SIODŁA

busch, dokładnie jak epk, mówi, wywalić w diabły i kupić nawet jakieś 'nic' ale równe i dobrze wypchane. Pomyśl jakie harakiri może ono robić końskim plecom.

Mia, za 1400 to możesz mieć choćby daw-magi, po co ci takie byle co?
busch   Mad god's blessing.
29 listopada 2009 18:24
epk- jestem właśnie na etapie kupowania siodła  😉 Niestety okazało się w przeciągu ostatnich 3 miesięcy, że nie jest tak łatwo znaleźć cokolwiek pasującego na gniadego ogóra (to krzywe siodło ujdzie pod względem szerokości i dlatego się na nim bujam). Teraz model już jest wybrany więc już niedługo...  😉
A co do mszczenia się - to siodło mści się na mnie za każdym razem, jak na nim jeżdżę  👿  O siebie się nie martwię (jak nie byłam w stanie zdiagnozować problemu, to teraz mam za swoje), bardziej o to, jak dużą krzywdę robię gniadej tymi niesymetrycznie działającymi łydkami i dosiadem  🤔wirek: 
Burza, Tylko, że musiałabym znaleźć takiego Daw-Maga w mojej okolicy, żeby móc przymierzyć. Bo nie chcę się pakować w siodło wcześniej nie przyłożone do konia. Pierwsze siodło z moich linków ma wymienne łęki dlatego zwróciłam na nie uwagę.
Mia, łiii tam, kilka osób na volcie je sprzedawało ostatnio, za kaucją ktoś ci na pewno wyśle do przymiarki 🙂
Może i racja ... . Nie wiem na razie postaram się poszukać jak najwięcej ofert w mojej okolicy, jak już nie znajdę niczego to zwrócę się do kącika o pomoc  :kwiatek:.
busch   Mad god's blessing.
29 listopada 2009 18:44
Mia- dokładnie tak, jak pisze Burza. Spisujesz odpowiednią umowę i jazda  😀 . Mogę nawet wrzucić wzór takowej na re-voltę, czy wysłać e-mailem, jeśli ktoś zainteresowany 😉
Bardzo chętnie! To poproszę na: martadymkowska[małpka].poczta.onet.pl  :kwiatek:
To wrzucaj na re-voltę busch, na pewno się przyda, są jakieś obostrzenia? np. jak nie zwrócisz siodła to do trzeciego pokolenia ty i twoi potomkowie będziecie mieć kurzajki i pypcie na języku?  😉 (wybacz nie mogłam się powstrzymać po Twoim tekście o pogrzebaczu i p. Sebastianie)

A tak serio, to ja przy kupnie siodła podpisałam umowę, która zakładała, ze w ciągu tygodnia od dnia zakupu, jeżeli nie będzie pasowało, to mogę to siodło zwrócić. Normalna umowa kupna - sprzedaży, myślę, że umowa  z kaucją jest podobna, ale może np. zakładać, ze (jeśli kaucja to część wartości siodła), to jeżeli nie zwróci się siodła to jest się zobowiązanym dopłacić należną kwotę do tego i tego dnia, lub przy zwrocie siodła kaucja jest wypłacana w ciągu 3 dni roboczych itd. Takie przykłady, ale warto pamiętać kto komu płaci, kiedy i w jakim terminie (terminy ważna sprawa).

A! i jeszcze co do tego Daw-maga: czy ktoś się orientuje jakie łęki literowe mają odpowiedniki w tych cyferkowych? Potrzebuję odpowiednika wintec'owego 31.
busch   Mad god's blessing.
29 listopada 2009 19:25
[center]UMOWA KUPNA - SPRZEDAŻY[/center]

Zawarta w dniu ……………pomiędzy 1……………….. zamieszkałą w  ………………………………legitymującą się dowodem osobistym nr …………… zwanym w treści umowy "Kupującym"
a 2. …………………….. zamieszkałą w…………………………, legitymującą się dowodem osobistym ………………….., zwanym w treści umowy "Sprzedawcą".

§ 1.


1.Przedmiotem umowy jest:  ………………………………………..
2.Sprzedający oświadcza, że Przedmiot umowy pozbawiony jest poważnych wad uniemożliwiających użytkowanie, takich jak złamana terlica, zerwane przystuły, połamane zamki. Kupujący oświadcza, że został poinformowany o wadach Przedmiotu niewpływających na użytkowanie, takich jak przetarta skóra w miejscu przylegania puślisk, i akceptuje Przedmiot umowy w takim stanie.

§ 2.


1.Sprzedawca sprzedaje, a  Kupujący kupuje przedmiot opisany w punkcie 1 za cenę ……………..
2.Kupujący zobowiązuje się wpłacić kwotę zaliczki w wysokości ……… (słownie: ……….) na konto Sprzedającego w …………….. o numerze …………………. przed wysyłką Przedmiotu umowy. Sprzedający zobowiązuje się wysłać Przedmiot umowy na adres  Kupującego w terminie do …..(słownie: …….) dni roboczych od daty otrzymania zaliczki na konto. Sprzedający zobowiązuje się odpowiednio zabezpieczyć Przedmiot umowy przed uszkodzeniami i opłacić koszty wysyłki, w tym ubezpieczyć paczkę.
3.Przedmiot umowy będzie poddany okresowi próby trwającemu ……(słownie: ……..) dni roboczych. Czas okresu próby będzie liczony od dnia otrzymania paczki przez Kupującego.
4.Jeśli Przedmiot umowy pozytywnie przejdzie okres próby, Kupujący zobowiązuje się wpłacić resztę należnej kwoty wysokości ………. (słownie: ………………) na konto Sprzedającego w terminie do ….. (słownie: ……….) dni roboczych, liczonych od ostatniego dnia próby.
5.Jeżeli Przedmiot umowy negatywnie przejdzie okres próby, Kupujący zobowiązuje się odesłać odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniami Przedmiot umowy na adres Sprzedającego przed upływem terminu końca okresu próby i opłacić koszty wysyłki, w tym ubezpieczyć paczkę. Sprzedający zobowiązuje się odesłać kwotę zaliczki na konto Kupującego w ………….. o numerze ……………………..w terminie do ….. (słownie: …..) dni roboczych od daty otrzymania paczki.
6.Jeśli Przedmiot umowy negatywnie przejdzie okres próby, Przedmiot umowy pozostaje własnością Sprzedającego.


§ 3.


1.Okres próby polegać będzie na codziennym użytkowaniu Przedmiotu umowy, czyli na używaniu go do jazdy konnej.
2.Kupujący może uznać, że przedmiot negatywnie przeszedł okres próby i nie podać żadnych tego przyczyn.
3. Jeśli Przedmiot umowy ulegnie poważnemu zniszczeniu podczas okresu próby, tzn. dojedzie do uszkodzenia terlicy, zerwania przystuł, połamania zamków, Kupujący zobowiązuje się wpłacić resztę należnej kwoty wysokości ……… (słownie: ………….) na konto Sprzedającego w terminie do ……. (słownie: ………) dni roboczych, liczonych od ostatniego dnia próby. Przedmiot umowy staje się własnością Kupującego.


§ 4.


1 .Sprzedawca oświadcza, że zbywane prawo wolne jest od jakichkolwiek obciążeń i roszczeń na rzecz osób trzecich i nie toczy się również przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne.
2. Gdyby po zawarciu niniejszej umowy ujawniło się istnienie jakiegokolwiek obciążenia zbywanego prawa, Sprzedawca zobowiązuje się je uregulować.

§ 5.


W sprawach nieuregulowanych postanowieniami niniejszej umowy mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 6.


Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron umowy.



Sprzedawca:      Kupujący:
(zamaszysty podpis)                                                   (zamaszysty podpis)


Wypełniasz luki, podpisujesz, wysyłasz poleconym do Sprzedającego, Sprzedający odsyła poleconym i voila  🙂
Ruda_H   Istanbul elinden öper
29 listopada 2009 19:50
Mia, rozmiarówka Daw Maga wygląda tak:

M - 29 cm
L - 31 cm
XL - 33 cm
XXL - 35 cm
busch, Ruda_H, Bardzo, bardzo dziękuję Dziewczyny! 🙂
specjalnie nie edytuję
Czy ktoś posiada siodło Wintec VSD? U mnie właśnie wyjaśniła się sytuacja- siodło dostanę najszybciej w styczniu (mniejsza o to, że przez miesiąc koń będzie tylko chodził na lonży  :icon_rolleyes🙂 i zdecydowałam się na coś lepsiejszego ale wciąż Winteca. Biorę po uwagę:
- winteca 500 (http://www.hidalgo.pl/products/87/p/606)
- winteca 500 vsd (http://www.hidalgo.pl/products/87/p/610)
- winteca 2000 (http://www.hidalgo.pl/products/87/p/605)
Z czego ostatnie po przejrzeniu setki zdjęć w internecie nie spodobał mi się w ogóle. Przyznam się szerze, że ze względów czysto estetycznych (chyba łatwo ścierający się materiał wierzchni?  :oczy2🙂.
Co do tej 500 vsd mam jednak troszkę obaw bo do długonożnych nie należę ... .
Mogę poprosić Re-voltowiczów o jakieś rady?  :kwiatek:

A ja proponuję zaniechanie perfidnego reklamowania własnego interesu.
Cytat  ze strony firmy którą podała arabek 2 Nie wysyłamy siodeł do przymiarki !!! 7. Istnieje możliwość przymiarki siodła u nas w stajni (posiadamy kilka koni o różnej budowie i wzroście - araby, SP)  🤔wirek:
hahaha, to się nazywa profesjonalizm w sprzedaży i pasowaniu siodeł 😂
a tak poza tym użytkownik arabek2 w każdym swoim poście reklamuje tego sprzedawcę siodeł...
Poncioch też właśnie to zauważyłam i dałam cynka odpowiednim służbom 😁
Ale 2 ptk się wykluczają, bo dają do testów na 48h  😀iabeł:
wistra ta opcja jest dla wybrańców czyli tylko przy odbiorze osobistym 😁
heja

czy moze ma ktos na sprzedaz Prestige venezia ?? PILNE !!  🏇
Prestige Venezia dość często jest na allegro tylko trzeba co jakiś czas sprawdzić.
Ja mam kieffera norberta koffa, ale biorę w tym tygodniu na próbę daw-maga grand prixa i jak tylko będzie pasowało na konie no i mi będzie odpowiadało, to kupuję a kieffera sprzedam, bo jednak wolę close contacta 🤣
Andre   I am who I am
10 grudnia 2009 08:28
Ja się podłączę pod pytania o Wintecki. Dziś miałam jechać pytać właśnie o siodło wintec 500, gdyż na rękę idzie mi system wymiennych łęków. Nie chcę pakować się w kupno tradycyjnych siodeł, ze względu na to, że aktualnie jeżdżę na dość szerokim koniu, na którego musiałabym dopasowywać dużo szersze siodło. Zważając na to, że koń nie jest mój, nie chcę pakować masy pieniędzy w dopasowanie siodła do tego konkretnego przypadku, żeby potem to sprzedawać i szukać czegoś 'bardziej tradycyjnego'. Dziś brałam nawet siodło do przymiarki, było to siodło UB, z tego co mi powiedziano. Owszem dla mnie bardzo wygodne, ale mimo wszystko na konia za wąskie, no i koń powiedział stanowcze 'nie'.
Z drugiej strony, dzisiaj usłyszalam bardzo niepochlebną opinię o syntetykach. Powiedziano mi, żeby nie pakować się w żadne wymienne łęki, że siodła syntetycznego w żaden sposób nie zakonserwuję i że na mrozie 'twardnieje'. No i do tego, że za tą cenę mogę spokojnie kupić coś 'porządnego' i nie ładować się w żadne syntetyki, które są tak na prawdę do niczego.
I natworzył mi się mętlik w głowie  🙄.
Może ktoś, kto miał do czynienia z syntetykami się wypowie?
breakawayy,
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,800.0.html

http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,95.msg391632.html#msg391632

Wintecki wcale nie są takie złe. Z perspektywy posiadacza szerokiego konia mogę Ci powiedzieć - kupuj tego winteca 😉 Szerszych używek jest mało albo wcale i na serio ciężko coś dobrać. Jeździłam w wintecach, widzę ich użytkowanie w rekreacji i wbrew pozorom to nie są wcale aż takie nietrwałe siodła. Puśliska - owszem, momentalnie się naciągają, ale same siodła ciorane prawie dzień w dzień trzymają się całkiem nieźle, jak na syntetyki. O "twardnieniu na mrozie" nic nie słyszałam, w tym temacie nie mogę się wypowiedzieć. :>

amazonka89, no, nie zgodziłabym się. Venezia pojawia się od czasu do czasu, ale niezbyt często. Ostatnio był wysyp veneziopodobnych siodeł, ale to był moim zdaniem ewenement jakiś.😉
naciau, zerknij w ogłoszenie Strucelki
"Wintecki wcale nie są takie złe."
Potwierdzam.
Kupiłam 2000 cair ponad rok temu. Używam systematycznie na pewno kilka razy w tygodniu, jak nie częściej. Nic mi się nie przeciera, nic nie pęka, nic się nie psuje. Z tym sztywnieniem zimą to jakiś debilizm. Jeździłam w zeszłą zimę i uwierz żadnego sztywnienia NIE obserwuje się. Od chwili zakupu jeszcze siodła nie prałam- nie ma potrzeby. Przelatujesz szczotką po wierzchu i czyste.
Wymienne łęki, klocki na rzepy ( możesz dokupić większe, przesunąć ciut te które masz przy siodle)
Kto nie wsiądzie w to siodło, to się od razu drze, że "ale wygodne", lub "ale miękkie".
Nie wymusza złego dosiadu.
Jedyne co mi w tym siodle nie pasuje, to to, że przy wyższych skokach jakoś za mało skokowy dosiad jest. ( ale należy wziąć pod uwagę, że ja jestem dupa skokowa, więc może to być na zasadzie, że "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy" 😉)
Wintecki POLECAM i już.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:. Ja aktualnie jeżdżę w jakimś starym nortonie, pożyczonym od koleżanki. Siodło już przeszło przez kilka osób, używane było dzień w dzień, a moim zdaniem jest w stanie bdb, widać lekkie przetarcia, ale to w ogóle nie przeszkadza w użytkowaniu. Jak siadłam w to siodło 1 raz, to od razu reakcja 'ale fajne', dobrze mi się w nim siedziało, łydka nie latała na boki, nie musiałam się produkować żeby w miarę porządnie się usadzić, po prostu siadłam i jechałam 🙂. Jak na razie to siodło najlepiej leży na moim potworze, choć jest nadal za wąskie, to w tym zdecydowanie koń chodzi najlepiej.
W takim razie na dniach wybieram się oglądać tego Winteca 🙂.
Miał ktoś może styczność z siodłami firmy Daslo? Chodzi mi konkretnie o to siodło:



zdjęcie pożyczone ze strony: www.horseequipment.pl
A ja kupiłam w końcu Meredith 18!!!! Ale się cieszę, jutro bądź pojutrze juz u mnie będzie.

Najlepsze jest to że poprosiłam znajomego z niemiec by mi kupił to siodło na ebayu niemieckim, zadzwonił wiec do faceta z aukcji i się okazało że on jest pośrednikiem i siodło jest w polsce bo jego znajoma nie mogła go u nas w kraju sprzedać więc wystawiła za pośrdnictwe tego swojego znajomego na ebaya  😁 😁 Dla mnie to nawet lepiej bo koszty wysyłki są duuużo mniejsze 🙂


W kazdym razie teraz sprzedaje moją Meredith 17 😀D:
Nie mam możliwości przejrzenia całego wątku, bo mam bardzo wolne łącze tutaj, ale czy ktoś jeździł we wszechstronnych Kentaurach? 😡

Tak z ciekawosci - przymierzam sie do sprzedazy swojego wszechstronnego Albiona model K2, 17cali rozm 34 - czy ewentualnie ktos bylby zainteresowany? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się