Oficerki

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
07 maja 2009 15:16
Mustang to ja omijam szerokim łukiem... Do zakupu Hippica lub APetrie przymierzam się w Pasi-Koniku
kujka   new better life mode: on
07 maja 2009 15:22
efka, ja mam petrie kupowane w Pasi-koniku. nie robilam na miare bo - o dziwo - na moja niewymiarowa lydke - udalo sie dobrac ktores z tych, ktore sa w rozmiarowkowym katalogu. nie wiem, czy rzucily Ci sie w oczy w Ryni, moim zdaniem sa bardzo ladne, wygodnie mi sie w nich jezdzi. niektorzy nie lubia petrie, bo sa twardsze od np koenigow. mi akurat takie sztywniejsze buty pasuja. w razie czego, moge zrobic zdjecia. mam model anky:
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 maja 2009 15:25
Mustang to u mnie totalna czarna lista...


asior, moje Petrie kosztowały rok temu ok. 2.800 zl, z jakości jestem zadowolona - przede wszystkim były dobrze wymierzone (jeszcze raz wielki plus dla Kariny 🙂😉 i wykonane zgodnie z pobranymi wymiarami, co do uzytkowania - pusciły w kostkach dosc szybko, ale caly but zachowuje sztywność, zamek działa doskonale. jedyne zastrzezenie moglabym miec do tego, ze po wewnętrznej stronie cholewki lekko się starły, ale wg. mnie to tylko starcie kolorku, ktore nie wplywa na uzytkowanie oficerek. co ciekawe to starcie pojawiło się bardzo szybko, ale nie powieksza się już od dawna - po prostu jest i tyle.
byc moze trzeba wziąć poprawkę na to, ze ja bardzo mało używam tych oficerek (zakladam tylko na czas jazdy, uzywałam ich w sumie zaledwie pare miesięcy, etc.), ale jestem z nich naprawdę zadowolona - pieknie wyglądają, są wygodne, no i dzięki podtrzymywaniu kostek - troche mi pomagają 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 maja 2009 15:44
Mam nadzieję, że Ponia mnie nie zabije:

Strzyga  😀 ja nie byłabym tego taka pewna  😀iabeł: Ponia to taka szatanicaaaa :P
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 maja 2009 08:22
efka, ja mam petrie kupowane w Pasi-koniku. nie robilam na miare bo - o dziwo - na moja niewymiarowa lydke - udalo sie dobrac ktores z tych, ktore sa w rozmiarowkowym katalogu. nie wiem, czy rzucily Ci sie w oczy w Ryni, moim zdaniem sa bardzo ladne, wygodnie mi sie w nich jezdzi. niektorzy nie lubia petrie, bo sa twardsze od np koenigow. mi akurat takie sztywniejsze buty pasuja. w razie czego, moge zrobic zdjecia. mam model anky:


czyli ten model bez zamka? 🙂 i jak ze zdejmowaniem? 😉

wyglądają rzeczywiście bardzo ładnie, zapomniałam Cię właśnie tam spytać jaki masz model.
efka, te które wstawiłam to anky elegance, tak jak pisała caroline
Poniuś, Strzyga, a jaki to model?

edit: trzeba kupować te strzemiona i wkładki?
Ja jestem obecnie w posiadaniu zarówno petrie model- Anky-Grand Prix turniejowe jak i hippika Hanower.
Hippiki używam do codziennej roboty więc myjka, błoto i kurz to tylko część atrakcji z jakimi się spotykają 😎 i muszę przyznać że bardzo miło mnie te oficerki zaskoczyły bo są w sumie niezniszczalne. Używane na 2-3 i więcej koni często się zdarza że nie ściągam ich do lonżowania no i nie za bardzo o nie nie dbam 😡 a mimo to wystarczy je szybko przetrzeć wilgotną szmatką i wyglądają jak nowe. Mam je od września
Petrie mam już od 5 lat ale są używane tylko na zawody (zaczynam w nich jeździć 1,5 tygodnia przed zawodami). Teraz jestem w nich zakochana bo jeździ mi się w nich genialnie ale pierwszy miesiąc był straszny. Były tak sztywne że nie czułam w nich absolutnie nic. Teraz są naprawdę świetne, łatwe w pielęgnacji choć trzeba brać pod uwagę to że bardzo o nie dbam i nie zapewniam im takich atrakcji jak hippice. Jedyne czego żałuje to że wzięłam model bez zamka, nie jest jakoś tragicznie ale zawsze byłoby łatwiej.
Reasumując jeśli potrzebujesz oficerek do codziennego tyrania+ od czasu do czasu zawody to polecam hippice natomiast jeśli zależy ci na butach do startów to jednak petrie prezentują się zdecydowanie bardziej "profesjonalnie".
Chromek_ - ozłocimy Cię wszyscy za real foto Hippicy Hanover  :kwiatek: Nie muszą być na koniu, mogą choćby na nodze lub przynajmniej stojące... Bo w necie dostępne jest jedno jedyne katalogowe zdjęcie tych oficerek, a na nim nie wyglądają zachęcająco - jakoś tak kaloszowato, jak dla mnie  🤔
kujka   new better life mode: on
08 maja 2009 11:14
efka, tak, bez zamka, ze zdejmowaniem nie mam wiekszego problemu, piesek zalatwia sprawe. na poczatku mialam problem z wkladaniem, dopoki M. nie oswiecila mnie i nie pokazala patentu z "rajstopowymi" skarpetkami. sa sliskie i w krytycznym punkcie (stopa) latwiej przeslizguja sie przez but. poza tym po jakims czasie troszke sie rozeszly (jedna noge mam szersza od drugiej, dzis mozna zobaczyc ktora, jak sie spojrzy na buty :P ). jestem naprawde baardzo z nich zadowolona, jesli mi sie kiedys rozleca to kupie takie same 😉
na zdjeciu - po calej jezdzie na zakurzonym rynskim czworoboku 😉
a jak jest ze sztywnością cholewek w hanoverach? teoretycznie jest to model ujeżdżeniowy (czy może się mylę? ) więc jako ujeżdżeniowe też powinny być nieco bardziej sztywne niż modele skokowe...
chromek - dawaj zdjęcia jakiekolwiek, bo faktycznie na stronie producenta to kicha a nie zdjęcie...
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 maja 2009 13:43
Chromek_ - ozłocimy Cię wszyscy za real foto Hippicy Hanover  :kwiatek: Nie muszą być na koniu, mogą choćby na nodze lub przynajmniej stojące... Bo w necie dostępne jest jedno jedyne katalogowe zdjęcie tych oficerek, a na nim nie wyglądają zachęcająco - jakoś tak kaloszowato, jak dla mnie  🤔


przyłączam się do prośby!!! 😉

Chromek: potrzebuję butów na zawody, ale nie stać mnie póki co na posiadanie dwóch par, stąd buty na zawody muszą też być butami do codziennej pracy, stąd coraz bliżej mi jednak do wersji ekonomicznej czyli hanowerów 😉 najgorsze jest właśnie to, że w necie jest badziewne zdjęcie, w sklepie nie ma przykładowego modelu do pooglądania i trzeba zamawiać "w ciemno"... więc trochę jak z kotem w worku  😤
Jako, że ostatnio odwiedziłam Krzywopłoty, gdyż znajoma zamawiałam oficerki hippicy, to mogę się wypowiedzieć 😉
Nie różnią się sztywnością. Pani mówiła, że wszystkie ich oficerki szyte są z tego samego gatunku skór, o tej samej jakości.
Różnią się jedynie sposobem szycia. Koleżanka chciała kupić oficerki London, żyjąc w przekonaniu, że jeżeli droższe to lepsze. Pani grzecznie wytłumaczyła, że Dubliny są takiej samej jakości, jednak inaczej przeszyte. Londony czasem bywają nie wygodne do osób z wysokim podbiciem i są mniej rozciągliwe, tam gdzie przechodzą te sznurki. Paris natomiast mają właśnie najdłuższe nacięcie, tym samym największa ruchomość i rozciągliwość w miejscu "sznurków".
Ale pamiętajcie, że oficerki Hippica sa szyte tez na miarę. Ja mam długą i chydą łydkę,  duży rozmiar stopy, zmierzyli mi nogę i buty są super (zamawialam w Pasi-Koniku). Co do skóry to mówli, że specjalnie poproszą o grubszą, sztywniejszą- i takie też są, skóra dużo grubsza niż w moich starch oficerka Cavallo.
Zdjęcia zrobię jutro-obiecuję.
koniecznie! z każdej strony po proszę oraz na koniu najlepiej 😉
Ponia   Szefowa forever.
08 maja 2009 20:48
Poniuś, Strzyga, a jaki to model?

edit: trzeba kupować te strzemiona i wkładki?

Mountain Horse High Caliber.
Nie musisz kupować strzemion,ja mam zwykłe bezpieczne, i do nich kupiłam tylko wkładki.

teraz wyszedł nowszy model Supreme High Rider, może troche ładniejsze, ale moje wydają się mocniejsze, jestem z nich naprawdę bardzo bardzo bardzo zadowolona. Jak będe mogła to do codzienniej pracy zakupie sobie sztyblety- ta wkładka do strzemion naprawdę trzyma;] ( nie klamruje ale naprawdę czuć róźnicę😉 )

zdjęcie zapożyczone z okser.pl ( ten nowszy model)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 maja 2009 20:58
Ponia - a gdzie kupowałaś swoje?w okserze?
pisałaś,że miałaś okazję pomacać na żywo...gdzie?
Ponia   Szefowa forever.
08 maja 2009 21:14
[quote author=Ktoś link=topic=211.msg248763#msg248763 date=1241812725]
Ponia - a gdzie kupowałaś swoje?w okserze?
pisałaś,że miałaś okazję pomacać na żywo...gdzie?
[/quote]
Nie bo w okserze ,nie wiedzą jaki mają rodzaj rozm. 40 w sklepie www.centaur.sklep.pl
Na zawodach w Redzie w zeszłym roku  Pani z w/w sklepu miała stoisko.

edit zły link.
cieciorka   kocioł bałkański
08 maja 2009 21:46
kujka, w sensie że trzeba miec taką skarpetke na stopie, czy jakos inaczej sobie nia pomagasz?
Wstawiam jak obiecałam, buty są nieużywane bo koń kontuzjowany, dlatego też nie mam zdjęć na koniu. Zdjęcia średniej jakości niestety.
http://m67.org/~paulina/buty/20090509(003).jpg
http://m67.org/~paulina/buty/20090509(005).jpg
http://m67.org/~paulina/buty/20090509.jpg
 za nieregulaminowy rozmiar wstawianych zdjęć. Wygasa 13 V 09
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 maja 2009 19:10
dzięki Lutien 🙂  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

ładne, naprawdę ładne  😀 chyba decyzja podjęta  😉
Jak na buty za taką kasę to są nienajgorsze, do treningów w sam raz.
kujka   new better life mode: on
09 maja 2009 21:43
kujka, w sensie że trzeba miec taką skarpetke na stopie, czy jakos inaczej sobie nia pomagasz?

tak, na stopie 😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
09 maja 2009 21:48
Jak na buty za taką kasę to są nienajgorsze, do treningów w sam raz.


no dokładnie, a jak się ładnie dopastuje to na starty też ujdą 😉 na pewno lepiej niż sztyblet ze sztylpą 🙂
Ja też dziękuję Lutien za zdjęcia! Ale mi się średnio podobają... Całe szczęście, że na razie nie mam za co kupować, to i decyzji podejmować nie trzeba. Chyba wolałabym je jednak najpierw zobaczyć  na żywo... Jak na ujeżdżeniowe wydają mi się dość mocno dopasowane w kostce 😉
co zrobić żeby sztylpy się błyszczały?
Mam z licowej skóry, po roku używania już nie są takie sztywne jak na poczatku, stały się matowe i nie wyglądają najlepiej. Strasznie zaluje ze lepiej o nie nie dbalam 🙁
smaruje czarną pastą do siodeł i skór, ale ona się wchłania szybko.
ushia   It's a kind o'magic
11 maja 2009 16:52
Nie uzywaj do butow smarow do skor, bo one maja za zadanie zmiekczac, a buty maja byc sztywne.
Kup dobra paste (nie samopolyskowa! chyba ze tarrago) i pastuj
Na wysoki polysk to kup zwykla paste w metalowym pudeleczku, podpal ja, przykryj zeby zdusic ogien i nakladaj taka roztopiona
Haha... Oficerki zdarzyly!!
Bede je miala w piatek!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się