Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

dea   primum non nocere
05 listopada 2016 17:13
W temacie okresu i jajeczkowania - przecież okres oznacza, że się nie udało zajść przy jajeczkowaniu, więc nie tylko może - MUSI być najpierw jajeczkowanie, a ok. 7-14 dni później krwawienie 😉
...no dobra, oczywiście czasem cośtam nie zadziała i jajeczkowanie jest nieskuteczne, ale z moich obserwacji po ciąży raczej łatwiej niż trudniej zajść ponownie.
Mój brat jest z takiego pierwszego jaja (bez krwawienia) po pierworodnym bracie - niepełny rok między nimi. Jako matka nabrałam podwójnego szacunku dla naszej rodzicielki  👍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 listopada 2016 17:23
bera, też mi tematvwyrka chodzi... Kaliszek śpi w tym niemowlęcym, ale zajmuje już całe i nie wiem, czy na wiosnę nie przenieść... Chcę kupić z Ikei rosnące, takie drewniane z "zagródkami".
pani myk, dzięki. Myślę na wiosnę coś kupić. Upatrzyłam łóżko z antresolą, bo takie mi się fajnie wkomponuje w pokój. Ale groźba upadku trochę odsuwa pomysł.
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
05 listopada 2016 18:01
w końcu zrobiłam wykrój czapki pilotki która mi na uszy Mili pasuje i je osłania. Dziewczyny na razie nici z moje działalności (pisałam niedawno o tym pełna entuzjazmu) bo nie będę dała rady jak na razie zarobić na opłacenie zusu zdrowotnego i podatków. Przy obecnej fazie Mili nie jestem w stanie uszyć wystarczająco dużo rzeczy by mi się to opłacało 🙁 bo w życiu tych 300zł plus opłat za podatek miesiecznie nie zarobię pracując jednocześnie na etacie, mając konie i ganiając za Mili. A nawet projekt metek już mam. I się drukują🙂 więc dla własnej uciechy będą 🙂
a to dzisiejsza czapa, komin doszyję jutro
bera7, maleństwomy mamy Minnen z ikei i właśnie te boki robią robotę, nawet przy wierciuchu. Helka zsunęła się może z raz, bo zaplątała się w kołdrę 😁 od razu jak rozłożyliśmy powiedziała, że ona idzie spać do siebie i nawet przy usypianiu wygoniła tatę na "stare łóżko" tzn nasze sypialniane. Po 2-3 miesiącach spania z nią jeszcze w jednym pomieszczeniu, przenieśliśmy się i teraz śpi całkiem "u siebie". Także pewnie dziewczyny ogarną szybko, my się nie spodziewaliśmy, że tak gładko pójdzie zwłaszcza że ona przyzwyczajona do co-sleepingu.
pani myk, u mnie Nela już coraz rzadziej wychodzi w nocy z swojego łóżka. Myślę, że do wiosny już zaprzestanie. Z uwagi na małe gabaryty domu i kiepską ustawność jej pokoju (2 okna i 2 pary drzwi, wszystko na środku ścian) oraz konieczność dodatkowej kanapy w jej pokoju, bo to jedyne miejsce gdzie mogę przenocować np. dziadków, łóżko dla niej to ciężki temat.

Znalazłam coś takiego http://allegro.pl/tapczan-antresola-z-szafka-polkami-i-biurkiem-i6588139075.html.

Ma zagródki i dodatkowe miejsce na składowanie klamotów oraz namiastkę biurka. maleństwo, nie pamiętam planu Twojego domku, ale to fajne opcje to małych pokoi.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 18:41
nada, u nas to chyba koło 3 wyskoczyło. Pamiętam, że trochę się ogarnęłam i nastawiłam na robienie miliona zdjęć, i wtedy nas dopadło. Jeśli chcesz foto, to napisz mi maila na PW, wyślę Ci.

leosky, możesz szyć dla re-voltowego podziemnia  😀iabeł:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 listopada 2016 18:47
U nas nie ma na razie opcji na osobny pokój i będzie spała z nami w sypialni aż nie bedzie domu... Ewentualnie zmienimy jej łóżeczko na bardziej dorosłe. Myślałam o jednym z tych:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20274348/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49046068/

bera7, jej pokój będzie miał 12m2, więc jakiś masakrycznie mały nie będzie. Damy radę. Mamy dostać meble od moich teściów jak będą remontować trzeci pokój, wpadnie Kalinie biurko, małą szafa i komódka.
Dziewczyny, może miała któraś z was taką sytuację albo ma pomysł co to. Ponad tydzień temu Sara na spotkaniu chustowym złapała wirusa jelitówki i miała biegunkę 2 dni. Potem 2 dni normalne, 1rzadki, 2 normalne i dzisiaj kiepsko - kilka rzadkich kupsk i odparzone dupsko 🙁 Jak wiadomo, nic nie je, ja niczego nowego też nie zjadłam... co to może być? Dalej ta jelitówka? Czy hormony wpływają jakoś na skład pokarmu? W poniedziałek będzie miała robione badania krew+mocz, więc coś tam może wyjdzie, w środę dopiero wizyta. Trochę się zaczęłam martwić. Any ideas?

Moze flora bakteryjna sie nie moze wykaraskać z szoku jaki dostała podczas jelitowki ?
maleństwo, Neli pokój ma prawie 20m. Tylko mało ustawny i zagracony. Niestety mamy sporo rzeczy a mało miejsca.
Dzionka, a może to zęby?
leosky a widziałaś te watowane piżamki z H&M? http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0187949015.html (nie żebym im kryptoreklamę robiła  🤣 ale byłam dzisiaj dokupić drugą welurową dla miśka i zobaczyłam tamtą) stópek nie ma a wypełnienie takie jak w cieńszych śpiworkach, może by zdało egzamin. 🙂

Dzionka u nas z miesiąc temu młody załapał tego wirusa, 1 dzień wymiotów a potem ponad tydzień z rzadkimi kupami. Paskudny wirus, co chwilę o nim słyszę ostatnio, no ale w końcu przeszło. Byliśmy z tym u lekarza od razu i dostał tylko dicoflor, elektrolity i przykazanie lekkiej diety (bo już je wszystko).
Nada, Idrilla- ale chłopaki rosną 😀 My niedawno wyciągnęliśmy 62 do używania 😉

Dzionka- też o zębach pomyślałam.
Dziewczyny, podpowiecie?
Chciałabym kupić prezent niespodziankę - buciki dla niewysokiej 2-letniej dziewczynki. Zasadniczo chodzi o wydźwięk, to takie puszczenie oka między mną a jej rodzicami, więc jak nie będą pasować to trudno. Ale gdyby się udało trafić z rozmiarem to byłoby super. 
Ascaia, trudno trafić, bo rozmiary sie nie pokrywają zupełnie. Moja nosiła od 21 do 24 zależności od firmy.
bera jak na pięterku to rzeczywiście większy stres, że spadnie ale z kolei bardziej zabudowane więc powinno być ok.

Ascaia moja nosi aktualnie 24, latem nosiła jeszcze 23. Wysoka nie jest ale stopa to różnie potrafi wypadać 😉
Dzionka - zęby 😉

bera - mój dostał niemowlęce łóżko ze zdjętym bokiem jak miał 20msc. Potem w wieku 28msc zrobiliśmy mu własny pokój w którym ma łóżko piętrowe z ikei kura, pełnowymiarowe już. Docelowo Mieszko ma spać na dolnym materacu a narazie służy jako miejsce do czytania książek. Grześ bez problmu śpi na górze. 116cm wysokości ma to łóżko.

Zazdroszcząc wszystkim pięknych i wspólnych zdjęć rodzeństwa bo moich póki co tylko tak można złapać  😂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 listopada 2016 20:16
Grafi, to o piżamkach to chyba do mnie? Fajna, ale ja mam już sporo bezstópkowych i nie bardzo wiem, co z nimi zrobić - jak znam moją Hanię, to skarpetki sobie sciągnie, a bez nich by zamarzła chyba. Ale faktycznie fajna, muszę się wybrać do sklepu żeby pomacać.
pani myk, no właśnie ta zabudowa mi się podoba. Mam jeszcze czas bo do wiosny da radę spać w małym.
Idrilla, i nie kręci się? Nie spada? Moja bardzo wędruje, często śpi na barierce więc mam obawy by zdemontować.
RaDag dopiero 62?  😉 moj mlodszy juz wchodzi w 68...

U nas tez problem z pupcia  🤔 chyba ida kolejne zeby... no i mlody dzwiga sie (!!!!) do siadania ( kombinuje najwiecej w lezaczku bujaczku fisher price). Trzymany na kolanach w pozycji pollezacej - siada sam.

Przy noszeniu nie trzeba juz wcale asekurowac glowki (choc robie to profilaktycznie), przekreca sie na boki...

Zupelne przeciwienstwo Krzysia...
chlopcy rosna szybciej, raczej nic w tym dziwnego, a przynajmniej nie jest to temat do porownywania czy wyrozniania.

Uff, dostalam okres...  😁
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 listopada 2016 07:15
Grafi super tylko Mili nosi już 104 rozmiar. Wysoka baba 🙂 Więc chyba rozmiaru nie znajdę 🙂 Muszę coś uszyć 🙂
Wiecie czego się tylko obawiam. Jak ją zapatulę w taki ciepły kombinezonik to jak będzie jej momentami za ciepło to się z tego nie odkopie. I bądź tu babo mądra 🙁 Dziś jej ubrałam dwie bawełniane warstwy i cieplejsze nieco spodnie. Jak zasnęła ubraliśmy skarpetki. Przetrwały do pierwszego przebudzenia.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 listopada 2016 07:21
leosky, no ale nie musisz przecież ubierać jej w kombinezon puchowy na -20 😉 Wystarczy coś adekwatnie ciepłego do warunków w sypialni. Wtedy może i spać odkryta, i okryta czymś cieńszym
Kasiulka - Ama się wyłamała z naszych smoków i ważyła po urodzeniu 3430 😉 Długi czas nosiła rozmiar 50 - taka kompaktowa wersja, co mi bardzo pasuje 😀

U mnie Ama śpi w pajacu bawełnianym, ale ona śpi pod ciężką kołdrą lub kilkukrotnie złożonym kocem bo zauważyłam,  że dobrze czuję się pod obciążeniem.

Em jest zimorodek. Piżama, skarpetki i kołdra, albo obok kołdry 😉
Ale niedawno dostała uroczego, pluszowego pajaca na 116 ! 😀
Szkoda, że nie wiem skąd on. Może być second hand.
Kasiulka, u nas to samo...Oliwia nosi 68( waży 6,5 kg,dalej tylko cyc,tez się urodziła 3,3 kg). Próbuje siadać w huśtawce czy bujaku,na macie tak wierzga, że zabawki ściąga, jak się obudzi od razu ciągnie głowę ( coś jakby brzuszki chciała robić) i próbuje wstać / przekręcić się.

Nerechta,wydaje mi się,że Kasiulka napisała nie aby się pochwalić,tylko pokazać jak.to dzieci są różne.
Jak juz wspominałam moja tez juz lata w 68 :kwiatek:
Oliwia potrafi dać czadu jak mało kto,wyc sobie " bo tak". Najchętniej to siedziałaby  na rękach.W pt taki miała dzień wyjca ( z przemęczenia, bo miała zaledwie 3 drzemki po20 min od 9-21! Wiec juz płakałam razem z nią.Nie wiem co mam robić aby ją wyciszyć w takie dni,bo smoka dalej niet). Wczoraj pojechaliśmy do kuzynki dać zaproszenie na chrzest ( wcześniej pospala 2! H wiec.wow)  to nie dość,że.nie rozplakala się w nowym.domu,to jeszcze kuzynka wyjęła ja z fotela,rozebrala a ja stałam obok i  szczękę zbieralam z podłogi.Oczywiscir cały wieczór z uśmiechem, gadaniem...wezmą mnir za wariatke, że wymyślam ze taka marudna i ciągle wyje.Moj mąż też był w szoku.Dla porównania tydzień temu odwiedziliśmy jego babcie w tym.samym celu ( Mała.miala dzień " spanie jest Przereklamowane "😉 i cały pobyt spędziła na moich rękach albo przy Cycu,a próba zbliżenia się kogokolwiek.konczyla się podkuwka i rykiem.W sumie na kuzynka,która bd jej chrzestna reaguje " tak dobrze "już od pierwszych dni życia,bo to ona siedziała ze mną w szpitalu 2 h trzymając 2 dniowa  Oliwke na rękach ( była poza godzinami odwiedzin,ale polozne jak zobaczyly, że moja córka wkońcu! Się nie drze,to nawet jej nie wypraszaly, dopiero po2 h, bo miał być obchod).
Czeka nas wyzwanie w postaci chrztu  20 listopada hihi.Dzien wcześniej mamy rodzinna sesje  zdjęciowa, wieczorem spotkanie w kościele i zastanawiam się jak upieke 3 ciasta w tzw międzyczasie oraz przygotuje zupę,dwa dania i deser dla.oosby, która jest na diecie bezmlecznej,bezjajecznej i bezglutenowej jak Oliwia bd miała.gorszy dzień...Niestety restauracja nie.podejmuje się takiego menu dla.jednej osoby( na zmiany za późno), moja mama nie wróci na chrzest,bo coś jej wypadło niestety, a już wszytsko zwmowione wiec.zostsje sama...jeszcze sobie wymyśliłam aby każdemu gościowi dać zapakowane ciasteczko w wykształcić aniołka... Obym dala ze wsytskim.rade i żadnego zakalca nie bulo,bo bd piec do rana.Od razu więcej składników w Tesco..hihi.

Fotelik 15-36 mamy kiddy ( mąż ma.na isofix,koszt ok600-700 zL,ja bez ISO ok400).Dobieral nam.Pan z 8* we wro.Ma bajer w postaci  wysuwane części poddupnika, dzięki temu można zmienić.posycje nóżek i nie zwisaja / dretwieja na dłuższej trasie.
Revoltowe dzieciaki są najładniejsze.Nie bd się rozpisywać, ale co jedno to ładniejsze.Gratulacje Mamuśki.
RaDag cos mi sie z waga pomieszalo bo wydawalo mi sie, ze córeczka Twoja z wieksza waga urodzila sie  🙂

Adas spi w bodach z dlugim rekawem, w pajacyku plus spiwor. Okryty 2 lub 3 kocami albo koldra i kocem  😲
Tyle, ze nad ranem mam w mieszkaniu kolo 16-17 stopni  🙄
Adas jakos kiepsko trzyma temperature bo w dzien pod pajacyki zakladam mu grube skarpety i na pajacyka luzne ogrodniczki... Rusza sie bardzo duzo a i tak jest chlodny 🙄
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 listopada 2016 07:57
Mili przez dzień chodzi w bawełnianej bluzce najczęściej albo bodziaku i leginsach. Czyli jedna warstwa. Bo biega nieustannie.
leosky, faktycznie wysoka dziewczyna. Nela dostała kurtkę na 104 to się śmieję, że do podstawówki do niej dorośnie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2016 08:10
Idrilla, ale śliczny zestawik!  😍

ner, szkoda  🤣 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się