Wybory 2015 i to co po wyborach.

Suuuper
wywalić z kraju wszystkich zagranicznych inwestorów.
Wyprodukujemy sobie sami samochody, rafaello, komputery i ipady.
Przejmiemy fabryki, przejmiemy maszyny gnojków z zagranicy.

Mam świeżutkie i codzienne informacje dotyczące firmy Ferrero.
Putin wywłaszczył wszystko co ta firma wybudowała na terenie Rosji. Budynki, linie produkcyjne, wyposażenie 🙂
Ferrero w chwili obecnej inwestuje potężne pieniądze w Polsce. Po rosyjskim incydencie mało kto będzie chciał tam wrócić. (a firm które utopiły kasę w Rosji jest sporo).
Stanęła ogromna fabryka i magazyny koło Grójca.
Zatrudnienie znalazło tam setki osób, które normalnie siedziałoby na bezrobociu.
Powiesz, że Ferrero wyprowadza zyski do Włoch ?? Tego nie wiem... może tak ale pensje ludzi (niemałe) zostają w kraju.
Czyżbyś Titina sugerowała, że w Kaczylandzie będzie równie fajnie jak u Putlera ?
Kaczyński szybko się uczy 🙂
Zabierzemy, wywłaszczymy i ..................będzie wielkie srrrruuuuuuuuuu.
Nikt po czymś takim nawet nie pomyśli o jakiejkolwiek inwestycji u nas
Kobieto co ma konfederacja barska do tego na kogo ja dzis glosuje???

Historia jest jaka jest. Nie da jej sie zmienic.

Szemrana, dokladnie. Polska pisu to prl bis: inwestorzy zagraniczni won, nacjonalizujemy, do tego wam bedziemy mowic co jest dla was dobre a co zle, jak zyc. Narod ponad prawem tak jak w prlowskiej konstytucji. I prlowski prokurator firmuje te zmiany, bez ogrodek.

Radze tez wszystkim poczytac cv nowych sedziow...
Kobieto co ma konfederacja barska do tego na kogo ja dzis glosuje???

Historia jest jaka jest. Nie da jej sie zmienic.


A ma, bo machanizmy są podobne  🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 19:51
Obcy są obcy. A my sobie sami pod wodzą PiS poradzimy <3
I my jako koniarze, nie będziemy ani jeździć na zawody do obcych, ani im koni sprzedawać. Nie będą obcy nam się panoszyć!
titina, tylko, ze kontrakty były na zakup "płodów rolnych" - to nie inwestycje,  markety i inne takie... płacze całe grono ludzi/przedsiębiorców, którzy musieli zainestować, aby później sprzedać zgodnie z wytycznymi.
ekwan, PO dało tych 5 w jednej uchwale co sprawia, ze nie wiadomo, którzy sa którzy i których można odwołać, a których zostawić. Tak naprawdę numer PO z powołaniem 5-ciu, uniemożliwia juz rozegranie tego zgodnie z prawem bo jakikolwiek wariant nie wybrać to zawsze można stawiać zarzut, ze 5-ciu sędziów jest powołanych niezgodna z prawem ustawa. Co do tego, ze  trzeba było czekać na werdykt TK. Ja tam nie wierze, ze TK jest niezależny. Po pierwsze z tych 6-ściu wybranych za pierwszej kadencji PIS to juz został Rzeplinski (a wiadomo jak on jest nastawiony bo tego nie ukrywa), byc moze jeszcze jeden sędzia bo kadencja trwa 9 lat. Rzeplinski niby apolityczny ale startował w wyborach w 2005 z ramienia PO. No ale przede wszystkim on i jeszcze kilku innych sędziów napisali, a potem brali udział w procesie legislacyjnym ustawy o TK, co jest zakazane przez konstytucje. Jak wiec tacy ludzie moga orzekać w sprawie zgodności z konstytucja?

halo, dzięki. PIS tez będzie rozliczony za lat 4. I strach pomysleć co będzie robiła następna ekipa.
Suuuper
wywalić z kraju wszystkich zagranicznych inwestorów.
Wyprodukujemy sobie sami samochody, rafaello, komputery i ipady.
Przejmiemy fabryki, przejmiemy maszyny gnojków z zagranicy.

Mam świeżutkie i codzienne informacje dotyczące firmy Ferrero.
Putin wywłaszczył wszystko co ta firma wybudowała na terenie Rosji. Budynki, linie produkcyjne, wyposażenie 🙂
Ferrero w chwili obecnej inwestuje potężne pieniądze w Polsce. Po rosyjskim incydencie mało kto będzie chciał tam wrócić. (a firm które utopiły kasę w Rosji jest sporo).
Stanęła ogromna fabryka i magazyny koło Grójca.
Zatrudnienie znalazło tam setki osób, które normalnie siedziałoby na bezrobociu.
Powiesz, że Ferrero wyprowadza zyski do Włoch ?? Tego nie wiem... może tak ale pensje ludzi (niemałe) zostają w kraju.
Czyżbyś Titina sugerowała, że w Kaczylandzie będzie równie fajnie jak u Putlera ?
Kaczyński szybko się uczy 🙂
Zabierzemy, wywłaszczymy i ..................będzie wielkie srrrruuuuuuuuuu.
Nikt po czymś takim nawet nie pomyśli o jakiejkolwiek inwestycji u nas


Nie mówię, by wszystko wywalić i wywłaszczyć, ale nie rozumiem , dlaczego zagraniczne firmy, mają mieć łatwiej jak polscy inwestorzy i biznesmeni ?
Bobek, okej. Uniemozliwia wiec dlaczego nie poczekac na wyrok TK??? Dlaczego sejm ma przejmowac role TK i stwierdzac co jest zgodne a co nie jest zgodne z konstytucja? W takim razie nie potrzeba w ogole TK bo sejm zawsze bedzie miec racje! Jak w PRL!

Dlaczego nie wierzysz w niezaleznosc? Poza tym TK nie mowi czy ustawa jest dobra czy zla, czy donuts dla polski czy nie, on tylko stwiersza o zgodnosci z konstytucja - tylko tyle i az tyle.

O rzeplinskim - gdzie ta informacja ze startowal z po?

Napisali co? Nie rozumiem tego zdania.
To ciekawe ! Przed wyborami , w tym temacie byłem sam jeden przeciwko zgrai PIS -iorów , teraz więcej jest przeciwników PIS niż zwolenników. O co tu chodzi ????  😎

Fakt wtedy ten temat nazywał się wtbory 2015 , teraz jest rozszerzony o i to co po wyborach  🙄 Tylko że po wyborach to jest już pozamiatane  😤
busch   Mad god's blessing.
02 grudnia 2015 20:10
W sprawie PRL-u i łamania wolności słowa tak się posłanka PiS-u wypowiedziała:


Z drugiej strony Henryk Cioch, już wybrany na sędziego TK, podobno (wg Gazety Wyborczej, więc było-nie było gadzinówki) jest mocno zamieszany w aferę SKOK-ową.

Morawski wydaje się być jakoś sensowniejszy.
Smok, nie pisalam przed wyborami bo nie chcialo mi sie denerwowac. Ale teraz tak przeginaja ze czuje obowiazek obywatelski przeciwstawic sie tej pisowskiej fali. Jakos zadna inna partia mnie nie przeraza tak jak pis i ich wizja panstwa. A nie zawdzieczam mojej pracy i sytuacji zyciowej zadnemu politykowi, zeby nie bylo ze boje sie ze mnie ta fala wymiecie z cieplej posadki.
[quote author=szemrana link=topic=97161.msg2459943#msg2459943 date=1449085383]
Suuuper
wywalić z kraju wszystkich zagranicznych inwestorów.
Wyprodukujemy sobie sami samochody, rafaello, komputery i ipady.
Przejmiemy fabryki, przejmiemy maszyny gnojków z zagranicy.

Mam świeżutkie i codzienne informacje dotyczące firmy Ferrero.
Putin wywłaszczył wszystko co ta firma wybudowała na terenie Rosji. Budynki, linie produkcyjne, wyposażenie 🙂
Ferrero w chwili obecnej inwestuje potężne pieniądze w Polsce. Po rosyjskim incydencie mało kto będzie chciał tam wrócić. (a firm które utopiły kasę w Rosji jest sporo).
Stanęła ogromna fabryka i magazyny koło Grójca.
Zatrudnienie znalazło tam setki osób, które normalnie siedziałoby na bezrobociu.
Powiesz, że Ferrero wyprowadza zyski do Włoch ?? Tego nie wiem... może tak ale pensje ludzi (niemałe) zostają w kraju.
Czyżbyś Titina sugerowała, że w Kaczylandzie będzie równie fajnie jak u Putlera ?
Kaczyński szybko się uczy 🙂
Zabierzemy, wywłaszczymy i ..................będzie wielkie srrrruuuuuuuuuu.
Nikt po czymś takim nawet nie pomyśli o jakiejkolwiek inwestycji u nas


Nie mówię, by wszystko wywalić i wywłaszczyć, ale nie rozumiem , dlaczego zagraniczne firmy, mają mieć łatwiej jak polscy inwestorzy i biznesmeni ?
[/quote]

Polscy inwestorzy i polscy biznesmeni nie mają takich środków by tworzyć firmy zatrudniające tysiące osób.
Na dodatek nawet jeśli taką kasę mają to ....wyprodukować coś to żaden problem. Problem zaczyna się gdy trzeba sprzedać.
Bo rynki zbytu buduje się latami.
Ludzie widzą tylko te zyski wyprowadzane z kraju a ja widzę miejsca pracy i pieniądze polskich pracowników, które są wydawane u nas.
Pokaż mi polskie firmy,  które stworzyły światowe hity.
Polskie firmy obecne na rynkach pięciu kontynentów.
Nie mamy nic takiego ,  bo nam ZSRR skutecznie związał ręce na wiele powojennych lat.
Więc dajmy działać zagranicznym firmom, bo tworzą tak potrzebne miejsca pracy.
Stwórzmy im warunki , bo o ile nasze położenie geograficzne było zawsze naszym przekleństwem to można je przekuć w atut.
A w międzyczasie budujmy własne firmy.
Na to, żeby się stały światowymi potentatami trzeba wielu lat.
................ Ale teraz tak przeginaja ze czuje obowiazek obywatelski przeciwstawic sie tej pisowskiej fali. ...................................


Według jakich norm jest  Twój obowiązek, PRL-owskich, czy tych z 20 lecia międzywojennego ?

Po większości wpisów widać, jak ładnie komuniści wychowali sobie, ,,swoje społeczeństwo "   🙁  Strasznie to przykre  :/

Dwa lata temu można było wyjść na ulice i krzyknąć : nie lubię Kaczyńskiego ! I... nic , parę osób popukałoby się w czoło .
Dzisiaj , patrząc na nastroje , można oberwać cegłą .

Wyciągam koszulkę "nie głosowałam na kaczkę". Niestety, na ulicy na razie nie da rady, za zimno. Byle do wiosny!

Obcy są obcy. A my sobie sami pod wodzą PiS poradzimy <3
I my jako koniarze, nie będziemy ani jeździć na zawody do obcych, ani im koni sprzedawać. Nie będą obcy nam się panoszyć!


A co z tymi, co mają araby? To dopiero wraży koń.


To ciekawe ! Przed wyborami , w tym temacie byłem sam jeden przeciwko zgrai PIS -iorów , teraz więcej jest przeciwników PIS niż zwolenników. O co tu chodzi ????  😎


No, smoku, nie rób z siebie takiego bohatera. Z tego co pamiętam, byłeś jedynym zwolennikiem PO, natomiast nie jedynym  przeciwnikiem PiSu.  Nie utożsamiaj nie-bycia wyborcą PO z byciem zwolennikiem PiSu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 grudnia 2015 20:45
trusia, do Niemiec! Niech je sobie Merkel bierze, jak taka mądra była!
No, smoku, nie rób z siebie takiego bohatera. Z tego co pamiętam, byłeś jedynym zwolennikiem PO, natomiast nie jedynym  przeciwnikiem PiSu.  Nie utożsamiaj nie-bycia wyborcą PO z byciem zwolennikiem PiSu.


Nie do końca. Na pewno byłem przeciwnikiem PIS-u , a zwolennikiem PO byłem z tego prostego powodu że nie było żadnej innej partii która mogła by się PIS-owi przeciwstawić . Zdawałem sobie sprawę że głosowanie na Nowoczesną czy w ogóle kogokolwiek rozmydli głosy i da zwycięstwo PIS-owi . I TAK TEŻ SIĘ STAŁO !!! Przeraża mnie że z racji wieku jestem w stanie przewidywać to co się stanie i tak też się stało  🙁 Nie mam się za bohatera tylko osobę trzeźwo myślącą . Z resztą , PIS tak namieszał że nawet bohaterowie się podzielili i skaczą sobie do gardeł. Problemem PO było to że odjechali od społeczeństwa, niby robili swoje i wszystko szło w dobrym kierunku ale zwykli ludzie tego nie widzieli . Normalni wyborcy patrzą na to co mają na talerzu a jak zaczyna brakować to zwalają winę na rządzących. Ich nie interesuje TK ich nie interesuje Prezydent czy nawet kto rządzi , ich interesuje kto dowali tym co mają pełny talerz. Takie mamy społeczeństwo. Sam z siebie nic nie zrobią tylko oczekują kto im więcej da, albo obieca !  🙄


Jak to nazwać ??? Chamstwo to za mało ? bydło , to znowu obraza dla bydła , nie wiem .

http://www.tvn24.pl/andrzej-jaworski-i-borys-budka-goscmi-kropki-nad-i,599598,s.html
Według jakich norm jest  Twój obowiązek, PRL-owskich, czy tych z 20 lecia międzywojennego ?

Po większości wpisów widać, jak ładnie komuniści wychowali sobie, ,,swoje społeczeństwo "   🙁  Strasznie to przykre  :/


[/quote]

Prosze zacytuj ktore to wpisy swiadcza o wychowaniu przez komunistow.
Jak narazie nadworny prawnik pisy pan piotrowicz jest wychowankiem komunistow a i nie tylko, nawet dzieki nim zrobil kariere. A teraz firmuje poczynania pisu partii antykomunistycznej - to sie nazywa hipokryzja i w wykonaniu piotrowicza i w wykonaniu kaczynskiego.

Cioch - tez byl w pzpr, byl tez senatorem z poparciem pisu. teraz wybrany na sedziego tk przez pis...
m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2015 21:33
co do komunistów... boli mnie stwierdzenie że komunisci was wychowali na swoje podobieństwo...
każdy z nas w swojej rodzinie komuniste miał czy tego chce czy nie, czasami był nim z własnej czasami z przymuszonej woli, gdy aby pracować trzeba było sie zapisać do partii, ale to nie znaczy że mentalnie ta osoba tam należała, wiekszość z nas wychowali tacy komuniści, w szkołach, w przedszkolach czy uczac zawodu, a juz o studiach nie wspomnę, tyle tylko że solidarność zrobiła swoje i można było jawnie wyrzucić ksiażeczkę partyjną... komunizm komunizmowi nie równy, tak jak i fanatyzm który teraz prezentują ludzie wierzacy ślepo w PiS i ci co się teraz łapia za głowy choc na nich głosowali, u mnie w domu nikt i wiem że reki nie przyłożyłam do tego co sie teraz dzieje, bo zagłosowałam na druga obecnie partię...
4 lata to długo, może się stac wszystko, zaczeli od invitro, dobiora sie i do wielu innych rzeczy, a jak im do głowy wpadnie nawet do gówna końskiego...
a wtedy nie bedzie odwrotu i albo sie lud podda albo wyjdzie na ulice
In vtro to pikus. Tk i dolowanie standardow panstwa demokracji, dalsze antygonizwanie spoleczenstwa, to jest problem.

Haslo pisu 'damy rade' nabiera nowego znaczenia w kontekscie tego co sie dzieje w sejmie teraz.

Aprops rzeplinskiego, to w 2005 roku kandydowal na stanowiska rzecznika praw obywatelskich a nie do sejm z list po.
a wtedy nie bedzie odwrotu i albo sie lud podda albo wyjdzie na ulice


Pokaż dyktatora który odda władzę . Na Fidela Castro głosowały tłumy. Wszyscy walczyli za Fidela , o wolność i przeciwko Ameryce. Była euforia , wiwaty , radość , wszystko było , a potem ??? Pięknie wyszli na oddaniu władzy w jedne ręce. Może i ludzie wyjdą na ulicę przeciw władzy , ale wyjście na ulicę przeciw władzy absolutnej dobrze się nie skończy. 25 lat temu dopiero odzyskaliśmy wolność i świadomie ją teraz oddajemy w ręce fanatyków.  😵


Proces legislacyjny w 1 dzień . http://www.tvn24.pl/kryzys-wokol-tk-wybor-nowych-sedziow,599496,s.html

Ciekawe , ile teraz im zajmie realizacja obietnic wyborczych  😤
Ludzie sie obudza. Polacy to inteligentny i przekorny narod wiec tak zle nie bedzie. Jesli dalismy rade pzpr i sowietom to w tym przypadku nie damy sie dlugo wodzic za nos. wybory juz 4 lata.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 grudnia 2015 21:53
Nie do końca. Na pewno byłem przeciwnikiem PIS-u , a zwolennikiem PO byłem z tego prostego powodu że nie było żadnej innej partii która mogła by się PIS-owi przeciwstawić . Zdawałem sobie sprawę że głosowanie na Nowoczesną czy w ogóle kogokolwiek rozmydli głosy i da zwycięstwo PIS-owi .

A G prawda. Wyniki wyborów są jakie są, bo jedni straszyli PiSem, a drudzy PO i wyniki mamy jakie mamy.
Jeśli ktoś się spodziewał innych wyników, to jest imbecyl, bo ja akurat politykę zlewam długim sikiem, i wole nie wnikać w to wszystko, ale że PiS wygra wiedziałam zanim tak naprawdę ruszyła kampania. Nie przewidziałam tylko, że będą mieli ponad 50% w sejmie, myślałam, że głosy bardziej się rozmyją.
Ale to tylko świadczy o tym, jak bardzo ludzie rzygali PO, a nie o tym, jak wielu PiS ma zwolenników.
Może gdyby każdy poszedł zagłosować zgodnie z własnym sumieniem, inaczej wyniki by wyglądały. Głosowałam na partię, która nawet nie weszła do sejmu i na hasło mojego brata "wiesz, ze zmarnowałaś swój głos" prawie rozleciałam się ze złości. No to k... zmarnowałam, bo głosowałam zgodnie z sumieniem (choć akurat nie z przekonaniami).
Dopóki nie mieszają w gospodarce, jak dla mnie, mogą się na tej Wiejskiej pozabijać. Głęboko w D to mam. Nie mieszam się w żadne układy, układziki i polityczny poker, to nie jestem i nie będę w strefie zainteresowania. Ja chcę spokojnie robić swoje i prowadzić interes. Jedni nie kupią, bo się przestraszą, to kupią inni, żeby sprzedać przestraszonym. Pustka zawsze się zapełni, jeśli tylko ogólnie koniunktura będzie dobra.
Trzeba będzie, to się ochrzczę, żeby spokojnie żyć, a jak i z tym nie da rady, to wyjadę jako uchodźca. O!
busch   Mad god's blessing.
02 grudnia 2015 21:58
ElMadziarra, miałam dokładnie to samo poczucie przed wyborami - że wygrana PiS-u jest jasna i chodzi tylko o to, czy będą mieli koalicjanta, czy nie.
Narazie masz to gdzies ale mnostwo ludzi to juz dotyczy np. In vitro.  Poza tym narracja zagarniania panstwa i monopolu na prawde bedzie przenikac przez wszystkie poziomy, i w koncu moze cie dotknac w najmniej oczekiwanym momencie. ten fanatyzm i brak szacunku dla czegokolwiek i kogolwiek kto jest nie z nami jest dla mnie cechami dyskwalifikujacymi jakakolwiek partie w systemie demokratycznym.

W polsce kazda partia po okresie rzadzenia byla hejtowana. Trudno zeby z PO po 8 latach bylo inaczej. Tym bardziej ze popelnili mase bledow wizerunkowych.

Na wygrana pisu bardzo zapracowala lewica ktora nie mogla na siebie znalezc pomyslu.

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
02 grudnia 2015 22:16
bush, no i chyba każdy średni ogarnięty obywatel Polski zdawał sobie z tego sprawę. Nie rozumiem rwania włosów i rozdzierania szat. PO bardzo, bardzo, przy tylu sprzyjających im czynnikach, całkowicie te wybory przerżnęła, bo olała szarych ludzi i wierzyła, że straszenie PiSem wystarczy. No k.. nie wystarczyło. Nawet gruszki na wierzbie w ostatnim zrywie nie dały rady. Bo szary obywatel rzyga PO.

A ja ostatnio doszłam do wniosku, że PO przerżnęła, bo zajechało i zdeklasowała klasę średnią.W sensie - zubożyła. Gdyby za rządów PO klasie średniej wiodło się dobrze, to ani mochery ani najubożsi czekający na 500 zeta na dziecię, ani powyciągane naprędce afery, PiSu by w tych wyborach nie uratowały.

ekwan lewica, to tak dała dupy, że aż żal, ale zapewniam Cię, że przegrana lewicy, tylko na korzyść PO poszła, nie PiS.
m.indira, w mojej rodzinie nie było żadnego komunisty, tak się głupio składa. Legitymację PZPR posiadał jeden z krewniaków. Wszyscy ponosili konsekwencje swojego wyboru, że Nie, nierzadko dotkliwe. Więc nie pisz, że "w każdej rodzinie był komunista", bo jeśli jest choćby jeden wyjątek, to już nie w każdej.

ekwan, to byłaby jakaś idea. Żeby sędziów TK wybierać większością konstytucyjną. Szkoda, że nie pomyślano o tym przy tworzeniu konstytucji.
Pisałaś, że nie rozumiesz co to znaczy "sami pisali". No sami (TK) pisali ustawę, która ma o nich stanowić.

Nie rozumiem desperacji co do in vitro. Jedynie przywrócono poprzedni okres obowiązywania programu finansowania in vitro. Radziwiłł zaznaczył, że nie ma mowy o żadnym zakazie in vitro. I tu nie rozumiem: 500 PLN na dziecko to "źle", bo "mi zabiorą", a dziesiątki tysięcy na in vitro (jedna rodzina) to "dobrze", bo...? I jakim cudem zwolennicy "byle mi nie zabierali, ja już sobie dam radę" są jednocześnie zwolennikami Finansowania in vitro?
Tylko proszę mi nie wyskakiwać, że jestem przeciwnikiem in vitro. Mam pewne wątpliwości moralne (sporo ludzi ma), ale doskonale wiem, jaką tragedią jest niepłodność gdy pragnie się dziecka.
Zadziwiła mnie logika rozumowania.

Ogólnie popłoch jest okrutny. Wolałabym, żeby tego popłochu nie było. A że jest, to sobie myślę różne rzeczy. Ale wnioskami nie będę się dzielić. Tyle tylko, że te wnioski nie są natury politycznej, tylko takiej... ogólnoludzkiej.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 grudnia 2015 06:17
A ja ostatnio doszłam do wniosku, że PO przerżnęła, bo zajechało i zdeklasowała klasę średnią.W sensie - zubożyła. Gdyby za rządów PO klasie średniej wiodło się dobrze, to ani mochery ani najubożsi czekający na 500 zeta na dziecię, ani powyciągane naprędce afery, PiSu by w tych wyborach nie uratowały.



O dokładnie. A już jak widziałam hasło Kopacz "Tak, chodzi o waszą przyszłość" to się za głowę łapałam. Nie odczuwałam żadnej poprawy za czasów PO (a już rozwaliło mnie wprowadzenie "opłaty zapasowej" do cen paliwa klik).

Prawda jest taka, że wygrana PIS mnie też nie zaskoczyła (przewaga już tak), ale bardziej bym była zaskoczona wygraną PO
Pomimo dość spontanicznej formy, ostatni wpis ElMadziara  jest naprawdę niegłupi. Wszystkim, którzy myślą samodzielnie, proponuje zastanowić się, dlaczego PO

zajechało i zdeklasowała klasę średnią



I jeszcze pozwolę sobie na uwagę, odnośnie poniższego stwierdzenia:

co do komunistów... boli mnie stwierdzenie że komunisci was wychowali na swoje podobieństwo...




Jeśli masz na myśli wypowiedź titina, to zauważ, że nie ma tam mowy o tym, że komuniści wychowali kogoś na swoje podobieństwo, lecz

wychowali sobie, ,,swoje społeczeństwo "
m.indira o wypraszam sobie, u mnie w rodzinie nie było komunistów. Mało tego, mój ojciec kilkakrotnie odmówił zapisania się do partii i ponosił tego skutki przez większość życia. Jest jednym z najbardziej zagorzałych antykomunistów, jakich znam. Wbrew lansowanemu mitowi, że "wszyscy byli w partii" - nie, bardzo wielu ludzi w całej Polsce nie było i przez cały czas trwania PRL-u byli zadeklarowanymi wrogami systemu.

Co do finansowania in vitro, to - pomijając kwestie etyczno-religijne, bo nie ten wątek - moim zdaniem powinna być jakaś hierarchia. Zdaję sobie sprawę, że patrzę na to z punktu widzenia osoby, która nigdy nie chciała mieć dzieci i zwyczajnie nie ogarniam, że można zdecydować się na wszystko, byle mieć dziecko. Ale za to widzę inne rzeczy: kolejki do specjalistów, ciężko chorych ludzi latami czekających na operację, prywatne zbiórki pieniędzy na leczenie chorób niefinansowanych przez NFZ albo z terminem leczenia przekraczającym prognozowaną długość życia chorego, chore dzieci, które powinny być leczone, a nie są, ludzi rozpaczliwie potrzebujących drogich leków niefinansowanych przez NFZ, które jako jedyne mogą im uratować życie... Mnóstwo, mnóstwo rzeczy, na które powinny iść pieniądze. Ale zamiast tego finansuje się in vitro. No serio?

A w całej awanturze o TK zastanawia mnie jedna kwestia. To znaczy nie zastanawia, bo wiem, o co chodzi, ale jest jakże znamienna. Bo jeżeli zgadzamy się, że cała sprawa budzi wątpliwości, to:
- maj: PO przepycha ustawę i wybiera sędziów, co być może jest niekonstytucyjne. W mediach cisza. Brak demonstracji pod sejmem. Opozycja mówi, że to bezprawne, ale media skutecznie wyciszają ten głos, żeby się nigdzie nie przedostał. Ogólnie nic się nie dzieje. "Oj tam oj tam".
- listopad: PiS przepycha ustawę i wybiera sędziów, co być może jest niekonstytucyjne, a być może jest jedynie cofnięciem niekonstytucyjnego postępowania PO. W mediach burza i trzęsienie ziemi. Pod sejmem demonstracje. Na sali sejmowej wrzask o końcu demokracji, totalitaryźmie, stanie wojennym. Wszystkie media puszczają ten wrzask w świat. Ogólnie cyrk. "Upadek państwa polskiego".
Sugeruję wyciągnąć wnioski.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 grudnia 2015 06:48
Murat, jeżeli dobrze kojarzę to ktoś pisał, że jeżeli wygra PIS to media będą im na ręce patrzeć, a jeżeli PO to dalej będą maskować ich działania - sprawdza się
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się