Kto/co mnie wkurza na co dzień?

Mnie za to denerwuje,że jak już uda mi się z kimś na zdjęcia umówić, to potem muszę wieki czekać na ich przesłanie.  🙄
Mnie denerwuje uprzedzenie do ludzi o innym wyznaniu czy narodowości. Zamiast każdego poznać, bo każdy jest w końcu inny-to oceniają z góry stereotypowo, że Polak to kradnie, Rosjanin tylko pije, Niemiec jest szorstki, Anglik nudny,a Włoch to babiarz. Co prawda ja osobiście nie chciałabym być w związku z np. arabem czy murzynem,ale dlatego,że fizycznie mnie nie pociągają,ale jako przyjaciele-nie ma problemu 😉 Nie lubię takiego szufladkowania ludzi- sama miałam kilka rasistowskich incydentów względem mojej osoby i naprawdę nie jest to miłe. Obecnie jestem z Niemcem,który jest muzułmaninem i jest taki sam jak każdy inny człowiek- oczywiście, są różnice kultur,ale jest to dosyć ciekawy temat do rozmów 😉
Zgadzam się z Tobą! 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 sierpnia 2012 14:12
flygirl, Nasza pielęgniarka też dawał krople na wszystko 😁
Maddie, z tym zwolnieniem bo gra na pianinie to całkiem zrozumiałe. Ja będąc w gimnazjum grałam na pianinie i na gitarze, a kilka razy pod rząd miałam wybity, bądź mocno obity palec i grać nie mogłam, wiec dostałam zwolnienie z siatkówki- ot, kwestia priorytetów 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 sierpnia 2012 15:43
wkurzyłam się dzisiaj potężnie, muszę komuś oddać coś ciężkiego i umówiłam się dzisiaj z tą osobą "po drodze", czyli podrzucam jej kilogramy i lecę dalej... pięć minut przed spotkaniem pisze do mnie, że jednak jej nie będzie, a ja już autobusem jadę  👿 no cholera ciężka tak trudno napisać 15 minut wcześniej?! sytuacja się już drugi raz powtarza.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 sierpnia 2012 21:10
ekuss w zasadzie się z Tobą zgadzam, ale jeżeli chodzi o islam i jego wyznawców, to choćby mnie torturowano to nigdy nie zaakceptuję tej religii i nie dlatego, że nie jestem tolerancyjna, tylko dlatego, że pewne założenia tej wiary są dla mnie po prostu nie do przyjęcia.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
26 sierpnia 2012 21:18
Wkurza mnie niszczenie czegokolwiek dla: zabawy, samego niszczenia i nie wiem czego jeszcze.
Jakiś czas temu nasze miasto zabrało się za rekultywację/odnowę miejskich parków. W jednym z nich postawiono szalety, i co? Po tygodniu popisane sprayem, wybita szyba itp.  😵
W ramach budowy obwodnicy zrobiono tunel-przejście z parku nad jezioro. Narzekali, że przejście uruchomione, ale nie ma jeszcze światła. Światła zamontowane ok tydzień temu, a dzisiaj już pozrywane kable  😵
Komu to przeszkadza, po co takie niszczenie? Chyba nigdy nie zrozumiem takiego zachowania, takich ludzi  👀
mnie wkurzaja matoły rysujace po lakierze pod rzad 5 zaparkowanych aut bo im sie kurde nudzilo jak wracali z imprezki w nocy....  🤔wirek: 🤦
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 sierpnia 2012 09:59
Horciakowa, pitoszek, lacze sie z Wami. Za taka debilna bezmyslnosc obcinalabym paluszek. Bez jednego bez problemu da sie zyc, a takie przypomnienie...Nam kiedys ktos oblamal w polowie wszystkie drzewa przy drodze. Lata-sadzenie podlewanie pilnowanie przed zajacami...i w minute ktos to zniszczyl.
desire   Druhu nieoceniony...
27 sierpnia 2012 11:55
wkurzyły mnie panie z pralni  😤  oddałam rzeczy konkursowe i co ? owijki (o zgrozo) jeszcze bardziej uwalone niż jak były przed oddaniem, a zamiast koszuli konkursowej (za którą dałam niemałe pieniądze) dostałam jakąś (dosłownie) szmate..  👍 😵 🤔  nosz zaraz mnie rozniesie !  👿 🍴
asds   Life goes on...
27 sierpnia 2012 12:23
Mam nadzieję że pokazałaś  kierownikowi pralni zniszczone rzeczy i powiedziałaś że żądasz rekompensaty finansowej za nie?


Wkurzają mnie kantory w Warszawie......Te blisko mnie windują ceny sprzedaży i efekt tego taki zę musze zapierdzielać na druga strone Wisły w weekend aby najkorzystniej kase wymienić....
BASZNIA jak zobaczylam moje porysowane auto to mialam ochote im poobcinac nie tylko paluszki  😉 😉 😉  😁  desire lacze sie z Toba ja z pralni  dostalam spiwor rozerwany, i kurtke ze zjedzonymi guzikami...  🤬
ekuss   Töltem przez życie
27 sierpnia 2012 12:39
ekuss w zasadzie się z Tobą zgadzam, ale jeżeli chodzi o islam i jego wyznawców, to choćby mnie torturowano to nigdy nie zaakceptuję tej religii i nie dlatego, że nie jestem tolerancyjna, tylko dlatego, że pewne założenia tej wiary są dla mnie po prostu nie do przyjęcia.

Nie każdy przestrzega tych reguł w 100%, tak samo jak nie każdy katolik chodzi do kościoła ,pości czy się modli w ciągu dnia lub przed snem. Mój chłopak nie modli się 5 razy dziennie, nie przestrzega też tej zasady skromności ,jedynie nie je wieprzowiny. Wiarę ,,odziedziczył" po ojcu-jego matka jest katoliczką. Jest Niemcem,więc nie wychowywał się w kraju,gdzie kobiety są traktowane gorzej czy muszą chodzić całe zakryte. Ja jestem natomiast ateistką i też ciężko jest to niektórym przyjąć,a już w szczególności mojej babci. Każdy jest po prostu inny i ja to szanuję i akceptuję, o ile nie wpływa to jakoś na moje życie i własne przekonania- tzn. jeśli chłopak zacząłby mnie przekonywać do swojej wiary czy coś w tym stylu,to wtedy dopiero bym się zastanawiała nad swoim wyborem. Po prostu nie lubię takiego szufladkowania,bo to,że ktoś przyjął islam, został ochrzczony itd. nie oznacza,że jest zupełnie inny niż my.
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2012 12:48
no i ta religia sama w sobie nie ma jakichs dziwnych nieludzkich zalozen.

to, ze ktos ja wypacza w glupi sposob, albo swoje karygodne czyny tlumaczy (blednie) religia - tego sie nie da uniknac - dzieje sie tak chyba z kazda religia na swiecie..
gdyby patrzec na katolicyzm przez pryzmat ksiedzow pedofili i rydza, to tez mozna uznac, ze to jest nie do zaakceptowania.

najczesciej ludzie boja sie czegos, czego nie znaja. inny=obcy=zły. to bardzo gleboko siedzi w kazdym z nas. i czesto zupelnie nieswiadomie robimy, czy mowimy cos, przy czym taki lek przed innymi wychodzi (przy czym inny, to nie musi byc ktos innego wyznania/koloru skory/z innego kraju. to moze byc chory psychicznie, niewidomy albo bardzo biedny).
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
27 sierpnia 2012 12:55
Kurczak podzielam twoj "wkurz". i to durne stwierdzenie: "przecież nic mu nie bedzie" (zwykle dotyczy to dużych zwierząt) lub przeciez to tylko pies/kot".  👿.
mnie wkurza zaś to, że wszelkie problemy finasowe form najszybciej odbijają sie na szeregowych pracownikach.  👿
najgorsze jest, że nastawiłam się na danie domu pewnej klaczce. a teraz muszę raz jeszcze wszystko przeliczyć, nie mówiąc o tym, ze hus wie jaki bedzie wynik owego przeliczania... szlag mnie trafi.
stabilna firma, kurde...
BASZNIA jak zobaczylam moje porysowane auto to mialam ochote im poobcinac nie tylko paluszki  😉 😉 😉  😁 


Za to w sobotę w nocy ktoś dla zabawy wybił szybę w samochodzie siostry tż-ta  😤
Nie przelewa im, się samochód mają jeden i na długie lata ma im służyć, a tu takie coś. Maż nie pracuje, ona na macierzyńskim, mają 6miesięczną córeczkę.
Pozabijałabym normalnie tych zwyrodnialców.
dempsey   fiat voluntas Tua
27 sierpnia 2012 13:08
no i ta religia sama w sobie nie ma jakichs dziwnych nieludzkich zalozen.

no mam wątpliwości jak czytam takie doniesienia prasowe
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,opage,3,title,11-latka-sprofanowala-Koran-Grozi-jej-kara-smierci,wid,14854551,wiadomosc.html?ticaid=1f0fe

porównywać to do strrrrasznie niebezpiecznego ojca Rydzyka..?
to może ja podmienię słowA

"11-latka sprofanowała Pismo Święte? Grozi jej śmierć
Toruńska policja zatrzymała 11-letnią chrześcijankę, podejrzaną o sprofanowanie Pisma Świętego. Grozi jej kara śmierci.
Aresztowania dziewczynki domagał się rozwścieczony tłum katolików, który zgromadził się pod jej domem niedaleko Torunia i groził, że spali okoliczne budynki, należące do muzułmanów"
😎
Wkurza mnie to że ludzie nie potrafią pisać normalnie i wszędzie wciskają zdrobnienia. Dziś natknęłam się na ciężki przypadek na allegro:
'super czapunia z mięciutkiej bawełenki. idealna na spacerki[...]'
😵

i jeszcze wkurza mnie to że niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. mam napisane w ogłoszeniu:
Osoby zaiteresowane proszę o kontakt pod podanym numerem telefonu lub emailem.
Nie udzielam żadnych informacji na PW.


co z tego że nr telefonu i adres mail są dokładnie podane. i tak już dostałam kilkanaście wiadomości na pw. 👿
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2012 13:20
dempsey, nikt normalny nie zabil, nawet nie uderzyl ani nie nakrzyczalby na dziecko gdyby zrobilo cos takiego.

nie znajdziesz w koranie nigdzie przyzwolenia na takie dzialanie. nigdzie ta religia nie nakazuje takich rzeczy, nie jest to zgodne z jej zalozeniami.

rozumiem potepianie takich czynow. czy al-kaidy, czy nie wiem, bicia kobiet.
ale potepiania religii, ktorej podstawowe zalozenia sa zupelnie inne od tego, co kieruje ludzmi na swiecie do popelniania tych wszystkich strasznych zbrodni - nie rozumiem.

jestem swiadoma, ze nikogo nie przekonam, ale na zakonczenie tego tematu napisze tylko, ze zamachy terrorystyczne, czy bicie/zabijanie niewinnych, maja z islamem tyle samo wspolnego, co wyprawy krzyzowe z chrzescijanstwem.
po prostu. chodzi o rozroznienie religii samej sobie, w czystej postaci, od jej zdegenerowanej wersji, stworzonej na potrzeby polityki/w wyniku braku dostatecznej wiedzy/zywczajnie z glupoty.
islam nie jest zly. katolicyzm nie jest zly. judaizm nie jest zly. hinduizm nie jest zly. zli sa tylko ludzie.
To dlaczego tam jest tyle kobiet bitych/zabjanych? Za popatrzenie się na przechodzącego faceta?
U nas też oczywiście są takie sytuacje, ale są to sprawy jednostkowe i najyżej kończące się siniakiem pod okiem, a nie ukamienowaniem. To "bronienie" owej religii, która mnoży debili niestety to dziwne jest dla mnie.
Dostosowali religię do swoich potrzeb i o czym tu dyskutować?
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2012 13:37
bo to sa spoleczenstwa proste, niedoedukowane, ktorymi latwo manipulowac np wlasnie za pomoca religii?
jak na poczatku XX w polskiej wsi chlop stlukl babe na kwasne jablko to tez sie nikt specjalnie nie interesowal, a i kumple w karczmie jeszcze po plecach poklepali, ze dobrze, ze ja krotko trzyma.

"bronic" bede kazdej religi ktora moim zdaniem nie jest zla i zla nie propaguje.

islam sie nie dostosowal, bo startowe zalozenia tej religii tego zabraniaja. on jest i zawsze bedzie taki jakim ustanowil go Mahomet. jakiekolowiek wprowadzanie w nim zmian jest traktowane jak grzech i bawienie sie w Boga (nie ma wiec synodow itd).

wiec ludzie ktorzy popelniaja te zbrodnie sa zlymi ludzmi, zlymi muzulmanami, nie takimi, jakimi powinni byc wg tej religii.

jechanie po islamie jest teraz bardzo na czasie, wiec o ich "debilach" zawsze chetnie sie napisze/pusci material w telewizji. ale szczerze mowiac nie sadze, zeby tych debili mieli jakos szczegolnie mniej, czy wiecej, niz np na zachodzie.

i teraz to juz naprawde EOT ode mnie 😉

i teraz to juz naprawde EOT ode mnie 😉

A tak jest najłatwiej  😉
Bo argumenty i uzasadnienie żadne.
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2012 13:49
poki, ale ja juz pare razy ciagnelam stronami podobne dyskusje i wiem ze swiata nie zmienie, jak ktos bedzie postrzegal islam/Chinczykow/Japonczykow/whatever przez pryzmat tego, co napisze onet czy powie pani hania w wiadomosciach, to ja nic z tym nie zrobie, chocbym tutaj doktorat przepisala. i niewiadomo na jakie zrodla sie powolywala.

nie wiem jakich chcesz argumentow i jakich uzasadnien. jesli podobnych jak "mnozenie debili", to tym bardziej na mnie nie licz.  :kwiatek:
dempsey   fiat voluntas Tua
27 sierpnia 2012 13:53
przez pryzmat tego, co napisze onet czy powie pani hania w wiadomosciach

hm to może być do mnie, bo dość niefortunnie dobrałam źródło cytatu.
wp.pl przekleiła to z IAR, zaś autorem newsa jest BBC
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-19326752

czy teraz też jesteśmy okłamywani? możesz mi wytłumaczyć w jakim momencie?
ej, ale jakby nie było, to w polskich więzieniach większość to nie inaczej, jak katolicy właśnie.
Kradną, biją, gwałcą i zabijają.
Co wcale nie znaczy, że swoimi działaniami reprezentują chrześcijaństwo. I to chyba jest jasne. Dlaczego zatem nie idzie niektórym zrozumieć, że to się też przekłada na zwolenników innego wyznania?

Ja się z kujką w pełni zgadzam. I w islamie, i w każdej(prawie) religii jest mnóstwo wyznawców, którzy pod przykrywką religii robią, co im się żywnie podoba.
kujka   new better life mode: on
27 sierpnia 2012 13:57
nigdzie nie pisze, ze ten news to klamstwo 😉 ale idzie pw!
dempsey   fiat voluntas Tua
27 sierpnia 2012 13:59
buyaka czyli uważasz, że mój "cytat" jest realny, tak?
"11-latka sprofanowała Pismo Święte? Grozi jej śmierć
Toruńska policja zatrzymała 11-letnią chrześcijankę, podejrzaną o sprofanowanie Pisma Świętego. Grozi jej kara śmierci.
Aresztowania dziewczynki domagał się rozwścieczony tłum katolików, który zgromadził się pod jej domem niedaleko Torunia i groził, że spali okoliczne budynki, należące do muzułmanów"


czy  może raczej jeszcze nie dziś, ale dążymy do tego?
chyba coś Ci się myli

Kujka ale u nas nie wydaje się pięciolatek za mąż. Albo młodszych dzieci. I tylko teoretycznie czeka się ze skonsumowaniem związku do odpowiedniego wieku.
Ja nie piszę, że my jesteśmy lepsi.
Nie lubię w sumie żadnej religii.
Ale chrześcijanie na przykład nie linczują ludzi za obrazę Bibilii.
I tak, masz rację, że jest to biedny zmanipulowany prosty motłoch.
Ale to niczego nie zmienia w sytuacji takiego przerżniętego przez swojego męża pięcioletniego dziecka.
Dlatego ich potępiam i śmiem ich w związku z tym uważać za debili.
Dempsey, kilkaset lat temuw Europie Twoj cytat moglby byc jak najbardziej realny. Ja sie zgadzam z kujka - przemoc w krajach islamskich nie jest spowodowana religia, a kultura, bieda, brakiem edukacji, patriarchalizmem itp.

Zauwaz tez, ze Islam ma taka postac zaledwie w kilku krajach, np. Pakistanie, Afganizstanie, Iraku, Iranie, Somalii. Nie uswiadczysz przemocy na tle religijnym np. w Maroku, zachodniej czesci Turcji czy Malezji. A koran przeciez ten sam 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
27 sierpnia 2012 14:09
Dempsey, kilkaset lat temuw Europie Twoj cytat moglby byc jak najbardziej realny.

oczywiście! nawet sama miałam to napisać
jednak news BBC jest z 2012 roku, nie z 1212.

pokemon, nawet szybko znalazłam odpowiednio przygnębiającą notkę  🤔
http://www.euroislam.pl/index.php/2009/11/pedofilia-rzecz-swieta/
Ale chrześcijanie na przykład nie linczują ludzi za obrazę Bibilii.


Przepraszam bardzo ale to co napisałaś to nieprawda. Tylko nazywają to obrazą uczuć religijnych.
Nawet na głupim przykładzie Dody:
Dorota Rabczewska jest już prawomocnie skazana na 5 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych poprzez określenie autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła"

A za wywrzeszczenie że islam/buddyzm/hinduizm to gó*** a wyznawcy to debile nic Ci nie zrobią. A mochery i PiS-owcy jeszcze przyklasną.

Nie jestem fanką Dody. Nie chodzę do kościoła. Religie mi nie przeszkadzają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się