Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
01 marca 2017 06:38
nerechta, to chyba chodzi o to, ze nowe nie beda rozchodzone w zly sposob, wykrzywione. Choc to tez zalezy, jaki typ buta, my takie naj naj pierwsze mielismy uzywane trampki na rzep, ich sie nie dalo rozklapac, ksztalt mialy niezmieniony.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2017 07:43
Nerechta powinny, ale jeśli masz dojście do bucikow po dziecku które ma zdrowe stopki to też mogą byc 😉
RaDag, oślepłam chyba i dopiero teraz widzę - jak piękna Em 😍 I sukienka faktycznie boska. Już któryś raz słyszę o tych listach, fajna sprawa 🙂 Też może o tym pomyślę np. na 5 urodziny albo cuś. Co fajnego jeszcze dostała?


Listy są z tej inspiracji -->


A z ciekawszych rzeczy jakie Em dostała to to:


Przepraszam za jakość zdjęcia, ale chciałam na szybko wyłapać pierwszy zachwyt 😉
Cieszę się jak dziecko i ja z tej toaletki  😍 co dzień czeszę i zaplatam Em, mam nadzieję, że to będzie fajny gadżet w naszej codzienności.
Niedługo trafi do powstającego dla niej pokoju.

Ama za to trzeci dzień gorączkuje 🤔 idziemy pod wieczór do lekarza. Bidula męczy się.
Ale i tak jest przy tym słodko urocza 😀


https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/17093130_1675694569123977_844620469_o.jpg?oh=863979f814cdf8d85bbfb107be5f2f99&oe=58B9419C
RaDag tobie to naprawdę tylko więcej dzieci rodzić! Przecudne masz te córy!  :kwiatek:

Dzionka piękne jesteście obie!  :kwiatek:

Co do chorób to takich maratonów wirusowo-bakteryjnych w rodzinie jeszcze nigdy nie widziałam. M na szczęście od poniedziałku w żłobku za to my z mężem smarkamy jak najęci.  😵

figura jak tam Zojka? Już zdrowa?

A z fajnych rzeczy to młody odkrył rysowanie. Wcześniej też robiliśmy podejście ale interesowało go tylko rzucanie kredkami a teraz chce rysować ciągle i wszędzie. I do tego trzyma kredki jak stary, dziwiłam się skąd to a okazuje się, że mąż mu chwyt na sztućcach poprawiał przy jedzeniu i załapał. 💘
RaDag masz prawdziwe księżniczki  💘 a toaletka boska, sama sobie taką sprawie jak już zrobię wyjazd łóżeczka Zosi z naszej sypialni  😁

Dziewczyny czy pchacze drewniane są stabilne? Nie wywróci to to się na dziecko?
Zaczynam tęsknić za naleśnikiem.... Beztroskim zostawieniu dziecka wszędzie. Teraz po 2h ganiania za gremlinem czuję się umęczona jak nigdy, wspina się na wszystko co tylko możliwe i zgrywa bohatera puszczając się rękoma najczęściej kończąc glebą w tył  😵 istnieją jakieś pontony otulacze?  🤣  😂
Pontony - nie słyszałam, ale są kaski z neoprenu- takie paski na głowę 😀
Ama też wszędzie wstaje, ale jest bardzo ostrożna. Rzadko się przewraca. Zaczyna się też wspinać  😵
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17094223_1675694555790645_1255875486_n.jpg?oh=2a70c6edd7b1baaae92d46d32a3dbc59&oe=58B91F86

Dla mnie toaletka totalnie zbędna, ale właśnie zainspirowana pomyślałam o podobnej wersji sekretarzyka do mojej sypialni.
Jak ktoś nie zna, to polecam: http://jedenrysunekdziennie.blogspot.com/
Samo życie, można się uśmiać po pachy.  💃
Można oglądać też na fejsie: https://www.facebook.com/jedenrysunekdziennie/
I na Instagramie: https://www.instagram.com/jeden_rysunek_dziennie/
Julie, znam i uwielbiam, maleństwo i Pandurska - to właśnie JRD z Maszą wam ostanio chciałam tu wrzucić tylko nie udalo mi się na komórce linka skrócić 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
01 marca 2017 13:32
Oleśniczanka trzymam kciuki by było ok. Kiedy Mili miała 7miesiecy przeszła zakażenie układu moczowego, ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek i ok 10dni w szpitalu byłyśmy. Od tamtej pory jesteśmy pod kontrolą nefrologa bo przy okazji Mili wyszedł podwójny UKM prawej nerki. Miała też cystografię z kontrastem przez cewkę moczową. Sporo przeszła.
Z pewnością zalecą wam częste badanie moczu ogólne i posiew. My po wszystim mieliśmy zalecenie badania ogólnego raz na 2tygodnie, a posiew raz w miesiącu. Teraz kontrolujemy rzadziej.
Odpukać ZUM się nie powtórzył. Ale zawsze kiedy mi mówi że ją coś piecze (teraz już mówi) i widzę podrażnienie to stosuje maści od nefrolog. Jak nie pomaga to furaginę i kontrola moczu.
.
Fajnie że u Was już ok. Szymek od dwóch dni ma temperaturę... I nic więcej, mocz ok. Pediatra zaleciła neosine i zbijanie gorączki. Znowu miałam czuja że nie poszłam szczepić  😀iabeł:
Dworcika   Fantasmagoria
01 marca 2017 20:47
Wpadłam, bo CzarownicaSa wydziergała Mieszkowi taką czapę, że muszę się pochwalić! I misia, ale to za moment, bo zdjęcia nie mam.
Przedstawiam Wam kudłatą sowę :P Ma uszy z pomponów, tylko w czuprynie się skitrały ^^



No... i to tyle. Sara, jesteś Mistrzem! 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
01 marca 2017 20:52
Dziekuje, milo mi ^^ super, ze sie podoba 😍
Dworcika   Fantasmagoria
02 marca 2017 09:43


Jest i misio-myszo-grys :P Zrobiľam zdjęcie jak szczęśliwy właściciel spał i rozluźnił uścisk :P
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 marca 2017 09:46
W sumie sama nie wiem co to jest 😁 Miał być tygrysek, ale cóż 😁
ale czapa! swietna! 😀
Ostatni roczek, ostatnie party 😀



Oj działo się 😁
Ależ to musiała być imprezka 🏇  😅
omg  😁
No nie ukrywam, bylo weselo :P

Za nami 3 przespana noc! Zasnela o 20, wstala o 7. Wow.
ja pierdziu, ale Ci zazdroszcze!!! U nas zle nie jest, ale mimo ze pobudki krociutkie i max 2 to nawet jak ide spac o 20.30 (lol) to i tak sie nie wysypiam!  🤔

W dodatku dzisiaj moja pierwsza nocka w pracy...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 marca 2017 08:50
Dworcika, ale cudna czapa! I Mieszko jaki już duży chłopczyk, pokazuj go częściej!

Dzionka, już sobie mogę wyobrazić ich domówki za 15 lat  🤣
Gratuluję nocki! Hania od jakiegoś czasu lubi się budzić o 5  😀iabeł: Na szczęście jeszcze zasypia, ale trochę mnie to rozwala. No i mleczko w nocy musi jednak być, chyba sama z niego nie zrezygnuje.

Nerechta, ja już zaczęłam wyciszać telefon, bo już nieraz ktoś do mnie zadzwonił przed 22, a ja już spałam  🤔wirek: A zawsze taki nocny Marek był, jak te dzieci wszystko zmieniają...
Kurcze, a nocki nie zazdroszczę, bo raczej nie będzie szans, by odespać?
Mi się zawsze ciśnie na klawiaturę jedno podsumowane każdego zdjęcia Loczka:
Boże jaka ona jest słodka!!! 😍
Super pomysł z napisem na torcie - Loczek-Roczek 😁 A jakie towarzystwo zacne. Po prawej to bliźniaczki?

Za nami 3 przespana noc! Zasnela o 20, wstala o 7. Wow.
O nie! To jest niesprawiedliwe, tak być nie może. Matka rocznego dziecka musi być umęczona i niewyspana. Spanie powyżej dwóch godzin w jednym ciągu to fanaberia! 😉
Gabryś w wieku roku szedł spać o 20.00, wstawał około 24.00 i jeszcze z 1-2 razy w nocy na "ciuć" i definitywna pobudka była o 5.00-6.00. A szafirowy Jaś, to w ogóle chciał matkę zamordować psychicznie i fizycznie jak miał około roku. Pewnie jeszcze milion przykładów na "normalne" zachowanie roczniaków tu mamy. 😉
Lotnaa no wlasnie nie bardzo, bo maz chyba tez do pracy jutro pojdzie wiec wroce i bede sie modlic zeby Iga chciala isc na drzemke  😁 A potem bede sie modlic, zeby 14 szybko przyszla razem z mezem  🤣
A telefon to ja mam wyciszony caly czas od niemal urodzenia Igi - czasem mi sie zdazy wlaczyc dzwiek  🙂
Dzionka Przeurocza banda! A Sarka..no coz. Juz wiesz, ze wam sie niesamowicie udala 😉 My dzisiaj dla odmiany przechodzimy na Level 2 i rozpoczynamy wizytacje na drugich urodzinach kumpli i kumpeli P. I co do spania takze popieram Julie- to nie faaaaaaaaaaair!! Mielismy "promocje" jakies 3 dni temu i Paulina przespala drugi raz w zyciu cala noc bez mlesia. Niestety znowu byl to jednorazowy temat ;/

Lotnaa No worry, ja tez mam ciagle wyciszony telefon i to coraz czesciej nawet w opcji "samolot". Kto ma wiedziec ten wie, zeby dzwonic na domowy.

Dziewczyny, chyba jestem ostatnią osobą, której możecie zazdrościć w temacie spania jej dziecka ;P 3 przespane nocki nie czynią wiosny 🙂 Ale chyba zupełnie Sarę odstawię od cycka, skoro w nocy nie chce już pić, bo w dzień już w ogóle nie cycka i powoli uczy się pić z kubka, a to nie picie z niczego mnie przed tą decyzją powstrzymywało.

Dziękujemy na komplementy dla Sary 🙂
CzarownicaSa kolejna uzdolniona! Super są te Twoje twory  😜
Dzionka świetne domowe przedszkole i przespanych nocek zazdroszczę bardzo bardzo! I co teraz? Wracasz do pracy/już wróciłaś na cały etat? Jakie plany z Sarą?
RaDag moja najwidoczniej jest zdania, że tyłek nie szklanka i lubi testować podłogę  🙄 Dziś trafiłam na allegro na dziwny wynalazek, pierw śmiechłam na głos a chwilę później to to cuś zamówiłam  😂
KaNie co u Ciebie słychać? Daaawno się nie udzielałaś, daj znać jak się czujesz i Twój groszek  🙂

Wstawiam foto spacerowego gremlina w uroczym płaszczyku od Figury   :kwiatek: + foto tego wynalazku  😁
ash   Sukces jest koloru blond....
03 marca 2017 18:31
Pandurska, u nas mleko odstawione definitywnie! Schowałam butelki i podgrzewacz. Od poniedziałku nie było mleka w nocy,więc mamy sukces. Nocki różnie, są przespane całe 21-8 a zdarza się i przerwa w spaniu 3:30-5 jak dziś :/
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
03 marca 2017 18:36
Jasek moze juz spac spokojnie, ma bardzo godnego nastepce... Smiem twierdzic, ze uczen przerosl mistrza... Ale powiem Wam, ze gdyby nie zaprawa z Jaskiem, to chyba bysmy juz w zakladach zamknietych siedzieli, a tak, to tylko resztkami sil rzucamy czerstwe dowcipy odnosnie naszej aktualnej sytuacji.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
03 marca 2017 18:55
szafirowa, co Kubson odstawia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się