Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Też na niego zwróciłam uwagę 🤣
Mam wrażenie, że jednak powoli kończy się szał na "stare modele" za zawrotne kwoty. Na rynku jest już tyle ładnych i kolorowych szmatek, że coraz mniej ludzi chce kupować stare używane kolekcje. Chyba, że mówimy o pasjonatach -zbieraczach ESK 😁

https://ogloszenia.re-volta.pl/wspoldzierzawa-2-3-dni-w-tygodniu/o/575063/
Zajmij się kulawym, kopiącym i gryzącym kucem i jeszcze za to zapłać. Jest żyłka do interesu.
jestemzlasu, ha! To i ja mam szansę zarobić 😆 szetland wali z zadu, jak dziecka nie zrzuci, to wytrze o płot, 200zł miesiąc bez przeniesienia, adrenalina gratis 🤣🤣
Że też wcześniej na to nie wpadłam.
(Żeby nie było, kuc z różnych powodów nie pracuje u mnie pod siodłem 🙃😉
Jak byłam mała, miałam może z 10 lat, to mieliśmy w stajni jedną jadowitą szetlandkę, bodajże Tuluza jej było. Na dotknięcie bacikiem reagowała waleniem z dwururki 😀 Byłam najmniejsza w mojej grupie i często przypadły mi mniejsze konie. Jak już miałam wsiadać na kuca to TYLKO na Tuluzę :P Warunek był taki że miałam uprzedzać instruktora że celowo odpalę brykando XD

Ehh piękne to były czasy 😀
Może to cena, którą ktoś oferuje za ogarnięcie swojego konia 😆 10 zl za h, kopniak gratis
Nevermind   Tertium non datur
18 lutego 2024 16:59
Trochę mnie rzuciły na kolana te ogłoszenia... Klacze hodowlane, w dodatku z hodowli promowanej przez jedną z (nazwijmy to) edu-influencerek...

https://ogloszenia.re-volta.pl/czteroletnia-klacz-pre-zrebna/o/525409/
https://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-hodowlana-pre-zrebna/o/525413/
Nevermind rozwiniesz nieco swoją wypowiedź?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lutego 2024 17:48
Martyna, zgaduję, że chodzi o wiek pierwszej i zdjęcia sugerujące, że to nie jest pierwszy źrebak i plecy drugiej, szczególnie na pierwszym niefortunnym zdjęciu, ale to zwykłe czepialstwo.
Nevermind   Tertium non datur
18 lutego 2024 18:15
Pierwsza klacz ma karpiowaty grzbiet, druga też ma delikatnie mówiąc nie najlepszą budowę... przecież takie wady powinny wykluczać kobyły z hodowli, one taką budowę przekazują. Wiek też mnie zastanowił, ale 4 latka zaźrebiona to nie jest jeszcze tragedia (wg ogłoszenia obecnie ma 5 lat, zdjęcia mogli zmienić)
Czy ja wiem, czy czepialstwo... Naprawdę taka klacz powinna według Ciebie, Facella, iść do hodowli? Pół ogłoszenia to peany o renomowanej hodowli, z której tej klacz pochodzi, więc trochę rozumiem Nevermind.
2137392.jpg 2137392.jpg
A co jest dziwnego w źrebnej 4 letniej klaczy?
Co do grzbietu, to proponuję oglądnąć pokaz Zangersheide z czwartku : Kassandera i Extra Z 🙃
Dla mnie w jej źrebaku i źrebności nic. Tylko ta budowa w połączeniu z peanami o renomowanej hodowli i o tym, jak to sam jej hodowca (niemożliwe!, hodowcy SAMI wybierają ogiery dla swoich klaczy?!) wyselekcjonował ogiera dla niej, żeby kontynuować ten cudowny prospekt hodowlany.
Znam wiele hodowli, które sprzedają klacze z zastrzeżeniem, że nie do hodowli, jeśli mają wady budowy. Widocznie się nie znają i powinni cisnąć dalej.
Sivrite, Nevermind,Jesli klacz jest bdb uzytkowo, to pojechalabym zobaczyc matke, babke, siostry, itp. - jesli wszystkie maja takie plecy to nie ma co, jesli tylko ona to za taka kase bym pewnie sprobowala, bo wade taka jak ta mozna zwykle dosc latwo poprawic doborem ogiera. Trudniej jest sie pozbyc tendencji do osteochondrozy, sztorca, czy wad postawy typu francuz.
Karolina, na zdjęciach masz przecież jej źrebaka. W moim poście wyżej i tutaj dorzucam drugie zdjęcie. To nie jest "ryzyko", to jest strzał w kolano licząc, że nie trafisz. Na wszystkich zdjęciach źrebak ma dokładnie taki sam kadłubek jak matka.
2284327.jpg 2284327.jpg
karolina_, karpiowaty grzbiet nie jest wadą wykluczającą w księgach stadnych?
Sivrite, fakt - nie spojrzalam na zrebaka. Nie wzielabym.

Iskra de Baleron, trzeba by zerknac w program hodowlany konkretnych ksiag, ale nic mi o tym nie wiadomo
Szczerze mówiąc to ten typ PRE mnie osobiście odrzuca, wielkie kolubryny z łbami jak wiadro. Kobyły z ogłoszeń niezbyt reprezentacyjne i nie chciałabym brać takiej z defektem bo po co to fabrykować. Jest w Hiszpanii sporo hodowli które oferują o wiele lepszą jakość.
Nevermind   Tertium non datur
18 lutego 2024 20:35
Perlica, W ogłoszeniu jest opis 4 latki, a zdjęcia są już ze źrebaczkiem.
Sprawdziłam teraz i posty tej klaczy ze źrebakiem pojawiły się już w maju 2023, czyli najwyraźniej była zaźrebiona w wieku 3 lat
https://www.instagram.com/p/Cs6SMmMLAzX/?img_index=2

Przede wszystkim uderzyło mnie, że są to klacze wykorzystywane w hodowli i to obie w tej samej...
A co jest dziwnego w zaźrebianiu 3 latki?
Ja ma klacz która była zażrebiona jako 3l, zyje 😀 potem jeszcze raz ją zażrebili więc zanim ukończyła 6r życia miała 2.
Stawiam, że Nevermind chodzi głównie o to, że te klacze po pierwsze są bardzo nieurodziwe, po drugie ich budowa jest zaprzeczeniem tego co można znaleźć w treści ogłoszenia. I pewnie jeszcze to, że osoba wystawiająca wypowiada się jako znawca budowy i klasycznego ujeżdżenia w SM, a nie zauważa rażących błędów budowy u klaczy hodowlanych, które sama wystawia.
No i dlatego są wystawione w Polsce, a nie na swoim rynku.
Sprawdzili na pierwszym źrebolu, czy klacz przekazuje wadę. Przekazuje. To zamiast inwestować w utylizację, to żeby sobie renomy lokalnej nie psuć, to się konia kryje i wysyła daleko w cenie po kosztach.
Mało gównianych niemieckich koni do nas trafia?
Serio dziwią Was takie konie od tej laski? Ona promuje klasyczne ujezdzenie, ale jezdzi na poziomie rekreacji. Duzo teori zna, no duzo ksiazek czyta. O hodowli też sie pewnie naczytała. Ale w praktyce niewiele potrafi pokazać.
To definiuje wszystko na jej temat.
1000046661.jpg 1000046661.jpg
1000046660.jpg 1000046660.jpg
https://www.facebook.com/groups/546514115990016/permalink/1325279314780155/?mibextid=c7yyfP
Jak ludziom nie wstyd, skóra i kości, koń 22 lata. "z racji wieku trudno jest jej przybrać na wadze" no ja pierdziele.
brzezinka, ja mam dużo młodszą z rao i też walczymy o wagę. A ma raczej dobrą opiekę, paszę, suple, ćwiczenia, dereczki...
Zgadzam sie w pelni z Feno.
Plus, wracajac do tych PRE to niezle poleciala w opisach 😂
30 sek sprawdzania pierwszej klaczy i sie wszystko wykrzacza.

¨Klacz rusza się zjawiskowo¨ - za to zjawiskowych ocen w ANCCE nie ma.
¨ma i przekazuje bardzo wysoki potencjał ujeżdżeniowy¨ - 1 zrebak, drugi w drodze. Potencjal sprawdzony tak, ze nie pozostawia zadnych watpliwosci.
¨Córka czempiona ANCCE w morfologii i funkcjonalności.¨ - 3 klikniecia wystarcza (https://www.concursosancce.com/public3/contests/morf/201908/?section=12), zeby zobaczyc ze jest po ogierze ktory byl wystawiony JEDEN RAZ i przy szalonej konkurencji w postaci 2 innych ogierow zajal pierwsze miejsce (tak czy siak bylby na podium 😂😉. Nie ma zadnego czempiona a na pewno nie w morfologii.

Juz mi sie wiecej nawet nie chce sprawdzac.
Ja uważam, że ogłoszenia tych klaczy pre są świetne, a komentarze powyżej o ich autorce conajmniej niesmaczne.
Przynajmniej ktoś włożył wysiłek, żeby te ogłoszenia przygotować. Ładne zdjęcia, filmiki, szczegółowy i zachęcający opis, konie przygotowane do zdjęć. Ogłoszenie jest na tyle szczegółowe, że da się te informacje zweryfikować i samodzielnie zdecydować czy warto się koniem zainteresować.
Co dziewczyna miała napisać: "sprzedaję tanio odpad hodowlany, z wadami budowy, rusza się słabo i ma głowę jak wiadro"? I okrasić niewyraźnym zdjęciem z brudnego korytarza stajni - od dołu i pod kątem?
Jedyne co jest w tym ogłoszeniu zadziwiające i nietypowe, to to, jak profesjonalnie się prezentuje na tle ogłoszeń innych tanich koni na re-volcie.
Proszę: wałach do hodowli po "Wielkopolskiej trakentce o urodzie araba lub małopolaka":
https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedaz-konia-wierzchwego-szlachetny-polski-arabwlkprekreacjasport/o/577044/?6=8&4=1&wiekMin=1&wiekMax=25&sortowanie=0
randia, Amen
Nie wiem jak randia czy Perlica, ja tam wole jak wlasciciele koni przynajmniej nie klamia w zywe oczy. I to w kwestiach tak latwo sprawdzalnych(!). Bo te opisy to sa glownie tak szczegolowe jak przeklamane.

Jak sie kon slabo rusza i nie jest jednostka na tle rasy wybitna to nie pisz, ze jest zjawiskowa. Bo latwo sprawdzic wyniki concursos morfologicos na stronie ANCCE do prapradziadka, przeciez to wszystko jest w internecie. Skoro na dzien dobry wychodza takie klamstwa, to co jeszcze przeinacza? Czego jeszcze nie powie?

Jesli nie jest to prospekt hodowlany (no bo umowmy sie, nie jest), warto by bylo po prostu powiedziec: klacz PRE o spokojnym temperamencie, przyjacielska i stabilna emocjonalnie. Po zajezdzeniu moze sie sprawdzic jako kon rodzinny o wygodnych chodach. Idealna do spelnienia marzen o posiadaniu PRE, robieniu sobie zdjec i chwaleniu sie posiadaniem konia andaluzyjskiego. Ot i filozofia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się