Transport konia za granicę

mtl   I M Equestrian
25 maja 2010 22:18
MoniaaA siedzę w UK już 3 lata i chciałabym za jakieś drugie tyle wrócić... ostatnio zakupiłam rączego rumaka, pierwsza i jak narazie aktualna wersja jest taka że go jak coś sprzedam, ale kto wie... a zanim znalazłam w Walii odpowiedniego konia za odpowiednią kasę to rozważałam nawet przywiezienie z Polski  🙇 czemu nie mieszkam w Hartpury?! niby 2-3 godziny drogi ode mnie, a oni mają hanowery i inne ciepłokrwiste a w mojej okolicy folbluty czy welsh coby.., no ale nieważne, jak coś to PW co by off topu nie robić  👀
Cześć, mam pytanko, wiecie może jak wygląda transport konia do Szwecji? Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi 🙂
mtl   I M Equestrian
27 maja 2010 13:22
masz PW  🙂
Witajcie 🙂 mam zamiar przewiezc konia do Wielkiej Brytanii i w zwiazku z tym kilka pytan. Czy na konie wymagane jest moze badanie na ilosc przeciwcial wscieklizny ? Hm kon w sumie nie powinien miec, ale pytam dla pewnosci, bo to badanie np. u psow trzeba zrobic na 6 miesiecy przed wyjazdem ...  🤔
I kwarantanna ? Co z nia ... czy jest wymagana i ile moze trwac ? A badania u powiatowego weta czy wystawienie tego certyfikatu cos kosztuje ? A moze ktos zamierza wiezc swoje konie do Szkocji ? ;P
Nie ma kwarantanny do UK, ani żadnych dodatkowych badań.
Wyjazdówka od powiatowego różnie kosztuje, ostatnio 80 zł (i nie wiem, od czego to zależy 😉) )
orientuje sie ktos moze ile orientacyjnie kosztuje transport konia do Szwajcarii? 🤔 ode mnie jest 1400km
podbijam
planuje przewiezc konia do Wloch (oczywiscie nie na kielbase)
jakie dokumenty potrzebuje? jakie badania musi przejsc kon?
jak wyglada transport, czy z przystankami? itp
podbijam
jakie kryteria musi spełnić przewoźnik (dokumenty, licencje, pozwolenia)
jesteście pewne, że do Anglii nie ma kwarantanny? mój pies musi na przykład przejść takową aby tam jechać
Lotnaa   I'm lovin it! :)
15 listopada 2010 17:35
_kate , no właśnie jeśli o psy chodzi, to jest tragedia - testy na wściekliznę, kwarantanny i inne idiotyzmy. Ale wygląda na to, że z końmi jest łatwiej.
choć to jedno jest łatwiej. Dzięki  :kwiatek:
mtl   I M Equestrian
16 listopada 2010 09:18
czemu akurat mam psa w PL, a konia w UK  😵 jedno kiedyś wypadałoby gdzieś przewieść...
Czy ktoś przewoził konia do Norwegii? Nie wiemy co robić z cłem, nie da się w ogolę z nimi dogadać. Odezwijcie się na pw proszę 🙂
delta   Truth begins in lies.
16 listopada 2010 14:38
Jak juz jesteśmy przy transporcie konia to ktoś może powiedzieć jakie dokumenty musi posiadać przewoźnik? I czy tyczy się to samo gdy przewozimy swojego konia sami? Te same dokumenty co w prtzewozie po PL czy cos więcej?  (transport w kierunku Polska > Niemcy)
KresPas   żyj i daj żyć
27 maja 2011 22:06
Witam po długiej przerwie 😉 i od razu podbijam wątek..
Czy ktoś z Was ostatnio przewoził konia do UK?
Czekam na wszelkie pomocne w tej sprawie info

pozdrawiam Forowiczki i Forowiczów 😉
( to podobno poprawna forma 😉 )
A do Niemiec nie potrzebuję żadnych dokumentów więcej niż po Polsce, czy muszę mieć jakieś pieczątki weta?
Będę jechać 800km- mogę to zrobić na raz?
rtk, a gdzie ty się wybierasz???
Możesz jechać te 800km na raz, to jest jakieś max 10 godzin jazdy. Powinno się co 8h robić postoje dłuższe, a przy 10h to bez sensu trochę.
KresPas, ja przewoziłam, ale już 3 lata temu. Nie było to wcale skomplikowane, potrzebowałam tylko paszportu z aktualnymi szczepieniami i pojechaliśmy 😉
ritka, my jadąc z Wawy do Niemiec robiliśmy postój z wyładunkiem, ale to dlatego, że cały dzień jechaliśmy po cudownych polskich drogach. Ty jak śmigniesz z Wrocka prawie od razu będziesz mieć niemieckie nawierzchnie, także rzeczywiście- IMO przerwa zbędna.
10 czerwca wyjezdzamy do Danii 🙂
powoli wysztsko planuje.
mam tylko pytanie odnosnie planu podrozy.
mam po prostu napisac na kartce gdzie bedzie przekraczana granica i gdzie postoje?
pozdrawiam

ZNALEZIONE W NECIE
KONIEC KWARANTAN DLA ZWIERZAT
Minister środowiska ogłosił, że likwiduje uciążliwy i kosztowny obowiązek kwarantanny dla zwierząt, które wjeżdżają do Wielkiej Brytanii. Zdaniem sekretarza w ministerstwie - Caroline Spelman - zmiana prawa spowoduje zaoszczędzenie przez właścicieli zwierząt około 7 mln funtów rocznie.

Ludzie podróżujący z Unii Europejskiej zaoszczędzą 100 funtów, a ci spoza Unii nawet 2500 funtów. Obecnie podróżujący muszą mieć ze sobą badania krwi swojego pupila, a dodatkowo każde zwierzę przechodzi kwarantannę. Po zmianach badania krwi nie będą potrzebne, wszystkie zwierzęta będą musiały być zaszczepione na wściekliznę. Obywatele Unii oraz USA i Australii po zaszczepieniu swojego zwierzęcia będą musieli poczekać przed podróżą 21 dni, obywatele spoza tych krajów 3 miesiące. Zmiany w prawie są wynikiem dużego spadku zachorowań na wściekliznę. W roku 2007 przypadków wścieklizny było tylko 318 podczas, gdy w roku 1990 - aż 2679. Nowe zarządzenie wejdzie w życie w styczniu 2012 roku.
Podbijam
Czy ktoś z re-voltowiczów wiózł konia z Polski aż do Stanów Zjednoczonych? Na pewno nie jest to proste wieźć konia na inny kontynent, ale rozważam czy wgl jest sens się podejmować .  🤔
_megi_, z tego, co pamietam, to jest baardzo droga impreza - znajomi z Wysp do bodajze Californii wyslali swojego konia za niebagatela 10000-16000 funtow
ikarina przed chwilą przeglądałam jakąś polską stronę z przewozami międzynarodowymi i policzyli z badaniami i przewozem do Nowego Jorku ok. 23.000 zł.  😲
Wiedziałam że mogą być wielkie koszta ale nie że aż takie..  🤔
przewoz konia samolotem do bezpiecznych i wygodnych nie nalezy 😉
Poszukaj w necie firm specjalizujących się w przewozie zwierząt, ale są to koszty od 30tys zł wzwyż. W UK biorą drożej. I weź pod uwagę, że w razie gdyby koń spanikował, obsługa ma prawo uboju na pokładzie...
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
23 lutego 2013 18:38
Czy ktoś z Was przewoził konia do Norwegii? Na przełomie kwietnia/maja wywożę swoje rumaki i zbieram potrzebne informacje.
karolina_ o takim procederze to nie słyszałam  🤔 Właśnie patrzyłam na koszta na stronie firm przewozowych i wyszły 23.000zł z badaniami i z dowozem do Niemiec. Ehh gdyby to było prostsze, a tak to niestety nie wchodzi w grę.  🤔

edit: Czy ktoś z revoltowiczów jest teraz na stałe lub na dłuższy czas w USA?
_megi_, tu jest wątek o transporcie koni samolotami: http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,41563.0.html z tego co pamiętam to tam było coś wspominane o tym że jak koń za bardzo wariuje w trakcie lotu to mogą go zabić.
[quote author=_megi_ link=topic=1357.msg1697920#msg1697920 date=1361645051]
karolina_ o takim procederze to nie słyszałam  🤔 Właśnie patrzyłam na koszta na stronie firm przewozowych i wyszły 23.000zł z badaniami i z dowozem do Niemiec. Ehh gdyby to było prostsze, a tak to niestety nie wchodzi w grę.  🤔

edit: Czy ktoś z revoltowiczów jest teraz na stałe lub na dłuższy czas w USA?
[/quote]

http://www.transportkoni.hatatitla.biz/air.php. Tu masz tez jakieś kalkulacje.

Czy to nie jest tak ze ta kwota to opłata za tzw. kontener gdzie wchodzą 3 konie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się