Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

quanta ale Skwarek poprawil galop ! Bomba
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 kwietnia 2011 21:16
caroline, przydałaby się strzecha na domku i samochód wyoutować i by były naprawdę sielskie klimaty 😀

oj nie bądź taka, zaraz wyoutowac... ja to autko całkiem lubię 😉

no właśnie - powtarzam za Misią - fotka z galopu: bomba!

efka, a jakże 😉 z jeździectwa musi być fun 🙂
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2011 21:20
quanta, ahh, myślałam, że to z dzisiaj 😉

Wiecie co, chyba najbardziej tęskniłam za tym, żeby po prostu mieć swojego konia. Żeby przyjechać w sobotę do stajni rankiem, nigdzie się nie spieszyć, trochę pogonić konia na hali, wyjść z nim na spacer, posiedzieć sobie na słoneczku, wypić kawę, porozmawiać z ludźmi i mieć tą świadomość, że MAM KONIA. Że jestem w tej stajni na takich samych prawach jak inni 😁 bo mam konia, którego mogę sobie zabrać gdziekolwiek, zrobić cokolwiek, albo po prostu popatrzeć na niego przyklejając się do boksu, i mówiąc wszystkim "fajnego mam konia, nie?". Taaak, tego mi brakowało.
wątek zamknięty
quanta,  mówiąc wszystkim "fajnego mam konia, nie?". Taaak, tego mi brakowało.


Potwierdzam. Wszystkich o to pyta. Parokrotnie.
Za piątym razem już nie wiem co odpowiedzieć, żeby uwierzyła  😁
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2011 21:39
Atea, moja droga, czepiasz się. Bo wczoraj żeście tylko z W. przemknęli mi przez stajnie, zobaczyli świnki i już was nie było! 😁

Macie tego "czystego" konia, który kula się tylko jak go trzymam 😁



wątek zamknięty
Lov, odpukać w niemalowane- ale piękny 😀
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2011 21:43
Burza, po prostu się nie mogę na niego napatrzeć 🤔wirek: jestem nienormalna?
wątek zamknięty
Lov, jest naprawdę przepiękny i gratuluję wspaniałego koniska 🙂!

Nie mam siły do wszystkich pisać, ale podoba mi się ten wysyp super zdjęć - Raven, Quanta... i inni - dawać więcej proszę 🙂! Ja idę spać, bo bladym świtem ruszam wreszcie do stajni 🙂
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
03 kwietnia 2011 22:18
To jeszcze ostatnie, naprawdę ostatnie... 😁 😍

wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
04 kwietnia 2011 00:20
Ja też mam w zanadrzu trochę rudości  🙂 Przedstawiam Wam Wosanę, poniższe fotki dokumentują jej drugą jazdę z jeźdźcem i bez lonży/lonżownika. Ja tym razem w roli ujeżdżacza młodzików, stąd taki stylowy kask się prezentuje na mojej głowie  😁 . Pomimo że dryfujemy sobie po wielkim padoku rysując dość swobodne zygzaki, to uważam że zadziwiająco szybko się ogarnia, była już nawet w mini terenie dzisiaj - podołała  👍


wątek zamknięty
Aj tam pododałała, zasuwała jak stara, naprawdę biorąc pod uwagę, że to konia raptem drugi raz w otwartym terenie, to głowę ma wybitną. A dla fanów malowanych dodam, że kobyłka ma cztery wysokie, super równe skarpetki 🙂

quanta ale Skwarek poprawil galop ! Bomba


On wszystko poprawił. Obejrzałam nowe zdjęcia z soboty przedwczoraj, kiedy już trochę byłam po przerwie rozjeżdżona, i w tej chwili autentycznie sobie gratuluję, że chłopaka nie sprzedałam, chociaż jak mi zalazł za skórę były takie pomysły 🤬 Jego świeżym, bo tegorocznym odkryciem jest używanie pleców - za pół roku będzie chodził jeszcze lepiej, a za rok... 😜 Mam nadzieję, że będę mu chociaż trochę dotrzymywać tempa z moim jeżdżeniem 🙂

caroline, ze zdjęcia wyoutować furę, ze zdjęcia  😀iabeł:

Zgodnie z obietnicą mam galerię z Sarką. W sumie wychodzi nam podsumowanie, bo mija równo pół roku wspólnej pracy. Równej pracy 6 dni w tygodniu, co było zresztą tylko możliwe dzięki naprawdę fantastycznym warunkom halowo-podłożowym 🙂 Muszę przyznać, że na chwilę obecną wsiada się i jeździ z naprawdę ogromną przyjemnością, no i ułożyło się już dużo elementów, które można już tylko doszlifowywać. Super zdolna dziewucha 🙂
A co mnie szczególnie cieszy?
Dobre galopy (z reakcją na półparady i łatwością skrócenia, jak i dodania)

Dobre kontrgalopy, którymi można pojechać serpentynę, i w których koń po rozpoczęciu nauki lotnych wreszcie ułożył się na tyle, że nie wprowadza samowolki i ładnie zostaje w galopie na zadaną nogę)

To, że wolty jeździmy w równowadze i ładnym zgięciu:

To, że na pomoce koń wykoncypował zmianę nogi, wprawdzie w wielu wypadkach jeszcze z wybrykiem, ale ładnie ląduje na prawidłowym galopie (pierwsze próby i okazało się, że Rudzielec radośnie krzyżuje). Żadnego nakręcania się, żadnego spalania - teraz przekładanie pomocy można sobie za każdą jazdą kilka razy ćwiczyć. Dziś na 6 pojechanych lotnych zrobiliśmy dwie bez brykania w ogóle, w tym jedną taką gładką, że z pół ściany gapiłam się na łopatki, nie mogąc uwierzyć, że zmieniliśmy jednak tą nogę 😁 Tu macie fotkę z malowniczym wybrykiem:

Dalej, fajne jest to, że z pieczołowicie pracowanych łopatek w końcu wyjechały się (same się wyjechały, poważnie) ciągi:



No i wisienka na torcie, czyli dodania w kłusie, które są naprawdę świetne. Ruda nie tylko prostuje nogi na pełnego fula i dobre 30cm nad ziemią, to jeszcze z takiego wielkiego wykroku odbija się i leeeeeci demonstrując moment zawieszenia nad ziemią.






Naprawdę z takim zdolnym koniem nigdy wcześniej nie miałam do czynienia 🙂
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 kwietnia 2011 05:42
caroline, ze zdjęcia wyoutować furę, ze zdjęcia  😀iabeł:

no, to już lepiej brzmi 😉

dla równowagi zatem wrzucam fotkę z wiosną w tle 🙂



wątek zamknięty
budynio   powrót do świata dźwięków!
04 kwietnia 2011 09:21
busch pięknie wyglądacie moje drogie 🙂 ku mojej radości ona lepiej się rusza pod siodłem niż bez! 😀 jestem z Was mega dumna 🙂
wątek zamknięty
Busch, quanta - jak zwykle piękne zdjęcia i wspaniałe koniury  😜

Busch - młoda wygląda super, zakochałam się 🙂

Lov - Twój koń jest absolutnie zjawiskowy! I bardzo mu do twarzy w tym kantarku  😍 Nie czytaj mu przypadkiem naszych re-voltowych komentarzy bo wpadnie w samozachwyt ;P
wątek zamknięty
Lov, właśnie normalna!! 😀

quantanamera, jaka słabsza jazda, toż to druga po powrocie do pracy, ja nie oczekuję nawet żadnych fajnych jazd 😁
Pięknie Skwar wygląda!!

Jeszcze wczorajszy Piór- widać, że ja się miotam, on był wyluzowany 😀
wątek zamknięty
quanta ale fajnie Sarka u ciebie progresuje! Mogę ci kiedyś oddać Dziona na jakiś czas  😁??

Wreszcie pojechałam do nowej stajni po wyjeździe - ale było super, o matko  😀 Dzionek z powerem w tyłku, ale miał takie momenty, że czułam, ze wchodzimy na jakiś wyższy stopień wtajemniczenia 🙂 Płynął po prostu, sam się niósł! No i ku memu zdziwieniu okazało się, że jadę do nowej stajni 10 minut krócej niż do starej - jestem w lekkim szoku, byłam pewna, że teraz dojazd będzie gorszy, a tu aż taka różnica 🙂 Oj czuję wiosnę, czuję 🙂 🙂
wątek zamknięty
Lov on jest absolutnie obłędny 😉 skadś Ty takie cudo wytrzasnęła??  😁 😁

Burza jak Piorek cudnie wygląda w zimowej sierści 😉 Mógłby taki zostać 😉

Quanta a tobie to nie ma co komentować... Bo tylko człowieka zazdrość zżera jakie masz cudowne stwory 😉

Busch widze że normalnie moda na rude 😉
wątek zamknięty
xxagaxx, bo mi się bułanek zrobił 🙂 zrudzi się, nawet jak będę regularnie golić- na razie wygląda śmiesznie 🙂
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 kwietnia 2011 13:01
Forta jeden z ładniejszych kasztanów jakie widziałam 🙂
Burza więcej Piorka 💘 świetnie teraz wyglądacie 😀
quanta uwielbiam oglądać Cię na koniach 🙂

Kocham mojego kucyka 😍
wątek zamknięty
quanta kurcze, jest czego zazdrościć 😜 tylko co ona taka pulchna? 😁

busch - heh to moje niespełnione marzenie z dzieciństwa - ruda, malowana kobyłka. Wszystkie koleżanki chciały karego ogiera, a ja kasztankę 😁
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
04 kwietnia 2011 14:00
Burza - super że już wracacie do pracy, no i fajnie że po Piorku tak mało widać że był odstawiony, nic a nic nie zeszkapiał  😉
Lov - fajnie wygląda ten Galliardo, na jakim poziomie pracy on jest? Ujeżdżony już? Bo pamiętam że on jakimś strasznym dzieciuchem jest  😉

Hehe, dam wam jeszcze dwie rude, więcej nie mam, chyba że budynio się podzieli  😀



Tu miałam plan dojechać do ściany i stąd ta noga gdzieś w kosmosie, jak widać prawie mi się udało  😁
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
04 kwietnia 2011 14:16
busch-ale ciacho  😜 a raczej ciastka  🙂 Piekna ruda panna  🙂 Opowiedzcie z budynio o niej coś wiecej  :kwiatek:
quanta-takimi obrazkami wpedzasz nas malutkich w kompleksy  🤬  😉, ale chyba mam nature masochistki, wstawiaj wiecej  🙂
Burza-w zyciu bym nie powiedziala, ze Piore mial taka przerwe. Wyglada super  😉
wątek zamknięty
caroline, ale tam zielono 😲 W mazowieckim jeszcze totalna szarzyzna, klimaty poźnojesienne...

Lov, spokojnie, ja zapewne jak przywiozę mojego dzieciucha, to też dostanę ogólnego kociokwiku - nie kryguj się więc, przecież to jest superfajne, jak ktoś się szczerze cieszy 😀

Burza, dokładnie bułany 😀

branka, dobre geny no i w sumie pracujemy troszku na tą pulchność 😉

Dzionka, haaa, umowa stoi! Ale dil za dil, ja mogę rzeźbić robotę ujeżdżeniową, bo bardzo to lubię, ale w zamian nauczysz mnie skakać na srebro 👀 😁

budynio, daj kobyle 3 miesiące, przypakuje się, ułoży w robocie, malinka z niej będzie  😜 Swoją drogą nieźle zakasztaniony się zrobił KR 😀

milusia, w kompleksy, Ciebie...?  😲 Twój rudy prezentuje się fantastycznie, powinnam go Skwarowi na laptopie pokazywać, żeby raczył grzecznie nabierać ujeżdżeniowej masy 🙂
wątek zamknięty
Ja się nie zgadzam! Nie wolno wstawiać koni któryśtam raz pod siodłem, które chodzą lepiej, niż większości voltowiczy rekreacyjne championy po kilku latach "pracy"! Te Wasze to się nigdy nie wyryjają, nie robią problemów i fochów, czy jak? Nie wolno wstawiać samych zdjęć a`la AnkyVanGrunsven, proszę natychmiast wstawić jakieś kompromitujące foty, bo potem się błędny obraz jeździectwa danej osoby tworzy i zwykłe dupotłuki popadają w coraz większe kompleksy! O!  👿
wątek zamknięty
quanta ze Skwarunio poprawił wszystko nie wątpień a nawet jestem pewna dlatego chce to zobaczyć w końcu live  😅
Zdjęcie z galopu zrobiło super duże wrażenie dlatego tak nacisnęłam na ten galop,taka fajna fura sobie galopuje  😉

Mi minął rok pracy z Witkiem, nie wiem jak to sie stało ale to juz rok . A no i jeszcze miesiąc w nowej stajni.
Konia mam cudownego i odwołuje wszystko co na niego złego mogłam powiedzieć. Siwy zaczyna sie ogarniać,zaakceptował munsztuczek,zaczyna sie bujać  😜 tylko jeszcze krotko wytrzymuje i robi takie super lotne pod gore.
Cud,miód,malina niedługo będzie koniczek na guziczki  😍
Jestem dumna z konia i z siebie bo ostatnio nie zdarzyło mi sie zsiąść wściekła z konia,dla mnie to juz duży krok.
Jeden maly rozgrzewkowy Wiciu
wątek zamknięty
Misia, meczylas te skoki, meczylas, a teraz patrz jak ladnie ci idzie :P

Bush, zazdraszczam ogarnietej rudej - nie wyglada na mlodziaka.. tylko gdzie sztylpy zgubilas? 😉

skoro wam rudo to siwego dorzuce. przy Misiowym sie chowa, ale cotam 🙂 no i niewiele go widac hehe

wątek zamknięty
[quote author=kenna link=topic=41890.msg963585#msg963585 date=1301929693]
Ja się nie zgadzam! Nie wolno wstawiać koni któryśtam raz pod siodłem, które chodzą lepiej, niż większości voltowiczy rekreacyjne championy po kilku latach "pracy"! Te Wasze to się nigdy nie wyryjają, nie robią problemów i fochów, czy jak? Nie wolno wstawiać samych zdjęć a`la AnkyVanGrunsven, proszę natychmiast wstawić jakieś kompromitujące foty, bo potem się błędny obraz jeździectwa danej osoby tworzy i zwykłe dupotłuki popadają w coraz większe kompleksy! O!  👿
[/quote]

Podpisuje sie obiema "rencami" !
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
04 kwietnia 2011 17:17
busch nic dodać nic ująć 🙂 💘
Misia jak ja kocham siwe...daj jeszcze 🙂
wątek zamknięty
Magda, na tym zdjęciu co wstawiłaś, to nie tylko że nie widać konturów konia, to jeszcze pojęcia nie mam gdzie zad, gdzie łep  🤔wirek:  😉 😉 😉
wątek zamknięty
_kate bo to filmik jest 😀 link w formie obrazka 😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.