Runnersi- czyli biegaj z nami :)

podobno to "przypadłość biegaczy", więc zapytam tutaj.. miał ktoś do czynienia z zapaleniem gęsiej stopy? 🤔
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lipca 2014 17:11
losieq kolega - biegacz - dwukrotnie zmagał się z zapaleniem gęsiej stopki.

Co chcesz wiedzieć, to go podpytam?

Wiem na pewno, że miał zakaz przeciążania (nie chodził nawet na spacery), zajęcia z fizjoterapeutą plus ultradźwięki.
Edytka w sumie to... jak sobie z tym poradzic 😵 Na wiosnę byłam u ortopedy, powiedział, że nic takiego, Fastum + rehabilitacja. Zrobiłam sobie przerwę w bieganiu (właściwie to odrzuciłam wszelakie formy aktywności fizycznej, żeby tam się wszystko zregenerowało), jestem po rehabilitacji (ultradźwięki, laser, prądy) i już miało być ok, ale kilka dni temu poszłam potruchtać i znów ból.
Dodam, iż jestem totalnym amatorem, po zimie stwierdziłam, że potrzeba mi ruchu, więc zaczęłam biegać (lekki trucht!) i o.. Nie wiem, gdzie szukać przyczyny, boję się, że choć pójdę do kolejnego orto, to nic więcej mi nie powie. Może kwestia techniki, może obuwia (choc biegowe)? 🤔 mam 18lat

edit. pomyliłam nazwę leku 😁
zapisalam sie wlasnie na pazdziernikowy pólmaraton przy okazji Silesia Marathon w Katowicach. A myslalam, ze juz rzuce cale to bieganie w cholere 😉
Akurat bedzie to chwile przed moimi urodzinami, wiec jako prezent wymyslilam sobie, ze zejde ponizej 2 godz 😁 😁
Podbijam.
Czy ktoras z Was cierpi na 'plantar fasciitis'? Tzn ma problem bolem sciegna podeszwowego?
Cariotka   płomienna pasja
07 sierpnia 2014 16:16
chociaż ani ze mnie sprinter ani maratończyk łączę się z Wami 😀
kilka miesięcy temu zaczęłam biegać. Zazwyczaj biegam na bieżni, ale coraz częściej w terenie. Przynajmniej 4 razy w tygodniu 5km plus raz w tygodniu jadę z 7km w terenie.
Polecacie jakieś wytrzymałe buty do biegania na każdą pogodę po parku, drogach osiedlowych? Już mam 4 pary Ników Free Runów, ale na mokrzejsze dni średnio się sprawdzają. Na bieżnie są idealne.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
07 sierpnia 2014 19:51
II miejsce Open Kobiety, ale zawsze coś 🙂 47 km 🙂



madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 sierpnia 2014 19:55
LatentPony, gratki 🙂
Cariotka, ja mam Asicsy Lahar, biegam podobie jak ty, zima/wiosna po lesie dają rade
Cariotka   płomienna pasja
08 sierpnia 2014 13:57
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 sierpnia 2014 12:22
A potrzebujesz butów na teren, czy na twarde nawierzchnie? To kluczowe pytanie 🙂
Bo wybrane przez Ciebie pierwsze dwa modele są butami terenowymi, a trzeci to but typowo miejski 😉
dzisiaj drugie podejście do dychy, ale jakoś bez przekonania 🤔
Cariotka   płomienna pasja
09 sierpnia 2014 18:33
LatentPony biegam dla przyjemności więc nie potrzebuje nic profesjonalnego. Potrzebuję coś do tyrania na deszcz jak biegam na osiedlu i też coś na wieś na teren piaszczysty. Szkoda mi moich Ników, w których biegam na bieżni. 3 pary mam do biegania na bieżni i do ćwiczeń na siłowni, jedne do biegania po polu. I potrzebuję jakiś jeszcze butów mocnej konstrukcji:P
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 sierpnia 2014 22:17
Każdy but jest profesjonalny, ale każdy dla innego biegacza. W zależności od wymagań, nawierzchni, kontuzji, oczekiwań, stanu zdrowia, biomechaniki ruchu, wagi, techniki biegu, dystansu, częstotliwości, tempa... Czynników jest cała masa.

Ale proponuję poważnie się zastanowić chociaż nad wyborem odpowiedniej puli butów, czyli czy mają być terenowe, czy miejskie. Jak już pisałam wiele, wiele razy tutaj, buty terenowe z zasady będą mniej amortyzujące a ich bieżnik szybko się zetrze na asfalcie, więc jeżeli biegasz po twardych nawierzchniach, to nie ma sensu kupno takich butów, bo szybko się zniszczą.

Buty miejskie są pod tym względem bardziej uniwersalne, nadają się na chodniki, asfalt, kostkę brukową, a także nieutwardzone parkowe alejki, polne ścieżki czy też leśne dukty. Ze względu jednak na "płaski" bieżnik nie poleciłabym ich na przełaje, trudne błotniste trasy, czy biegi górskie.

To taka podstawowa decyzja każdego biegacza i naprawdę nie trzeba być profesjonalistą, aby stwierdzić, czy potrzebuje się butów terenowych, czy miejskich 🙂 A kupując but niezgodny z jego przewidywanym zastosowaniem możemy się niemiło zdziwić i zawieść.
Cariotka   płomienna pasja
10 sierpnia 2014 06:11
dzięki za pomoc :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: a takim razie potrzebuje butów miejskich🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
10 sierpnia 2014 09:41
W takim razie z wyszukanych przez Ciebie modeli zostaje tylko ten ostatni 🙂 Poszukaj butów neutralnych, poprzymierzaj różne modele, sprawdź co Ci najlepiej leży na nodze 🙂
Mogę powiedzieć tylko tyle, że Adidasy i Saucony są z reguły dość wąskie, Asics z kolei robi buty dobrze dopasowane w cholewce ale stosunkowo szerokie w palcach, z kolei Nike i Brooks robi buty jedne z szerszych. New Balance także ma buty dość wąskie, ale wiadomo - każdy będzie miał swoje własne odczucia. Ja np. mimo bardzo wąskiej stopy lubię mieć mega dużo miejsca na palce, a mimo wszystko w NB jest mi bardzo dobrze 🙂

Poprzymierzaj, potruchtaj po sklepie i wybierz najwygodniejsze 🙂
Cariotka, ja mam trialowe Asics Lahar i jestem z nich bardzo zadowolona ale chyba jeszcze bardziej kocham moje Asics Cumulus do biegania po twardych nawierzchniach, sa super imo
Wow! gratulacje Latentpony  😅
47km  👍, mnie wczoraj 10 prawie zabiła, ale 32[sup]o[/sup] to nie warunki dla mnie
Hej runnersi, z racji tego ze znów wracam do biegania mam pytanie : jak moge chronić stawy skokowe w czasie biegu i zadbać o nie po nim ? Kiedyś przestałam właśnie biegać z braku czasu i dolegliwości bólowych w ich obrębie .
zapisalam sie wlasnie na pazdziernikowy pólmaraton przy okazji Silesia Marathon w Katowicach. A myslalam, ze juz rzuce cale to bieganie w cholere 😉
Akurat bedzie to chwile przed moimi urodzinami, wiec jako prezent wymyslilam sobie, ze zejde ponizej 2 godz 😁 😁



a ja się zakwalifikowałam na wolontariusza 😀 może się spotkamy 😉
latent pony - 47 km! Wow, to jest coś. Ja im dłużej biegam, tym bardziej jestem przekonana, że długie dystansy to nie moja bajka. Najchętniej wystartowałabym w wyścigu na jakiś 1000, albo nawet 400 m ale takich dla amatorów nie ma. Moda jest na im dalej tym lepiej. Ja mogę biec i te maratony, ale wówczas wyniki nie będą spektakularne i nie ma potrzeby się katować.

A propo katowania się, to dzisiaj 2 bieg z cylu pucharu biegowego Olsztyna.. i udało mi się pokonać życiówkę, ok 20😲0 min. Został mi jeszcze jeden bieg do ogólnej klasyfikacji. Może złamię te 20😲0 minut ale potem chyba definitywnie mówię stop. Nie mam siły biegać szybciej. Cały bieg oddycham jak parowóz. Ci co mnie widzą i nie znają, to chyba myślą, że ja z tych co wystartowały za szybko (i może faktycznie tak jest) i nie dobiegnę do końca. Tyle, że ja dobiegam, resztkami tchu i sił, ale dobiegam natomiast świszczę i sapię i zipię ... astma? Jeśli poszłabym do lekarza sportowego to coś by doradził? Bo to chyba nie jest normalne.
Postanowiłam oficjalnie dołączyć 🙂 od jakiegoś czasu zaczęłam biegać, zmotywował mnie mój tata, który mając 59 lat na karku ma taką kondycję, której ja mając 23 lata mogę mu jedynie pozazdrościć 😉 żadne tam endorfiny, po bieganiu pot się ze mnie leje i nienawidzę całego świata 😁 ale daje mi to satysfakcję i postanowiłam nie odpuszczać, chcę podreperować moją żałosną kondycję, a  jakbym trochę ciałka zgubiła to też się nie obrażę 😉
falabana-mam tak samo jak Ty 🙂 no i wolałabym wyglądać jak sprinter niż jak maratończyk 😉 wplatasz ćwiczenia siłowe, robisz coś poza bieganiem?
Eastend.pl na allegro ma mega przecenione pegasusy! 🙂 Może komuś się przyda klik

edit:
Niektóre asicsy po 100zł klik
Podbijam.
Czy ktoras z Was cierpi na 'plantar fasciitis'? Tzn ma problem z bolem sciegna podeszwowego?

nikt, nic...?  👀 Nikogo pieta nie boli? 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 września 2014 11:26
Spotkam kogoś na festiwalu biegowym w Krynicy? 🙂 Jakby  ktoś zauważył dziewczynę w koszulce Vege Runners z ksywka Kucyk! na plecach, to podchodzić śmiało 🙂
Trzymajcie kciuki, atakuje setkę 🙂
Latent, Ty jestes wege?😉 nie wybierasz sie na bieg 27.09?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 września 2014 11:24
Jestem wege, jestem 🙂 I będę na biegu wegańskim 🙂
Ale wam fajnie z tym biegiem wege! Jesli impreza bedzie sie odbywac za rok, czy dwa, to przyjade i tez pobiegne! Narazie biegam z brzusiem po okolicy i musi mi to wystarczyc  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się