Interpretacja filmików /jazdy, treningi/

nic dodać, nic ująć. Obstawiam więc, że to nie sędziowie na odznakach czy MPMK są niedouczeni.
na AR w Poznaniu (teraz już UP) też uczą ze kłus jest chodem 4 fazowym , z fazami lotu właśnie a nie z fazami zawieszenia.
Bo faza zawieszenia jest widoczna tylko w pasazu, a w klusie to faza lotu jest.  😉
Caroline, cieszę się, że się czegoś dzięki mnie nauczyłaś, serio  🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 stycznia 2009 23:52
Dzionka, podobno czlowiek uczy sie cale zycie. nawet w najdziwniejszych okolicznosciach, serio  🤣
Uważam dokładnie tak samo  😀
Anka, widzę że nie tylko dla mnie jest różnica między fazą lotu a zawieszenia 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 stycznia 2009 06:59
bush, caroline, Dzionka   stop 🚫  😉


Film z konsultacji. Ciekawa jestem co myślicie? I o mnie i o koniu.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 lutego 2009 16:46
mi sie kon podoba, idzie równo aktywnie i widac ze jest stabilny, bardzo fajny materiał do dalszej pracy i rozwoju.

nie podoba mi sie działanie łydki, grzebiesz cofaną piętą, wydaje mi sie ze jestes sztywna zarówno na górze ramiona, rece jak i na dole (odstawione palce dzialanie nogą) za bardzo bujasz całym cialem w przód i w tył, tułów- noga. ale reka jest stabilna, chociaz mogła by być bardziej elastyczna.
Dzionka, co do Ciebie - puść nogę w dół, nie wkleszczaj się tak w siodło i zdecydowanie niżej anglezuj. Co do konia, ile ma lat?
Taa, to puszczenie nogi w dół to moja zmora  🙄 Grzebię piętą również, ale już byłam tak zirytowana jego brakiem ochoty do ruchu, że posuwałam się do takich bzdetów.

Koń ma 5 lat  🙂
Uwierz w siłę grawitacji i nie napinaj niepotrzebnie mięśni nóg, a noga się sama puści 😉

Konisko fajne, tak jak mówi Brzask bardzo fajnie rokuje 😉
Ach, żeby to było takie proste  😀 Ja jestem strasznie uparta z tym zadzieraniem nogi (chociaż bywało gorzej), ale pracuję, uwierz mi  🙂 Ciesze się, że się koń podoba!

Ten sam jeździec i ten sam koń w sierpniu 2008- proszę podziwiać moją nogę w kosmosie  🙄 🙄
no dobra to teraz moja kolej filmik jest sprzed jakis 2-ch lata jak bede miała coś świerzszegop to wkleje ps nie nabijajcie sie z mojego stroju na Czesia;P

Dzionka, co do Ciebie - puść nogę w dół, nie wkleszczaj się tak w siodło i zdecydowanie niżej anglezuj. Co do konia, ile ma lat?


Z tym anglezowaniem to bym uważała. Ja się teraz uczę wysoko anglezować. To nie jest błąd jeżeli nie powoduje potem klapnięcia tyłkiem w siodło, trzeba raczej zapanować nad opadaniem. A koń ma czas, żeby postawić nogę  😉
my_karen   Connemara SeaHorse
02 lutego 2009 17:13
[quote author=rewir link=topic=159.msg163029#msg163029 date=1233507081]
Dzionka, co do Ciebie - puść nogę w dół, nie wkleszczaj się tak w siodło i zdecydowanie niżej anglezuj. Co do konia, ile ma lat?


Z tym anglezowaniem to bym uważała. Ja się teraz uczę wysoko anglezować. To nie jest błąd jeżeli nie powoduje potem klapnięcia tyłkiem w siodło, trzeba raczej zapanować nad opadaniem. A koń ma czas, żeby postawić nogę  😉
[/quote]

Dokladnie. Ja tez kilka miesiecy temu uczylam sie anglezowac wysoko :/ Od zawsze anglezowalam 'jak najnizej', przez co 'dostawalo mi sie' od trenerki w Irlandii non stop. Ciezko bylo i sie przestawic po tylu latach...

Dzionka, fajna z Was para 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 lutego 2009 17:22
Sylwik podoba mi sie ruch konia, widac ze chetny do pracy, zywo reagujacy. natomiast mam wrazenie ze mocno na pysku go trzymasz. Czarna powinna zachecac do obnizenia glowy, a nie non-stop trzymac i być napięta...
wstawiałam już w innym wątku,ale tam film przepadł, więc tutaj rzucam nas na pożarcie  😉 klasa P dwufazowa
http://s27.photobucket.com/albums/c161/forta/?action=view&current=100_8015.flv
[quote author=my_karen link=topic=159.msg163897#msg163897 date=1233594819]
Dokladnie. Ja tez kilka miesiecy temu uczylam sie anglezowac wysoko :/ Od zawsze anglezowalam 'jak najnizej', przez co 'dostawalo mi sie' od trenerki w Irlandii non stop. Ciezko bylo i sie przestawic po tylu latach...[/quote]
Jak coś takiego napisałam tu jakieś półtora roku temu, to zostałam od czci i wiary odsądzona 😉
Że to brzydko, że to na siłę, a koń ma "podrzucać", że nikt tak nie jeździ... Taaak....

sylwikk1, ale po co oceniać coś tak starego?
a dlaczego należy wysoko anglezować? jaki to ma wpływ na konia? pytam nie złośliwie.
Czy wysoko, to pewnie względne, zależy też od energiczności kłusa (bo jednak dobrze żeby kłus i anglezowanie były do siebie adekwatne). W każdym razie biodra do przodu, nad przedni łęk. I żywo, aktywnie. Uczono mnie, żeby przede wszystkim nie polegać na koniu w anglezowaniu, a na swoich mięśniach - żeby cały czas kontrolować swoje ciało, w unoszeniu, w opuszczaniu.
Oczywiście nie miotać się i nie hulać po końskim grzbiecie wedle własnego uznania. Ale jeśli mięśnie są aktywne, to mniejsza szansa klapania w siodło. Niskie anglezowanie to często anglezowanie bezwolne, flaczkowate: koń "podrzuca", człowiek "opada". Odległości małe, to się mniej czuje. Trudno jest niziutko anglezować i cały czas mieć kontrolę nad ciałem, nie opadać itd. (w takim niskim a kontrolowanym anglezowaniu mięśnie męczyłyby się zresztą najbardziej).
Plus to wyższe anglezowanie daje czas - nogom końskim zrobić krok, grzbietowi się bujnąć. Plus, jeśli potrzeba, można dodać mikro-pauzę na górze i na dole anglezowania (jeśli się np. ująć tempa, zachowując energię). Łatwiej tak zamrzeć na ułamek sekundy "w górze", niż wpół drogi.

Tylko "wysokość" to nie wszystko. Jak noga niestabilna, leci do przodu, człowiek staje tylko w strzemionach, zostaje za ruchem, wyprzedza konia, itd. itd. to wiadomo, dobrze nie jest. W sumie może "strach" przed wysokim anglezowaniem to takie skojarzenie ze szkółkowiczem, który gdzieś tam odczepia się od konia i nie tyle anglezuje, to jakoś niezupełnie rytmicznie wstaje w strzemionach i straciwszy równowagę spada z łoskotem w siodło? Bo jak się patrzy na naprawdę dobrych jeźdźców w kłusie anglezowanym, to ta wysokość anglezowania, jakoś nie razi 🙂
Pierwsze słysze o tej słuszności ''wysokiego'' anglezowania. Wszystko co piszesz, Teo, wydaje się być sensowne i logiczne, ale... jakoś tak muszę się nad tym głębiej zastanowić i przedyskutować sprawę z trenerką 😉 Póki co i tak uważam, że niżej - lepiej, na pewno i Dzionki na filmiku.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 lutego 2009 18:57
ciach - filmik nie działa
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 lutego 2009 19:00
Koniczka mi sie wyświetla "Film jest niedostępny w Twoim kraju" 😲 I nie mam funa 🙁
Koniczka mi sie wyświetla "Film jest niedostępny w Twoim kraju" 😲 I nie mam funa 🙁
mi też się tak wyświetla
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 lutego 2009 19:14
Spróbujcie teraz...
nadal się nie otwiera 🙁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 lutego 2009 19:34
Dobra, już wiem o co chodzi - przyczepili się do piosenki, którą podłożyłam pod filmik. Musze podmienić, dam znać jak to rozkminię 😉
(U mnie się otwiera, jeśli to ma mieć znaczenie. UK, żadnych chyba specjalnych ustawień.)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się