Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
03 lutego 2011 12:16
ja widze różnice że koń jest luźniejszy, oparty na wędzidle... jednak nie ma tu zmiany wygladu spowodowanej treningiem a jedynie karmieniem tak jak pisze ela
konjest zapasiony 🙄
tez moge tu wstawic zdjecia groty i napisac ze to efekt treningu na wyglad konia... a akurat trening to moze tylko zmienił (tak jak u Ciebie) prace z koniem, ale jeszcze efektów tej właściwszej pracy niestety nie widac.
Takie moje zdanie i nie denerwuj sie 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 lutego 2011 12:24
zairka spokojnie,ja sie nie denerwuje 😉 rozumiem o co chodzi,po przeczytaniu mniej wiecej tego samego co teraz napisałaś w postach nieco wyżej,kiedy dziewczyny pisały o różnych kryteriach i zmianach,już załapałam,ale szczerze nie chciało mi się robic edit po raz któryś z kolei 😉
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
03 lutego 2011 15:36
ale się porobiło w tym wątku...

panijantarowa świetnie się zaokrąglił, to jest właśnie przyjemny obrazek, pogratulować 🙂

Mam nadzieję, że my pokażemy się tutaj za jakiś czas jak wrócimy do formy, zaczynamy od zera i jak na razie mogłabym wstawić brak treningu na wygląd. Za jakiś czas tu wrócimy 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lutego 2011 12:38
post Gillian w innym wątku zmusił mnie do przewertowania całego forum w poszukiwaniu kilku moich fotek, w trakcie tych poszukiwań znalazłam cos co pasuje do niedawnej dyskusji w tym watku, więc dorzucam 😉 (te fotki pojawiły się na forum najpierw we wrzesniu 2009 roku w wątku puchnących z dumy 🙂😉

a zatem, incognito, chciałaś porównania prosta szyja-szyja zaokrąglona, no to proszę 😉




i powiem nieskromnie, ze bardzo mi się podoba, ze na tych fotkach widać to co moim zdaniem najwazniejsze - że zaokrąglenie szyi wynika z rozluźnienia (widac to po muskulaturze).
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 lutego 2011 14:31
caroline, a tak żeby mieć dokładny obraz mogłabyś napisać jak rozkłada się u Was trening? W sensie ile dni, jaki typ pracy?  :kwiatek:
chyba jak rozkładaŁ, z tego co wiem Kasz ma już emeryturę.
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lutego 2011 15:08
Bay ma racje - czas przeszły jest bardziej stosowny 🙂

xequus, pierwsza fotka to pazdziernik 2007, zanim zaczęlilismy sensowne jezdy pod nadzorem naziemnym, druga to maj 2009 i pierwsze kłusy po półrocznej przerwie kiedy koń tylko chodził stępem (w tym 2 mies pracy pod siodłem tylko w stępie).
a tym okresie pracował 5-6 dni w tygodniu pod siodłem, plus codziennie karuzela. treningi wyłącznie ujezdzeniowe.
caroline jak zwykle popadam w zachwyt widząc Twojego koniczka  🤣 🤣 🤣 🤣
Jessy dziękujemy :kwiatek: mam nadzieję, że nie długo Qslaw pojawi się w pełnej formie w tym wątku 🙂
incognito, jeszcze Ci coś dodam. W jakiejkolwiek dziedzinie życia bardzo ważna jest prezentacja tego, co chce się przekazać. Forma tej prezentacji, jakość, przemyślenie całości - żeby powstała doskonała ilustracja idei "co się ma na myśli". Myślę, ze gdybyś to dobrze zaplanowała (tylko - kto planuje swoje postępy na samym początku, na poziomie, gdy nie wie, że postępy musi! poczynić 😉) - dałabyś radę tak zilustrować zmiany, że byłyby widoczne. Teraz wiesz już dokładnie o co chodzi, więc wszystko przed Tobą  💃
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2011 09:14
Rozumiem,rozumiem dzięki kobitki 😉
caro ja myślałam,że Twój przystojniak to od urodzenia wyglądał jak taka malowana lala,a tu psikus 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lutego 2011 11:16
Nasza zmiana może nie jakaś spektakularna ale  coś widać:

lipiec 2007 (koń w treningu od 3 miesięcy, tu pod innym jeźdźcem)




po 3 latach - październik 2010 (jeździec ja)




ElaPe - jakim cudem udalo Ci sie tak idealnie dobrac te zdjecia 😲(chodzi mi oczywiscie o te sama postawe konia,ten sam ruch). To jest wlasnie to,co brakuje na wielu innych zdjeciach do porownania-brawo!!  (przepraszam,ale nie mam polskich znakow :icon_redface🙂
Wybacz Elu, ale ten koń ma aż takie słabe plecy "od Bozi", żeby wraz z treningiem nic dało się im pomóc? Bo może to kwestia zdjęcia, ale na drugim wyglądają IMO jeszcze gorzej niż na pierwszym...

Konia coś tam przybyło, ale te plecy i koń wyglądający, jakby był osiodłany na szyi (może to kwestia zdjęcia)... ale rzeczywiście, dobór zdjęć Ci się udał.

BTW dalej jeździsz z panią trener B.K?
Pursat   Абсолют чистой крови
05 lutego 2011 13:12
Dlaczego młody koń dopiero zaczynający pracę był tak wysoko ustawiany?
Pursat, po czym wnioskujesz, że dopiero zaczynający prace?
może hasło: ,,koń w treningu od 3 miesięcy, tu pod innym jeźdźcem" tyczy się konkretnie treningu, a nie jazdy, czy pracy pod siodłem ?

tak to przynajmniej ja zrozumiałam, ale nie znam konia, więc nie wiem  😉
Pursat, jazda do dołu na początku nie na każdym koniu jest łatwa 😉 nie każdy chętnie pracuje w takim ustawieniu. Poza tym to jedna fotka, do tego porównawcza, więc fajnie, że faza i ustawienie podobne, bo można lepiej porównać sylwetkę, bez przekłamań.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2011 15:25
odbiegając od tematu to to ustawienie tak czy siak poprawne za bardzo nie jest 😉a konisko masy trochę nabrało z pewnością
ale to jest tylko jedno zdjęć, nie wiadomo czy cały czas koń chodził w takim ustawieniu. trzeba by było chociaż filmik zobaczyć czy cały czas tak chodzi
Masy nabrało, pytanie czy to na pewno ta "dobra" masa. Kręgosłup wygląda gorzej. Szyja też grubsza, ale obrazek średni - sztywna, zaparta.
Pursat   Абсолют чистой крови
05 lutego 2011 16:20
Wnioskuję po tym, że koń na pierwszym zdjęciu ma 4 lata. Tak czy siak, po 3 miesiącach treningu powinny być widoczne jakieś zmiany w ustawieniu. Oczywiście jest to tylko uchwycona sekunda, poczekam zatem na odpowiedź Eli.

Nie wiem jak Wy to widzicie, ale oglądaliśmy zdjęcia razem z Filipem P i żadne z nas nie zauważyło aż takiego strasznego problemu z plecami, ani też zapartego konia. Być może wiecie coś, czego inni nie wiedzą, ale czasem zaskakują mnie takie autorytatywne opinie, które oprócz tego,że komuś zrobi się przykro, niczego nie wnoszą. Każdy pracuje z koniem tak, jak potrafi najlepiej i wyłącznie w dobrej wierze. Wynik tego może być różny, u jednych koni widać lepiej, u innych mniej, przecież czasem brak spektakularnej zmiany może wynikać np. z metabolizmu konia. Ela, nie przejmuj się, masz bardzo fajnego konia! 
A ja śledząc ten wątek mam takie skromne pytanie.
Czy ten koń też wygląda ( bo tylko wygląd można stwierdzić po zdjęciu, a nie to jak jest w rzeczywistości) jakby był sztywny i zaparty- zdj,. w załączniku
Ela, nie przejmuj się, masz bardzo fajnego konia! 

nikt nie wątpi w konia. Wielu wątpi w jeźdźca.

Marysia, idź do interpretacji. Tam Ci najlepiej powiedzą  😉
Wstawimy się nieśmiało z moim Pedrem  😉. Zdjęcia pokazuja konia młodego 3-4 letniego i konia dorosłego 6 letniego. Koń rozwinał sie fenomenalnie w porównaniu do tego co było na początku, poprawił znacznie motoryke i zmienił slwetke. Zaskoczył wszystkich bo zapowiadał sie jako tuptuś a tu prosze od zera do bohatera  😎






ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 lutego 2011 21:43
Dziekuje wszystkim za komentarze. :kwiatek:

Teraz postaram się odpowiedzieć.

Koń na zdjęciu z lipca 2007 był od kwietnia u mnie - czyli ja go jeździłam w lipcu 3ci miesiąc. Zajeżdżenie nastąpiło w listopadzie-grudniu 2006. Potem  do kwietnia w zasadzie nie pracowała.

Na zdjęciu jest inny jeździec - akurat na nią wsiadł na tą jazdę.


ten koń ma aż takie słabe plecy "od Bozi",

tak - ma długi grzbiet niespecjalnie związany w lędżwiach, choć teraz  lepsze wypełnienie tych lędźwi jest

dalej jeździsz z panią trener B.K?

Tak.

Dlaczego młody koń dopiero zaczynający pracę był tak wysoko ustawiany?

nie był, akurat tu na tej focie dość wysoko się ustawiła - ale generalnie ma tak że szyja jest dość wysoko osadzona


jazda do dołu na początku nie na każdym koniu jest łatwa  nie każdy chętnie pracuje w takim ustawieniu


zgadza się - tym bardziej na koniu ktory z natury ma wysoko osadzoną szyję 

sztywna, zaparta

mogę cię zapewnić że na zdjęciu z 2010 nie jest ani sztywna ani zaparta. I zupełnie nie tak wygląda koń zaparty.  Zaparta moze sie wydawac na zdjeciu z 2007.

Anie: dziękuję za rozsądny komentarz i miłe słowa.  :kwiatek:

Ela, nie przejmuj się, masz bardzo fajnego konia! 

no az taka przejmujaca sie to ja nie jestem zebym sie miala nadymac czy coś.  😉
meggii, WOW super zmiana  👍
Fantazja dzięki :kwiatek:
Kate dzięki za cynk o tych zdjęciach, ale nie wiem za bardzo jak je zmniejszyć  😕
w photobucket masz opcję- resize. Jak najedziesz na nią, to pojawią się opcje- wybierasz 800x600.  🙂
Meggii super, piekna zmiana...ja nigdy nie wiem to jest ten starszy twój kasztan czy młodszy?🙂Bo pamiętam, że masz dwa..?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się