własna przydomowa stajnia

Aleks dziękuję Ci bardzo! Właśnie czegoś takiego szukałam! 🙂
Znacie jakieś firmy lub osoby które odbierają na terenie województwa mazowieckiego obornik koński? Ostatnio osoba która handluje/transportuje i sprzedaje pod pieczarki zażyczył sobie abym jeszcze mu dopłacił.....
exif, Polecam wystawić na olx, co prawda mieszkam w Wielkopolsce, ale rolnicy bardzo cenią sobie końskie "dobra" i często sami się zgłaszają, że zabiorą w zamian za np. słomę.
exif, Polecam wystawić na olx, co prawda mieszkam w Wielkopolsce, ale rolnicy bardzo cenią sobie końskie "dobra" i często sami się zgłaszają, że zabiorą w zamian za np. słomę.
Hucmanka, Robię to od dawna, nic. 😕

Słoma niedługo będzie droższa bo rolnicy dostaną dopłaty za cięcie jej.....masakra.
exif, U mnie jak się pytałam to mało kto w to wchodzi, bo im się nie opłaca. Ale dziwne, że nikt nie chce nawet za darmo... Może spróbuj poogłaszać w innych lokalizacjach?
Wymieniam obornik za słomę. Mimo że w mojej okolicy mało rolników to chętni są.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 maja 2023 10:30
My też tak robimy. Wymieniamy obornik za słomę, ale sami sobie ją prasujemy. U nas problemem była zawsze prasa, że się nie opłaca przyjeżdżać do tego co potrzebujemy więc ostatecznie kupiliśmy własną. Pole z którego zbieramy mamy w bezpośrednim sąsiedztwie więc jest to dla nas bardzo korzystne. W ubiegłym roku się sąsiad rozpędził i mamy teraz zapas na dwa lata jeszcze 😋 . Aczkolwiek w tym roku planujemy zebrać od niego trochę owsianej bo i owies dla nas sieje.
Czym najlepiej skutecznie zaimpregnować okorowane żerdzie na słupki ogrodzeniowe? Jakie macie patenty?
Malena, Ekologicznych środków skutecznych to za bardzo nie ma. Myślę oleje roślinne się sprawdzą, albo zielone oleje do smarowania prowadnic pilarki.
sosnowych niczym nie zabezpieczysz. Zgnija po 5 latach. Mam kilka akacjowych postawionych na bagnie i trzymają sie już 12 lat. Ponoc dębowe tez są trwałe.
W ubiegłym roku kolega opalał sosnowe w ognisku. Powiem Ci za kilka lat czy jeszcze stoją.
Malena, Używanie słupków sosnowych i świerkowych nie jest dobrym pomysłem, tak pisze LSW . Modrzewiowe, dębowe i akacjowe najlepsze. Metoda z opalaniem rzeczywiście zdaje egzamin, chociaż jest bardzo pracochłonna.
https://m.olx.pl/d/oferta/ogrodzenie-koni-farmerskie-pvc-biale-slupki-CID757-IDNyMNZ.html?reason=observed_ad

Jak trwałe są takie ogrodzenia? Moglibyście się podzielić doświadczeniami? Oczywiście od strony koni dałabym linkę pastucha. I czy powstrzymają dzikie zwierzęta?
Mam padoki ogrodzone słupkami sosnowymi i dębowymi tak koło 2m- oczywiście okoronowane. Wydaje mi się, że nie ma trwałego środka przed gniciem. Zależy od drzewa, jeden może stać pół roku i zgnije a są takie które trzymają rok.

Maluje ich do 60cm abizolem (najtańszy impregnat, nie wiem czy te oleje, smary itp coś dadzą?) i wymieniam ich mniej więcej po 1,5 roku. Niestety, gnije.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
06 maja 2023 19:31
shewolf, kilka osób tu chwaliło słupki chyba equsafe, u mojego sąsiada te białe stoją już z 3 rok i ok wszystko. Ja mam też chyba 3 rok betonowe i jestem mega zadowolona. Jeśli chodzi o zwierzynę to najlepiej (jeśli to możliwe) nie dawać niskiego poziomu pastucha, wtedy przechodzą bez problemu pod spodem (wystarczy 50-60 cm) chyba, że chodzi o łosie - ich nic nie zatrzyma.
Mam equi safe, tylko kilka razy drożej wychodzi. To jest całkiem korzystne cenowo.
rox   ogony trzy
06 maja 2023 20:20
Potwierdzam, mam equisafe i to była moja najlepsza inwestycja padokowa. Zdarzyło mi się już dwa razy, że jelenie mi wpadły w ogrodzenie, ale słupki się tylko wygieły i wróciły do swojego kształtu 😍 a prawdę mówiąc nie wierzyłam w tą funkcję.
Natomiast słupki ze zwykłego PCV pękają jak zapałki, zwłaszcza zimą.
A słupki z kompozytu i taśma taks niby mocna? Albo z equi safe słupki i ta plecionka mega gruba?
https://equisafe.pl/nasza-oferta/ogrodzenia-elektryczne-linowe-czarne/
shewolf, jeśli ten cennik jest aktualny to cena słupków bardzo korzystna 😀
rox   ogony trzy
06 maja 2023 21:58
Ja mam z grubymi linkami, trzy rzędy bo mam uciekiniera.
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
06 maja 2023 23:30
shewolf, my mamy świeżo zdobione, tyle że własnymi siłami, i jestem póki co bardzo zadowolona, mamy dwie poprzeczki i środkiem będziemy dodawać linke z pradem
IMG_20230421_112809.jpg IMG_20230421_112809.jpg
ranczoszarbia, ciekawa jestem jak będzie się sprawdzać na dłuższą metę. Wygląda fajnie, cena też fajna.
Potrzebuje porady odnosnie elektryzatora. Padoki z zewnatrz mam ogrodzone stalym ogrodzeniem ale potrzebuje przedzielic jeden padok na pol a drugi jest ogrodzony razem ze stajnia i chce puscic pastucha zeby konie nie wlazily mi do stajni.
Mam do wyboru elektryzatory (ktore beda podlaczone do pradu w domu) 2,2J i 6.7J.

Konie mam raczej respektujace prad, zadne szetlandy 😂

Czy wystaczy mi te skromne 2.2J czy mam inwestowac w 6.7J?
Ogrodzenie elektryczne bedzie tylko na dwoch padokach, jeden malutki 20x40m a drugi mniej niz hektar.
edit: zapomnialam dodac, ze bede uzywac tasmy, nie drutu
ranczoszarbia   Glowapelnapytań
07 maja 2023 20:48
shewolf, też jestem ciekawa, zobaczymy efekt fajny
melehowicz, LSW, exif,
dzięki za odpowiedzi i uwagi!
melehowicz,
mam ok. 200 szt., w większości dębowe, ok. 170 cm, średnica ok. 10-14 cm.
Czy samo opalanie wystarczy, czy dodatkowo impregnować?
Malena, albo jedną albo drugą metodą.
Mam pytanko, używa ktoś z was takich słupków do pastucha https://allegro.pl/oferta/palik-slupek-okragly-150-cm-mocny-pastuch-agronet-13547658295 albo może widzieliście gdzieś?
Zastanawiam się jak to się sprawdza

Dodatkowo widziałam gdzieś w internecie, że w stanach mają takie metalowe słupki wbijane w ziemie i na tym są izolatory i taśma z prądem, czy można cos takiego dostać w Polsce? Chyba bezpieczniejsze niz te plastikowe i byłyby na lata, a ja mam trochę pastwisk które wygradzam tylko okresowo
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 maja 2023 13:28
kortina, pewnie masz na myśli paliki z włókna szklanego...
Są dostępne i akcesoria do nich również.
I, że niby 19 zł za 25 sztuk ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 maja 2023 13:30
nokia6002, za jedną sztukę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się