Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 września 2017 18:08
Świeże kruche ciasto jest twarde 😉 Powinno leżeć minimum 3 dni, aby własnie skruszeć 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
27 września 2017 18:10
Dziękuję  :kwiatek: ja się bardziej bałam czy tym powidłom nic się nie stanie jeśli poleżą trochę po upieczeniu 😉 ale upiekłam bo jutro może być ciężko z czasem 😉  :kwiatek:
JARA, Twarde? Zawsze jak robiłam kruche (babeczki, szarlotka na kruchym itp) to od razu jedliśmy 😉
Kruche ciasto po upieczeniu ma być kruche. Twarde jest tylko wtedy jak się je długo wyrabia i czas zagniatania ciasta należy skrócić do absolutnego minimum.
Ja zawsze miałam problemy z kruchym na tartę, do czasu aż odkryłam ten przepis z użyciem malaksera 😀 Teraz nie ma opcji, żeby nie wyszło 😀
ratunku!!
Mam telefon Samsung Galaxy Ace 4 - od wczoraj nie chce wysyłać mms-ów, tworzy mms, klikam wyślij i kręci kółeczkiem i na tym koniec. Do przedwczoraj telefon mms-y wysyłał bez problemów a mam go już półtora roku. Nic nie wyłączałam, mam w zasadzie nowy okres rozliczeniowy, więc Internetu full. Włączałam i wyłączałam telefon ale nic to nie pomogło. A jak pytam wujka Google to nic z tego nie rozumiem 🙁
pestka, spróbuj zrobić konfiguracje mms logując sie na stronie swojego operatora.
Dzięki za rady telefon naprawił się sam  😵
Moi drodzy wytłumaczcie mi proszę bo nie kumam. Czemu gdy mamy planowany zabieg, trzeba być na czczo co najmniej na 6 godz przed podaniem znieczulenia? A dlaczego np. takiego człowieka z wypadku na stół operacyjny bierze się z marszu. Wszak nie pytamy się wtedy czy jadł homara w restauracji. Ratuje się życie, i daje się znieczulenie nie zważając czy na czczo czy po kolacji zakrapianej winkiem. Więc jak to z rym znieczuleniem jest.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2017 08:28
aszhar, wtedy to sie robi, zeby uratować życie. Jak sie przygotowujesz do operacji pół roku, to dokładasz wszelkich starań, zeby zminimalizować ryzyko. W tym nic nie jesz, zeby Ci sie nic nie dostało do płuc. Jak masz rozpruty brzuch, wybiera sie poprostu mniejsze zło. 
Podczas znieczulenia możesz mieć odruchy wymiotne. Mając pełny żołądek i będąc nieprzytomna, możesz zachłysnąć się cofającą się treścią z p.pokarmowego. Dostanie się do oskrzeli i w najlepszym razie będziesz miała poważne zapalenie płuc. A w najgorszym- bezdech i zgon, zanim ci wyciągną  treść z oskrzeli.
Dlatego trzeba być na czczo do planowanych zabiegów.
A dlaczego nie zwracają na to uwagi w operacjach ratujących życie? Bo ratują życie.
to minimalizowanie ryzyka i przeciez nic operowanego nie kosztuje, w czym problem? 🙂
Strzyga, tunrida, dziekuje dziewczyny za wytłumacznie. Myślałam że odruch wymiotny jest tylko po wybudzeniu. A tu się okazuje że w trakcie znieczulenia można się udusić własnymi wymiotami.
No teraz sprawa dla mnie jasna.
Pytanie głupie, i pewnie gdzieś ktoś zna odpowiedź...

Od dwóch lat mam wokół głowy tzw "słoneczko", jak zaczesuję włosy do tyłu to mi tak śmiesznie sterczą, a kiedyś tak nie było. Używam szamponów bez sls i parabenów, dwa razy w tygodniu nakładam maskę z Biovaxu i dokładam olej arganowy. Brałam kilka miesięcy Vitapil, Biotynę i Biostyminę. Włosy jak sterczały, tak sterczą. Myślałam, że to są młode włosy,ale chyba jednak są one połamane. Co się pytam któregoś fryzjera to próbuje mi wcisnąć swoje prodkuty, które ma na stanie. Nie suszę włosów, nie używam protownicy od lat, nie używam lakierów (nawet nie posiadam). Zagłaskane włosy brylantyną się trzymają, ale wyglądają zaraz na tłuste. Nie wiem już co mam robić :/
aien w sensie puszą się? Takie mikro loczki? Ja tak mam, przerobiłam mnóstwo metod i poszłam na keratynowe prostowanie. Włosy się nie puszą, są odżywione i lśniące, a efektem ubocznym jest to, że są proste.
Na focie zdjęcie z zabiegu - spuszone włosy bardzo lekko, bo serumowane, odżywkowane i sranie w banie, pozostałe 2 po keratynie (przez ok 2 tyg po zabiegu włosy są przyklapnięte, potem już normalnieją):
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19021600_1036398873164019_1639557873_n.jpg?oh=71afd2b9daeb732a570823438de9fa9e&oe=59DE983D[/img]
Potrzebuje wydrukować sobie książkę w jakims punkcie xero, tylko najladniejsza wersja ma co drugą stronę obroconą do góry nogami (zakładając, że strona gdzieś ma nogi 😉). Czy jest jakaś opcja żeby mi to wydrukowali dwustronnie, tak, żeby po obu stronach góra się zgadzała? Mogą to jakoś poustawiać? 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 października 2017 19:56
Gniadata, raczej nie. Łatwiej Ci będzie pewnie samej to poprzestawiać.
Strzyga tylko niestety cały podręcznik ma 380 stron, więc rozbijać pdfa i ręcznie przestawiać 190 z nich to chyba nie mam na to czasu 🙁 no nic, najwyżej druknę brzydszy skan :kwiatek:
dea   primum non nocere
09 października 2017 20:03
Zepnij górną krawędzią, to będzie jak trzeba. Dwie strony w tej samej orientacji, jedna nad drugą. Pewnie do tego celu takie obrócone.
dea wiem wiem, tylko mam problem taki ze nie znoszę tak bindowanych materiałów 🙁 milion razy bardziej wole bindo na krótkiej krawędzi
Gniadata, w miarę szybko można by to było zrobić przy pomocy tej strony - https://smallpdf.com. Może uda Ci się znaleźć te kilkanaście minut, ładniejszy skan na pewno jest tego warty 🙂
mitery0322 o jakie fajne! dzięki! :kwiatek:
Fokusowa nie do końca, mam takie włoski 3-5cm przy grzywce, której nie mam. Dodam jeszcze, że myję codziennie włosy, bo brzydzę się brudnych włosów (taka fobia). A z keratynowym trzeba kilka dni nie myć i ja psychicznie nie dam rady, chociaż myślę o tym coraz bardziej.
aien, - co Ty gadasz, ja po keratynie normalnie myłam 🤔
Po keratynie przez 24 godziny nie powinno się myć. Po tym pierwszym myciu już normalnie myjesz jak często chcesz.
Pierwsze dwa dni powinno się przytrzymać keratynę na włosach, żeby lepiej wniknęła. Robiłam trzy razy już, mniej więcej co pol roku, ostatnią w styczniu chyba. Teraz zamiast długich czarnych włosów zamarzył mi się jasny kręcony bob i dupa, bo keratyna dalej trzyma  😵 😂 pomimo zmiany koncepcji na włosy moge z czystym sercem polecić to prostowanie. Do tego jeszcze paznokcie i rzęsy 1:1 i poranny pobyt w łazience ogranicza się do pięciominutowego umycia buzi i zębów 😉
Czy kupując mieszkanie w systemie TBS można je kiedyś wykupić na całkowitą własność?
keirashara fokusowa dodzilla
mi powiedziano w salonie że 48h nie wolno myć. ja czasem 24 nie wytrzymuję.
Fokusowa efekt woow 😍 też chce 😉 ten zabieg niszczy włosy? Trzeba uwazac gdzie sie go robi ( jak np z trwałą)? Ile utrzymuje wie taki efekt? Jaka cena orientacyjna?
Kraja, - nie niszczy, odżywia właśnie, bo keratyna wypełnia włos 😉 Ja robiłam na naturalnie prostych (prostownicę dostałam genetycznie, wysuszę i są jak z salonu 😀 ), cenowo wypada to bardzo, bardzo różnie, ale jak masz włosowo ogarniętą znajomą, to w domu też da się zrobić. Widziałam ceny od 120 po 300zł, zależnie od salonu. Efekt jest zależny od jakości produktu, ja do pół roku widziałam zmianę w strukturze włosów. Nazwa się to też często keratynowym odżywianiem włosów.
aien, - ja myłam na kolejny dzień i było git. Ale przy keratynie też się myje, potem jeszcze coś tam nakłada, więc spokojnie idzie wytrzymać. Swoją szosą, jak myjesz codziennie włosy to stosujesz odpowiednie szampony, czyli takie do codziennego mycia? Bo te normalne zrobią więcej bałaganu niż porządku przy tak częstym stosowaniu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się