siodło ujeżdżeniowe

A ja wczoraj siedziałam na daw magu wypożyczonym od lasi ze Szczecina (ona go na allegro ogłasza)- i kurde już wiem, że chcę siodło głębokie- super mi się siedziało. 🏇 Pierwszy raz w życiu miałam coś takiego, że lepiej mi się jechało ćwiczebnym niż anglezowanym (no ale ja rekreant jestem  😁 )

Niestety siodło nie na mojego konia 😫 a szkoda bo naprawdę fajne i kurde nie zniszczone i nawet za mniejszą kasę niż pierwotnie planowałam wydać.
Cóż muszę szukać dalej.... albo na nowe zbierać 😁
Chudapigi, Sierra - oczywiście, że mi pomogłyście 🙂 dziękuję za odzew na moje desperackie wołania, szczerze mówiąc troszkę sfiksowałam, chyba przez presję czasu jaką sobie narzuciłam  🤔wirek: napaliłam się czy co .... Skończyło się na tym, że sporządziłam elegancką tabeleczkę na +/-, dwa głębokie wdechy i... stanęło na tym, że moja narzekająca na za duże siodło pupa dostanie zwykłego Diamanta 16" (wymiana bez dopłaty), a siodłowe ekscesy odłożę na czas kiedy moja sytuacja z koniem będzie ustabilizowana. Wydaje mi się, że D16" łatwo będzie jakby co sprzedać, i ew. potem wydziwiać z innym siodłem.  :kwiatek: 

Chciałam zasięgnąć języka na temat Euroridinga i skontaktowałam się z p. Kostrzewą. Co mnie zaciekawiło: p. K. generalnie odradził Euroridingi, mówił że swoją dobrą opinię marka zyskała dzięki modelom sprzed 10 lat i od tej pory nie za wiele w ich konstrukcji się zmieniło. Powiedział, że ihaha powoli wycofuje się z ich przedstawicielstwa i stawiają na Prestige, który idzie z 'duchem czasu'.

Jestem ciekawa jakie jest wasze zdanie: czy Euroriding faktycznie przysnął z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, co by koniowi i jeźdźcowi było lepiej?
Ciekawi mni sądzicie o siodłach  Jorge Canaves.
Udało mi się wymienić stargo rekranta nate cudeńko.Jeżdzi mi się w nim super tylko żaluje że to jest 17 a nie 18
I chciała bym poznać wasze opinnie na ten temat.
zaspa89, ja miałam model Onyx, na halfingery  i konie szerokie
i było rewelacyjne
żałuję ze je sprzedałam
Moim zdaniem siodła Euroridinga są jak na tą cenę bardzo pożądne. Bardzo wysokiej jakości skóra,lakier który się nie wyciera, mocna terlica,żadnych problemów w konserwacji.
Prestige to marka bardzo promowana w Polsce,która swoją nazwę bardziej zawdzięcza siodłom skokowym a nie ujeżdżeniowym 😉
Wchodzą na rynek nowe modele Euroridingów, choćby Tytan, z którego wiele osób jest bardzo zadowolonych i czekało na taką poduchę.Jest jeszcze model Matrix,którego w Polsce w ogóle nie ma  😎
Niestety nie dla każdej d...dopasuje sie siodło Prestiga mimo,że ta marka ma duzy wybór siodeł ujeżdżeniowych.Te siodła maja zupełnie inne siedzisko niż euroridingi, obecnie linia Prestiga bardzo postawiła na wygląd,jakies ozdoby i znaczki na skórze (żeby fajnie wyglądało).
Wiadomo,że P.kostrzewa bedzie promował to z czego ma więcej kasy ;-)
Jest przedstawicielem Prestiga,sprzedaje mase siodeł skokowych tej firmy,dlatego nie dziwie mu się, że próbuje przekonyważ także do siodeł ujeżeniowych tej marki.
Ja mam Euroridinga, skokowego wprawdzie, ale jestem bardzo zadowolona. Dobra skóra, pożądne wykończenie, myślę że dobry stosunek ceny do jakości.
Petit., rzeczywiście prestige ostatnio bardzo zdobi z wierzchu swoje siodła
nie siedziałam co prawda w ostatnich 3 modelach, ale w większości ujeżdżeniówek prestige'a to i owszem, mało tego, siedziałam w starych modelach a potem w nowych wersjach teoretycznie tych samych siodeł i... wierz mi, nie poprawił się jedynie wygląd siodeł, nieporównywalna zmiana jeśli chodzi o to jak siodła leżą, jak się w nich siedzi itd

nie wszystkie modele mi pasowały, ale zdecydowanie jestem w stanie powiedzieć, że prestige zrobił milowy krok w przód wśród siodeł ujeżdżeniowych i tego nie da się im odebrać, tutaj marketing czy to p. Kostrzewy czy equishopu nie ma nic do rzeczy, to na prawdę bardzo dobre siodła - jak zwykle kwestia tylko i wyłącznie wybrania siodła pasownego na konia i do naszej budowy


dalej jeżdżę w doge, wciąż siodełko uwielbiam.. i nadal bezwzględnie serce oddaję passierowi 😉 i obiecałam już sobie - kiedyś w końcu do niego wrócę,o! :P
k_cian, jeszcze zapomniałam napisac o najwazniejszym 😉
Nowy Euroriding kosztuje 5-7 tysięc, obecnie najnowsze siodła Prestiga nie schodzą poniżej 10 tysięcy.
luke - ja mam schumachera profi exclusive i jestem zadowolona 😉 ale to zawsze trzeba wypróbować na sobie - znam osoby, którym to siodło bardzo pasuje i takie, które się w nim średnio/kiepsko czują...
wczoraj doszedł do mnie Prestige Top Dressage iiii... kochamy do i ja i koń. wsiadłam na koniu który stał 2 dni, a to wróżyło katastrofę, ale chodził mega fajnie, bardzo dobrze nam się współpracowało, koń szedł tak jak powinien  😅 bardzo przypasował mi bloczek siodła, siedzisko z tyłu dość szerokie się wydaje, ale to może po isabelce - bo przyzwyczaiłam się, że z przodu było szeroko. zdj jak będzie pogoda ;]
Petit., ale to GDZIE i za ile kupisz to już Twoja decyzja, nie wszystkie prestige kosztują ponad 10tyś, wspomniany doge - siodło rewelacyjne a cena wcale nie jest powyżej 10 tyś
a też nie jest mega starowinką
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
22 października 2009 09:43
Więc ja może też coś napiszę. Zastanawiam się nad kupnem prestige doge lub optimax(używane). Może wie ktoś o jakichś siodełkach na sprzedaż? Poluje od początku wakacji i jak narazie na nic nie trafiłam🙁
Ogłoszenia  🤣
Dzięki Anaa za odpowiedź 🙂  Nie wziąłem jednak tego siodła, okazało się przymałe na mnie, poza tym po moim county competitor każde siodło wydaje mi się płaskie  😀
Zaspa, ja zdecydowanie polecam JC, choć zapewne nie jest to najwyższa półka. Jeśli porównywać je z z naszymi Daw-Magami i to tymi w wersji Exclusive - to te ostatnie mogą się schować, a porównywałam siodła o podobnym stażu. To siodło na zdjęciu musi mieć już swoje lata - JC podobnie jak wiele innych firm, zmienia kolory tych "guzików" - obecnie są bodajże czerwone, poprzednio były zielone. Cenowo na niemieckim e-bayu zbliżone są do Kiefferów. Nie będę się wypowiadała na temat konstrukcji siodła, ponieważ nie znam się na tym, natomiast co do jakości wykonania, a zwłaszcza jakości skóry to jednak JC moim zdaniem są lepsze. 
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 października 2009 18:57
mam pytanie do osob uzytkujących siodło prestige lucky dressage, poniewaz siodło jest rozm 16 to jak wyglada sprawa z siedzeniem w nim. nie jest za male czy za krótka tybina? prosiłabym ososby ktore je maja oraz jak maja zdjecia o wystawienie i pare słów o samym siodle. jak sie w nim siedzi i jezdzi? i jaki wzrost maja.
zastanawiam sie nad kupnem tego siodla ale obawiam sie ze moze byc za male;/ waze 50kg i mam 164cm wzrostu
Solina z tego co mi się wydaje to Jun ma takowe  🙂

A co możecie powiedzieć o Prestige Hippos Dressage? Wyszukiwarką znalazłam tylko dwie opinie i to raczej na nie ;]
I jeszcze interesowało by mnie zdanie na temat Prestige Dressage Proffesional?
edit: pomyliłam siodła...  😡
I jeszcze interesowało by mnie zdanie na temat Prestige Dressage Proffesional?


Przejrzyj kilka stron wstecz, już się tutaj Sierra naprodukowała na temat tego siodła.
ciach...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] "Przemycanie" ogłoszeń.
analop, nie ładnie przemycać ogłoszenia
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 października 2009 17:07
mam pytanie odnosnie osob ktore siedziały w prestige lucky dressage oraz w euroriding diamant. zastanawiam sie nad kupnem ktoregos z tych siodeł. diamanta mam od roku ale szukam ciutke mniejszego rozmarowo, jezdzi mi sie w nim bardzo dobrze i to chyba siodlo w ktorym najlepiej mi sie siedzialo. natomiast slyszalam sporo pochlebnych opini o lucky dressage i zastanawiam sie nad zakupem rowniez tego siola.
ktore bardziej polecacie diamanta czy lucky dressage??
busch   Mad god's blessing.
26 października 2009 19:40
Solina- siedziałam w obydwu; megawygodnie, supermiękkie. Nie są dramatycznie ortopedyczne, ale trochę podpowiadają jeźdźcowi  😉
Ja właśnie szukam siodła ujeżdzeniowego na moja kucke. Koń to wesh pony o wzroście 130cm. Ja ważę 55 kg i mam 165wzrostu. Szukam siodła które pasowałoby na kuca jak i na mnie. Czy macie cos do polecenia ? Również dużo dobrego słyszałam o siodle lucky dressage.
Kochane Voltopiry, czy ktoś z Was jeździł w nowej jednotybinkowej venus k prestige'a? Albo miał okazję ją wymacać? 😁 Patrząc na nową linię prestige'a, mam wrażenie, że poszli bardziej w stronę wizualnego dopracowania szczegółów( co zresztą parę postów wyżej ktoś pisał), ale jak to się ma do jakości skóry? Bo cena wysoka- za 10 tysięcy jest już prawie devoucoux... tylko tu z kolei byłby problem z późniejszym dopasowywaniem( a przynajmniej takie doszły mnie słuchy).
chodzi o tą?

siedziałam w niej ale tylko chwilkę, skóry nie macałam, bardzo przypasował mi kształt poduszek- nie są to typowe banany ale odpowiednio 'układają' nogę, dosyć głęboki i miękkie 😉
LOVELY tak, dokładnie o tą. Dzięki za opinię :kwiatek: przy najbliższej okazji będę musiała się jej dokładnie przyjrzeć.
ah.. ile bym dała żeby mieć takie siodło... no tak ok 10tys.. gdybym tylko miała  😁
widział ktoś na żywo siodło kieffer freestyle?
jeśli dobrze pamiętam to Efka w takim jeździła
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się