Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

A ja jestem po drugim zabiegu laserowym na twarz i jestem zadowolona. Skóra robi się coraz gładsza i ładniejsza, przebarwienia znikają, jeśli chodzi o pryszcze to powstają tylko takie mini - mini, znikające po posmarowaniu maścią, i może jeden dziennie. Jak na razie - pełny sukces  😜
Scottie   Cicha obserwatorka
25 grudnia 2013 13:04
Epikea, ja uwielbiałam Syndi- świetnie się na niej czułam, zupełnie jakbym nic nie łykała... i cerę miałam na niej świetną!

Mnie od tygodnia sypie ogromnymi gulami, których nie da się w żaden sposób pozbyć. Na brodzie, wokół ust... najlepsza jest na środku czoła- wyglądam, jakby mi rósł róg jednorożca 😉
O dziwo pory są tak małe, że po pomalowaniu się samym fluidem- znikają! A wcześniej musiałam nawciskać w nie sporo pudru sypkiego, żeby się choć trochę ukryły.
a ja się chyba dorobiłam trądziku posterydowego... Pryszczy-pryszczy nie mam, ale krosty wygladajace jak popekane naczynka, zaczerwienienia, rumieńce. Miał ktoś z tym doświadczenie? Do dermatologa na pewno pójdę w ciągu miesiąca(już kolejny raz 🙁), ale jestem ciekawa czy ktoś to wyleczył... Przestrzegam od razu przed głupotą, jaką jest smarowanie twarzy maścią ELOCOM.
O kurde, a ja się elocomem smarowałam długo... Odstawiłam, i nic nie wyszło. Po jakim czasie cię tak wysypało? Ja kilka razy w tygodniu używam lorinden A, bo takie też było w domu. To też steryd?
Mam w domu elocom i lorinden a. Do czego one są stosowane? Mi przypisała lekarka na zmiany (wyglądające na łuszyczycowe) na głowie. Nie wiedziałam, że można tego używać na twarz  👀
Ja to mam, bo rodzic używali, i na wielkie, rozdrapane syfy działało super. Lorinden lepiej, elocom mniej. Własnie, na co to jest?
Ja dostalam elocom na wysypkę- reakcje alergiczną w miejscu tatuażu z henny. Super podziałał, więc użyłam go zamiast protopicu na AZS pod nosem(wysypka), podziałał, więc kilka razy jeszcze go użyłam. No i mam. W ogóle to na ulotce jest napisane, żeby nie stosować po upływie 2 tygodni od otwarcia.
W loridenie jest substancja działająca przeciwzapalnie razem z glikokortykosteroidem działającym na reakcje alergiczne. W alocom jest tylko glikokortykosteroid. Czyli ogólnie jest to na wszelkie reakcje alergiczne a loriden bedzie tez działął przeciwzapalnie 😉 Nie powinno się ich stosować zbyt długo i na własną rękę.
Ja dostalam elocom na wysypkę- reakcje alergiczną w miejscu tatuażu z henny. Super podziałał, więc użyłam go zamiast protopicu na AZS pod nosem(wysypka), podziałał, więc kilka razy jeszcze go użyłam. No i mam. W ogóle to na ulotce jest napisane, żeby nie stosować po upływie 2 tygodni od otwarcia.


Bo maści sterydowych na twarz się nie używa. Sama mam AZS i dermatolog przed tym przestrzegał, na twarz tylko Protopic (w moim wypadku, bo mi zwykle AZS twarz omija. Nie wiem jak przy większych zmianach, ale nie sterydy!).
Używałam Elocomu i miesiące od otwarcia i pomagał jak miał pomagać, ale nie na twarz 😉
Epikea, ja uwielbiałam Syndi- świetnie się na niej czułam, zupełnie jakbym nic nie łykała... i cerę miałam na niej świetną!




oby u mnie też tak zadziałała 🙂 bo zaczynam brać własnie ze względu m.in. na kiepski stan cery (28 lat i normalnie syfy jak u nastolatki :/ )
Scottie   Cicha obserwatorka
26 grudnia 2013 16:02
Epikea, mam 4 lata mniej i dokładnie ten sam problem... a podobno trądzik jest "młodzieńczy" 😉
Łosiowa, teraz już wiem, niestety. 🙁
Wiem, że laickie pytanie... Ale czemu się nie stosuje sterydów na twarz?
Mi dermatolog powiedział, że są za mocne, powodują, że skóra staje się jak pergamin. No robią ogólnie więcej szkody, niż pożytku.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2013 21:06
ma brzydką skórę pod oczami. chodzi mi o te takie kropeczko-kropelki. co to jest, czy to jest normalne i czy można z tym walczyć?

(zdjęcie takie bo testowałam kolor 😉 )
madmaddie, ja też mam takie kropeczki na skórze pod oczami :/
ja również. Raczej nic z tym nie zrobisz.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 grudnia 2013 21:40
madmaddie, to jest fotoszop, ludzka skóra ma fakturę, idealnie gładka jest tylko dzięki "blur", stempelkom i pędzlom w programach graficznych =)
[img]http://uae.makeupandbeauty.com/wp-content/uploads/2011/09/Maybelline-+Colossal+-Volume+-Express-+Mascara-+Review.jpg[/img]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2013 21:42
mam wrażenie, że jak patrzę innym po oczach to aż takich nie mają 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 grudnia 2013 21:47
madmaddie, a patrzysz im w takim powiększeniu? 😀
Też posiadam, i większość mojego otoczenia również.  😉 Większe, mniejsze. W zimie większe, w lecie ledwie widoczne.
Trzeba się z tym pogodzić, że tak mamy  🙄
madmaddie,  proponuję podejść do jakiejś laski i zapytać "ej sorry, mogę sprawdzić czy masz parchy pod okiem?" 😀

nie no, śmieję się tylko! :kwiatek: też mam parchy! wlaściwie mam dwie takie kropelki wieksze i dużo małych. not cool. też ich nie lubię
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 grudnia 2013 22:03
Ja to nie tylko mam parchy, ale i zmarchy. Idę jutro do pracy z papierową torbą na głowie 😀
zapomniałam. zakupiłam dziś w inglocie bibułki matujace, podkład matujacy i taki sam puder. póki co-wstepnie jestem zadowolona. z bibułek bardzo nawet.

i chyba chcę znów spróbować gąbek do makijazu. mam potrzebę. jest jakaś tańsza alternatywa dla "jajka"?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2013 22:27
mi się robi dużo dużych  😤 nic, będę żyć, jakoś muszę 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 grudnia 2013 22:30
madmaddie, mam nadzieję 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2013 00:31
Kurde, nie wiem gdzie zapytać, ale do takiego mniej więcej oka, jakie usta? Nude, czy jakiś kolor? Ubranko całe czarne.
Wg mnie zostawic w twoim naturalnym kolorze, nie bardzo wyobrazam sobie, zeby cokolwiek innego pasowalo, nawet pomaranczowa szminka
Ja dzisiaj na wieczór odtwarzam to : KLIK
Zobaczymy jak mi wyjdzie 😉


edit : skróciłam link 😉
szukam jakiegoś kremu na noc. cera mieszana, z problemami, dużo blizn, przebarwień i strupków, a jednocześnie potrafię się w niektórych partiach przesuszyć na wiórek i od razu wychodzą suche skórki. paradoksalnie mam tłustą strefę T a ten tłusty nochal potrafi się świecić jak żarówka, a po zmatowieniu... wychodzą suche skórki 🙂

kiedyś celowałam w kremy górnopółkowe, ale swego czasu spróbowałam kremu z niskiej półki (mniej niż 20 zł) i nie widziałam żadnej różnicy pomiedzy nim a Hydrationistem EL, więc już nie chcę przepłacać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się