Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 stycznia 2009 15:53
"umijętności dodatkowe: cofanie we wszystkie strony"
  wydaje mi się, że cofa sie w jedną stronę -  w tył 😁


Mam wrażenie, jakby ten ktoś wzorowal się na ogłoszeniu sprzedaży samochodu...
Już to pisałam Opolanko  😀iabeł:
Monny   bez odbioru .
15 stycznia 2009 21:17
Może nie tyle szokujące co śmieszne xD

http://www.allegro.pl/item521565909_super_kon_konik_ogier_nie_klacz_nie_arab.html

" SUPER koń konik ogier ( nie klacz , nie arab ) "
Moony- dla mnie nie jest śmieszne co sprytne. Bo wpisując którekolwiek z tych słów w wyszukiwarce to ogłoszenie ci się wyświetli=większa oglądalność=większa szansa że obejrzy je potencjalny kupiec
...kolejny koń, który zaczyna swoją "karierę" w wieku dwóch lat - ale to pewnie dlatego, że to jest "SUPER koń konik ogier ( nie klacz , nie arab ) "  🙄
Laguna Tylko pozornie sprytne bo wiekszość ściągnieta w ten sposób będzie po prostu niezainteresowana tym ogłoszeniem bo albo szuka araba albo klaczy. A jak ktoś nie wie czego chce to przeglada ogłoszenia a nie wpisuje np "arab". A dla tych co wiedzą czego chca to uciążliwe bo szukaja np araba a tu taki grubcio 🤣
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
16 stycznia 2009 00:32
Użyto bardzo dobre słowa kluczowe. Warto zaryzykować, by może wygrac.
A z drugiej strony wystarczy poczytać watek  -historia mojego konia by uzmysłowić sobie jak czesto  kupujemy klacz, planując zakup wałacha, czy kupujemy gniadosza, zamiast wymarzonego kasztanowatego profesora.  Wiec nie wykluczone, że ktoś konika przyuważy.
Może masz racje. Oceniam po sobie bo drażni mnie wrzucanie ogłoszeń w taki sposób i odrzuca od konia przez to. Nawet bym nie weszła w ogłoszenie jakbym zobaczyła "nie klacz nie arab"
Ale ja zasadnicza jestem chyba... 😉
Zresztą to tak brzmi mało zachęcająco... "ni pies ni wydra"

PS. Sama kupiłam innego gada niż zamierzałam, ale z wyboru przeglądałam wszystkie ogłoszenia, a nie weszłam bo ktoś podchwytliwie ogłoszenie napisał. Jak ktoś pisze ogłoszenie podchwytliwie to z zasady jest podejrzany  😉
Biorąc pod uwagę niektóre seriale, to wartościowa informacja, że nie arab, bo przecież wszystkie konie to araby  😉
Za to jeździec jak z "Matrixa"  🤣
Zachęcająco czy nie - typowy przykład smaku słowami kluczowymi i naruszenie tzw. netykiety. Na Allu tego pełno. A skuteczna reklama to taka, która trafia idealnie do grupy docelowej (czyli potencjalnie poszukujących takiego właśnie konia, jak oferowany w aukcji), a nie wszystkich możliwych przypadkowych osób (vide: szukających arabów, klaczy, kucyków, kotów perskich, kosiarek spalinowych, usług manicure etc.).
Monny   bez odbioru .
16 stycznia 2009 08:38
Laguna, też o tym pomyślałam 🙂

[quote author=królik link=topic=190.msg147808#msg147808 date=1232063276]
...kolejny koń, który zaczyna swoją "karierę" w wieku dwóch lat - ale to pewnie dlatego, że to jest "SUPER koń konik ogier ( nie klacz , nie arab ) "  :icon_rolleyes
[/quote]

Nawet nie zauważyłam, że z 2006 jest
Jeżu. Którego to konia sprzedają w tym ogłoszeniu? Bo foty 1 i 2 niespecjalnie pokrywają się z fotami 5 i 6... No chyba, że ja jestem ślepa.... ale jakby nie było, koń z 1 i 2 zdjęcia mi się podoba, mimo łabędziej szyi.
http://www.allegro.pl/item534022381_10_miesieczny_ogierek_sp_bez_ceny_minimalnej.html bidul, szkoda że od początku nie było nic robione z tym kopytem...
Jeżu. Którego to konia sprzedają w tym ogłoszeniu? Bo foty 1 i 2 niespecjalnie pokrywają się z fotami 5 i 6... No chyba, że ja jestem ślepa.... ale jakby nie było, koń z 1 i 2 zdjęcia mi się podoba, mimo łabędziej szyi.


Wystarczy trochę się pofatygować i przeczytać opis ogłoszenia, a nie ograniczyć się tylko do oglądania obrazków.

Ponieważ jest to ogier kryjący, to wstawili przykładowe jego potomstwo
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
20 stycznia 2009 11:28
Sankrita
Tam jest napisane, że zdjęcia 3 i 4 to fotki potomstwa na reszcie jest ten sam ogier 😉
To ja tak w ramach ostrzeżeń, właśnie dowiedziałam się, że na allegro ktoś "charytatywnie" sprzedaje zdjęcia naszego Rudego jako chorej kobyły. Zgłosiłam na allegro, co za bezczelni naciągacze..... Ciekawe czy skopiowali z volty czy z grona....
Najgorsze, że już to ktoś licytuje i kasę jakiemuś oszustowi przesyła.

http://allegro.pl/item534658515_prosze_okarz_serce_i_zakup_cegielke.html
T&N możesz przez przez allegro tej osobie wysłać wiadomość i ostrzec

wasia   Goniąc marzenia!
22 stycznia 2009 15:19
T&N
jezu...
To jest już nawet obrzydliwe.
Napisałam od razu do osób, które licytowały...
Ale normalnie szlak mnie trafił  😤
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
22 stycznia 2009 15:25
kurcze najgorsze jest to, ze ludzie tracą zaufanie i być może następnym razem już nie będą chcieli pomóc...
No więc właśnie... A widziałam, że jedna z tych osób ma dużo komentarz właśnie od fundacji np.TARY, czyli ogólnie chce pomagać, a taka akcja może ją zniechęcić :/
Averis   Czarny charakter
22 stycznia 2009 15:38
Wydaje mi się, że ta osoba wzięła nie tylko zdjęcie z forum ale także i opis  rzekomej choroby. Bo przecież mieliśmy tu wątek o zatkanym przełyku. Widać kogoś on 'natchnął'  🙄

EDIT: Aukcja została usunięta
Wow, jaka szybka reakcja. Jestem pod wrażeniem  😅
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 stycznia 2009 19:12
Ciekawa ta nowa masc CIEMNOGNITA-hmm tez chce takiego ciemnognitego ogiera;]
ogłoszenie może samo w sobie nie szokujące, ale grzbiet tej klaczy mnie szokuje...

http://www.allegro.pl/item526776027_klacz_rasy_sp.html

9cioletnia klacz z TAKIM grzbietem?? 😲

nigdzie nie pisze, że użytkowana wierzchowo (dzięki Bogu, więc domyślam się, że nie jest) i sądzę, że jest tylko do rozrodu i rodzi rok w rok

i zapytam: czy możliwe jest, żeby klacz w takim wieku miała taki kręgosłup?

[przepraszam za chaotyczny post]
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 stycznia 2009 19:47
Ja bym zaczęła od tego, że kobyłka nie stoi równo na tym zdjęciu, zad jest wyżej.
Ciekawa jestem jak wygląda na płaskim...
fakt, dopiero spojrzałam na ziemię
nie zauważyłam różnicy poziomów
jeśli klacz miała np. 5 źrebiąt to nie dziwi ten wygląd. niestety hodowlane kobyłki czasem tak wyglądają.
Trzy nastolatki poszukują pracy polegającej na opiece nad końmi w zamian za jazdę w okolicach Warszawy .Pracowałyśmy już z końmi w westernie i klasyce.Jesteśmy w wieku od 13 do 16 lat i jesteśmy w branży (dwie od 3 lat i jedna od 7 lat)..Preferujemy bezpieczne dla konia i jeźdźca metody pracy.Posiadamy pełne oprzyrządowanie dla jeźdźca. Mamy doświadczenie w relacjach dziecko-koń.Prosimy o szybki kontakt.


Super, ta bywałość w branży mnie ubawiła. Normalnie pełen profesjonalizm, doświadczenie (również w relacjach dziecko-koń - to chyba dotyczy autopsji), no i oprzyrządowanie mają  🤣

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1800209_chetne_do_pomocy_przy_koniach.html

A tu z serii Oscar ortograficzny'2009: PÓNKT KOPULACYJNY  😵

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1789723_ponkt_kopulacyjny.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się