Kącik Ujeżdżenia

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 lipca 2024 22:06
Facella, przekleję moją wypowiedź z zaznaczeniem odpowiedniego fragmentu, ponieważ nie widzę sensu jej przepisywania.
Może zgłaszający nie widział tego przed chwilą, może go to ruszyło ale nie mógł wtedy zgłosić bo pracował w tej stajni, może...
Moon, - dorzucam na stół żelki i colę 😂 choć nie wiem, czy nie przyda się coś % do tej coli.

Muchozol2, - błagam, nagle ludzi serduszko ruszyło i dlatego zgłaszają z anonima przez prawnika w przeddniu olimpiady. No na pewno, ani trochę to nie śmierdzi celowością na kilometr... szczególnie wobec zawodniczki, która dotąd promowała bardzo rozsądne i pro-końskie postępowanie, była propagatorką padokowania, pracy w terenie i jako jedna z pierwszych startowała w kasku, nie w cylindrze.
Nawet jak film okaże się mocno średni, to i tak będzie po olimpiadzie. No zbieg okoliczności jak diabli.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 lipca 2024 22:22
Nie ma "może". Prawnik który to wytoczył na światło dzienne kryje dupę klienta który był notabene sponsorem tejże kliniki gdzie sytuacja się zadziała. W artykule na metro co.uk. wręcz jest wypowiedź że "mój klient nie mógł znieść myśli żeby Dujardin sięgała po raz kolejny po medal". Że już nie wspomnę że to prawnik który też jest z jeździectwem głęboko związany. Że już nie wspomnę że Team NL, tak trochę im na rękę żeby Dania i UK miały słabsze teamy... No ale dobra zdejmuje już foliową czapeczkę z głowy 😀

W tym samym artykule piszą że dopiero niedawno dostali "zielone światło" żeby udostępnić wideo - ja się pytam jakie zielone światło. Kojarzę coś ze USEF zmieniało właśnie ostatnio zasady że mogą karać zawodników za zachowania poza zawodami, ciekawe czy coś się zmieniło na naszym podwórku

No i dodam też że to ona sama wystąpiła o zawieszenie - przynajmniej tak podaje BBC
Moon   #kulistyzajebisty
23 lipca 2024 22:27
keirashara, weśśś, bo zaraz dostaniesz psychoanalizę od świętszych od papieża, że masz gruby problem ze sobą a Twój koniś Cię nie kocha i nie masz z nim więzi… 🤣

Ale żelki tylko kwaśne!
donkeyboy,
Na razie żadnych zmian, ale jest to punkt w tym planie FEI na tapecie. "The other 23h" chyba się nazywa.

https://www.fei.org/guardians/action-plan/focus-areas/
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 lipca 2024 22:43
Arimona, dzięki!

Jeszcze teraz doczytałam - żeby dosypać do tego jak to anonim nie mógł wytrzymać żeby Dujardin jechała po medale... Sam prawnik przyznał że decyzja była podjęta na fali innych "akcji" po których zawodnicy znikali z drużyn olimpijskich. I że klient już dawno skumał że to co jest na filmie jest złe ale teraz dał zielone światło bo jest "kultura strachu".
Jak dla mnie pierdu pierdu żeby tylko nie powiedzieć że specjalnie czekali.

I nawet jeśli wideo faktycznie pokazuje coś co jest poza akceptowanymi ramami to dla mnie ewidentnie nie interes konia wiódł za decyzją podzielenia się nagraniem z FEI.

To teraz czekam na dwa filmy, ten z łopatą i ten wykopany łopatą
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
23 lipca 2024 22:56
donkeyboy, dzięki za wyjaśnienie. No to teraz już faktycznie nie ma "może". Nie widziałam tych artykułów, tylko artykuł na Equiście.
Że już nie wspomnę że Team NL, tak trochę im na rękę żeby Dania i UK miały słabsze teamy... No ale dobra zdejmuje już foliową czapeczkę z głowy 😀

donkeyboy, dokładnie. Wg modelu Global Dressage Analytics mocno zmniejszyła się przepaść między drużynami GB a NL. Też jestem ciekawa co zaraz pewnie wypłynie na temat niemieckiej drużyny, bo to na pewno przypadkiem koński prawnik z Holandii się tym zajął.

Tak w ogóle, to bardzo dotkliwie to pokazuje, że w dobie social mediów kiepsko rozumiemy dobro konia. Bata do nauki piaffu użyć nie można, a jednocześnie wolno trzymać konie 23h w boksie i nie być zawieszonym. Mark Todd miał lipę za postraszenie konia gałęzią, ale nie ma zakazu trzymania koni w stanowiskach. Paranoja. Mój mąż skomentował ten news z Charlotte tak, że trzeba zwijać hodowlę, bo zaraz jedyne legalne jeździectwo będzie na hobby horsach.
Osoba, która przez 4 lata kryła "znęcanie się" nad koniem nie udostępniając filmu odpowiednim organom powinna być pociągnięta do takiej samej odpowiedzialności jak bohater wideo.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
24 lipca 2024 00:20
karolina_, rozumiem wzburzenie niesprawiedliwością i sama mam podobne odczucia w wielu kwestiach.
Natomiast Mark Todd nie "postraszył" konia gałęzią, a kilkukrotnie uderzył ze sporego zamachu.
Pierwszy lepszy filmik, gdzie można się temu przyjrzeć w zwolnionym tempie:
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2024 00:36
Muchozol2, a Ty obejrzałaś co wstawiłaś? Pierwsze zamachniecie ledwo musnęło ogon, drugie chyba trafiło, bo jakoś wygodnie jest filmik w tym momencie ucięty. I potem trzy razy to samo, tylko w zwolnieniu. Gdzie jest to "kilkukrotnie uderzył"?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
24 lipca 2024 00:45
Facella, tak obejrzałam. Wyraźnie widzę tu uderzenie. Ale rozumiem, że ktoś może się nie dopatrzeć, w związku z tym wstawiam drugi link:

Poza tym amazonka napisała:
"sportowiec najwyższej klasy nadmiernie i wielokrotnie uderzył mojego konia gałęzią drzewa".
Co myślę rozwiewa wątpliwości nawet w przypadku kiedy my tego uderzenia nie widzimy.
Muchozol2, nie, nie rozwiewa, kłamać potrafi każdy. A już iść za odpowiednią narracja bo wygodniej tym bardziej.

Szkoda mi Charlotte, ciekawe czy kiedykolwiek te filmy zostaną w ogóle udostępnione.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
24 lipca 2024 07:05
xxagaxx, to prawda. Pytanie tylko gdzie ta prawda leży?
Gdzies przeczytalam ze doliczyli sie 24 uderzen batem przez Charlotte.

A nagradnie z Toddem okropne, "cel uswieca srodki". Przepchnal? przepchnal.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 lipca 2024 08:35
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 lipca 2024 08:48
no i leci fala bambinistycznych komentarzy i sugestii, że powinni jej odebrać medale, że każdy jeździec sportowy na pewno jest niedobry w stosunku do koni

Brzmi to wszystko jak równia pochyła do scancelowania jeździectwa w przeciągu kilku - kilkunastu lat
Moon   #kulistyzajebisty
24 lipca 2024 09:08
No dobra, zdecydowanie nie jest to "pukanie" po zadnich nogach a strzelanie z bata do lonżowania, które trafia w konia (odczucia nie miłe - każdy kto sobie przez przypadek sam tak "strzelił" batem do lonżowania w rękę albo we własny tyłek wie o tym... :P ) - zachowanie nieładne, fakt. nie fair w stosunku do konia, acz nie ma całego obrazu sytuacji i "problemu". Czy bulwersujące? - Szczerze: gorsze rzeczy widziałam w naszym polskim grajdole.

Zwłaszcza, że to serio, filmik sprzed 4 lat... 🤦 I jeszcze to tłumaczeni adwokata - wg mnie to już wręcz jawne przyznawanie się do tego, że "klient" chciał po prostu uje... usadzić zawodniczkę/drużynę z szansą na medale. Bardzo nieładnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2024 09:14
Pati2012, ja to powtarzam od czasu afery z pięciobojem. Lada moment jeździectwo całkowicie wyleci z IO, a potem już tylko czekać na zakaz użytkowania koni w sporcie.

Obejrzałam wideo i jestem zawiedziona Charlotte. To jest bezsensowne lanie konia, który nie ma pojęcia o co chodzi i dlaczego dostaje, nie pukanie po nogach, żeby je rytmicznie zaktywizować. Tylko że takie wideo powinno być upublicznianie natychmiast, a nie po latach, akurat przed igrzyskami. Posiadacz nagrania, który to zataił na lata, powinien być tak samo pociągnięty do odpowiedzialności.
Doczytalam ze filmik nalezy do tej dziewczyny ktora siedziala na tym koniu i miala wtedy 15 lat. Czekali az bedzie pelnoletnia. I pewnie az to przetrawi.

Jasne ze kazdy z nas widzial gorsze rzeczy, ale znowu, gdzie jest granica?
Moon   #kulistyzajebisty
24 lipca 2024 09:34
Remson, i przetrawienie tego zajęło jej akurat 4 lata... aha. 🤣

gdzie jest granica?
Poza tym, że każdy ma tę granicę gdzie indziej, to za chwilę okaże się że granicą jest w ogóle wsiadanie na konia. Będzie można tylko głaskać i paczeć z miłością w oczach 😜
A ja mam nadzieje ze jezdziectwo zostanie wycofane z rywalizacji sportowej. Bo to co sie aktualnie dzieje i jak wyglada hodowla jest chore.
A Charlotte jestem rozczarowana.
anetakajper   Dolata i spółka
24 lipca 2024 09:55
Jak przyjeżdża taki trener to chyba wiadomo że 3/4 treningu jest nagrywane. Dziwię się, że się tak podlożyła 🙁 i zastosowala taką metodę przepchnięcia przez coś.
Szkoda bardzo szkoda
Moon - mozna kpic, ale jak sie nad tym zastanowic, to ją internetowi detektywi zaraz znajda i splynie na nią fala hejtu, bo tym gownem dostana po równo. Moze wczesniej rodzice ją probowali chronic i sie nie zgadzali, dopiero jak zostala pelnoletnia to sie zdecydowala.
Nominacja olimpijska na pewno sie do tego przyczynila.

Ja jej nie bronie, zeby nie bylo, po prostu potrafie zrozumiec ich tok postepowania.
Tak jak potrafie zrozumiec pojscie na skróty Charlotte, ktorego tez nie pochwalam.
I o ta granice pytam, miedzy skutecznoscia a przemoca boe niestety jest bardzo cienka 🤷
https://vm.tiktok.com/ZGenoFwaC/
Tu jest dłuższa wersja nagrania. Raczej nie chodziło o ćwiczenie piafu czy pasażu skoro koń dostaje po nogach też w galopie. Ciekawe co wtedy ćwiczyli.
Ałć to rzeczywiście jest "abuse" czyli brutalność wobec konia. Nie wiemy skąd się to wzięło, ale nie powinno się zadziać z pewnością. Również jestem rozczarowana, przy czym nadal twierdzę, że filmik pokazano w ogóle nie kierując się dobrem konia.
KaNie, od Twojego życzenia do zakazu użytkowania koni w ogóle - niedalrka droga. Zostaną rzeźne...
Ładny mi "error of judgement"... czemu to miało służyć niby? Nie dziwię się że się wstydzi tego, bo nawet nie można zrzucić na to że w nerwach baty poleciały. Ciekawa jestem ile jeszcze i jakich errorów zdarzylo jej sie poza zasiegiem kamer.
_Gaga,
Ja nie mówię o zakazie użytkowania totalnie. Mówie o zakazie sportowej rywalizacji. Czyli o niemożliwości startow na zawodach.
A co do rzeźni. Widziałam w ostatnim 1,5 roku tyle, że mam wrażenia że, ta rzeźnia to w wielu przypadkach bardziej humanitarna sprawa niż trening.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2024 10:12
A ja mam nadzieje ze jezdziectwo zostanie wycofane z rywalizacji sportowej. Bo to co sie aktualnie dzieje i jak wyglada hodowla jest chore.
KaNie, ja rozumiem że jesteś rozczarowana po swoich doświadczeniach, ale wycofanie sportu jeździeckiego zrujnuje życie wielu ludziom, a konie będziemy podziwiać w zoo za kilkadziesiąt lat. Mało kto będzie trzymać konia na którym nie może jeździć. Stajnie sportowe padną pierwsze, bo bez zawodów nie będzie po co trzymać tych wszystkich koni, które na siebie nie zarabiają. I nikt nie będzie chciał ich kupić, bo po co mu top koń do trzymania za oborą. Zaraz potem polecą stajnie hodowlane, bo nie będzie komu kupować tych koni. To jest równia pochyla nie tylko dla jeźdźców, właścicieli koni, luzakow, trenerów, ośrodków ale też producentów pasz, sklepów jeździeckich, producentów sprzętu (małych i dużych), części branży transportowej. Zakazanie jeździectwa to jest pomysł skrajnie chory.
Facella,
Możliwe, ale czy to oznacza że w takim razie przymkniemy oko na znęcanie się?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się