M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Hej, hej, hej dziewczyny 😀

Zapisuję się do wątku, bo właśnie jestem na etapie urządzania. I mam takie pytanko - naklejałyście te ostatnio modne naklejki na ściane? Same czy jakiś tapeciarz to robił?


mam 2 duuuże jelenie z pixersa, bez problemu można w 2 dowolne osoby nakleić 😉
Dzionka, aaa...już sobie przypominam. Yyyy... to faktycznie - ładnie zasłonięta ruina. Aż strach.

falabana, czadersko zrobiliście podłogę w łazience i wannę! 😍
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 października 2015 07:03
martva, gratulacje!!


Dziękuję  :kwiatek: Wczoraj zawiozłam tam część rzeczy, jakieś naczynia, szklanki etc. Najgorzej, że rodzice okrutnie przeżywają (najbardziej tata), ale... taka kolej rzeczy. Ehh... mi też przez to nieco ciężko 🙁

Co do Twojej kamienicy, wygląda pięknie! Ale... kurcze, jeżeli tam "przypudrowane" są takie kwiatki to... faktycznie lepiej, że się nie zdecydowaliście. Nie ma co ryzykować w takich sprawach 😉
Kocham kamienice - ale ta właśnie do mnie nie mówi. Bo Praga dla mnei to jednak specyficzny klimat i raczej nie przypomina tego, co jest na dzionkowych zdjęciach.
Dziona, Wasze M będzie milion razy lepsze 😎
adriena No wlasnie o koze mi chodzilo- skrot myslowy mi wpadl. Nad tym skladowaniem drewna i dostarczaniem odpowiedniego dumamy najbardziej. Zorganizowalismy juz sobie fachowca, ktory z nami pojezdzi po sklepach i doradzi. Moze niedlugo bede miala wreszcie cieplo w domu  🙄

my mamy taką
a drewno można składować nawet w salonie, tworząc np. jakąś aranżację na ścianie.
adriena Fajna! Tja, skladowac to sobie tak mozna nie posiadajac 8-miesiecznej panny, ktora w niedlugiej perspektywie wyruszy na totalna demolke w domu. Balabym sie, a ewentualne ogrodzenie takiej konstrukcji psuloby efekt. Pomyslimy jeszcze!
Dzionka, mieszkanie 50 m2  dwa pokoje z możliwością zrobienia trzech.
Trzecie piętro z czterech ( nie ma tam innych wyższych bloków )
Białobrzegi Radomskie, całe 80 km od Warszawy.
Jak już dostaniemy klucze będę zasypywać fotami ( jak na razie mieszkanie jest umeblowane na wczesnego Gierka ).
Czyli gumoleum na podłogach, pełno boazerii i np. stara zabytkowa frania w łazience.


martva, oj wiem o czym mówisz... Pamiętam jak ostatecznie wyprowadziłam się od rodziców i jadąc od nich moim małym samochodzikiem wypchanym po sufit moimi rzeczami ryczałam jak bóbr całą drogę do nowego mieszkania. Poważny krok w życiu w końcu. Zaspy nas fotami 🙂

amnestria, obyś miała rację 😉 A jak u was urządzanie? Długo już mieszkacie, zmienialiście tam coś w ogóle?

aszhar, super, gratki 🙂 Zasypuj zasypuj!

My powoli zaczynamy planować wystrój. Wymyśliłam dwie ceglane ściany w salonie so far i tyle 😉 No ale mamy czas na szczęście.
Martva - gratulaaacjeeeeee  :kwiatek: gdzie bedziesz mieszkac?🙂😉) nie przejmuj sie, rodzice zwykle ciezko znosza wyprowadzki, ale ostatecznie wszystkim wychodzi to na zdrowie🙂😉)))
Dzionka i tak większość wystroju i jego szczegółów wychodzi w praniu 😉 U nas był prawie brak koncepcji na ściany, a teraz w sypialni ombre, korytarz w paski, cegła oczywiście też 😉 ważne  żeby zaplanować wcześniej układ umeblowania i podłóg, ogólna kolorystykę podstawową i tyle 🙂

Falbana kafle w plaster miodu świetne!

U nas teraz na tapecie będzie zabudowa wnęki, łóżko z palet ( ale nie będzie palet na widoku bo będą odbudowane)  plus naroznik na ogródku 🙂 tylko czasu ciągle brak...
adriena Fajna! Tja, skladowac to sobie tak mozna nie posiadajac 8-miesiecznej panny, ktora w niedlugiej perspektywie wyruszy na totalna demolke w domu. Balabym sie, a ewentualne ogrodzenie takiej konstrukcji psuloby efekt. Pomyslimy jeszcze!
no to fakt, aczkolwiek drewno jest czyste więc dramatu nie byłoby 🙂 my składujemy albo w piwnicy albo na balkonie, ale to domek.
escada, dworcikowa - Dzięki. Zauważyłam dwie zupełnie odmienne reakcje ludzi co do łazienki. Albo jak wy, albo łapią się za głowę nie rozumiejąc co autor miał na myśli 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2015 09:42
falabana, wow, ale pchnęliście roboty do przodu! Choć podejrzewam, że to dopiero wierzchołek góry lodowej... Ładnie, bardzo ładnie!
Dzionka, ano trochę już mieszkamy. Rozbijamy się trochę o kasę, bo zamiast urządzać robimy sobie wycieczki albo kupujemy specjalistyczny sprzęt 😁
Nasze mieszkanko samo w sobie jest nieźle zrobione, bo poprzedni właściciele zatrudnili archytekta wnętrz i dizajnera, więc wzięliśmy to jak jest 🤣

Kuchnia i łazienka jest zrobiona (i była). Kuchnię trochę podrasowaliśmy, ja dołożyłam dodatków. Będzie jeszcze jedna szafka, jakaś półeczka i finito.
Duży pokój stoi odłogiem, ale jest plan zagospodarowania - teraz trzeba kasy. Ale najpierw sypialnia. Póki co w planach łóżko. Bardzo chcieliśmy metalowe, nawet znalazłam sensowną firmę, ale kolega odradza, bo jego zdaniem będzie "jeździć" - łózko waży 60kg..? sama nie wiem. Na pewno w weekend jedziemy do sklepów trochę "popróbować" 🤣
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 października 2015 19:16
Dziewczyny, które szukały mieszkań na rynku wtórnym- gdzie szukałyście? na jakich portalach? Moje ogłoszenie wisi na olx, domy.pl, otodom, szybko.pl i gumtree. Gdzie jeszcze warto opublikowac?
szafirowa, ja szukałam jeszcze na adresowo.pl bo tam nie ma pośredników. I jeszcze na krn.pl.
A allegro? Ja lubię allegro 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
23 października 2015 07:04
Martva - gratulaaacjeeeeee  :kwiatek: gdzie bedziesz mieszkac?🙂😉) nie przejmuj sie, rodzice zwykle ciezko znosza wyprowadzki, ale ostatecznie wszystkim wychodzi to na zdrowie🙂😉)))


Dziękuję!  :kwiatek: Aktualnie przenoszę się na... Warszewo :P Sama nie mogę uwierzyć w to, jaka mi się TAM trafiła okazja 🙂 Co do rodziców to pewnie fakt i pewnie za jakiś czas przyznam Ci 100% racji. 🙂

martva, oj wiem o czym mówisz... Pamiętam jak ostatecznie wyprowadziłam się od rodziców i jadąc od nich moim małym samochodzikiem wypchanym po sufit moimi rzeczami ryczałam jak bóbr całą drogę do nowego mieszkania. Poważny krok w życiu w końcu. Zaspy nas fotami 🙂

Oj tak, najgorsze jest to przenoszenie rzeczy. Ostatnio, żeby rodzice nie czuli się tacy zupełnie odepchnięci poprosiłam ich o pomoc w zniesieniu gratów 😉 Co prawda główny ciężar przeniesienia ubrań itd. dalej spoczywa na mnie (co oczywiste), ale... sama wiesz jak jest 😉 Co do zdjęć, muszę porobić jakieś fajne - te telefonowe zupełnie nie oddają uroku mieszkania 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
23 października 2015 07:20
Muffinka, otodom automatycznie wrzuca na allegro w ramach pakietu.

Dzionka, dzieki! W ogole bym nie pomyslala o tych portalach
pytanie do posiadaczy zlewu z IKEI DOMSJÖ
o tego dwukomorowego
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90222539/
potrzebuje dokladnych wymiarow tego zlewu. stolarz robiący kuchnię chce wiedzieć, jaką wysokośc ma ten kołnierz wystający na meble, żeby wiedzieć jaką wysokość drzwiczek robić w szafce pod zlew. Do ikei wybieramy się dopiero w przyszlym tygodniu, a goni na czas gdyż musimy zamówić drzwiczki, na które czeka się 5 tygodni. Ktoś pomoże?

EDIT: a i planujemy blat o szerokości 4 cm, czy wiecie, może czy będzie grało?

PS: jak ja nie lubię faktu, że do najbliższej ikei mamy cholernie daleko :/
maleństwo - dzięki, ale dach, instalacja CO i hydraulika, okna i drzwi nieźle nam dały popalić finansowo i teraz przestój w pracach, w sam raz na zimę. A jak u  Was z realizacją marzeń?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 października 2015 19:18
W trakcie. Mam nadzieję, że jutro będę mogła się czymś pochwalić 🙂

a drewno można składować nawet w salonie, tworząc np. jakąś aranżację na ścianie.


bardzo fajna koza 🙂
z tym składowaniem drewna w salonie to różnie bywa: dużo robactwa wychodzi z niego niestety 🙁
my składujemy drewno pod wiatą, donosimy je na taras i małe ilości wrzucamy do kominka 🙂

ps. falabana podoba mi się Twój kominek 🙂
Wykańczamy, wykańczamy nasz domek i siebie przy okazji. Zapytam - czy ktoś z Was ocieplał drewniany lub nie domek pianką poliuretanową? Jak  ona zdaje egzamin?

Kurcze, gdyby była kasa już byśmy mieszkali, a tak dzieli nas jeszcze od tej magicznej chwili pewien czas. Myślę, że to już tylko miesiące 🙂

btw werandy dzisiaj zamówione, a będzie ich ponad 40m więc będzie widać różnicę. 💘
bogdan - dzięki, ale co ja się nawalczyłam by przesunąć rurę o te 25 cm w miarę estetycznie. Też chce trochę drewna w salonie w celach ozdobnych (m.in. pod kominkiem i obok) ale to może się opróżnić z robactwa i leżeć, a donosić będę z piwnicy czy dworu. Tyle, że kozo-kominek to nie jest moje główne źródło ogrzewania więc...

ostatnie zdjęcie - sypialnia a reszta domu i projektów poczeka sobie na lepsze czasy 😉
sypialnia 🙂 mega 🙂 córcia genialna 🙂
falabana, Bardzo ładne wnętrze i mistrzyni pierwszego planu. 😀

My się POWOLI, po pół roku mieszkania urządzamy. Łazienka dalej nie skończona, można korzystać z prysznica, ale nic poza tym. Dorobiliśmy się kilku mebli, nareszcie szafy do sypialni! 😅 Już zapomniałam co to za luksus i szczęście - szafa. 😁 Walające się wszędzie ciuchy już mnie co raz mocniej osłabiały.
Trochę poprzestawiałam, zaczęłam trochę ozdabiać jakimiś detalami. Pamięta ktoś jak wstawiłam zdjęcia zalanego salonu?
Tak wygląda teraz:





Na tej ścianie po lewej prawdopodobnie już wkrótce zawiśnie jakaś końska grafika Gosi Mąkosy:



Akcenty kolorystyczne wymyśliłam sobie niebieskie i turkusowe:



Może być? Jakieś sugestie? Na razie jest nadal trochę łyso. Nie wiem czy dobrym pomysłem są nasze rodzinne zdjęcia w małych ramkach w tym rogu, który widać na pierwszym zdjęciu... Jeśli tak, to jaki kolor ramek?
ja bym dodala tkaniny, ktore dodadza ciepla i przytulnosci - jakies fajne ciezkie zaslony (nawet jakbys miala okien nimi nie zaslaniac), poduchy na kanapy, jakis bieznik na stol. I rzeczywiscie zdjecia/obrazy, ja bym dala czarne ramki 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 października 2015 12:27
Tararara!
Melduję się jako właściciel umowy na budowę domu 😀 Docelowo stanie w wakacje.
Jak wrócę do Olsztyna, wrzucę Wam plan. Koło 80m2, 4 pokoje, zadaszony taras 12m2. Schodzą ze mnie emocje, nie powiem...
maleństwo, no no gratulacje. Teraz to juz z gorki będzie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się