodni nie loguje na re-volcie... zatem się niestety nie dowiemy 🙁
[/quote]

Próbowała wdrożyć w życie swoje genialne pomysły i oto proszę... :nunchaku:
Nie wiadomo czy w ogóle żyje 😉
Od razu takie czarne scenariusze . WIEDZMY  😀iabeł: . Na pewno gdzieś w lesie z koniem negocjuje i jak dojdą do porozumienia ,to się zdziwicie  😅
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
23 października 2015 13:15
Jak dojdą do porozumienia to... Odpisze  😎
Jesień w tym roku ciepła
[quote author=_Gaga link=topic=11961.msg2438675#msg2438675 date=1445596537]
Sivens, ona się od 2 tygodni nie loguje na re-volcie... zatem się niestety nie dowiemy 🙁
[/quote]

Jestem rozczarowana  😕
zapuścili korzenie 😎
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 października 2015 21:09
A może koń rzucił wszystko i oboje wyjechali w Bieszczady? 😀
Alicja moge sie tylko domyslac, co wstawilas, bo za pozno tu dotarlam, ale to niesamowicie swinskie z twojej strony obgadywac tak dupe znajomym. W sumie mozna sie bylo tego po tobie spodziewac.
ps. zapewniam, ze kon ani czlowiek nie ucierpial
Chryzantema   Sięgamy dna, po to by się od niego odbić.
24 października 2015 20:43
Może dyskutuje z koniem, czy może do komputera podjeść?  🏇  🤔
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 listopada 2015 20:09
Bo jak koń nie lubi lonżownika to musi chodzić w teren:

https://www.facebook.com/groups/204196509771060/permalink/425302757660433/


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 listopada 2015 22:05
ciekawa dyskusja się pod tym postem wywiązała
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 listopada 2015 22:12
Uwielbiam jak naturalsi publicznie piorą swoje brudy <3
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 listopada 2015 22:22
Ten cały Joe Turner to raczej nie jest żadnym parelitykiem ani innym naturystą - jakiś tam kolo z USA co pewnie jakoś tam sobie radzi z końmi i ma zapewne do tego gładką gadkę o pięknym amerykańskim akcencie plus jest niezły wizualnie - i już mamy przepis na sukces
ciekawa dyskusja się pod tym postem wywiązała

też na to zwróciłam uwagę i na regularność pracy z koniem
Bo magiczne 'pstryk' raz na pół roku działa cuda  😂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 listopada 2015 10:56
taka obłuda, taką aferę kiedyś Joe zrobił o kasowaniu postów przez Makaca, a teraz sam to robi, heh

Wszyscy są siebie warci.....
Jeździł ktoś może na tym ogłowiu  http://horse.shop.pl/produkt/oglowie-bezwedzidlowe-star-bitless
I może mi powiedzieć coś na jego temat? Czy polecacie?
A.kajca   Immortality, victory and fame
20 listopada 2015 19:57
Bo jak koń nie lubi lonżownika to musi chodzić w teren:

https://www.facebook.com/groups/204196509771060/permalink/425302757660433/


A cóż to znowu za "Rocky mountain horsemanship"? ...
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
20 listopada 2015 21:12
Jeździł ktoś może na tym ogłowiu  http://horse.shop.pl/produkt/oglowie-bezwedzidlowe-star-bitless
I może mi powiedzieć coś na jego temat? Czy polecacie?


Lepiej zapytaj w tym wątku - Ogłowia bezwędzidłowe - rodzaje, działanie, zastosowanie  🙂
A.kajca   Immortality, victory and fame
21 listopada 2015 11:01
KLIK
Czymajcie mnie ludzie, bo nie wyczymie... 8 polubień, udostępnienie i po roku czasu dalej nikt na logikę nie doszedł do tego, że tak zapięty łańcuszek powoduje uniemożliwienie zadziałania dźwignią- suma summarum łagodzi działanie kiełzna... brak słów... lol... padłam i leżę...
Bo łańcuszek, munsztuk, złe i fuj! To jest pisane jak przez nastoletnią kuniarke i wiedza pewnie też jest na takim poziomie, czyli dużo "żelaza"=zuo. Nie ważne jak działa.
A.kajca   Immortality, victory and fame
21 listopada 2015 12:03
Właśnie jakby był płacz bo munsztuk, to jeszcze by mnie to nie dziwiło bo u naturystów to normalne. Ale płacz jest o tak zapięty łańcuszek, czyli o (najpewniej celowe) złagodzenie działania kiełzna przez demonizowaną zawodniczkę. W opisie wyraźnie podkreślono, że właśnie to jest potępiane... 
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2015 12:49
ooooook, a tak po ludzku dla kogoś, kto w życiu w ręce munsztuka nie miał? (no dobra, może macałam wiszący w siodlarni  :icon_redface🙂
A.kajca   Immortality, victory and fame
21 listopada 2015 13:16
Pierwsze dwa zdjęcia z podlinkowanej galerii ilustrują działanie munsztuka z poprawnie podpiętym łańcuszkiem i munsztuka "przepadającego" (przepada, na logikę, działanie dźwigni czyli cała idea munsztuka) 😉
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
24 listopada 2015 10:52
smartini jak odepniesz łańcuszek od czanki westowej to zabierasz dźwignię, munsztuk działa tak samo jak westowa czanka- zabierzesz łańcuszek lub go wydłużysz - zabierasz dźwignię, czyli łagodzisz kiełzno 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się