Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dzionka - trzymam kciuki za powrót do domu🙂
mery - gratulacje🙂
ash - boskie zdjęcie Tymka!

Dziewczyny Starszaków - Żorż z dnia na dzień porzucił mleko....zupełnie...je jogurty, bielucha ale do soboty pił dwa razy dziennie mleko a w nd rano zakomunikował, że to koniec - miałyście taką sytuację? martwić się czy uznać za kolejny dowód dorosłości?:P


tak, ale w wieku około 10 miesięcy - jak dziecko zaczęło jeść te zupki, mięska i inne duperele odrzuciło mleko i trwa to do dziś
Dodofon - dzięki - znaczy można 🙂
Dodofon - dzięki - znaczy można 🙂


poszłam do lekarza i lekarka stwierdziła, ze skoro dziecko rośnie, załatwia się, rozwija się i je inne pokarmy "normalne" to mleko nie jest niezbędne do życia

Sama sobie to tak tłumaczę - SSAK - koń, kot, piec, słoń pije mleko matki do jakiegoś czasu - po czym jak zaczyna jeść coś innego matki same odrzucają takiego zwierzaka
Potem SSAK nie ma kontaktu z mlekiem. Nie widziałam by dorosły koń pił mleko.
Czyli ssak nie musi mieć mleka jako odsadek.
Dodofon - i widzisz - ja to wszystko wiem ale nasłuchałam się! (a mówili nie słuchaj!) historii o pięciolatkach nie mogących się rozstać z mlekiem a raczej z butelką z mlekiem i jakoś tak podświadomie chyba nastawiłam się, że co jak co ale mleko to będzie, będzie i będzie bo przecież dzieci lubią mleko🙂 a tu zonk w niedzielę:P i tak mi nagle dziecię wydoroślało🙂
ash Ale piekny torcik i fajne party, a solenizant hoho! 🙂😉))


Wstawiam kilka fotek z sesji!







Ale piękna Paulinka!!! Ona już się urodziła z ciemnymi oczkami? Czy już jej się zmieniły? 🙂
bazylka ale mój je tylko w kaszce mleko, z wygody mojej mm. Młody kaszki je, bo nie je kanapek, to to mleko mm je....od czasu do czasu ma akcję, że rano jak jeszcze gnije w łóżku, albo przez snem chce mleko, zjada wtedy 60-90 ml, ale bardzo rzadko i na ewidentnie zgłoszoną chęć. Końcówka karmienia kp też była siłowa, ja chciałam o on nie, a miał 6 m-cy. Potem i tak musiałam przestać. Przeszedł na mm i jadł czyste mleko przed snem lub po przebudzeniu rano. Tylko, zaznaczam on słabo je inne rzeczy.
Dodofon - i widzisz - ja to wszystko wiem ale nasłuchałam się! (a mówili nie słuchaj!) historii o pięciolatkach nie mogących się rozstać z mlekiem a raczej z butelką z mlekiem i jakoś tak podświadomie chyba nastawiłam się, że co jak co ale mleko to będzie, będzie i będzie bo przecież dzieci lubią mleko🙂 a tu zonk w niedzielę:P i tak mi nagle dziecię wydoroślało🙂


twoje dziecko jest już duże - je wszystko więc odrzuca to co jest mu zbędne - może ma uczulenie na mleko i organizm sam odrzucił?
Ja nie piję mleka - ale mnie os samego patrzenia wygina. Prawdopodobnie mam jakąś nietolerancję.

Może w kubku wypije - jak sie upierasz?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 lutego 2016 11:26
bazylka, przygotuj sie na jeszcze wiele roznych 'faz' ;-) Jasiek ostatnio wrocil do.mleka, bo... George w.swince.Peppie dostal cieple mleko przed snem ;-) 
Ponadto ma fazy na zupy, ze zje duza miche w 5 minut i tak przez miesiac, a potem nul- drze sie na sam widok, ze nie chce i prosba/grozba/szantazem zje moze pare lyzek. To samo kanapki maja swoje fazy.

A co do podejmowania decyzji- Jasiek wszystko co sobie umysli komunikuje z dnia na dzien, nagle i to jest takie 'pstryk i juz' - a to ze nie bedzie juz spal w dzien, a to ze bedzie sam zasypial bez przytulania mamy, a to ze przenosi sie do swojego doroslackiego lozka do swojego pokoju. I odkad zadecyduje, to sie konsekwentnie trzyma postanowienia.
Dodofon - nie upieram się🙂 a uczulenia nie stwierdzam na szczęście na nic...ja mam na tyle rzeczy, że skumulowałam za wszystkich🙂
szafirowa - to podobne mamy Typy🙂
nika77 - dzięki - jak zęby? u nas winko pękło:P
szafirowa, jak żyjesz? Jak tam samopoczucie? Mam nadzieję że udaje Ci się dużo wypoczywać.
Dzionka - jesteście super dzielne dziewczyny
Pandurska - piękne ujęcia, będzie cudna pamiątka.
seven Zmienily sie jej juz. Moze na stale, ale kto wie..😉

galantova  :kwiatek:
nika77 - dzięki - jak zęby? u nas winko pękło:P


rosną ...wa.mać rosną. Końca nie widać.
Piję wino terapeutycznie.  🙁 😤
Biedny strasznie jest, a ja z nim.

szafirowa znam to🙂 nie, bo nie i koniec kropka. Od jakiegoś czasu nie ma miziania przed snem. Oświadcza mi kategorycznie "papa" i wypad z pokoju.
Zupełnie nie przeszkadza mu to w wędrówce do nas o 3 w nocy i awanturowaniu się, jak się przytulam/ nie przytulam*
*odpowiednie skreślić.
Z mlekiem było tak samo, nie wziął mojego cycka w zęby w dzień, tak nagle. Z dnia na dzień koniec.


byliśmy na kucyku. w połowie jazdy uznał, że nie będzie jeździł.- Dlaczego nie chciałeś? -Bo kucyk był mały. 🏇 on chce normalnego konia 😵
ale i tak super było🙂

Pandurska Piękne zdjęcia bo cudna modelka 🙂

Mój oczy ma niebiesiutkie tylko po kim? 👀

Co do drugiej ciąży to czuję się beznadziejnie, ciągle chce mi się spać, po jedzeniu mdli mnie okropnie, ale nie do wymiotów - taki dziwny stan :/ Nie mam sił, a w międzyczasie piszę mgr bo zaczęłam ze Staśkiem w ciąży, a teraz muszę dokończyć bo jak nie teraz to nigdy. Od października zamykają kierunek i ze względów formalnych nie będę się mogła obronić. Na dodatek chcę zdążyć przed majem bo czeka nas przeprowadzka do nowego domku (tylko kto ogarnie mycie okien, podłóg) itp.? Mam teraz cykora w ciąży bo nie chcę by znowu przydarzył nam się przedwczesny poród. Oszczędzam się, ale ze Staśkiem, który już waży swoje, włazi wszędzie itp. niemożliwe jest bym go nie podnosiła. ehhh...
bazylka wyluzuj, Staś nie pije mm już od daaawna. Ostatnio kilka razy w tygodniu szklanka kakao na zwykłym mleku. Oprócz tego chętnie je ser biały, żółty, czasem jogurt. Nie przejmuję się bo rozwija się dobrze, nie widać żeby mu dolegały jakieś niedobory.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
29 lutego 2016 16:10
[quote author=nada link=topic=74.msg2501126#msg2501126 date=1456172593]
Byłam dzisiaj u swojej "starej" lekarki na NFZ, która prowadziła wcześniejszą ciążę i potwierdziła ciążę na 100%, zrobiła usg, dała skierowania na badania i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że jak dowiedziała się, że nadal karmię to stwierdziła: "czas pomyśleć o odstawieniu synka".  😲 Serio??? Nigdzie nie natknęłam się wcześniej na przeciwwskazania dot. kp przy byciu w ciąży. Nie dopytałam czy chodzi o to, że poprzedni poród był wcześniaczy... Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Za 2 tyg. idę do niej ponownie to się dopytam o ile nie zmienię lekarza prowadzącego.


można karmić całą ciążę a po porodzie możesz nadal karmić dwójkę. To tylko Twój wybór czy tego chcesz....
[/quote]

A co  z szyjką?  Że  niby skurcze?  Ze niby się się skracać może?  Mit?
Agata-Kubuś Internet nie wypluł mi żadnych przeciwwskazań, podczas oraz zaraz po karmieniu nie czuję dyskomfortu (poza obolałymi sutkami). Wizytę mam 14.03 więc dopiero wówczas będę mogła się dopytać o co dokładnie mogło chodzić lekarce.

p.s. oksytocyna odpowiedzialna za skurcze wydziela się podczas kp, ale w ilościach nie zagrażających płodowi. Przy zbilansowanej, rozsądnej diecie możliwe jest jednoczesne kp i bycie w ciąży bez szkody dla żadnej ze stron. Tylko powiązanie z wcześniactwem chyba zostaje...no zobaczymy.
Zet wysłałam Ci priv 😉 pozdrawiam
nada Nawet nie wiesz, jak bardzo trzymam za was kciuki. W koncu przeszlysmy traume niejako razem i totalnie rozumiem pragnienie, aby wszystko bylo normalnie. Tak sobie mysle, ze z jednej strony kazda ciaza jest inna, z drugiej, ze wczesnie zaszlas w druga ciaze i moze organizm znowu musi nastawic sie na wahniecie hormonalne itd., a tutaj nie jest juz taki fit, jak przed pierwsza ciaza. Dbaj o siebie, jedz dobrze i jakos sie doturlasz. Usciskaj Stasia od cioci 🙂
Popieram, mnie również żaden z 4 lekarzy u których byłam nie podał przeciwwskazań do kp przy ciąży fizjologicznej. Jedynie, że przy mojej wadze (45kg) warto odstawić, ponieważ organizm może ciągnąć na rezerwie, kosztem mojego zdrowia lub rozwoju ciąży. Ale ja i tak już Grzesia mam blisko odstawienia, 2-3 karmienia na dobę. Obiecałam mu 24 miesiące i umowy raczej dotrzymam bo jednak fizycznie i psychicznie warto odpocząć przed następnym długodystansowym kp.
Idrilla, można Ci już gratulować czy jeszcze nie?
Tak, jestem w 10 tygodniu a wiem od połowy 3t. 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
29 lutego 2016 17:58
galantova, odpoczywac? Taaa, nosze drewno, ostatnio naprawialam plot i zabezpieczalam.siatke ceglowkami bo mi burki fruwaly po okolicy, ponadto obowiazkowo Jaska i burkensy musze zabrac codziennie na spacer do lasu, posprzatac podworko i takie tam... Poki co jedyne co sie.staram, to nie przegiac po prostu.

nada, ja sie przeprowadzulam 2 tygodnie temu, wypakowalam pincet pudel, ale okien nie tknelam jeszcze, podworko czeka...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 lutego 2016 18:54
Pandurska, prześliczna Paulinka 🙂 Świetna sesja!

Mój super Dzidziuś przeżył pierwszą poważną wycieczkę samochodem, nocleg w hotelu i kontakt z psem ważącym tyle co jej mama 🙂
I przede wszystkim, poznała kilka bardzo dużych koników  😍 So far so good, jest bardzo dzielna. Może uda nam się dotrzeć na Wielkanoc do Polski.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
29 lutego 2016 19:10
Idrilla gratulacje! Chyba o tym marzyłaś 😀
Dziewczyny, plamienia na początku, czyli ok. 5 t.c., to się zdarza i chyba nienpanikować od razu?
Idrilla, gratuluję! 🙂
maleństwo, ty też???? 😀

co wyście się tak wszystkie wysypały, aż taka nuda tej zimy, że tyle jej efektów widać? 😁

Seba dziś przechodził samego siebie.... mata nie, na brzuszku nie, na rękach nie, spanie co chwilę i krótko, histeria z absolutnie każdego powodu. a nawet i bez niego... ech, a ja zdycham z przeziębieniem...
ale i tak jest absolutnie uroczy. 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
29 lutego 2016 19:33
maleństwo, to zależy... Ja dokładnie w 5 tc dostałam plamien, dostawałam duphaston i nakaz leżenia przez 2 tygodnie. Dupka brałam do 18tc

Idrilla gratulacje !!!
o ja MALEŃSTWO?
ash   Sukces jest koloru blond....
29 lutego 2016 19:38
Pandurska, piękna Paulinka! Super zdjęcia

Eee wydaje mi sie, ze to nie o Maleństwo chodzi! Pisała ostatnio ze fałszywy alarm miala

Szafirowa lanie chcesz?? Ja wiem, ze po przeprowadzce jest kupa roboty, ale Ty jesteś w ciąży! BLIŹNIACZEJ ciąży! Nie szalej! Weź krzesło, usiądź i wylążuj Jaska.
maleństwo, ja też na lekkie plamienie i bóle jak na okres dostałam duphaston...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się