Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Fokusowa, o, dzięki!
Idę zatem popełnić dubla 😅
A może mamy kogoś kto karmi Releve Saracena i np. karmił Natur Solo, więc może porównać wpływ na mózg😅
Perlica, karmiłam pełnoporcjowo i jednym i drugim, moja klacz na wszystkim jest energiczna (właśnie dziś składali mi palca po naszym wczorajszym rozstaniu) i nie odczułam różnicy. Jest wybredna a chętnie jadła i to i to. Karmilabym Natur Solo bo taniej wychodzi ale jest niedostępny obecnie.
Mój koń kiedyś przez przypadek został nakarmiony re-levelem, bo się stajennym wiaderka pomyliły... I wyszedł z boksu sam (dosłownie) i dobrze się to dla niego nie skończyło...
arabeczka, o dziękuję ! Spadłaś mi z nieba🙃tzn. Wygląda,że z konia🦄
Moja wybredna nie jest na pewno 🤣 na wszystkim ma za dużo energii, ale się obawiam,że mogłaby mieć jej więcej.
Rzeczywiście NS jest niedostępne 🙃 to sobie wybrałam paszę😜

Perlica,
w pegazshop chyba dostępne od ręki
Dziewierz, pewnie za moment będzie i w Hippolycie, bo ich mamy obok.
Perlica, przed świętami w hippo nie było ani w forhorses i mówili że czekają na dostawę i nie wiedzą kiedy będzie😕 więc coś chyba jest na rzeczy
Perlica, haha 😁 ja teraz będę testować z Eggersmanna Struktur Getreidefrei, moja jeszcze wrzodowa i wybredna 🙄 liczę ze może ten Stuktur na wiosnę no i teraz na ta wymuszona przerwę będzie może jednak trochę mniej energii dawał. Chociaż klacz od nowości taka jest 😀
arabeczka, to mogę ci powiedzieć na przykładzie sporej liczby koni, że nie lubią tej paszy, bo jest to mocno włóknista pasza, więc nie rozpędzaj się z zamówieniem dużej ilości worków.
Ale może Twojej podpasuje akurat.
Perlica, dzięki, dobrze wiedzieć � mógłby ten Natur Solo wrócić bo mi idealnie pasował
arabeczka, napisałam nawet zapytanie do Hippovetu, ale milczą.
Zamówienie muszę zrobić lada moment, więc wezmę chyba Reeleve , aczkolwiek rozważam Green Power także, bo jednak to balancer i nie trzeba witamin.
arabeczka, Akurat u mnie konie zajadały Getreidefrei 🙂 Karmiłabym nadal, tylko musiałam znaleźć coś tańszego. No, ale warto sprawdzić, ta pasza jest właśnie taka "sieczkowa"🙂 Energii na pewno nie dawał - co u nas było znaczące, bo mój małopolak "fruwa" na wszystkim... 🙂
Jak coś to Hippovet napisał,że od soboty wraca NS
Jaka jest najmniej energetyczna sieczka ? Przeszłam z klaczą na nuba slimmer, ale chciałabym dokupić jeszcze sieczkę do dawania przed pracą (zapobieganie chorobie wrzodowej) i ogólnie żeby dodać jako przedłużenie jedzenia. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, ale żeby nie miała za dużo energii- czyli odpadają sieczki melasowane itd. Do tej pory miała sieczke z lucerny z Sukcesu, ale słyszałam o Sukcesie sporo negatywnych opinii.
Moim ostatnim hitem jest Agrobs PreAlpin Aspero(6,3Mj)
Pieknie pachnie, wyglada, przyzwoita relacja jakosci do ceny, duzy worek (20kg)
PannaDziewanna, a co to za opinie o Sukcesie?

Możesz przejrzeć ofertę Dengie. Na pewno jest tam przynajmniej 1 sieczka bez melasy (Molasses Free, jakoś tak, fioletowy worek), jakość dobra. Eggersmann też ma sieczkę bez melasy, ale z olejem, więc hmm...
PreAlpin to też dobra opcja. Wprawdzie miałam akurat Senior i mojemu koniowi nie smakowało, ale można sprawdzić.

Są jakieś sieczki słomiane oprócz Bayleisa? Sieczki nie z trawy...? ^^'
Sankaritarina, Dengie ulcer
BUCK   buttermilk buckskin
17 kwietnia 2023 16:07
PannaDziewanna Dengie Hi-Fi Lite 7,5MJ
Remson, Dzięki, wygląda bardzo zachęcająco i chyba się skuszę 🙂
Sankaritarina, Coś słyszałam że niskiej jakości i "ja bym tego swojemu nie dawała", ale z drugiej strony byłam oglądać stajnie i tam właściciele sobie Sukces chwalili akurat. Ja nie mam zdania wyrobionego, koń jadł, żyje, nie wygląda jakby jej to źle robiło ale ma nadwagę i po prostu dlatego postanowiłam zmienić na coś bardziej.. adekwatnego do jej stanu i aktywności. Jedna rzecz mnie boli w Sukcesie, a mianowicie że jakoś ciężko mi w Internecie znaleźć dokładny skład, składniki analityczne czy właśnie energie.
PannaDziewanna, na stronie producenta wszystko jest ładnie i przejrzyście. 🙂
https://www.sukces.info.pl/sportowa-granulat
Ja osobiście też Sukces polecam.
PannaDziewanna, - karmiłam konie sukcesem latami, gdy nie było za bardzo alternatywy (albo była dwukrotnie droższa, a niekoniecznie spektakularnie lepsza). Sieczki okresowo brakuje, zdarzają się bardziej badylaste lub pyliste worki, ale nie pewno nie na poziomie szkodliwości, tylko "no tamten wyglądał lepiej". Natomiast nigdy nie było tam fakapów typu pleśń, coś zbrylone, mole, dziwny zapach czy coś. Nigdy, złego słowa nie powiem. Ofertę pasz mają dość podstawową, składy raczej proste, suple nic nie urywają (choć widziałam pozytywne działanie biotyny, za to na ich elektrolity mój źle reagował, totalną zmułą).
Karmię swojego czym innym, bo jest koniem specyficznym żywieniowo (tyje z powietrza, ale potrzebuje do pracy energii, białka i minerałów). Plus teraz mam ofertę hippoveta bez kosztów transportu i z opcją pod boks, co mi bardzo pasuje, wręcz mnie wścieka, że sieczkę muszę gdzieś indziej zamawiać 😅
PannaDziewanna, ja mam konia tyjącego z powietrza i dostaje teraz sieczke Dengie Healthy Tummy, zjadł już pół worka, czyli 10 kg i nie widzę, żeby przytył.
A ja tak zachwalałam nubę a to co przyszło teraz to mi oczy na wierzch wyszły. Zawsze to były takie małe kawałki cienkich ździebeł. Zielone, równe, sypkie bardzo. Teraz przyszło coś dziwnego. Kawałki ze dwa razy większe, kolor zgniły i do tego ogrom jakiś długich (tak na oko 8cm) mocno zdrewniałych i grubych łodyg. Dałam to dziś - jutro zobaczę czy on to w ogóle będzie jadł...
epk, u mnie to samo, jeśli chodzi o Slimmera. Żaliłam się ileś tam postów wstecz. A jest tak zakurzony, że masakra 🙁
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
18 kwietnia 2023 22:15
Czyli nie tylko mnie wydało się, że Slimmer się zmienił. Znajoma karmi swojego tyjącego z powietrza andaluza. Do tej pory to było ładne, pachnące musli z zieloną sieczką, a teraz jest szare i kurzące. I koń-odkurzacz kręci nosem.
Melanie, Wow dziękuję, nie wiem jak ale na to nie trafiłam- najwyraźniej jestem gapa. Dzięki !
Fokusowa, , Melanie,, keirashara, dobrze wiedzieć że sobie chwalicie. Ja też karmiłam, pasza jak pasza ale sieczka fajnie pachniała i wyglądała. Opinie pewnie są różne, może akurat u mniej w stajni była kiedyś jakaś felerna partia i się zrazili, a może słyszałam opinie oparte na myśleniu tanie = słabe. Używałam i złego słowa powiedzieć nie mogę, a do sieczki myślę, że kiedyś na pewno wrócę 🙂
Fokusowa, Wygląda fajnie, ale zależy mi na niskiej energii- koń niedużo pracuje, a jeśli już pracuje to nie pod siodłem. Ale dzięki ! Być może będzie super rozwiązaniem jak wejdziemy pod siodło i garść dodatkowej energii się przyda ^^
A co do Slimmera, to co prawda zamówiłam pierwszy raz więc nie mam porównania, ale na moje oko bardzo fajna- sypka, pachnąca, taka wręcz apetyczna. Mi się podoba, klacz wciąga to chyba wszyscy zadowoleni ^^
PannaDziewanna, moja kluseczka jest na brandonie xL i sieczce Dengie Healthy Hooves, szkoda że ostatni worek trafił mi się niefajny z dużą ilością pyłu. Ale czytam teraz o tej Nubie Slimmer, brzmi bardzo ciekawie tylko jakość też nierówna �
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się