Wybory 2015 i to co po wyborach.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2018 20:55
Kto widział nowy plakat PiSu?
podatnik=złodziej  😵
Dzieciak podobny trochę do Kaczyńskich z filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc"  😂
halo, niestety sprawa wygląda tak, że piszesz tezy, nie popierając ich żadnymi konkretami. Być może nie jestem córką AKowcow (jakby to czyniło z Ciebie jakiś lepszy sort czy coś  :icon_rolleyes🙂, ale byłam rzeczywiście wychowana w duchu tolerancji ale również konsekwencji. Jeśli chcesz, aby ktoś na poważnie miał szansę zająć się Twoim wywodem to go udowodnij. Przytocz konkrety na temat tej biedy z rocznika statystycznego, bo na razie wygląda na to jakbyś powtarzała zasłyszane gdzieś czyjeś stwierdzenia. Naprawdę usiłuję z Tobą dyskutować poważnie, ale jak sprawdzam fakty to okazuje się, że to co piszesz nie ma pokrycia w rzeczywistości i jesteś po prostu coraz mniej wiarygodna.

Nie potępiam Cię za Twoje poglądy, bo delikatnie mówiąc zwisa mi to. Kiedyś mój kolega powiedział „opinions are like assholes, everyone has got one” i to mniej więcej tyle.

Wracając do AKowcow. Znałam ich bardzo wielu, przez całe lata miałam z nimi do czynienia jako wolontariusz. Znałam ich poglądy. Mam wrażenie, że większość z nich nie zagłosowałaby dzisiaj na PiS.

No i jeszcze chciałam w sprawie tej monarchii zapytać. Jeśli chciałabyś wprowadzenia monarchii w Polsce, a nie tak po prostu sobie pitolisz na ten temat dla pitolenia, to rozumiem, że przynajmniej część spraw masz przemyślane.

Są dwa sposoby pozyskania monarchy. Znaleźć jakiegoś genetycznego potomka ostatniego nieelekcyjnego króla (przypominam, Zygmunt II August zmarł w 1572), i takiego przypadkowego ludka osadzić na czele Państwa. W sumie, myślę sobie, może byłby mniejszy pasztet niż mamy w tej chwili. Albo iść w króli elekcyjnych, co od wyboru Prezydenta raz na 5 lat niewiele się różni (szczególnie od ostatnich królów elekcyjnych, które Polska miała). Tylko chyba jakbyś tak chciała „po Bożemu” to musiałabyś skasować wybory powszechne, nie jestem zbyt mocna z historii ale z tego co pamiętam, na sejm elekcyjny miała wstęp jedynie szlachta. Daj proszę znać, jak chciałabyś rozwiązać problem wyboru króla.

No i w zasadzie co ta monarchia miałaby zmienić, w stosunku tego co teraz mamy. Tak konkretnie? Kasujemy konstytucję? Zmieniamy system podatkowy na daninę dla króla? Co konkretnie się zmienia w momencie, gdy Polska staje się królestwem? Znikają partie polityczne? Polepsza się dola najbiedniejszych bo król im da? No jakiś konkret poproszę.

Jeśli marzy Ci się monarchia to rozumiem, że jako dorosła, inteligentna kobieta jesteś w stanie swoje poglądy przedstawić.

Bo na razie wygląda to tak, piszesz tezy bez większego pokrycia a jak ktoś opiera się na faktach to twierdzisz, ze jesteś potępiana. No na takie dictum tylko witki mogą opaść.


Kto widział nowy plakat PiSu?
podatnik=złodziej  😵


po całej Polsce są plakaty PO i Nowoczesnej o Pisie jako złodziejach, więc to jest tak jakby odpowiedź, nawet w tych samych kolorach, całkiem podobna grafika do ich.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2018 22:31
Cierp1enie, i jak to się ma do porównywania podatników do złodziei? (bo to z kasy pracujących obywateli realizują swoje rozdawnictwo)
To się ma, że chodzi o pieniądze np z wyłudzeń Vat. 
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2018 22:47
Cierp1enie, tak. Cała kasa wykorzystywana przez PiS pochodzi wyłącznie z uszczelnienia VATu.
To się ma, że chodzi o pieniądze np z wyłudzeń Vat. 


Czy możesz podać źródło ze statystykami? Bo skoro były wyłudzenia VAT, to na pewno ktoś za to siedzi, ktoś ma sprawę.
Więc?

Czy to tylko czysta pisowska demagogia?
Dlaczego jestem nazywana złodziejem? Pracuję ciężko, ale uczciwie, płacę ZUS, podatki. Finansuję 500+. Nigdy nikomu nic nie ukradłam.
Widzę, że Morawiecki to już w całym kraju jest persona non grata  😂
Rolnicy szaleją a on poker face  😵 udaje, że deszcz pada jak plują mu w twarz.
Znajomi przesyłają filmiki z wizyt premiera w ich miejscowościach. Kurde, wstyd mi już za obydwie strony. I za rząd i za wyborców, bo nawet nie dają mu dojść do głosu, tzn on mówi, tylko nikt go nie słyszy. To właśnie PiS i jego wyborcy 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 sierpnia 2018 10:48
Najśmieszniejsze jest, ze to wlasnie rolnicy wybrali PiS.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=97161.msg2805304#msg2805304 date=1535374045]
pokemon np. tu jest jakiś artykuł na ten temat:
https://superbiz.se.pl/firma/5-najwiekszych-wyludzen-vat-w-2017-roku-aa-Fms7-HRcC-Ldcw.html
[/quote]

To jest artykuł z tzw "dupy strony".
Poza tym przydatne byłyby statystyki, których tam nie ma.
Nareszcie PiS osobą pana PodPiSa pokazał, jak wygląda wstawanie z kolan. Dziękuję, bo do tej pory ta prawda do mnie nie docierała. I przepraszam, że wątpiłam.

właśnie wstał z kolan

Co jak co, ale podpisywanie ma opanowane. Zawsze i w każdej sytuacji, pewnie nawet przez sen potrafi.
Ktoś nazwał to zjęcie Dumb&Trump  😀iabeł:

Zresztą: https://read.bi/2QGmztc
🍴
To byl ten instynkt: dlugopis na stole, rzucil sie i podpisal, jak  wszytsko inne...to sie tak szybko dzialo ze nie macie pojecia...  😁 😁 😁


Ad 1. Z czego wg Ciebie są brane fundusze na to „stosowne wsparcie” ? Bo politycy ani „państwo” jak już ustaliliśmy prawie nie ma własnych pieniędzy, stąd chciałabym wiedzieć czy masz świadomość skąd się te pieniądze na „stosowne wsparcie” biorą



Kiedyś widziałam taką sondę w tv gdzie pytali ludzi skąd rząd ma pieniądze. Wierz mi, że większość społeczeństwa myśli, że rząd ma jakby swoją pensję (tak jak my przy umowie o pracę) i wcale nie łączą tego z podatkami płaconym przez każdego z nas. Oczywiście nie obrażając nikogo, ta więszkość to wyborcy PiS.
Taki kwiatek wpadł mi w oko:

Byłam wychowywana w duchu szacunku dla ludzi i szacunku dla najróżniejszych poglądów.
W głowie mi się nie mieści, że można kogoś potępiać - za poglądy!!! jak wy mnie potępiacie.
Za myśli, przekonania i za dawanie im wyrazu.


halo, masz spaczone pojęcie szacunku. Osobom o poglądach antysemickich należy się szacunek?  Rasistowskich też? Albo poglądy Tej-Której-Imienia-Wymieniać-Nie-Wolno: „wziąć dotacje unijne i w nogi” – zaiste, piękna postawa, godna szacunku, oszukiwać i kraść, bo do tego się sprowadza.

Tak, halo, za poglądy można potępiać. Mieszasz pojęcia. Ten „duch szacunku” jak go nazwałaś, nie jest duchem szacunku, a duchem przywolenia na szkodliwe, podłe i niebezpieczne zachowania.  Mi z kolei w głowie się nie mieści, jak pod płaszczykiem szacunku można być obojętnym i ślepym na zagrożenia, jakie niosą różne poglądy.   
 
A skoro mowa o szacunku: PiS w osobliwy sposób okazuje szacunek swoim wyborcom:  

- 27:1 to zwycięstwo i kwiatki dla zwyciężczyni, całujemy rączki za ten sukces
- ustawa o IPN to nasz „Bóg, Honor, Ojczyzna”, nie ustąpimy ani o mały kroczek / jednak zmieniamy
- Beata, pokaż pazurki, te pieniądze się należą / jednak schowaj pazurki, te pieniądze trzeba oddać
- Beata, najlepszy premier (naturalnie poza prezesem, ale to kategoria sama w sobie, nieporównywalna) / jednak odwołujemy najlepszego premiera
- jednego dnia ustawy są dobre, naciskamy prawidłowe guziki, przegłosowane / jednak nie są dobre i kolejnego dnia się je zmienia, potem zmienia zmiany, potem zmienia zmian itd. itp. 

PiS pokazuje swoim wyborcom środkowy palec, a wyborcy przyklaskują, już nie jest to dobra zmiana, ale bardzo dobra zmiana. Kurski to przewidział. I odpowiednio nazwał tych, którzy te absurdy łykają.

P.S. Jakie to szczęście, że Konstytucja RP nadal gwarantuje wolność poglądów.
Jeszcze gwarantuje.    



Edit:

Ha, ha.  Pan PodPiS dostał adekwatny prezent.  W dodatku jest to powód do chwalenia się - "Krzysztof Szczerski pochwalił się, że prezydent dostał od Trumpa mazak, którym podpisano porozumienie". Sukces wizyty – mazak w prezencie.  😂

No i nowe samochody:


Andrzej Duda
@AndrzejDuda
· 1 godz.
W odpowiedzi do @DWielowieyska
A może, Pani Redaktor, coś o merytorycznej stronie tej wizyty w USA? „Ford Trump”, North Stream 2, Three Seas Initiative, Visa Waiver Program for Poland - o tym rozmawialiśmy. W mediach za oceanem o tym piszą i dyskutują. A u nas? Jesteście Państwo dziennikarzami? Really?!?

Okazuje się, że jednak nie Fort chce stworzyć, a chyba produkować nowy model Forda – Ford Trump.  😂

P.S. Jakie to szczęście, że Konstytucja RP nadal gwarantuje wolność poglądów.
Jeszcze gwarantuje.
 


Dopóki tacy jak ty nie zechcą jej skutecznie zmienić - żeby potępiać Za Poglądy.
Na szczęście w Polsce to nie przejdzie.
A skoro tego nie wiesz, to poinformuję cię, że w cywilizowanych krajach przyjmuje się, że potępiać można za czyny, nie za poglądy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 września 2018 20:05
halo, za głoszenie poglądów nazistowskich nie tylko się potępia, ale także karze.
Za poglądy nie – tylko za ich publiczne wyrażanie. Wolno mieć naziolskie poglądy, nie wolno latać ze swastyką, hailować w barze, bazgrać po murze itd.
[quote author=trusia link=topic=97161.msg2810602#msg2810602 date=1537433739]

P.S. Jakie to szczęście, że Konstytucja RP nadal gwarantuje wolność poglądów.
Jeszcze gwarantuje.
 


Dopóki tacy jak ty nie zechcą jej skutecznie zmienić - żeby potępiać Za Poglądy.
Na szczęście w Polsce to nie przejdzie.
A skoro tego nie wiesz, to poinformuję cię, że w cywilizowanych krajach przyjmuje się, że potępiać można za czyny, nie za poglądy.
[/quote]

Dzięki szerokiemu propagowaniu twoich poglądów i wcielaniem ich w życie śmiem twierdzić że już nie żyjemy w cywilizowanym kraju. 🙁

Ciekaw jestem jak życie zweryfikowało twoje poglądy sprzed kilku lat .  🙄 Czy dalej jesteś ortodoksyjnym wyznawcą PIS-u i ich niesamowitych i cudownych kłamstw i oszustw ???  😉

Ciekawe że powołujesz się na konstytucję którą ci twoi .....  depczą każdego dnia .

Jedno o co jestem wściekły za Kopacz to to że jej nie było jak było głosowanie o trybunał stanu i gdybym miał możliwość to powiedział bym tylko że jej psim obowiązkiem było być i głosować . 😤
Przypomnę, że karane jest także publiczne popieranie komunizmu.
Jesteście Państwo dziennikarzami? Really?!?
Skontrowałbym od razu: "A pan jest prezydentem ? Really  ?!?..."
A swoja drogą to wiecie, że Ivan Shyla został zwolniony z Biełsatu za to, że ośmielił się na Fejsie pokazać zdjęcie Dudy podpisującego na stojąco ?

Przypomnę, że karane jest także publiczne popieranie komunizmu.
Oby stało się takim również popieranie pisizmu.
dea   primum non nocere
23 września 2018 06:40
Przypomnę, że karane jest także publiczne popieranie komunizmu.

A chodzi o nazwiska/nazwy z historii czy idee i rozwiązania?
dea, zajrzyj do Konstytucji.

rollnick, to wysoce mało prawdopodobne. Dzisiejszy sondaż: 45% dla PiS.
dea, zajrzyj do Konstytucji.

rollnick, to wysoce mało prawdopodobne. Dzisiejszy sondaż: 45% dla PiS.


Komorowski w sondażach miał 80 % i przegrał , więc sondaże to tylko teoretyczny wskaźnik sympatii  a potem przy urnie umysł mówi co innego  🤣
Wszystko zależy na czyje polecenie i dla kogo sondaż był prowadzony.


Edit.
Dziś w radio usłyszałam, że podobno wczoraj prezes pomylił imię (nie pamiętam kogo) podobno tłum go poprawił na co odpowiedział "że myślał, że dobrze powiedział, ale najwyraźniej został źle zrozumiany". I tak to właśnie u nas wygląda.  Prezes jest nieomylny, tylko my go źle odbieramy.... Mnie to przeraziłol
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2018 08:02
halo,  czyli jednak można potępiać za poglądy 😀
Dopóki tacy jak ty nie zechcą jej skutecznie zmienić - żeby potępiać Za Poglądy.
Na szczęście w Polsce to nie przejdzie.
A skoro tego nie wiesz, to poinformuję cię, że w cywilizowanych krajach przyjmuje się, że potępiać można za czyny, nie za poglądy.


Nie, halo, jesteś w błędzie. Skoro tego nie wiesz, ja cię poinformuję:

W cywilizowanym świecie cywilizowani ludzie potępiają poglądy rasistowskie, nazistowskie, anysemickie, seksizm i inne będące zagrożeniem dla życia społecznego.  

W cywilizowanym świecie cywilizowani ludzie nie szanują poglądów rasistowskich, nazistowskich, antysemickich, seksizmu i innych będących zagrożeniem dla życia społecznego.
 
Powołujesz się na konstutucję i zasady cywilizowanego świata.  Działania partii, której jesteś wyznawczynią, wielkimi krokami oddalają nas od cywilizowanego świata. Osoby popierające władzę, która depcze konstytucję, nie mają moralnego prawa na konstytucję się powoływać. Bo depczecie ją razem. Więc spróbuj  lepiej dobieraj komunały, którymi tak chętnie szafujesz w tym wątku.




PiS i przystawki żadnego umiaru nie mają w kreowaniu własnej rzeczywistości.  W poszukiwaniu fikcji kazali ludziom po raz kolejny przeżywać koszmar. A jak Europejski Trybunał Praw Czlowieka orzekł, że Polska, przeprowadzając bez zgody rodzin ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, naruszyła artykuł konwencji praw człowieka, co się okazało?

Naturalnie znowu wina Tuska.

- Nie traktuję orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ws. ekshumacji jako porażki prokuratury w okresie, kiedy jestem prokuratorem generalnym - oznajmił Zbigniew Ziobro. I dodał, że orzeczenie można za to interpretować jako porażkę prokuratury za czasów PO.
https://wiadomosci.wp.pl/wyrok-ws-ekshumacji-smolenskich-jest-reakcja-zbigniewa-ziobry-6297382912047233a

Szkoda, że odszkodowania nie musi zapłacić Ziobro z własnej kieszeni, tylko znowu z naszych.  


Edit:
cenzura wraca
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się