Kącik komputerowy

Ludziska rady potrzebuję. Chciałbym coś poprawić w moim dostępie do netu. Mam blueconnecta na (starym dość) modemie Huawei. Który konkretnie model - nie pamiętam, a pudełko na strychu... Do tego pasywną antenę wyprowadzoną pod belkę szczytową na strychu. Na naszej dziczy daje to maksymalny transfer do 12 kB/s, średni 5 - 6 kB/s i bardzo niestabilne połączenie. Trudno je nawiązać i co chwilę się rwie, a przez 70% czasu jest 0 kB/s. Maszt najbliższy jest chyba w Warce: ok. 9 km, może trochę więcej. Myślę o zainwestowaniu w aktywną antenę. Coś polecacie?
A ja mam pytanie do użytkowników programu windows Movie Maker.
Czy Wam też też często się zacina ten program podczas tworzenia filmiku? Co trzeba zrobić, by wydłużyć/skrócić fragment filmu w projekcie?
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2010 21:47
słuchajcie, wyskoczyło mi w rogu dziwne kółeczko, obraca się i mruga, nie mam pojęcia, co to, trochę się zmartwiłam. nic nie instalowałam, nie mam pomysłu, co to może być.
po kliknieciu w tę ikonę pokazuje się komunikat- to co w załacznikach.
proszę poradźcie, ikonka łypie na mnie i przymyka jakby chciała ugryźć. dobra- na poważnie się niepokoję, zwłaszcza po ostatnich problemach z komputerem.
Słusznie się niepokoisz - to jeden z "wymuszaczy" zakłócających pracę kompa. Poszukaj sobie w googlach, na forach pod tym hasłem ("nazwa" proponowanego programiku). I ściągnij sobie (na pulpit) ComboFix. Najczęściej trzeba zmienić w nazwie combo jedna literę (ja mam ComboFi.exe) żeby ruszył. Powinien sobie poradzić.
dempsey   fiat voluntas Tua
08 stycznia 2010 10:39
czy i jakie kryje sie ryzyko w zakupie antywira przez allegro na zasadzie: "Podanie KODU AKTYWACYJNEGO drogą mailowa lub telefonicznie - 0.00 zł"

??
Niestety nie potrafię pomóc dempsey, a sama mam problem. Robiłam swój szablon aukcji na Allegro (http://www.allegro.pl/item878892524_ego_owijki_polarowe_w_kratke.html) samodzielnie, mimo że jestem laikiem w tym temacie. Nie potrafię przeskoczyć jednego problemu. Mianowicie mam na górze aukcji taki baner ze stworzonego przeze mnie obrazka. Ma on duży rozmiar, jednak zastosowałam zgodnie z instrukcją z innego szablonu, na którym się wzorowałam (za zgodą właściciela oczywiście), opcję aby dopasowywał się do szerokości 100% strony. No i w mojej przeglądarce wygląda ok, ale w Explorerze (przypadkowo obejrzałam aukcję na innym kompie) - rozjeżdża się strasznie 😫. Może mi jakiś dobry ludzik pomóc? Mógłby mi to ktoś poprawić i przesłać prawidłowy tekst html lub wskazać, =gdzie robię błąd? Może po prostu zmniejszyć obrazek, tylko do jakiego wymiaru, żeby u większości oglądających wyglądał w miarę ok? Please, help  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
10 stycznia 2010 01:39
halo, dzięki!
przeczytałam że niektórym ten program usunął więcej niż tylko wirusa....
http://www.programosy.pl/program,combofix.html
tu mi ci sciaganie nie działa
http://www.instalki.pl/programy/download/antyspyware/ComboFix.php
a na innych kaza sie logowac. poszukam jeszcze, bo i tak nie o ten komputer chodzi.
rzeczywiscie dziala ostatnio glosniej i wolniej, ale myslałam, ze moze mi się wydaje. jedank wizja kompletnej czystki troche mnie przeraza.
ikonka wiecej sie nie pojawiła. interntet jest z blueconnecta, podłączany co jakis czas, mam nadzieje ze pozwoli sciagnac. mam avasta.
ech...
cieciorka   kocioł bałkański
10 stycznia 2010 20:59
halo, coraz wiecej czytam, ze combo fix usuwa nie tylko wirusy, trochę się boję 🙁
cieciorka - poszukaj na forach "tematycznych", np. tu:
http://www.searchengines.pl/Wirusy-i-Spyware-Bezpieczenstwo-w-sieci-f99.html

Pewnie ktoś pomoże, bo samodzielnego "czytania" logów potrzeba jednak trochę wprawy 😉

EDIT:
Robiłam swój szablon aukcji na Allegro (http://www.allegro.pl/item878892524_ego_owijki_polarowe_w_kratke.html) samodzielnie, mimo że jestem laikiem w tym temacie. Nie potrafię przeskoczyć jednego problemu. Mianowicie mam na górze aukcji taki baner ze stworzonego przeze mnie obrazka. Ma on duży rozmiar, jednak zastosowałam zgodnie z instrukcją z innego szablonu, na którym się wzorowałam (za zgodą właściciela oczywiście), opcję aby dopasowywał się do szerokości 100% strony. No i w mojej przeglądarce wygląda ok, ale w Explorerze (przypadkowo obejrzałam aukcję na innym kompie) - rozjeżdża się strasznie 😫.

kenna - ależ to zamotane! Te wszystkie tabelki sama utworzyłaś? Nie może to być 😉
Tak na szybko - usuń po prostu width="100%", bez zmian zostaw height="239", w przeglądarkach Operka, Firefox i IE jakoś to wygląda...
Mam wielka prosbe,ma ktos moze powerpointa 2003?
Ja mam 2007 poczatek prezentacji w 2003 i nie moge otworzyc na moim komputerze  🙁A musze to dokonczyc na zaliczenie.
Bardzo by mi wiec,zalezalo,zeby mi to ktos otworzyl u siebie i zapisal,jako 2007 i odeslal.
Bede wdzieczna  :kwiatek:
Remenada wyślij mi na maila🙂 w privie Ci napisze chyba ,że już ktoś Ci odesłał 😉
a ja mam pytanie czy ma ktoś może windowsa 7?
jestem szczęśliwą posiadaczką owego cuda i jak na razie jestem pozytywnie zaskoczona.
obfituje w różnego rodzaju nowości i cuda wianki, jednak jeszcze nie wszystko 'obczaiłam'. może jest ktoś kto ma i się w nim bardziej orientuje?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
19 stycznia 2010 21:02
Moglby mi ktos to przerobic na plik corela? :kwiatek:



kontury. chodzi o kreske jest za cienka itp. ma sie nadawac na haft.
Mam problem z Photoshopem CS3...
kiedy próbuję użyć opcji TEKST, wyskakuje mi komunikat:
kpik   kpik bo kpi?
28 stycznia 2010 08:35
Ratujcie ...
stała się rzecz przedziwna, ustawiłam wczoraj hasło na kompie (vista), a dzisiaj nie mogę się zalogować do systemu! niemożliwe zebym zapomniałą hasła, było proste, wskazówka również mowi mi że jest poprawne, przetestowałam różne kombinacje - może się myliłam wpisując je po raz pierwszy, ale trzeba bylo je dwukrotnie wpisać, więc wątpie
tak czy siak nie moę się na kompa zalogować, nie ma mowy o tym że zapomniałam jakie hasło wczoraj wpisałam. czy jest na to jakaś rada?
Jakie możecie polecić firmy laptopów?
kpiku Chodzi mi po głowie, że któraś wersja visty miała tak błąd. W PC Worldzie kiedyś było. Może na stronach PCW można będzie znaleźć artykuł na ten temat. Albo w ogóle w googlach "błąd logowania w viście" czy coś.
mam problem z klawiatura ogolnie rzecz biorac.. nie dzialaja mi przyciski pg up, pg dn, home i end. za to strzalki w gore i w dol powoduja przejscie na sama gore strony lub na sam dol, a nie 'przewijanie' - uciazliwe, bo duzo z tego kozystalam 🙁
kot mi sie po klawiaturze lubi przechadzac - cos poprzestawial?
Mam dwie sprawy a właściwie pytania..

Mój dysk przenośny ostatnimi czasy zamulał, wieszał się, no i dziś odmówił współpracy.. Jeden komp nie widzi go wcale, drugi nie daje mi go otworzyć tylko wyrzuca komunika, że dysk należy sformatować..
Jako,że mam na nim wiele zdjęć i innych ważnych plików to formatowanie odpada raczej..
Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić by odzyskać te dane?

No i pytanko drugie.. Jakich firm dyski przenośne możecie polecić? Potrzebne mi coś w rozsądnej cenie, o pojemności do 320 GB.
Ada   harder. better. faster. stronger.
08 lutego 2010 11:55
Napisze tu bo już nie wiem kogo pytać, może wy pomożecie.

Chce kupić laptopa, najchętniej do 2 tyś. lub do 2,5 tyś.
Nie znam się na tym kompletnie, radziłam się już różnych osób każdy wymieniał co w miarę dobry laptop powinien mieć itd. ale i tak nijak mi to pomaga w wyboże gdy nawet nie umiem rozszyfrować w zasadzie co ten sprzęt ma w środku (po opisie).
Czy ktoś siedzący w teamcie/znający się na tym mogłby doradzić ?
Chodzi mi o konkretne wskazanie, konkretnego laptopa, który jest wart swojej ceny.


Aha, laptop będzie do użytku domowego, rozmiar jaki mnie interesuje to standardowy, fajnie byłoby gdyby był w miarę lekki i cienki żebym zabierając go gdzieś nie nosiła niewiadomo ile kilogramów (ale to już sprawa drugorzędna więc cudów nie oczekuje)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 lutego 2010 12:44
Jakie możecie polecić firmy laptopów?

Zależy do czego ma Ci laptop służyć, do grzebania po sieci, obejrzenia filmu czy tez do jakiegoś grania?
Ja osobiście polecam HP albo Sony, ale niestety te firmy się cenią wysoko.


Ada najlepiej żeby laptop nie miał Visty, spory dysk i pamięć. Vista zabiera dużo pamięci, miejsca na dysku, a do tego jest tak do du że aż żal 🙂

Warto szukać 'laptoków' które NIE mają zintegrowanej grafiki.

No i pytanko drugie.. Jakich firm dyski przenośne możecie polecić? Potrzebne mi coś w rozsądnej cenie, o pojemności do 320 GB.
Mój kuzyn kupił ostatnio w EuroAGD dysk 320gb Toshiby za 170zł, ale to jednorazowa promocja (normalnie po 280zł stoi).
Mój brat poluje natomiast na:
KLIK
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 lutego 2010 13:00
HP się strasznie psują. dziennie do polski przylatuje pare kontenerów zepsutych HP do naprawy. zreszta paru moich znajomych też ma hp, w naprawie lądują co pare tygodni 😉

z laptopów, które można polecić to: Delle, Sony Vaio i Maci 😉

edit. literówki
Mój dysk przenośny ostatnimi czasy zamulał, wieszał się, no i dziś odmówił współpracy.. Jeden komp nie widzi go wcale, drugi nie daje mi go otworzyć tylko wyrzuca komunika, że dysk należy sformatować..
Jako,że mam na nim wiele zdjęć i innych ważnych plików to formatowanie odpada raczej..
Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić by odzyskać te dane?
Spróbuj na kilku innych komputerach. Sam tak miałem z Bardzo Ważnym Pendrivem - udało się przegrać dane tylko na jakimś antycznym laptopie, pamiętającym czasy Win 98. Problem w tym, że taki komunikat może oznaczać uszkodzenie dysku - wtedy to już potrzebny by był program do odzyskiwana danych, a te w większości są płatne.

W razie czego, spróbuj może jakiegoś freewarowego oprogramowania, aczkolwiek mi się z tego Pena nie udało nic uratować za drugim razem:
http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Kategoria,Windows,86.html
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 lutego 2010 13:18
To najwyraźniej ja trafiłam za niezniszczalnego HP'ka, może dlatego nie do zajechania jest, bo i jego cena była nie do zajechania.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
10 lutego 2010 11:48
Jako, ze jestem totalny glab komputerowy a walcze juz 2 godziny z moim problemem postanowilam poprosic Was o pomoc =)

otoz mam ja sobie film, ktory chcialam ogladnac - chce wlaczyc napisy, ale za kazdym razem gdy chce je wgrac wyskakuje okienko na ktorym jest napisane:
[quote="wyskakujace okienko"]
To load subtitles you have change the video renderer and reopen the file.
-DirectShow: VMR7/VMR9(renderless) or Haali Video Renderer
-RealMedia: special renderer for RealMedia, or open it trought DirectShow
-Quicktime: DX7 or DX9 renderer for Quicktime
[/quote]

staram sie film otworzyc w Media Player Classic
zdarzylam juz sciagnac jakgos realalternative, realmedia, ktore juz usunelam i dalej nie wiem co robic 😀 nie lapie ani komputera ani angielskiego i jestem w kropce ;D a myslalam, ze ogladne sobie teraz ten film...
Może brak Ci kodeków?
Ja na Twoim miejscu pobrałabym sobie AllPlayera, do tego kodeki + program do pobierania napisów i oglądasz co chcesz 😉
Widzę, że tu tylko pytania, żadnych odpowiedzi  😁 ale może ktoś wie  :kwiatek: Orange robi mnie w trąbę blokując mi internet po jakimś tygodniu/dwóch normalnego chodzenia. Internet służy mi do re-volty/allegro i robienia przelewów. Nie ściągam filmów, niewiele oglądam, mało używam. Ale zawsze przekraczam transfer. Polecono mi zainstalować program do liczenia transferu. I tu zaczyna się problem - jakikolwiek próbuję zainstalować - wyskakuje mi komunikat, po zainstalowaniu, że error, że on nie może liczyć. Próbowałam już chyba z 10 różnych prgramów, w różnych dniach itp, itd i nic, zawsze error  😤
Ktoś coś wie? Może to Orange nie daje liczyć, czy jak - bo ja się nie znam.
Ale jaki masz ten internet w Orange?
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 lutego 2010 18:47
Zainstalowałam grę i pokazało mi taki obrazeczek.
Czy chodzi o miejsce na dysku twardym ?
EKornik   404 Not Found
12 lutego 2010 18:51
Czy chodzi o miejsce na dysku twardym ?

Raczej o pamięć RAM.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się